صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: درد دل یک کاربر

نوشته
    4,583
    مورد تشکر
    19 پست
    حضور
    8 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    861
    آپلود
    199
    گالری
    331

درد دل یک کاربر

سلام علیکم ....تقبل الله طاعاتکم و کل عام و انتم بخیر

خب یکی از کاربرای کانون برای بنده پی ام خصوصی دادن با عنوان درد دل و از من خواستن که جوابشون رو بدم ولی بنده به ایشون گفتم که با مشاور درمیون میزارم ....

سلام دوست عزيز
    شما كه فعال در بخش قرآني هستيد حتماً مي تونيد راهنمايم كنيد .خواهرم حافظ 12 جزئ قرآنه 2 هفته پيش توسط يك شياد ربوده شد به هر زحمتي كه شده اول خدا و بعد صحبتهاي همسرم با اون شخص باعث شد خواهرم رو آزاد كنه در مدتي كه اون نبود پدر و مادرم خيلي اذيت شدند پدرم به اندازه 10 سال پير شد و مادرم مثل شمع آب شد و پژمرد. ما همگي با آغوش باز خواهرمو رو پذيرفتيم و در هر حال سعي مي كنيم كاري نكنيم كه به روحيه اش لطمه اي بزند ولي اون در كمال ناباوري ديشب دست به خودكشي زد ولي شايد چون از مرگ مي ترسيد بهمحض اينكه كه مشت مشت دارو خورده بود اومد و به من گفت كه چه كاري كرده بلافاصله به بيمارستان برديم و الحمدالله خطر برطرف شد خيلي درمانده ام شايد شما به من بگوييد كه در اين شرايط چه كاري بايد بكنم.
    ممنون
    خب جواب دادن با شماست ..بفرمایید

.

2.  

نوشته
    130
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    47
    آپلود
    0
    گالری
    9

به نام خدا

اول اینکه پست اینجانب به جهت پاسخگویی نیست..... فقط یه نکته ای رو میخوام یادآوری کنم.....

خانمای گرامی.... اینو به عنوان برادر کوچکتر میگم......
    به هیچکسی اعتماد نکنید..... به هیچکس.... مگر اینکه خانواده ها رو بشناسید و هر دو خانواده با هم اشنا باشند و مورد اعتماد یکدیگر.....

این روز ها از ابراز علاقه کسی نمیشه به نیتش پی برد..... والله راست میگم..... مراقب باشید گول کسی رو نخورید......

در دنیای مجازی هم برای هیچکسی هویت واقعی خود را برملا نکنید.... واگر روزی قصد داشتید با فرد ناشناسی(چه اقا باشه و چه خانم) چت داشته باشید، هرگز از ایدی اصلی خودتون استفاده نکنید..... اصلا برای چت کردن با افراد ناشناس یک ایدی بسازید و هیچ اطلاعاتی از خودتون در اون قرار ندهید..... مثل عکس و ادرس و شماره تلفن و فیلم و .......

باور کنید به قدری شیادان زیاد شده اند که حد ندارد.... الان حرف بنده را درک نمی کنید ولی اگر خدای نا کرده روزی بی دقتی کنید و دچار مشکلی بشید بعد متوجه میشید..... همه کسانی که دچار مشکل میشوند از این بابت است که به شخصی که شناخت درستی ندارد اعتماد میکنند..... و این میتونه اول بدبختی باشه.....

بنده نوعی که این حرف رو میزنم واسه خاطر اینه که اطلاعات و همه چیزم در زمینه کامپیوتره.... و میدونم که چه کارایی میشه با کامپیوتر کرد..... کارایی که حتی فکرش رو هم نمیتونید بکنید......

به عنوان مثال:
    اگر کسی با بنده در یاهو چت داشته باشه..... این امکان هست که محلی که از اونجا انلاین شده رو پیدا کنم.....(که اکثرا" از منزل هستن) و با به دست اوردن محل زندگی میشه شماره تلفن رو هم به دست اورد و ......

اگر وقت کردید سری به صفحه جرایم اینترنتی هم بزنید......
    (هر چند مطلب اینجانب چندان با موضوع تاپیک مرتبط نبود ولی در این دنیای مجازی رعایت یک سری اصول خیلی اهمیت داره.... خصوصا برای خانم ها.....)

ویرایش توسط sezar : ۱۳۸۸/۰۶/۰۴ در ساعت ۱۶:۱۹

بیچاره کسی که تصور میکند در حال هدایت خلق است، در حالیکه در جهل خود غرق است!

نوشته
    1,487
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    4 روز 12 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    1164
    آپلود
    119
    گالری
    2

سلام واقعا اشک توی چشمام جمع شده.واقعا سخته ولی به هر حال شما هم توکل به خدا کنید.من یه راه حل میدم نمیدونم خوبه یا نه.خواستی خصوصی باهات صحبت کنم.سعی کن از محیط شهر خارجش کنی و یه جوری بذاری که توی فکر بره ولی تنهاش نذارین در این شرایط براش قرآن بذارید و به خانواده مخصوصا پدر و مادر بگید همدم این خواهرمون بشن و توکل به خدا داشته باشید.
    انشالله هر چه زود تر خوب بشن
    آفت دين سه چيز است، داناى بد كار و پيشواى ستم كار و مجتهد نادان‏
    حرکت کشتی نجات آدمیان احتیاجی به دریا ندارد.این کشتی روی قطره اشکی مقدس که برای حسین بن علی ریخته می شود می گذرد.علامه جعفری

نوشته
    262
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    17
    آپلود
    0
    گالری
    0

باید ببرنش پیش یه دکتر رواشناس که کمکش کنه با اون اتفاق کنار بیاد.اونی که خودکشی کرده با دعا و .. خوب نمیشه! درمان احتیاج داره حتی گاهی درمان دارویی.نباید بذارن همینطور بمونه و باید کمکش کنن.
    شاید مشکلی واسش پیش اومده که از شرمش اینکارو کرده.ولی باید بهش بگن و باهاش حرف بزنن و قانعش کنن اون بیگناهه و تقصیری نداشته.اگه خودکشی کرده به خاطر اینه که زندگی با این وضع براش قابل تصور نبوده که اونم به خاطر تربیت و فرهنگ خانواده ها و .. است و یه علتشم شوکیه که بهش وارد شده و از همه چی متنفر شده.لطفا بگین ببرنش پیش یه دکتر رواشناس خوب که باهاش حرف بزنه و اونو از تو این شوک در بیاره و کمکش کنه بتونه زندگی کنه.دنیا به اخر نرسیده.با درمان خیلی حالش بهتر میشه.
    "کسی که خواب است را میتوان بیدار کرد،
    اما کسی که خود را به خواب زده هرگز!"

6. تشکر

نوشته
    1,045
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    1 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    191
    آپلود
    52
    گالری
    45

در این شرایط فعلی خواهرتون چون امری است که اتفاق افتاده
    ودیگه چاره ای نیست جز قبول کردن ماجرا.
    آنچه مهم است شرایط روحی ایشون -
    اون جور که فرمودید ایشون حافظ قرآن هم هستند واین جای بسی شکر داره
    چرا که یکی ازموارد دین در جهت تخلیه درون مایه هایی که گاها نشات گرفته از هیجانات نفسانی است
    ایام ماه مبارک وبالاخص لیالی قدر رو فراموش نکنید
    اگر محیط بسته ای هستید پیشنهاد می کنم این شبها رو با ایشون ودر محیط خانه باشید
    یک لحظه غفلت نکنید
    اگر محیط باز هستید وکسی از جریان اطلاع نداره مساجد وتکایا بهترین جای خلوت کردن است در عین حال بازهم با ایشان باشید
    تنهایی مضر است
    ارتباط فی مابین بالاخص از ناحیه افراد درجه یک و به رو نیاوردن قضیه بسیار موثراست
    هرچند گذشت زمان و رها ننمودن ایشان پادزهر خوبی است
    فعلا
    ازخداوند متعال عنایتشون رو خواهانم
    تابزرگواران جواب مناسبی دهند
    Online + mp3

انجمن گفتگوی دینی
    www.askdin.com

نوشته
    793
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط blue sky نمایش پست
    باید ببرنش پیش یه دکتر رواشناس که کمکش کنه با اون اتفاق کنار بیاد.اونی که خودکشی کرده با دعا و .. خوب نمیشه! درمان احتیاج داره حتی گاهی درمان دارویی.نباید بذارن همینطور بمونه و باید کمکش کنن.
    شاید مشکلی واسش پیش اومده که از شرمش اینکارو کرده.ولی باید بهش بگن و باهاش حرف بزنن و قانعش کنن اون بیگناهه و تقصیری نداشته.اگه خودکشی کرده به خاطر اینه که زندگی با این وضع براش قابل تصور نبوده که اونم به خاطر تربیت و فرهنگ خانواده ها و .. است و یه علتشم شوکیه که بهش وارد شده و از همه چی متنفر شده.لطفا بگین ببرنش پیش یه دکتر رواشناس خوب که باهاش حرف بزنه و اونو از تو این شوک در بیاره و کمکش کنه بتونه زندگی کنه.دنیا به اخر نرسیده.با درمان خیلی حالش بهتر میشه.
    بسم الله النور
    سلام علیکم
    به نظر بنده هم باید به یک روانشناس ویایک مددکار اجتماعی ویا یک کارشناس مذهبی خانواده مراجعه شود...
    اگر کاربر فوق الذکر درتهران سکونت دارد اورژانس اجتماعی سریع ترین راه حل برای موضوع است...
    [SIGPIC][/SIGPIC]
    اللهم انی اسئلک بحق روح ولیک
    علی بن ابی طالب
    الذی مااشرک بالله طرفه عین ابدا
    ان تعجل فرج ولیک القائم المهدی
    --------------------------------------
    همه نام بسیج در گمنامی است و عزت او در مظلومیت او و افتخار او حضور در صحنه های حساس در روز های حادثه.... بسیجی دلگیر نباش ،تو خار چشم دشمنی....

نوشته
    262
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    17
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط valayat نمایش پست
    در این شرایط فعلی خواهرتون چون امری است که اتفاق افتاده
    ودیگه چاره ای نیست جز قبول کردن ماجرا.
    آنچه مهم است شرایط روحی ایشون -
    اون جور که فرمودید ایشون حافظ قرآن هم هستند واین جای بسی شکر داره
    چرا که یکی ازموارد دین در جهت تخلیه درون مایه هایی که گاها نشات گرفته از هیجانات نفسانی است
    ایام ماه مبارک وبالاخص لیالی قدر رو فراموش نکنید
    اگر محیط بسته ای هستید پیشنهاد می کنم این شبها رو با ایشون ودر محیط خانه باشید
    یک لحظه غفلت نکنید
    اگر محیط باز هستید وکسی از جریان اطلاع نداره مساجد وتکایا بهترین جای خلوت کردن است در عین حال بازهم با ایشان باشید
    تنهایی مضر است
    ارتباط فی مابین بالاخص از ناحیه افراد درجه یک و به رو نیاوردن قضیه بسیار موثراست
    هرچند گذشت زمان و رها ننمودن ایشان پادزهر خوبی است
    فعلا
    ازخداوند متعال عنایتشون رو خواهانم
    تابزرگواران جواب مناسبی دهند
    به روش نیارن یعنی خودشونو گول بزنن و بگن همچین اتفاقی نیفتاده؟!! درد دل یک کاربر اتفای که کل زندگی اون دختر رو تحت تاثیر قرار میده؟!! درد دل یک کاربر گذشت زمان چیو میخواد عوض کنه؟!! فکر میکنید اون دختر یادش میره چه بلایی سرش اومده؟! یا تو زندگی ایندش دیگه تاثیر نمیذاره ؟! درد دل یک کاربر

اینجا یه مدیری هم داشت که میگفتن دکترای روانشناسی داره! کاش ایشون بیاد نظر بده شاید جوابهای ایشون بتونه گفته های منو تایید کنه و جوابشون به خاطر درسی که خوندن علمی تر و به روزتر باشه و بتونه کمکی بکنه!
    "کسی که خواب است را میتوان بیدار کرد،
    اما کسی که خود را به خواب زده هرگز!"

نوشته
    1,045
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    1 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    191
    آپلود
    52
    گالری
    45

به روش نیارن یعنی خودشونو گول بزنن و بگن همچین اتفاقی نیفتاده؟!!
    خیر -اتفاقی که افتاده حلوا حلوا خیرات نمی کنن
    گذشت زمان چیو میخواد عوض کنه؟
    گذشت زمان خیلی چیزا رو
    باور نمی کنید
    هرچند چگونگی ارتباط از ناحیه افراد درجه 1در این مدت زمان خیلی اثرداره.
    به نظر بنده هم باید به یک روانشناس ویایک مددکار اجتماعی ویا یک کارشناس مذهبی خانواده مراجعه شود...
    موافقم
    ممنون
    Online + mp3

انجمن گفتگوی دینی
    www.askdin.com

نوشته
    539
    حضور
    53 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1

دوست عزیز سلام
    از تاخیر عذرحواهی میکنم
    مطالبی را برخی از دوستان گفتند من هم به برخی نکات اشاره میکنم .
    1.این اتفاق از روی اجبار ممکنه برای هر کسی بیفته .
    2.خواهر مورد نظر اگر خودش نقشی نداشته پس مسولیت و گناهی ندارد .
    3.خودکشی از نظر اسلام حرام و از گناهان کبیره است و سعی کنید که این مهم را همواره به خواهرتان یاد آور شوید .
    4. با مشغول و سر گرم کردن او این خاطره بد را از ذهن او پاک کنید ، مثلا او را به یک سفر زیارتی ببرید .
    5. با یک مشاور خوب ،دلسوز . خبره به صورت حضوری و در چند نوبت مشاوره کنید .
    ان شا الله به تدریج این نگرانی حل خواهد شد .

نوشته
    637
    حضور
    11 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    41

سلام.

به نظر من برای درمان ماجرای ایشون فورا ( و اورژانسی ) باید به سراغ روانشناسی خبره رفت. تاخیر در این کار آسیبهای جدی ای در پی دارد و به نظر من قابل جبران نیست و یا به سختی جبران می شود.

با این که بلو اسکای گرامی تذکر دادن که چاره ای برای درمان فعلی مشکل باید یافت ولی تذکر این نکته در همین جا لازم است

نقل قول نوشته اصلی توسط sezar نمایش پست
    خانمای گرامی.... اینو به عنوان برادر کوچکتر میگم......
    به هیچکسی اعتماد نکنید..... به هیچکس.... مگر اینکه خانواده ها رو بشناسید و هر دو خانواده با هم اشنا باشند و مورد اعتماد یکدیگر.....
    سلام.

به نظر من به این هم نباید اعتماد کرد. اندیشه ی فساد از هر فرصتی به طور کامل می خواد سوء استفاده بکنه آیا داستان برصیصای عابد را نشنیده اید؟

سر بلند باشید

ویرایش توسط مدافع : ۱۳۸۸/۰۶/۱۴ در ساعت ۱۶:۵۸
    لا یستیقن القلب أن الحق باطل ابدا
    و لا یستیقن أن الباطل حق أبدا

قلب هیچ وقت یقین به حق بودن باطل و یا باطل بودن
    حق نمی نماید امام صادق علیه السلام

و السلام علي من اتبع الهدى
    و درود بر هر آنكه ( بدون تعصب) به دنبال حق است و پذيراى آن سوره طه / آیه 47

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری