جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: #####چه تعداد کهکشان تاکنون کشف شده است؟ #####

 1. #1
  شروع کننده موضوع

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۸۶
  نوشته
  915
  مورد تشکر
  1,699 پست
  حضور
  50 دقیقه
  دریافت
  219
  آپلود
  14
  گالری
  0

  مطلب #####چه تعداد کهکشان تاکنون کشف شده است؟ #####
  چه تعداد کهکشان تاکنون کشف شده است؟
  اخترشناسان فکر می کنند که صد ها میلیارد کهکشان در کائنات وجود دارد، اما شمار دقیق آن تا کنون مشخص نشده است . آیا لازم است اخترشناسان بدانند که چه تعداد کهکشان راما میشناسیم؟  #####چه تعداد کهکشان تاکنون کشف شده است؟ #####

  میدان دید بینهایت عمیق هابل
  آقای اید چرچویل دانشمند اخترشناس در دانشگاه ویسکانسین – مادیسون می گوید "ما تعداد دقیق کهکشان ها را نمی دانیم، اما میدانیم که بسیار زیاد اند". در یک تصویر گرفته شده توسط تلسکوپ فضایی هابل حدود 10 هزار کهکشان دیده می شود.
  در کهکشان خود ما (کهکشان راه شیری) حدود 100 تا 300 میلیارد ستاره وجود دارد. از جمله فقط 8479 ستاره آن از زمین قابل دیدن می باشند. در یک شرایط خوب و از یک نقطه خاص تقریبأ 2500 ستاره با چشم غیر مسلح در شب دیده می شود. اما با بهتر شدن تلسکوپ های ما، شمار کهکشان ها هم بیشتر می شود و می توانیم بهتر به گذشته های دور تر بنگریم.
  آقای چرچویل می گوید " بخاطر شمردن همه آنها، باید بتوانید خیلی دور به گذشته؛ یعنی عمیقتر به فضا بنگرید تا ببینید که کهکشان ها چه زمانی تشکیل شده اند. ما تا کنون به آن حد نرسیده ایم. تعداد کهکشان ها به خوبی مشخص نشده، اما زمانی به این هدف خواهیم رسید."
  تخمین شمار موجود کهکشان ها در کائنات با شمردن اینکه چه تعداد کهکشان را می توانیم در یک منطقه کوچک از آسمان بنگیریم، بدست آمده است. سپس این تعداد را استفاده می کنیم تا حدس بزنیم که چه تعداد کهکشان در کل آسمان وجود دارد.
  در حال حاضر، صد ها میلیارد کهکشان توسط میدان بی نهایت عمیق تلسکوپ فضایی هابل در مدت یکسال شمرده شده است. هابل با نشانه گرفتن به یک قسمت کوچک آسمان برای چند ماه؛ یعنی یک نقطه کوچک کمتر از یک دهم یک میلیونم آسمان را جستجو می کند، هابل تصویری را از فاصله 13 میلیارد سال نوری دور برای ما تهیه نمود.

  #####چه تعداد کهکشان تاکنون کشف شده است؟ #####

  میدان عمیق هابل
  چرچویل می گوید "شما به آسمان مینگرید و با خود می گویید که چه تعداد کهکشان را می توانم ببینم؟ بعد معلوم می شود که چقدر شمار آن زیاد است". شما تعدادی از کهکشان در یک قسمت کوچک آسمان (به اندازه یک سانتی متر مربع) را بردارید و همه آسمان را با این قسمت کوچک ضرب کنید. در نتیجه می بینید که چقدر شمار کهکشان ها در آسمان زیاد است.

  منبع:آسمان پارس
  عکس نجومی روز 2. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۷
  نوشته
  83
  مورد تشکر
  195 پست
  حضور
  4 ساعت 9 دقیقه
  دریافت
  5
  آپلود
  0
  گالری
  0  بسم الله النور

  وَمَا خَلَقْنَا السَّمَاء وَالْأَرْضَ وَمَا بَيْنَهُمَا بَاطِلًا ذَلِكَ ظَنُّ الَّذِينَ كَفَرُوا فَوَيْلٌ لِّلَّذِينَ كَفَرُوا مِنَ النَّارِ

  الَّذِينَ يَذْكُرُونَ اللّهَ قِيَامًا وَقُعُودًا وَعَلَىَ جُنُوبِهِمْ وَيَتَفَكَّرُونَ فِي خَلْقِ السَّمَاوَاتِ وَالأَرْضِ رَبَّنَا مَا خَلَقْتَ هَذا بَاطِلًا سُبْحَانَكَ فَقِنَا عَذَابَ النَّارِ

  سلام و عرض ادب؛

  در کهکشان خود ما (کهکشان راه شیری) حدود 100 تا 300 میلیارد ستاره وجود دارد. . . . در حال حاضر، صد ها میلیارد کهکشان توسط میدان بی نهایت عمیق تلسکوپ فضایی هابل در مدت یکسال شمرده شده است.


  21^10=000/000/000/100*000/000/000/100
  یعنی در این جهان هستی اقلاً 21^10 ستاره و سیاره وجود دارد!

  الله اکبر

  واقعً با دانستن این مطالب ایمان و باور انسان به قدرت و عظمت خداوند عز و جل افزون می گردد.

  ربنا ما خلقت هذا باطلا سبحانک
  یا علی مدد

  *یا علی جان مقتدای من تویی*

 3. تشکر


 4. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۸۷
  نوشته
  1,334
  مورد تشکر
  3,329 پست
  حضور
  31 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  57  ((وَلله ما فی السَّمواتِ وَ ما فی الارضِ))
  کهکشانهای رادیویی
  تمامی کهکشانها امواج رادیویی فنور قابل رویت و انواع تشعشع از خودشان تولید می کنند انرژی رادیویی یک کهکشان رادیویی خیلی متراکم تر از انرژی کهکشانهای معمولی می باشد.این انرژی از دو قطعه ی خیلی بزرگ ،یا ابرهای غول پیکر متشکل از ذرات در حال دور شدن از کهکشانها تشعشع می یابند.
  این ابرهای بزرگ از فورانهای گازی که از مرکز کهکشان با سرعتی معادل یک پنجم سرعت نور خارج می شوند، در اسمان شکل می گیرند.به نظر می رسد که فوران این ابر بزرگ توسط یک حلقه ی پیوستگی صورت می گیرد که یک حفره ی سیاه خیلی متراکم را در بر می گیرد و در مرکز کهکشان واقع است. از هر یک میلیون کهکشان فقط یکی از انها یک کهکشان رادیویی است.
  تصادم کهکشانها
  بیشتر کهکشان ها از کهکشانهای همسایه خود صد هزار سال نوری فاصله دارند . به هر حال بعضی از کهکشانها تا اندازه ای به یکدیگر نزدیک می شوند که نیروی جاذبه ی دو طرفه انها اشیاء موجود در کهکشان دیگر را به طرف خود کشد و این امر باعث بوجود امدن توده هایی بنام دنباله های کشندی می گردد، که این دنباله ها مانند پلی کهکشانها را به یکدیگر وصل می نماید. نزدیکی بیش از حد کهکشان ها ممکن است باعث تصادم انها شود و بدنبال این عمل یک تغییر شکل بنیادی در شکل ظاهری انها صورت گیرد.
  #####چه تعداد کهکشان تاکنون کشف شده است؟ #####

  پروردگارا به من بیاموز دوست بدارم کسانی را که دوستم ندارند...
  عشق بورزم به کسانی که عاشقم نیستند...
  بگریم برای کسانی که هرگز غمم را نخوردند...
  محبت کنم به کسانی که محبتی در حقم نکردند

 5. تشکر


 6. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۸۷
  نوشته
  1,334
  مورد تشکر
  3,329 پست
  حضور
  31 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  57  کهکشانهای بیضوی
  از نظر شکل شبیه به توپ فوتبال امریکایی و تا شکل کروی متغیر هستند و اشکالی بین اینها یافت می شود.برخلاف دیگر کهکشان ها که نور ابی از اختران فروزان و کم عمر منعکس می کنند، کهکشانهای بیضوی زرد رنگ به نظر می رسند .علت این امر این است که شکل گیری اختران این کهکشانها متوقف شده اندکه می توان نتیجه گرفت که تقریبا تمام نور انها از اختران غول سرخ که طول عمر زیادی دارند تامین میشود.
  #####چه تعداد کهکشان تاکنون کشف شده است؟ #####
  کهکشان های فعال و غیرفعال
  از تمام کهکشانها میزان معینی تشعشع الکترومغناطیسی ساطع می شود.برخی از کهکشان ها به طور غیر عادی ،مقادیر زیادی تشعشع تابش می کنند،که به این کهکشان ها، کهکشانهای فعال گفته می شود. انرژی انها از منبعی با جرم بسیار زیاد اما به هم فشرده که در مرکز کهکشان فعال قرار دارد تامین می شود.
  #####چه تعداد کهکشان تاکنون کشف شده است؟ #####

  انرژی اغلب به صورت اشعه ی ایکس ،موج رادیویی و همچنین نور است و میزان انرژی ازاد شده به قدری است که نمی توان تصور کرد که اختران انها بوجود اورده باشند.اختر شناسان براین عقیده هستند که تنها جسمی که قادر است این مقدار انرژی را ازاد کند یک حفره ی سیاه فوق العاده پرجرم است.بنابراین علت اینکه برخی کهکشانها از جمله کهکشان خودمان انرژی نسبتا کمی ازاد می کنند این است که حفره ی سیاه مرکزی کوچکی را درمیان گرفته اند.

  پروردگارا به من بیاموز دوست بدارم کسانی را که دوستم ندارند...
  عشق بورزم به کسانی که عاشقم نیستند...
  بگریم برای کسانی که هرگز غمم را نخوردند...
  محبت کنم به کسانی که محبتی در حقم نکردند

 7. تشکرها 3


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود