صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: طالع بینی ها تا چه اندازه درست هستند؟؟

نوشته
    2,426
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    22 روز 22 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    4
    گالری
    28

طالع بینی ها تا چه اندازه درست هستند؟؟

من خودم تا اندازه ای این طالع بینی ها رو قبول دارم ، طالع بینی هایی که توی کتابها هست نه تو مجلات که هر ماه می نویسند کتاب ها هم نه همش (چینی و هندی و...)

ولی واقعیت چیه ؟ اصلا طالع بینی وجود دارد ؟
    طالع بینی در این دو مورد قابل بحثه
    یکی این که از اینده خبر دادن
    دوم این که در خصوص روحیات و رفتار ادمها خبر می ده
    موضوع دوم بیشتر مد نظر بنده هست

من تا حدودی اطلاع دارم ولی دوست دارم اول نظر دوستان رو در این مورد بدونم

به نام خدا

[SIGPIC][/SIGPIC]

کوچه هامان را به نام شهدا کردیم تا هر وقت نشانی منزلمان را می دهیم بدانیم از گذرگاه کدام شهید با آرامش به خانه می رسیم

(شادی روحشان صلوات)

آیت الله سید علی قاضی(ره) عارف کامل:در مستحبات عزاداری و زیارت سید الشهدا علیه السلام مسامحه ننمایید
    و روضه هفتگی و لو دو سه نفری داشته باشید که اسباب گشایش است.

منو دل کندن از دل بر محاله...

یا علی

2.  

نوشته
    937
    حضور
    1 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط seyed133 نمایش پست
    من خودم تا اندازه ای این طالع بینی ها رو قبول دارم ، طالع بینی هایی که توی کتابها هست نه تو مجلات که هر ماه می نویسند کتاب ها هم نه همش (چینی و هندی و...)

ولی واقعیت چیه ؟ اصلا طالع بینی وجود دارد ؟
    طالع بینی در این دو مورد قابل بحثه
    یکی این که از اینده خبر دادن
    دوم این که در خصوص روحیات و رفتار ادمها خبر می ده
    موضوع دوم بیشتر مد نظر بنده هست

من تا حدودی اطلاع دارم ولی دوست دارم اول نظر دوستان رو در این مورد بدونم

برای مورد دوم بر اساس چند روش می توان به پاسخ رسید ( دقت کنید که شمردن این روش ها به معنای تایید آن نیست ) :

الف - ریخت - روان شناسی ( مورفو سایکولوژی ) که اساس آن به تیپ ها یا سرشت های چهارگانه ی بقراطی می رسد . این دانش امروزه بسیار تکامل پیدا کرده و متخصصین آن با دقت عجیبی می توانند توانمندی ها و نقاط ضعف را بر اساس روش های خود تجزیه و تحلیل کنند .

ب - اتکا به طالع بینی و شناخت تاثیرات بروج فلکی در هنگام انعقاد نطفه ی شخص . این روش خیلی با خرافه در هم آمیخته اما اساس آن حقیقت دارد . در قرآن هم به " مواقع نجوم " - جایگاه ستارگان قسم یاد شده است .

ج - استفاده از جن و خبر او .

د - استفاده از کارت .

تنها روش اول است که مبانی علمی و عملی دقیق دارد و اگر دقت کنیم ، درخواهیم یافت که این دانش هم در پایه ی خود به همان تاثیر صور فلکی باز می گردد .

نوشته
    1,017
    مورد تشکر
    4 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    29
    آپلود
    0
    گالری
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط ceramic نمایش پست
    برای مورد دوم بر اساس چند روش می توان به پاسخ رسید ( دقت کنید که شمردن این روش ها به معنای تایید آن نیست ) :

الف - ریخت - روان شناسی ( مورفو سایکولوژی ) که اساس آن به تیپ ها یا سرشت های چهارگانه ی بقراطی می رسد . این دانش امروزه بسیار تکامل پیدا کرده و متخصصین آن با دقت عجیبی می توانند توانمندی ها و نقاط ضعف را بر اساس روش های خود تجزیه و تحلیل کنند .

ب - اتکا به طالع بینی و شناخت تاثیرات بروج فلکی در هنگام انعقاد نطفه ی شخص . این روش خیلی با خرافه در هم آمیخته اما اساس آن حقیقت دارد . در قرآن هم به " مواقع نجوم " - جایگاه ستارگان قسم یاد شده است .

ج - استفاده از جن و خبر او .

د - استفاده از کارت .

تنها روش اول است که مبانی علمی و عملی دقیق دارد و اگر دقت کنیم ، درخواهیم یافت که این دانش هم در پایه ی خود به همان تاثیر صور فلکی باز می گردد .
    دوست عزیز میتوانی موضوع (د) یعنی استفاده از کارت را بیشتر توضیح دهی
    منظورتان چیست؟
    با تشکر

نوشته
    263
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    1

سلام.
    من خودم بشخصه به چيزي به نام فال و طالع و ...اعتقادي ندارم.البته مدت ها قبل اعتقاد داشتم اما با كمي جستجو و كنكاش در اين مورد متوجه شدم كه واقعا چنين چيزي وجود ندارد.اين يك قضيه بسيار ساده روانشناسي ست بدين صورت كه :
    وقتي شما نوشته اي را در كتاب طالع بيني مي خوانيد اگر به آن كتاب اعتقاد داشته باشيد آن را مي پذيريد و اين پذيرش شما باعث شكل گرفتن بعضي رفتار هاي شما در ضمير ناخودآگاه تان در آينده مي شود.مثلا در طالع خود مي خوانيد كه در آينده خداي نكرده براي شما مشكلي پيش خواهد آمد.خب طبيعي ست كه ذهن شما مدام منتظر وقوع اتفاقي در زندگي تان است و چون مي دانيد قرار است اتفاق بدي برايتان بيوفتد انگيزه خود را از دست مي دهيد . و چون شما مدام در حال فكر كردن به اين قضيه هستيد مطمئن باشيد كه برايتان پيش مي آيد...

اما اگر در كتاب خوانده باشيد كه قرار است براي شما اتفاق خوبي بيوفتد ذهن شما چون تابع ضمير ناخودآگاهتان است مدام منتظر وقوع اتفاق خوبي در زندگي تان است و شما به همه چيز از اين منظر نگاه مي كنيد.

شايد بد نباشد تجربه ي خودم در مورد يكي از دوستانم را برايتان نقل كنم :
    يكي از دوستان من كه به تازگي عاشق دختري شده بود كه با هم زمين تا آسمان فرق مي كردند پيش من آمد و قضيه خود را برايم تعريف كرد و گفت كه من مطمئن هستم كه حتما با اين دختر خوشبخت خواهم شد.از او دليلي براي حرفش خواستم و او گفت چون فال حافظ گرفتم و فال هم خوب آمد...من به شوخي به او گفتم خاك بر سرت كه زندگي آينده ات را بر اساس فال حافظ و...مي خواهي بسازي مگر خداوند بزرگ به تو عقل نداده كه به سراغ فال مي روي؟بعد از اين ماجرا براي توجيه كردن من فالي كه گرفته بود را برايم آورد...
    در آن صفحه كه براي دوستم آمده بود نوشته شده بود كه تو در آينده با دختري ازدواج مي كني و خوشبخت مي شوي.من به او گفتم چون ذهن تو مدام در فكر آن دختر است تو از هر چيزي به دنبال رسيدن به عشق و وصال و ...هستي.
    بعد صفحه ي ديگري از كتاب حافظ را برايش باز كردم كه در انتهاي آن هم نوشته بود در آينده شادي بزرگي براي تو پيش خواهد آمد و ...
    كه دوستم سريعا آن را نسبت به ماجراي خودش داد !چرا كه ذهن او مدام به دنبال چنين چيزي بود.البته من چند صفحه ي ديگر را نيز براي او باز كردم كه هر كدامبه نوعي مي شد آن را به موضوع دوستم ربط داد هر چند كه منظور حافظ چيز ديگري بود ...

البته در اين كه حافظ مرد بزرگ عرفاني بود شكي نيست اما دوست عزيز خداوند به ما عقل داده است.اگر ما از اراده قوي و اعتماد به نفس قوي برخوردار باشيم و به توانايي هاي خود اعتقاد داشته باشيم ديگر چيزي به نام فال و سرنوشت براي مان بي معني ست اما اگر از ضعف اين دو برخوردار باشيم چون به دنبال توجيهي براي اشتباه خود هستيم مي گوييم كه در فال ما و سرنوشت ما بوده است كه
    چنين شود و ...
    يا علي

نوشته
    1
    مورد تشکر
    1 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

به اندازه ای واقعی میشن برای تو که باورش کنی اگه باورش نکنی برات جدی نیست الان من هیچ باورش نمی کنم فکر می کنم که همشون اینطوری هستن اما بر عکس اگه طالع بینی را باور کنی حتما برات واقعی میشه
    دست بر گردنم کشیدم تنها نبودم خداوند زیر پوستم جریان داشت…
    http://www.kamyabmobile.com

نوشته
    612
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    332
    آپلود
    0
    گالری
    21

طالع بینی فال گرفتن همه اینا الکی هستن من که میگم 100 درصد دروغ هستن اخه چطوری میشه زمان و اینده ای رو که هنوز نیومده حدس زد که چه اتفاقی میفته.

هرکس محبت نميکند خدا را نمي شناسد زيرا خدا محبت است.عيسي مسيح

نوشته
    346
    حضور
    90 روز 2 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    29
    آپلود
    0
    گالری
    5

من به فال حافظ و فال قهوه و استخاره با قران اعتقاد دارم تو هر 3 مورد برام درست دراومده
    خيلي هم هيجان داره مخصوصا فال قهوه . چند سال پيش تو يه مهموني يه خانمي فال قهوه ميگرفت براي منم گرفت هرچي كه گفت برام اتفاق افتاد البته حرفه اي نبود از رو كتاب ياد گرفته بود ولي باورتون نميشه كه چقدر درست بود ميگفت كسايي كه حرفه اي ترن تا 6 ماه ميتونن همه چيزارو بگن
    حالا نميدونم شايد تلقين بوده

سُبْحَانَ رَبِّكَ رَبِّ الْعِزَّةِ عَمَّا يَصِفُونَ

نوشته
    212
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    37
    آپلود
    12
    گالری
    8

طالع بینی شاید استخاره با قرآن درست باشه اما بقیه همشون دروغند
    قال رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم:
    أغْنَی النَّاسِ حَمَلَةُ القُرآنِ مَنْ جَعَلَهُ اللهُ تَعالی فی جوْفِهِ.

بی نیازترین مردم حافظان قرآن هستند. همان كسانی
    كه خداوند متعال قرآن را در وجودشان جای داده است.

نوشته
    1,069
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    20

من كه به هيچ وجه به اين مسائل پوچ بالذاته اعتقادي ندارم
    وبلاگ اقاقيهاي نوراني شما را به بازديد از خود دعوت مي نمايد

نوشته
    937
    حضور
    1 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط تنوير نمایش پست
    من كه به هيچ وجه به اين مسائل پوچ بالذاته اعتقادي ندارم

1. اگر شما به قرآن عقیده دارید ، در قرآن ذکر شده که علم غیب تنها نزد خداست و او به هر کس که بخواهد ، به هر اندازه که صلاح بداند اعطا می کند .

2. همانطور که در قرآن تایید شده که ساحران جادو را آموختند و با آن چه می کردند ، باید قبول کنیم که طالع بینی نیز یکی از شاخه های علوم خفیه است که اگر چه اکثر قریب به اتفاق مدعیان آن دروغگو و کلاش هستند ، اما در اصل و اساس آن نمی توان شک کرد .

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)