جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: شما بنویسید و بررسی کنید

نوشته
    107
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    16 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    3
    گالری
    0

خجالت شما بنویسید و بررسی کنید

با سلام
    من با دوستان زیادی برخورد داشته ام که با نگاههای مختلف به عرفان نگاه می کردند ولی کدام نگاه درست است .
    برای رسیدن به این موضوع باید یک عارف را دید و تمام نظرات را به ایشان ارائه کرد تا درستها را از نادرست ها غربال کند .
    ولی برای اینکه تشابه ها را بتوان دید و در آخر با یک عقل جمعی و آماری به نتیجه رسید باید نظرات را دید .
    لذا این موضوع را نوشتم تا هر کس دید عرفان یا داستانی را که احساس می کند عرفانی است در اینجا بنویسد تا همه ببینند و نظر بدهند . با این کار حال و هوای عمومی خود را می بینیم و در آخر بهترین دید را با عقل جمعی خواهیم یافت .
    امید است که نتیجه مفید باشد .
    از بزرگان عرفان نگویید

2.  

نوشته
    116
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 روز 10 ساعت نامشخص
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام به شما.به نظر من عرفان حالتی است که فقط با سختی و ریاضت به دست میاد.البته منظورم عرفان عملی هست و به نظر من بهترین راه رسیدن به خدا این راه است.
    در ضمن از شما دوست عزیز بابت این سوال تشکر میکنم.امیدوارم بتونیم بحث خوبی داشته باشیم

نوشته
    107
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    16 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    3
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط reza p نمایش پست
    سلام به شما.به نظر من عرفان حالتی است که فقط با سختی و ریاضت به دست میاد.البته منظورم عرفان عملی هست و به نظر من بهترین راه رسیدن به خدا این راه است.
    در ضمن از شما دوست عزیز بابت این سوال تشکر میکنم.امیدوارم بتونیم بحث خوبی داشته باشیم
    به نظر من تا ندونیم به کجا باید بریم سختی کشیدن بی مورده چون : سختی برای کجا رفتن ؟
    ولی سخت بودن راه رو قبول دارم چون کسانی که عارف هستن انسانهای سختی دیده ای هستند (درک شهودی).

5. تشکرها 3

نوشته
    116
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 روز 10 ساعت نامشخص
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام علی آقا.خیلی ها میگن کسانی که به خودشون ریاضت میدن و سعی میکنن از چیزهای بد دور باشن به عرفان نمی رسند.میگن وقتی آدم از همه چیز دور باشه،گناه نکردن و پاک بودن هنر نیست.نظر شما راجع به این حرف چیه؟

7. تشکرها 2

نوشته
    107
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    16 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    3
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط reza p نمایش پست
    سلام علی آقا.خیلی ها میگن کسانی که به خودشون ریاضت میدن و سعی میکنن از چیزهای بد دور باشن به عرفان نمی رسند.میگن وقتی آدم از همه چیز دور باشه،گناه نکردن و پاک بودن هنر نیست.نظر شما راجع به این حرف چیه؟
    من فکر می کنم که اگر ادم، امکان انجام کاری رو نداشته باشه انجام ندادنش هنر نیست ولی اگر آدم خودش رو از همه چیز دور نگه داره هم نمی تونه توانایی خودش رو در مبارزه نشان بده .
    یه مطلب دیگه هم هست و اون هم تو تعریف ریاضته که احساس می کنم تعریف زیر می تونه درست باشه ولی جای بحث داره :
    ریاضت یعنی تحمل چیزی که برای ما سخت باشه .
    شاید تحمل گناه نکردن کار خیلی سختی باشه و اینکه انسان گناه نکنه خودش ریاضته و می تونه باعث پیشرفت باشه ولی زمانی چنین تحملی می تونه مفید باشه که در راه خدا و با نیت رسیدن به خدا باشه .
    به این ترتیب اگر ما خودمون رو از گناهها دور نگه داریم نمی تونیم چنین پیشرفتی را بدست بیاریم ولی نباید فراموش کرد که انسان عاقل با چیزی که از پس آن بر نمی آید در نمی یفته و فکر می کنم در نهایت به این نتیجه رسیده باشم که هم دوری از گناهها خوبه و هم مقابله با آنها ولی برای تکمیل بحث باید بگم ما بهتره خودمون رو خوب بشناسیم و بدونیم که از پس کدوم زمینه های گناه بر میایم و از پس کدوم بر نمی یایم تا بتونیم از تهدید گناه فرصت رشد را برای خودمون ایجاد کنیم .
    علم را باید جست هرقدر که در دوردستها باشد

9. تشکر

نوشته
    116
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 روز 10 ساعت نامشخص
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام علی آقا.به نظر من این که زمینه گناه نباشه و گناه نکنی هنر نیست،ولی وقتی خودت رو از گناه دور می کنی این کار بزرگیه.چون بعضی گناهان کشش شدیدی دارند و اگه کسی بتونه خودشو از این زمینه دور کنه کار ارزشمندی کرده.نظر شما چیه؟

11. تشکر

نوشته
    937
    حضور
    1 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

شيخ ما را گفتند که : فلان کس بر روي آب مي رود
    گفت: سهل است ! صعوه اي نيز بر روي آب مي رود !
    گفتند: فلان کس در هوا مي پرد.
    گفت: ... و مگس نيز در هوا مي پرد !
    گفتند: فلان کس در يک لحظه از شهري به شهري مي رود
    گفت: شيطان نيز در يک نفس از مشرق به مغرب مي رود . " اين چنين چيزها را قيمت نيست. مرد آن بود که در ميان خلق بنشيند برخيزد و بخورد و بخسبد و بخرد و بفروشد و در بازار در ميان خلق، ستد و داد کند و زن خواهد و با خلق درآميزد و يک لحظه از خداي غافل نباشد "

ویرایش توسط ceramic : ۱۳۸۸/۰۶/۰۳ در ساعت ۱۱:۵۹

13. تشکرها 4

نوشته
    532
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0

من نفهمیدم موضوع از چه قراره

اگر دورم ز دیدارت دلیل بی وفایی نیست
    وفا آنست که نامت را همیشه زیر لب دارم

15. تشکرها 2

نوشته
    107
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    16 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    3
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط عاشقی نمایش پست
    من نفهمیدم موضوع از چه قراره
    :gig:
    بحث در مورد هر چیزیه که شما بخواهید . قصد مان ان است که در مورد عرفان و راه رسیدن به آن بحث کنیم و در آخر با یک عقل جمعی به نتیجه مفیدی برسیم .
    در اینجا دوستان بحث را برده اند روی زهد و کنارگیری و اینکه از کناه باید دور شد یا اینکه با آن روبرو شویم . که یکی از مسایل مهم رسیدن به عرفان بنظر میاد .
    امیدوارم مفید باشیم برای همدیگر
    علم را باید جست هرقدر که در دوردستها باشد

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری