صفحه 3 از 15 نخست 1234513 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چرا یک مسلمان نمی تواند مسیحی شود ؟

نوشته
    71
    مورد تشکر
    102 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط پسرآزاد نمایش پست
    بنام قادر متعال ، سوگماد کبیر

ابتدا به ساکن خواهشمندم از کلام عربی استفاده ننمائید یا می گوید فارسی آن را هم بگوید تا متوجه بشویم چه میگوید .
    این جوابیه شما هیچ ربطی به نظر من در مورد انحصار طلبی تندروهای مذهبی ندارد!
    و در کل گیرم تو را پدر فاضل از فضل پدر (حدیث و علامه و...) تو را چه حاصل ؟ !!!!!!!!

معیار مسلمانان ابتدا از قرآن است که دارای گزاره های متناقض و اشتباه زیادی است و در این که این کتاب معیار سنجش 100% باشد شک هست و اصولا علوم مهندسی مذهبی امروز در مورد خیلی از گزاره های آن ابهاماتی می بیند و بطور کل آنها را رد می نماید.
    به کتاب بازشناسی اسلام و همچنین مصاحبه دکتر مهاجرانی و زید محقق مصری قرآن مراجعه نمائید.

پس کتاب قرآن 100% کلام وحی نیست ! و در استناد 100% به آن بایستی دست بعصا بود بخصوص که مذاهب زیادی در جهان وجود دارند که حرفی جدای از اسلام (تنها به استناد سخن گفتن خدا در قرآن ) دارند آیا این خودخواهی نیست که بگوییم تمام مردمان دیگر سخت در اشتباه هستند و تنها راه و شریعت اصلی اسلام است و همه راه ها به اسلام که کاملتر است ختم می گردد؟؟؟؟؟؟

بنده تا آنجائی که با مکاتب شرقی و اکنکار آشنائی دارم که هر یک برای خود کتابی مقدس دارند بالاخص اکنکار که استاد حق در قید حیات نیز دارد و از این حیث بکلی با مذاهب دیگر متفاوت است و در این مکاتب و 10 ها مکاتب دیگر کلامی دیگر بقول خداوند آموزش داده می شود که با خدای (الله) مذکور در قرآن متفاوت است!

پس من که خود دست بعصا حرکت می کنم شاید آنها درست می گویند شاید هم اسلام ولی شک چیز خوبی است و کل راه ها به یک مطلق ختم می شود. این مطلب را بایستی یک چوپان بی سواد هم استنباط کند(همانطور که تمام پیامبران اشخاص بی سواد و چوپانانی بودند!) نه اینکه برای خداشناسی حتما مدرک حوضوی و مطالعات پیشرفته و سنگین یا تسلط به زبان عربی داشت!!!!!!!

حقیقت ساده است تنها اذهان غافل یا متعصب آن را نمی بیند.

برکت باشد:rose:
    شما یک حرفی رو هر روز و هر جا میزنید ولی نمیدونید این حرف رو کی گفته واقعا خنده داره این چیزی که کلات گفته یعنی (راههای رسیدن به خدا به اندازه تعداد ادمهاست)
    چطوره سابقه 1400 ساله اسلام نمیتونه انسان را به سعادت و آرمان انسانی برسونه اونوقت یه اکنکار که معلوم نیست زایده چی واز کجا اومده انسان را به آرمانهای انسانی رسونده اون هم اکنکاری که زایده تفکری مثل یکی از ما انسانهاست در حالی که اسلام صرفا دستورات الهی است.
    مثل اینکه نمیدونی در اسلام چیزی به نام حدیث وجود داره و بیانات پیامبر و سنت پیامبر در جایگاه بالایی قرار داره.
    جناب کلات که از خودش چیزی نگفت از پیامبر بیان کرد پس حرف شما کاملا بی ربط است.
    اگه تونستی تناقض در قران بیاری بیار ولی ادعای خالی نکن. شما هنوز یک خط عربی را نتونستی معنا کنی قرآن رو چطوری میخوای معنا کنی آنهم تناقض درش پیدا کنی.
    در ضمن چیزی که به حقانیتش صد در صد اعتقاد نداری و نمیتونی صد در صد ازش دفاع کنی پس بیخود میکنی که مطرحش میکنی.
    فکر کنم اولین چوپان خودت باشی که خیلی نفهمیدی چی گفتی؟
    اینقدر حرفای بی منطق از این و آن بلغور نکن از جایی بگو که عقل درش شک نکنه.

نوشته
    155
    مورد تشکر
    263 پست
    حضور
    1 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    1
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط نگار نمایش پست
    شما یک حرفی رو هر روز و هر جا میزنید ولی نمیدونید این حرف رو کی گفته واقعا خنده داره این چیزی که کلات گفته یعنی (راههای رسیدن به خدا به اندازه تعداد ادمهاست)
    چطوره سابقه 1400 ساله اسلام نمیتونه انسان را به سعادت و آرمان انسانی برسونه اونوقت یه اکنکار که معلوم نیست زایده چی واز کجا اومده انسان را به آرمانهای انسانی رسونده اون هم اکنکاری که زایده تفکری مثل یکی از ما انسانهاست در حالی که اسلام صرفا دستورات الهی است.
    مثل اینکه نمیدونی در اسلام چیزی به نام حدیث وجود داره و بیانات پیامبر و سنت پیامبر در جایگاه بالایی قرار داره.
    جناب کلات که از خودش چیزی نگفت از پیامبر بیان کرد پس حرف شما کاملا بی ربط است.
    اگه تونستی تناقض در قران بیاری بیار ولی ادعای خالی نکن. شما هنوز یک خط عربی را نتونستی معنا کنی قرآن رو چطوری میخوای معنا کنی آنهم تناقض درش پیدا کنی.
    در ضمن چیزی که به حقانیتش صد در صد اعتقاد نداری و نمیتونی صد در صد ازش دفاع کنی پس بیخود میکنی که مطرحش میکنی.
    فکر کنم اولین چوپان خودت باشی که خیلی نفهمیدی چی گفتی؟
    اینقدر حرفای بی منطق از این و آن بلغور نکن از جایی بگو که عقل درش شک نکنه.
    بنام گوهر دلها

خانم نگار عزیز بدلیل توهین من با شما بحثی ندارم ... قبلا هم چنین رویه ای را انتخاب کرده بودید .... این حق شماست و آزادی معنوی یعنی همین .... یعنی می توانید با تعصب و پرخاش در مباحثات وارد شوید...

فکر کنم اشتباه از طرف من بیشتر بوده که چنین مطلبی را در این سایت عنوان نمودم....

خداوند به همه ما درک و شناخت روح را عطا فرما.

برکت باشد
    خداوندا دعا مي کنم که هر چه صلاح توست همان شود... ان شاء الله

نوشته
    919
    مورد تشکر
    2,034 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0

به نام خدا
    پاسخ جناب مشکات پاسخ مناسبی است.
    ضمناً باید مواردی را که بارها گفته شده است اینجا نیز متذکر شوم:
    1- عقیده و باور امری است قلبی که بخشی از مقدمات آن به دست خود انسان است، اما نتیجه نهایی آن یعنی آنچه قلب به آن می گرود به دست خود انسان نیست. قلب و ذهن انسان هرچه را حقیقت یافت خواه ناخواه به آن می گرود.

2- یک باور درست و به حق همیشه در برابر باور مقابل است. وقتی می گوییم "خدا یکی است" یک باور درست و برحق است یعنی هرچه برخلاف این باور باشد نا درست و باطل است.
    بنابر این اگر مجموعه ای از باورها را درست و حق بدانیم، مجموعه های مخالف و مغایر با آن فی الجمله نا حق و نادرست و باطل خواهد بود.
    (فی الجمله یعنی اینکه ممکن است در یک مجموعه باطل باورهای به حق نیز باشد)

3- اسلام تنها دینی است که برای باورهای خود انسان ها را به تفکر و تدبر می خواند و بر این اساس حقانیت خود را به اثبات می رساند.

4- تمام ادیان الهی که اسلام آخرین آن هاست از یک منشأ (خدا) سرچشمه می گیرد و اگر اصول اعتقادی آن ها توسط شیاطین به انحراف کشانده نمی شد با اسلام تفاوتی نداشتند.

5- نام هایی که بر سایر ادیان آسمانی اطلاق می شود توسط انسان ها رایج شده و از جانب خدا تنها یک دین با عنوان اسلام برای بشر آمده است.
    ...

نظر شما در باره این پیشنهاد چیه؟
    (جلسات مناظره)

موضوع مهم :
    کربلایی کاظم ساروقی، حجتی غیر قابل انکار

چگونه؟؟؟ راه های جلوگیری از مرگ تدریجی جامعه

کم گوی و گزیده گوی چون دُرّ :Sokhan: !!! تا از سُخَنت جهان شود پُر !!!
    الحذر الحذر! فَوَ الله لَقَد سَتَر، حتّی کأنَّه قد غَفَر

نوشته
    1,799
    مورد تشکر
    3,021 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    18

راهنما

علاوه بر تحريفها و خرافات فراواني که در مسيحيت فعلي ایجاد شده است و قرآن نیز،تنها كتاب آسماني و سخن خداست كه بدون كم و زياد محفوظ مانده و به دست ما رسيده است; چون حفظ و نگهباني از آن را خود خداوند به عهده گرفته كه مي فرمايد: «انا نحن نزلنا الذكر و انا له لحفظون»(حجر/9) ما قرآن را نازل كرديم و خود، حافظ و نگهبان آن هستيم، آن چه امروز به نام انجيل معروف شده و در دست مسيحيان است، كتاب آسماني حضرت مسيح نيست; زيرا طبق تصريح مورخان مسيحي و گواهي انجيلها و ساير كتابهاي آنها، «انجيل» كتاب آسماني حضرت مسيح از بين رفته، و امروز در دست نيست و تنها بخشهايي از آن ـ كه در حافظه ياران او بوده ـ مدتها بعد از حضرت مسيح نوشته شده است كه آن هم متأسفانه آميخته با خرافات و افكار يارانش شده است.[1]
    لذا روي گرداندن از اسلام، و مسيحي شدن كار صحيحي نيست، چنان كه قرآن كريم مي فرمايد: «هر كس جز اسلام، آييني براي خود انتخاب كند، از او پذيرفته نخواهد شد، و او در آخرت از زيانكاران است»(آل عمران/85)
    1:تفسير نمونه،ج 2، ص423 ،425 و ج 23،ص 391

نوشته
    1,957
    مورد تشکر
    3,492 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    28
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط .:درویش:. نمایش پست
    با سلام !می خواهم دلایل این را که چرا یک مسلمان نمی تواند مسیحی شود
    با سلام به شما دوست خوب
    از آنجا كه انسان در تصميم آزاد آفريده شده ... ميتونه هر ديني يا حتي بي ديني را انتخاب كنه...
    قرآن مي فرمايد: لا اكراه في الدين . (سوره بقره آيه 256) درانتخاب دين يا بي ديني اكراه واجباري نيست.
    اما چون انسان داراي عقل هست .. عقل سليم انسان را بسوي خالق خود هدايت ميكند... براي رسيدن انسان به خالق بايد دستورات او را بيابد... دين (مجموعه دستورات خداست براي هدايت وسعادت بشر...) وعقل حكم ميكند برترين وكامل ترين دين رابايد قبول كند...قرآن مي فرمايد: ان الدين عند الله الاسلام (سوره آل عمران آيه 19)
    دين اسلام برترين دين هست... زيرا بناي اصلي آن بر توحيد (يگانگي خدا) و نبوت (بندگي ورسالت پيامبر) ومعاد ( جزاي عمل خود ) استوار است ومنطبق باعقل ... از اين جهت انسان نميتواند بر خلاف حكم عقل رفتار نمايد وبي دين شود يا دين ناقص را انتخاب نمايد.
    (ناگفته نماند منظور از دين اسلام شريعت اسلام است.. دين همون چيزي است كه حضرت ابراهيم آورده وهمه شرايع مدعي پيروي ازآنند) شريعت اسلام برترين شريعت است.
    موفق باشيد
    الهمّ صلّ علی محمّد وآل محمّد

نوشته
    1,017
    مورد تشکر
    2,506 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    29
    آپلود
    0
    گالری
    3

دين مبين اسلام همانگونه كه بر حفظ و وفاداري به معارف الهي خاص خود تاكيدمي كند , آزادي كامل فكري براي انسان را مجاز مي شمارد. در كتاب و سنت موكدا ازانسان خواسته شده است كه در حقايق دين تفكر كنند و در مورد معارف آن در حـداجـتهاد تلاش كنند و در صورتي كه براي آنها شبهه پيش آمد هيچ اشكالي ندارد و براو واجـب اسـت كه با رجوع به قرآن و سنت شبهه خود را حل كند و اگر نتوانست بارجوع به علماي راستين اين كار را انجام دهد .
    دين اسلام درباره حقيقت آفرينش, حقيقت بندگي, شناخت نشانه هاي خدا, شناخت فطرت, شناخت تمايلات, شناخت سرنوشت, پاسخ به وجدان, حق طلبي, آزادي, مسئوليت, عدالت, فضائل اخلاقي و بسياري مسائل ديگر سخن به میان رانده است. البته همه مي دانيم يك سري احكام و قوانين در قبال افكار و رفتارهاي ما وجود دارد كه به عنوان حدود ديني بايد مراقب باشيم. البته دين اسلام از آنجا كه ريشه فطري در آفرينش انسان دارد و براي بازگشت انسان غفلت زده از چاه دنيا به بلنداي آخرت خود فرستاده شده. پيوندي عميق بين عقل و جان و فطرت نفساني ما و احكام و عقايد مطروحه خود دارد. بطوريكه عملي نيست كه انسان مسلمان پس از اخلاص و عمل به آن با توجه به واقعيت هدايت و اطاعت, آنرا تصديق نكند.

7. تشکرها 3

نوشته
    17
    مورد تشکر
    16 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام

اساتید چرا ادامه آیه را نمینویسند ؟

لا اکراه فی الدین قد تبین الرشد من الغی:

در دین هیچ اجباری نیست راه درست (سعادت و ...) از گمراهی مشخص شده است

یا با اسلام یا بر ضد اسلام

(حسب الحال این واقعیت است که یک مسیحی با القوه دشمن اسلام و هر مکتب دیگر است و یک مسلمان نیز همینطور ، به همین کلک ، قضیه با لبه شمشیر و گردن دگر اندیش حل میشود)
    ویرایش توسط kenshin : ۱۳۸۸/۰۶/۲۹ در ساعت ۲۲:۵۸ دلیل: 1

9. تشکرها 2

نوشته
    1,017
    مورد تشکر
    2,506 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    29
    آپلود
    0
    گالری
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط پسرآزاد نمایش پست
    بنام قادر متعال ، سوگماد کبیر

ابتدا به ساکن خواهشمندم از کلام عربی استفاده ننمائید یا می گوید فارسی آن را هم بگوید تا متوجه بشویم چه میگوید .
    این جوابیه شما هیچ ربطی به نظر من در مورد انحصار طلبی تندروهای مذهبی ندارد!
    و در کل گیرم تو را پدر فاضل از فضل پدر (حدیث و علامه و...) تو را چه حاصل ؟ !!!!!!!!

معیار مسلمانان ابتدا از قرآن است که دارای گزاره های متناقض و اشتباه زیادی است و در این که این کتاب معیار سنجش 100% باشد شک هست و اصولا علوم مهندسی مذهبی امروز در مورد خیلی از گزاره های آن ابهاماتی می بیند و بطور کل آنها را رد می نماید.
    به کتاب بازشناسی اسلام و همچنین مصاحبه دکتر مهاجرانی و زید محقق مصری قرآن مراجعه نمائید.

پس کتاب قرآن 100% کلام وحی نیست ! و در استناد 100% به آن بایستی دست بعصا بود بخصوص که مذاهب زیادی در جهان وجود دارند که حرفی جدای از اسلام (تنها به استناد سخن گفتن خدا در قرآن ) دارند آیا این خودخواهی نیست که بگوییم تمام مردمان دیگر سخت در اشتباه هستند و تنها راه و شریعت اصلی اسلام است و همه راه ها به اسلام که کاملتر است ختم می گردد؟؟؟؟؟؟

بنده تا آنجائی که با مکاتب شرقی و اکنکار آشنائی دارم که هر یک برای خود کتابی مقدس دارند بالاخص اکنکار که استاد حق در قید حیات نیز دارد و از این حیث بکلی با مذاهب دیگر متفاوت است و در این مکاتب و 10 ها مکاتب دیگر کلامی دیگر بقول خداوند آموزش داده می شود که با خدای (الله) مذکور در قرآن متفاوت است!

پس من که خود دست بعصا حرکت می کنم شاید آنها درست می گویند شاید هم اسلام ولی شک چیز خوبی است و کل راه ها به یک مطلق ختم می شود. این مطلب را بایستی یک چوپان بی سواد هم استنباط کند(همانطور که تمام پیامبران اشخاص بی سواد و چوپانانی بودند!) نه اینکه برای خداشناسی حتما مدرک حوضوی و مطالعات پیشرفته و سنگین یا تسلط به زبان عربی داشت!!!!!!!

حقیقت ساده است تنها اذهان غافل یا متعصب آن را نمی بیند.

برکت باشد:rose:
    با سلام
    بزرگوار منظور این حقیر این بود این کلامی که به عنوان شعار از آن استفاده میکنید در اصل کلام پیامبر بزرگ اسلام هست و جنابعالی مبنای کلامتان از اسلام نشأت گرفته است. اما بعد...
    دين حق در هر زماني همواره يكي بيش نيست و بر همه كس لازم است با شناسايي كامل از آن پيروي كند. از نگاه قرآن دين صحيح دين اسلام بوده، و انتخاب آن ضرورت دارد؛ قرآن كريم مي‏فرمايد: «وَ مَنْ يَبْتَغِ غَيْرَ الاًِّسْلامِ دِيناً فَلَنْ يُقْبَلَ مِنْهُ وَ هُوَ فِيالاَّخِرَِْ مِنَ الْخاسِرِينَ ؛ هر كه جز دين اسلام دين ديگري را بخواهد، هرگز از وي پذيرفته نشود و در آخرت، اهل نجات نخواهد بود.»{1}
    استاد مطهري ضمن تاكيد بر اين نكته، چنين مي‏نويسد:
    ... دين حق در هر زماني يكي بيش نيست و بر همه كس لازم است از آن پيروي كند. اين انديشه كه ميان برخي از مدعيان روشنفكري رايج شده است كه مي‏گويند: همه اديان (نه مکاتب و نحله ها) از لحاظ اعتبار در همه وقت يكسانند، انديشه نادرستي است. البته ميان پيامبران خدا اختلاف و نزاعي وجود ندارد... ولي اين سخن به اين معنا نيست كه در هر زماني چندين دين حق وجود دارد و طبعاً انسان مي‏تواند در هر زماني هر ديني را كه مي‏خواهد بپذيرد. برعكس، معناي اين سخن اين است كه انسان بايد همه پيامبران را قبول داشته باشد و بداند كه پيامبران سابق، مبشّر پيامبران لاحق خصوصاً خاتم و افضلشان بوده‏اند و پيامبران حق، تأییدگر پيامبران سابق بوده‏اند. پس لازمه ايمان به همه پيامبران اين است كه در هر زماني تسليم شريعت همان پيامبري باشيم كه دوره اوست.
    درست است كه در دين، اكراه و اجباري نيست: «لا اكراه في الدين»{2} ولي اين سخن به اين معنا نيست كه دين خدا در هر زماني متعدد است و ما حق داريم هر كدام را كه بخواهيم، انتخاب كنيم... در هر زماني يك دين حق، وجود دارد و بس هر زمان پيغمبر صاحب شريعتي از طرف خدا آمده مردم موظف بوده‏اند كه از راهنمايي او استفاده كنند و قوانين و احكام خود را چه در عبادات و چه در غير عبادات از او فرا گيرند تا نوبت به حضرت خاتم الانبيأ رسيده است.
    لازمه تسليم خدا شدن، پذيرفتن دستورهاي او است و روشن است كه همواره به آخرين دستور خدا بايد عمل كرد و آخرين دستور خدا همان چيزي است كه آخرين رسول او آورده است».{3}

[2].سوره آل عمران، آيه 79/
    [2].بخشي از آيه 256 سوره بقره.
    [3].مجموعه آثار، ج 1، ص 277/

نوشته
    155
    مورد تشکر
    263 پست
    حضور
    1 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    1
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط کلات نمایش پست
    با سلام
    بزرگوار منظور این حقیر این بود این کلامی که به عنوان شعار از آن استفاده میکنید در اصل کلام پیامبر بزرگ اسلام هست و جنابعالی مبنای کلامتان از اسلام نشأت گرفته است. اما بعد...
    دين حق در هر زماني همواره يكي بيش نيست و بر همه كس لازم است با شناسايي كامل از آن پيروي كند. از نگاه قرآن دين صحيح دين اسلام بوده، و انتخاب آن ضرورت دارد؛ قرآن كريم مي‏فرمايد: «وَ مَنْ يَبْتَغِ غَيْرَ الاًِّسْلامِ دِيناً فَلَنْ يُقْبَلَ مِنْهُ وَ هُوَ فِيالاَّخِرَِْ مِنَ الْخاسِرِينَ ؛ هر كه جز دين اسلام دين ديگري را بخواهد، هرگز از وي پذيرفته نشود و در آخرت، اهل نجات نخواهد بود.»{1}
    استاد مطهري ضمن تاكيد بر اين نكته، چنين مي‏نويسد:
    ... دين حق در هر زماني يكي بيش نيست و بر همه كس لازم است از آن پيروي كند. اين انديشه كه ميان برخي از مدعيان روشنفكري رايج شده است كه مي‏گويند: همه اديان (نه مکاتب و نحله ها) از لحاظ اعتبار در همه وقت يكسانند، انديشه نادرستي است. البته ميان پيامبران خدا اختلاف و نزاعي وجود ندارد... ولي اين سخن به اين معنا نيست كه در هر زماني چندين دين حق وجود دارد و طبعاً انسان مي‏تواند در هر زماني هر ديني را كه مي‏خواهد بپذيرد. برعكس، معناي اين سخن اين است كه انسان بايد همه پيامبران را قبول داشته باشد و بداند كه پيامبران سابق، مبشّر پيامبران لاحق خصوصاً خاتم و افضلشان بوده‏اند و پيامبران حق، تأییدگر پيامبران سابق بوده‏اند. پس لازمه ايمان به همه پيامبران اين است كه در هر زماني تسليم شريعت همان پيامبري باشيم كه دوره اوست.
    درست است كه در دين، اكراه و اجباري نيست: «لا اكراه في الدين»{2} ولي اين سخن به اين معنا نيست كه دين خدا در هر زماني متعدد است و ما حق داريم هر كدام را كه بخواهيم، انتخاب كنيم... در هر زماني يك دين حق، وجود دارد و بس هر زمان پيغمبر صاحب شريعتي از طرف خدا آمده مردم موظف بوده‏اند كه از راهنمايي او استفاده كنند و قوانين و احكام خود را چه در عبادات و چه در غير عبادات از او فرا گيرند تا نوبت به حضرت خاتم الانبيأ رسيده است.
    لازمه تسليم خدا شدن، پذيرفتن دستورهاي او است و روشن است كه همواره به آخرين دستور خدا بايد عمل كرد و آخرين دستور خدا همان چيزي است كه آخرين رسول او آورده است».{3}

[2].سوره آل عمران، آيه 79/
    [2].بخشي از آيه 256 سوره بقره.
    [3].مجموعه آثار، ج 1، ص 277/

بنام گوهر دلها

دوست عزیز کلات

ممنونم از توضیحاتتون ... شما از منظر اسلام کاملا درست می فرمائید .... ولی اگر برای یک روز واقعا دین را از خود جدا کنید و یک کافر حتی به خدا هم بشوید و از بیرون به قضیه نگاه کنید و یا اصلا یک مسلمان نباشید .... به فرض اینکه در قرآن گفته شود من بهترینم و راه من بهترین است آیا بنظر شما این امر قطعی برای جویندگان است؟ به صرف مبارزه طلبیدن و ... آیا حقانیت اینگونه است؟

این گونه سخنان برای کنترل کردن دیگران و در کل استفاده از روش ترس برای کنترل پیروان است و نه روش عشق . همچنان که در آیان دیگر و در دین اسلام داشتن آزادی بیان و اندیشه و دین جایز است . پس در حالی که یک شخص را به اراده آزاد دعوت نمائی و سپس او را به روشی زیرکانه بترسانی که این راه کم ریسک ترین راه است واقعا از دید من که دنبال حقیقت واقعی هستم و از هیچ چیزی هم نیم ترسم نه از خدا ... نه جهنم و نه هیچ عذاب و عقوبتی ... چون من روح هستم جزوی از ذات خدا پس می توانم خدایگونه باشم و روش عشق را بجای ترس و قدرت انتخاب کنم !

در کل با سخنان شما مخالفتی ندارم امیدوارم متوجه منظور کنه و ایهام من شده باشید.
    برایتان برکات خداوند را می طلبم.

برکت باشد
    خداوندا دعا مي کنم که هر چه صلاح توست همان شود... ان شاء الله

12. تشکرها 2

نوشته
    155
    مورد تشکر
    155 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

آدم همیشه پیشرفت میکند نه پسرفت..........

14. تشکرها 2

صفحه 3 از 15 نخست 1234513 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری