جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: نكته‌هائی برای تزیین منزل به سبك مدرن

 1. #1
  شروع کننده موضوع

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۷
  نوشته
  113
  مورد تشکر
  72 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  16
  آپلود
  2
  گالری
  0

  نكته‌هائی برای تزیین منزل به سبك مدرن
  نكته‌هائی برای تزیین منزل به سبك مدرن

  ما به همان شیوه ای زندگی می كنیم كه فكر می كنیم. بعضی از ما سبك تفكر و سلیقه مان را بر دكوراسیون منزل خود نیز اعمال می كنیم. مدرنیسم سبكی است كه بیشتر به شیوه تفكر ارتباط دارد تا منزل آرایی. اما سبكی نیز به نام مدرنیسم در طراحی منزل به وجودآمده كه طراحی ساده را توصیه می كند. هر وسیله دقیقاً بنا به كاربرد مخصوص خود در خانه قرار داده می شود و وسایل زائد دراین سبك جایی ندارند.
  ـ دیوارها
  دیوارها را یا به همان شكل بتون باقی بگذارید یاآن را رنگ سفید بزنید. همچنین تا حدامكان باید گچ‌كاری‌ها را محو كرد. به همین منظور باید رنگ گچبری دیوار را به رنگ سفید درآوریم تا مشخص نباشند.از كاغذدیواری نباید در سبك مدرن استفاده شود، برای تنوع می توانید به یكی از دیوارها آینه نصب كنید، اما برای جدا كردن دو محیط مثلاً اتاق پذیرایی ازاتاق نشیمن، می توان با استفاده از یك دیوار شیشه ای كدر این كار را انجام داد.
  برای قرنیزها نیز بایدكاری مشابه با گچبری انجام داد، یعنی آن را به رنگ سفید دیوار درآورد.
  ـ پنجره ها
  برای داخل شدن حداكثر نور به داخل خانه، پنجره ها حتی الامكان باید ساده باشند و پرده ای كه به آن نصب می شود، از جنس كتان ابریشمی یا حتی از كركره های بسیار ظریف سفیدرنگ باشد. در سبك مدرن، نور نقش مهمی ایفا می كند، به همین منظور با سفیدكردن دیوارها و پرده ها خانه روشن تر به نظر می رسد.
  ـ كف
  كف خانه حتی الامكان باید یكپارچه و بدون درز باشد. می توانید یا فرش بزرگ پهن كنید كه كف را بپوشاند یا اینكه كف را سنگ كنید و یك قالیچه ساده روی آن پهن كنید.
  ـ اسباب خانه
  در سبك مدرن مبلها باید از جنس چرم و چوب باشند و نباید از مبلهای بزرگ راحتی در خانه استفاده كرد. نوع وسایل نشیمن در سبك مدرن مشابه مبلها و صندلی های دفاتر كار یا اتاقهای انتظار است.
  از میز قهوه خوری با جنس شیشه یا كروم هم می توان دراین سبك استفاده كرد. كابینتها وكتابخانه ها نیز باید باارتفاع كم در خانه قرار داده شوند.
  همچنین شومینه كه قسمت مركزی خانه راتشكیل می دهد، می تواند از جنس ام.دی.اف به رنگ سفیدیا از جنس چوب باشد. برای تزیین شومینه ساده می توان از آجر یا كاشی‌های سفید ظریف استفاده كرد.
  تعداد گیاهانی كه در خانه قرار داده می شوند، نباید از یك یا دو عدد بیشتر شود. بلكه بایداز گیاهان باطراوت استفاده شود.
  در این سبك مدرن، وسایل تزئینی نیز بسیار كم در خانه به كار می روند و می توانند شامل نقاشی‌های مدرن یا مجموعه های ظریف باشند.

  گردآوری : پایگاه اینترنتی پرشین وی

 2. تشکر


 3. #2
  شروع کننده موضوع

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۷
  نوشته
  113
  مورد تشکر
  72 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  16
  آپلود
  2
  گالری
  0  چند دستور برای پخت سبزیها
  سبزی‌ها را به مدت زیاد در آب خیس نكنید، زیرا ویتامین‌ها و مواد معدنی آنها در آب حل می‌شود.
  تا آنجا كه ممكن است سبزیجات را با پوست بپزید یا تنوری كنید.
  سبزی‌ها را برای مدت طولانی در معرض هوا قرار ندهید.
  در موقع طبخ غذا، از ظروف دردار استفاده كنید و در ظرف را همیشه بگذارید.
  از زیاد به هم زدن غذا، مخصوصا با قاشق فلزی خودداری كنید تا سطح غذا زیاد در معرض هوا قرار نگیرد.
  سبزی و میوه را مدتی قبل از خوردن یا پختن، خرد نكنید و آب میوه را نیز بلافاصله پس از گرفتن، مصرف كنید.
  برای پختن سبزی، اول آب را جوش بیاورید و بعد سبزی را بریزید و فقط آنقدر بپزید تا نرم شود (له نشود).
  تا آنجا که ممكن است موقع پخت سبزی‌، آب كمتری به آن اضافه کنید.
  اگر برای طبخ سبزی، آب زیادی مصرف كرده‌اید، از این آب برای سوپ و سس استفاده كنید.
  اگر از سبزی یخ زده استفاده می‌كنید، هرگز آن را مستقیما در آب جوش نریزید.
  برای آن كه سبزیجات شما زرد و پلاسیده نشوند، كف جایگاه مخصوص نگهداری سبزیجات را در یخچال، با حوله كاغذی یا دستمال سفید بپوشانید. كاغذ، رطوبت اضافی را جذب كرده و سبزیجات را برای مدت بیشتری تازه نگه می‌دارد. یا چند قطعه اسفنج خشك در قسمت مخصوص سبزیجات قرار دهید. اسفنج خشك مانند كاغذ رطوبت را جذب می‌كند و از فاسد شدن میوه‌ها و سبزیجات برای مدتی جلوگیری می‌كند.


 4. تشکر


 5. #3
  شروع کننده موضوع

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۷
  نوشته
  113
  مورد تشکر
  72 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  16
  آپلود
  2
  گالری
  0  چگونه به گلها آب بدهیم؟
  برای نگهداری از گلها باید به چند نکته توجه داشت؟
  ۱- انگشت خود را به اندازه ۵/۲ سانتیمتر به داخل خاک گلدان فرو برید اگر احساس کردید نمناک است آب دادن آن را متوقف کنید زیرا آب زیاد برای گیاه مضر است.
  ۲-آبی که تخم‌مرغها را در آن پخته‌اید دور نریزید زیرا این آب سرشار از املاح معدنی است و برای گیاهان بسیار مفید است.
  ۳-و یا آنکه پوست تخم‌مرغها را درون ظرفی زیخته و آن را پر از آب کنید و در آن را گذاشته بگذارید یک شبانه روز بماندسپس گلها را با آن آب دهید پوست تخم‌مرغها را به مدت زیاد نگه ‌ندارید زیرا فاسد می‌شوند.
  ۴-اگر آکواریوم دارید آب کثیف شده آن را دور نریزید زیرا برای گیاهان بسیار مفید است.
  ۵-نوشیدنی گاز داری مانند سودا را که گاز آن پریده است دور نریزید زیرا دارای مواد شیمایی مفید برای گیاهان است.
  ۶-گلهای پیاز دار باید همیشه از ته گلدان آب داد به این معنی که زیر گلدانی و یا یک بشقاب کوچک را پر از آب کرده و گلدان را روی آن بگذارید آب را از پایین به خود خواهد گرفت.
  ۷-اگر اتاقی پر از گل و گیاه دارید یک دستگاه مخصوص تولید بخار را در اتاق بگذارید این وسیله مناسبی برای افزایش رطوبت هوا در زمستان است.


 6. تشکر


 7. #4
  شروع کننده موضوع

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۷
  نوشته
  113
  مورد تشکر
  72 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  16
  آپلود
  2
  گالری
  0  چگونه خوش بويش کنيم؟

  نكته‌هائی برای تزیین منزل به سبك مدرن
  بعد از حمام‌گرفتن يا شست‌وشوي طولاني‌مدت لباس در اين محيط يا حتي شستن فضاي سرويس‌هاي بهداشتي، معمولا تلفيقي از بوي چند ماده شوينده مختلف همراه بخار آب آن محيط حتي فضاي مجاور آن را دربر مي‌گيرد

  كه نه تنها چندان خوشايند نيست همه‌جا را بوي مواد شوينده پر كرده!
  بعد از حمام‌گرفتن يا شست‌وشوي طولاني‌مدت لباس در اين محيط يا حتي شستن فضاي سرويس‌هاي بهداشتي، معمولا تلفيقي از بوي چند ماده شوينده مختلف همراه بخار آب آن محيط حتي فضاي مجاور آن را دربر مي‌گيرد كه نه تنها چندان خوشايند نيست بلكه ممكن است در مورد بعضي مواد شوينده قوي مانند اسيدها و سفيدكننده‌هاي مربوطه، نفس‌گير و ناراحت‌كننده باشد. در چنين شرايطي پس از روشن‌كردن هواكش و بازكردن پنجره آن فضا، بلافاصله چند كبريت يا يك عدد شمع در محيط روشن كرده و چند دقيقه صبر كنيد. پس از طي اين مدت، خواهيد ديد كه اين راهكار چگونه معجزه‌آسا عمل خواهد كرد.
  2 قاشق چاي‌خوري جوش‌شيرين را در 2 پيمانه آب حل كنيد و داخل اسپري بريزيد. اين مايع را مرتب در هواي اتاق اسپري كنيد. به اين ترتيب بوي بد موجود از بين مي‌رود.

  يك پروژه نقاشي بي‌موقع در خانه
  هميشه بهترين زمان براي رنگ‌آميزي داخل ساختمان، نيمه اول سال است كه هم امكان بازكردن پنجره‌ها وجود دارد، هم رنگ زودتر خشك مي‌شود و هم بوي حاصل از آن به سرعت از خانه خارج مي‌شود ولي اگر در شروع فصل سرما مجبور هستيد ديوارهاي خانه‌تان را رنگ‌آميزي كنيد و نگران بوي حاصل از رنگ آن هستيد، لااقل يكي از پيشنهادات زيرا را براي كاهش بوي رنگ به‌كار گيريد:
  1 – لگن يا سطلي را از آب پر كنيد و در اتاقي كه تازه رنگ شده است قرار دهيد. آب، بوي رنگ را كاهش مي‌دهد.
  2 – بعضي‌ها مي‌گويند اگر به رنگ مقداري وانيل اضافه كنيد، بوي آن كمتر مي‌شود. پيشنهاد آنها براي يك قوطي رنگ، 2 قاشق چاي‌خوري وانيل است. صحت و سقم قضيه با آنهاست؛ شما امتحان كنيد.
  3 – بعضي ديگر عقيده دارند چند تكه سيب خوراكي را در بشقابي چيده و در فضايي كه بوي رنگ در آن پيچيده است، قرار دهيد. سيب بوي رنگ را به خود جذب كرده و آن را به حداقل مي‌رساند.

  سیگار کشیدن در اين مكان ممنوع!
  اگر دود سيگار شما را آزار مي‌دهد ولي يك مهمان سيگاري در منزل داريد كه مرتب درحال سيگاركشيدن است و شما هم نمي‌توانيد به او تذكر لازم را بدهيد، راهكارهاي زير را هنگام حضور او و پس از خروجش امتحان كنيد:
  1 – چند عدد شمع در خانه روشن كنيد. شمع بوي دود سيگار را خنثي مي‌كند.
  2 – عده‌اي بر اين عقيده‌اند كه براي رفع بوي دود سيگار كافي است چند كاسه حاوي مقداري سركه را در قسمت‌هاي مختلف خانه قرار دهيد. سركه بوي دود را به خوبي جذب مي‌كند.
  3 – پس از خروج مهمان سيگاري از خانه استفاده از تركيب مقدار مساوي آب گرم و سركه در ظرفي گود مفيد است. سپس پارچه‌اي حوله‌اي را در محلول فرو برده و بعد از اينكه پارچه به‌طور كامل به اين محلول آغشته شد، آن را بيرون بياوريد و خوب بچلانيد. حالا پارچه را در بالاي سرتان مرتب تكان دهيد تا باقيمانده دود موجود در خانه و بوي حاصل از آن از بين برود.
  4 – زغال روشن نيز بوي باقيمانده حاصل از دود سيگار را از بين مي‌برد. در نتيجه چند عدد زغال روشن را در ظرف‌هاي فلزي كوچك گذاشته و در نقاط مختلف خانه قرار دهيد. يك راه سريع براي عطرآگين‌كردن محيط خانه، استفاده از گرماست.
  شما مي‌توانيد يك يا 2قطره از اسپري يا عطر مورد علاقه‌تان را روي حباب لامپ چراغ اتاق درحالي كه خاموش است اسپري كنيد. سپس چراغ را روشن كنيد. گرماي چراغ بوي عطر را در محيط اتاق پراكنده مي‌كند.

  راه‌هاي عطرآگين‌كردن خانهيكي از ساده‌ترين روش‌ها براي ازبين‌بردن يا شايد به معناي ديگر خنثي‌كردن بوي ناخوشايند ايجادشده در محيط، استفاده از اسپري‌هاي خوشبوكننده هوا و بوگيرهايي است كه به صورت كارخانه‌اي در انواع و اقسام مدل‌ها و بوها توليد مي‌شوند. ولي در اينجا مي‌خواهيم چند بوگير خوشبوكننده دست‌ساز و خانگي را معرفي كنيم:
  1) 2 قاشق چاي‌خوري جوش‌شيرين را در 2 پيمانه آب حل كنيد و داخل اسپري بريزيد. اين مايع را مرتب در هواي اتاق اسپري كنيد. به اين ترتيب بوي بد موجود از بين مي‌رود.
  2) يك راه سريع براي عطرآگين‌كردن محيط خانه، استفاده از گرماست. شما مي‌توانيد يك يا 2قطره از اسپري يا عطر مورد علاقه‌تان را روي حباب لامپ چراغ اتاق درحالي كه خاموش است اسپري كنيد. سپس چراغ را روشن كنيد. گرماي چراغ بوي عطر را در محيط اتاق پراكنده مي‌كند.
  3) مقدار كمي وانيل در كاسه‌ حاوي آب بريزيد و روي شعله اجاق‌گاز قرار دهيد تا بجوشد. با جوشيدن وانيل، محيط عطرآگين مي‌شود.
  4 – حالا كه فصل سرما و روشن‌كردن شومينه است، اگر در خانه‌تان شومينه داريد و از آن براي گرم‌كردن خانه استفاده مي‌كنيد، سبدي در كنار شومينه قرار دهيد و پوست مركبات مصرفي در طول روز را در سبد انداخته و به مرور در آتش بسوزانيد. با سوختن پوست پرتقال، ليموترش و نارنگي رايحه خوشي در فضاي خانه پراكنده مي‌شود.


 8. تشکرها 2


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 20
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۱۲/۰۲, ۱۸:۰۰
 2. √ (●̪•)...در ســـوگ پـیـامبــر خاتم النبیین (ص)
  توسط *عرفانی* در انجمن ویژه نامه های قرآنی
  پاسخ: 9
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۱۰/۱۰, ۱۴:۰۲
 3. ♠♠♠♠♠--- زیباییهای عاشورا ----♠♠♠♠♠
  توسط کنیز فاطمه(سلام الله علیها) در انجمن اهل بیت و ائمه در قرآن
  پاسخ: 12
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۹/۲۶, ۱۴:۴۱
 4. *** آیین های محرم در شهرهای ایران ***
  توسط ابدیت در انجمن حکومت ها ، اقوام و ملل و سنت های در قرآن
  پاسخ: 10
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۹/۲۴, ۱۸:۳۸
 5. حرمیین عسکریین بازگشایی شد+عکس
  توسط iranproud در انجمن تصاویر دیدنی
  پاسخ: 8
  آخرين نوشته: ۱۳۸۸/۰۲/۰۱, ۰۸:۲۸

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود