صفحه 1 از 10 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیا بردلایل اثبات خدا ایرادی نیست؟

نوشته
    193
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

آیا بردلایل اثبات خدا ایرادی نیست؟

شنیدم ادم ها دارای منطق هستند و اگر حرف حساب بشنوند سر تسلیم فرود می آورند.. منم در اینجا چند کلامی حرف منطقی میزنم به دور از هر گونه تعصب و جبهه گیری شماهائی که میگید خداوجود داره خدا ر وبر چه اساسی پذیرفتید مگه خدای شما عادل نیست پس این همه ظلم و ستم و بی عدالتی در جهان برای چیست؟؟؟ مگه همین خدای شما که از نظر من توهمی بیش نیست به قول شماها قادر نیست چه قادری که میذاره حق میلیونها انسان به راحتی پایمال بشه و تا حرفی زده میشه شروع به استدلال های واهی مثل اینکه بعدا جوابشون داده میشود و این دنیا محمدود است واینگونه صحبت ها داده میشود ایا فکر نمیکنید این گونه پاسخ ها نوعی فرار از واقعیته؟؟ همش وعده و بعید دادن که کار منطقی نیست خدائی وجود نداره شما ادم ها هر جا که نمیتونید کاری کنید میگید خدا خاسته هر جا که جوابی ندارید میگید حکمته این شد بازی با کلمات نه حقیقت حقیقت اینه خدائی از اول نبود ه و نیست بلکه اینقدر به خود تلقین کردید که الان ساده ترین مطالب ر وبه خدا ربط میدهید خدا که نه به توهم ساختگیتون ربط میدهید اگه خدائی بود پس چرا به وعده هاش عمل نمیکنه شاید این حرفای منر والان قبول نکنید چون ذهن شما فقط این رو میدونه که خدا هست حالا چرا هست و چرا نیست و کلا باشه و نباشه چه فرقی داره براتون مهم نیست چون تو مغزتون رفته باید خدا باسه ولی چرا؟؟/

من نه اهل مغالطه هستم نه میخام رو مباحث قبلی که تو سایتون هست صحبت کنم چون همشون ر وبارها خوندم و مطالعه کردم منطق بی خدائی من خیلی قشنگ تر واقعیت ها ر واز منطق توهم باوری خدای شما میپذیره چون تعصب نداره

قضایائی مثل خلق سنگی که خدا میتواند خودش بلند کنید یا نه یا مثل خودش را بیافریند که به قول شماها سفسطه می باشد چون جواب درستی ندارید نوعی تعصب است .....

سوالات زیادی هست چرا ادم ه با هم فرق دارند (از نظر ظرفیت) چرا شما اگه پیغمبری بوده پیغمبر نشدید و هزاران سوال دیگر که همشون بی جواب و بدون منطق راکد مانده اند

فعلا خسته شدم بقیش ر وبعدا تایپ میکنم
    ویرایش توسط مدیر علمی : ۱۳۸۸/۰۶/۱۹ در ساعت ۱۶:۰۸

2.  

نوشته
    193
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

برای اثبات حرفم نظریه های بیگ بنگ- داروین- کانت- نظریه هماهنگ سازی رو جواب بسیاری از مسائل ر ومیدهد دعوتون میکن با سرچ ساده در گوگل بخونید

دلایل بسیاری دیگرم موجوده که کم کم بهشون می پردازم

نوشته
    958
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 روز 3 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0

من به عنوان یک کاربر که معتقد به خدا هستم خدا را از روی اثارش می شناسم و به او ایمان دارم تعصب صفت کسی است که به چیزی ایمان دارد و اگر دلیلی بر رد مدعایش پیدا شد ان را قبول نمی کند حتی اگر ان دلیل درست باشد
    اما ادم منطقی کسی است که اول دلیل وجود یا نیستی چیزی را دنبال کند و بعد ان را قبول کند
    ادم منطقی تحت تاثیر گروه ها قرار نمی گیرد تنها به دنبال حقیقت هست ادم منطقی احساسی و هیجانی نیست و برای مدعای خود دلیل و توضیح میاورد
    یکی از نشانه هایی که مسلمانان برای وجود خدا میاورد وجود قران است برای رد وجود خدا ابتدا باید ثابت شود این کتاب نوشته انسان است و دلایلی هم که میاوری باید منطقی باشد
    دومین کاری که باید بکنید توضیح تاریخ است چرا دینها در طول تاریخ شکل گرفت یعنی باید به پیروان ادیان ثابت کنید که پیامبران دروغگو بوده اند
    ولی رفتار انسانها و سخنان انسانها ربطی به خدا ندارد زیرا حرف زدن و نوشتن و نسبت دادن به خدا ثابت نمی کند این حرف مورد تایید خداست
    خدا در قران میفرماید <<ظالم تر ین مردم کسی است که حرفی بزند و بگوید این حرف خدا است>>
    اگاه باشید با یاد خدا دلها ارام می گیرد
    ن وَالْقَلَمِ وَمَا يَسْطُرُونَ ﴿۱﴾ مَا أَنتَ بِنِعْمَةِ رَبِّكَ بِمَجْنُونٍ ﴿۲﴾ وَإِنَّ لَكَ لَأَجْرًا غَيْرَ مَمْنُونٍ ﴿۳﴾

وَكَذَلِكَ أَنزَلْنَاهُ حُكْمًا عَرَبِيًّا وَلَئِنِ اتَّبَعْتَ أَهْوَاءهُم بَعْدَ مَا جَاءكَ مِنَ الْعِلْمِ مَا لَكَ مِنَ اللّهِ مِن وَلِيٍّ وَلاَ وَاقٍ ﴿۳۷﴾

5. تشکر

نوشته
    73
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط اعظم کم گویان نمایش پست
    دلایل دروغ بودن خدا
    سالی که نکوست از بهارش پیداست.
    متاسفانه نوع شروع کردن و نام گذاری موضوع نشان دهنده ی تحقیق و شنیدن غیر متعصبانه گفته های دیگران نیست.
    شما قبل از اینکه اصلا صحبت ها را بشنوید خدا را انکار کرده اید.یعنی گفته اید که شما هرچه می خواهید بگویید ولی خدا دروغ است.
    این درست نیست.

نوشته
    193
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط مزمل نمایش پست
    من به عنوان یک کاربر که معتقد به خدا هستم خدا را از روی اثارش می شناسم و به او ایمان دارم تعصب صفت کسی است که به چیزی ایمان دارد و اگر دلیلی بر رد مدعایش پیدا شد ان را قبول نمی کند حتی اگر ان دلیل درست باشد
    اما ادم منطقی کسی است که اول دلیل وجود یا نیستی چیزی را دنبال کند و بعد ان را قبول کند
    ادم منطقی تحت تاثیر گروه ها قرار نمی گیرد تنها به دنبال حقیقت هست ادم منطقی احساسی و هیجانی نیست و برای مدعای خود دلیل و توضیح میاورد
    یکی از نشانه هایی که مسلمانان برای وجود خدا میاورد وجود قران است برای رد وجود خدا ابتدا باید ثابت شود این کتاب نوشته انسان است و دلایلی هم که میاوری باید منطقی باشد
    دومین کاری که باید بکنید توضیح تاریخ است چرا دینها در طول تاریخ شکل گرفت یعنی باید به پیروان ادیان ثابت کنید که پیامبران دروغگو بوده اند
    ولی رفتار انسانها و سخنان انسانها ربطی به خدا ندارد زیرا حرف زدن و نوشتن و نسبت دادن به خدا ثابت نمی کند این حرف مورد تایید خداست
    خدا در قران میفرماید <<ظالم تر ین مردم کسی است که حرفی بزند و بگوید این حرف خدا است>>
    اگاه باشید با یاد خدا دلها ارام می گیرد
    این حرفائی که شما گفتید چیزهائی که بهتون تلقین شده

شما اصل خدا ر ونمیتونی ثابت کنی دیگه کتابش که جای خود داره ....

ادیان هم بازیچه هستند تمامشون ساخته و اورنده همشون یک بشره

لطفا شعارم ندهید خدا میگه چیه خدا میگه این جوری و اون جوری شعاره ...

نوشته
    193
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط دلتنگ نمایش پست
    سالی که نکوست از بهارش پیداست.
    متاسفانه نوع شروع کردن و نام گذاری موضوع نشان دهنده ی تحقیق و شنیدن غیر متعصبانه گفته های دیگران نیست.
    شما قبل از اینکه اصلا صحبت ها را بشنوید خدا را انکار کرده اید.یعنی گفته اید که شما هرچه می خواهید بگویید ولی خدا دروغ است.
    این درست نیست.
    من عقاید خودم رو که بهشون رسیدم گفتم و برای حرفم هم دلیل اوردم ....

نوشته
    1,017
    مورد تشکر
    4 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    29
    آپلود
    0
    گالری
    3

سوالات زیادی هست چرا ادم ه با هم فرق دارند (از نظر ظرفیت) چرا شما اگه پیغمبری بوده پیغمبر نشدید و هزاران سوال دیگر که همشون بی جواب و بدون منطق راکد مانده اند

اختلاف آفریدگان در بهره های وجودی، لازمه نظام آفرینش و تابع قوانین علی و معلولی حاکم بر آنست، و فرض یکسان بودن همه آنها پندار خامی است و اگر اندکی دقت کنیم خواهیم دانست که چنین فرضی مساوی باترک آفرینش است زیرا اگر مثلا همه انسانها مرد یا زن بودند توالد و تناسلی انجام نمی گرفت و نسل انسان منقرض می گردید، و اگر همه مخلوقات، انسان بودند چیزی برای خوردن و تأمین سایر نیازمندیها نمی یافتند، و نیز اگر همه حیوانات یا نباتات ، یک نوع و یک رنگ و دارای خواص یکسان می بودند اینهمه فواید بیشمار و زیباییهای خیره کننده پدید نمی آمد.
    آموزش عقاید، ج 1 و2، استاد مصباح یزدی، ص 196

10. تشکر

نوشته
    73
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    2

من عقاید خودم رو که بهشون رسیدم گفتم و برای حرفم هم دلیل اوردم ....
    یعنی پیش داوری و توجه نکردن به حرف های طرف مقابل جز عقاید شماست؟

نوشته
    1,017
    مورد تشکر
    4 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    29
    آپلود
    0
    گالری
    3

منشأ این کلام نادیده گرفتن یك اصل عقلی و فطری است، و آن این كه بحث درباره قدرت و عجزِ فاعل، و خیر یا شریر بودن او متفرع بر این است كه مورد ذاتاً وقوعاً ممكن باشد و امتناع ذاتی یا وقوعی در كار نباشد، زیرا در غیر این صورت مشكل در جانب قابل است نه فاعل.
    علامه طباطبایی این مطلب را چنین بیان نموده است:
    «معنی این سخن به حسب تحلیل این است كه: چرا خدای ماده و طبیعت، ماده و طبیعت را لا ماده قرار نداد؟ اگر موجودی امكان داشتن و نداشتن كمال را نداشته باشد، مادی نخواهد بود. اگر این جهان این خاصه را نداشت كه هر یك از اجزاء آن قابل تبدیل به دیگری است، ‌و با اجتماع شرایط، منافع وجودی خود را می‎یابد و بی‎آن تهی دست و بدبخت می‎ماند، اساساً جهان ماده نبود».[1]
    بجاست در این جا سخن امام علی ـ علیه السلام ـ را در پاسخ این سؤال كه: آیا خداوند كه به عقیده موحدان بر هر كاری توانا است می‎تواند دنیا را بدون این كه كوچك شود در تخم مرغی بدون اینكه بزرگ شود جای دهد؟ یادآور شویم، آن حضرت در پاسخ سؤال مزبور چنین فرمود:
    «اِن الله تبارك وتعالی لایْنسب الی العجز، و الذی سألتنی لایكون».[2]

[1] . اصول فلسفه و روش رئالیسم، ج 5، ص 173.
    [2] . توحید صدوق، باب 9، روایت 9، ص 130.

13. تشکر

نوشته
    1,002
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    11 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    1
    گالری
    0

شنیدم ادم ها دارای منطق هستند و اگر حرف حساب بشنوند سر تسلیم فرود می آورند.. منم در اینجا چند کلامی حرف منطقی میزنم به دور از هر گونه تعصب و جبهه گیری شماهائی که میگید خداوجود داره خدا ر وبر چه اساسی پذیرفتید مگه خدای شما عادل نیست پس این همه ظلم و ستم و بی عدالتی در جهان برای چیست؟؟؟ مگه همین خدای شما که از نظر من توهمی بیش نیست به قول شماها قادر نیست چه قادری که میذاره حق میلیونها انسان به راحتی پایمال بشه و تا حرفی زده میشه شروع به استدلال های واهی مثل اینکه بعدا جوابشون داده میشود و این دنیا محمدود است واینگونه صحبت ها داده میشود ایا فکر نمیکنید این گونه پاسخ ها نوعی فرار از واقعیته؟؟ همش وعده و بعید دادن که کار منطقی نیست خدائی وجود نداره شما ادم ها هر جا که نمیتونید کاری کنید میگید خدا خاسته هر جا که جوابی ندارید میگید حکمته این شد بازی با کلمات نه حقیقت حقیقت اینه خدائی از اول نبود ه و نیست بلکه اینقدر به خود تلقین کردید که الان ساده ترین مطالب ر وبه خدا ربط میدهید خدا که نه به توهم ساختگیتون ربط میدهید اگه خدائی بود پس چرا به وعده هاش عمل نمیکنه شاید این حرفای منر والان قبول نکنید چون ذهن شما فقط این رو میدونه که خدا هست حالا چرا هست و چرا نیست و کلا باشه و نباشه چه فرقی داره براتون مهم نیست چون تو مغزتون رفته باید خدا باسه ولی چرا؟؟/

من نه اهل مغالطه هستم نه میخام رو مباحث قبلی که تو سایتون هست صحبت کنم چون همشون ر وبارها خوندم و مطالعه کردم منطق بی خدائی من خیلی قشنگ تر واقعیت ها ر واز منطق توهم باوری خدای شما میپذیره چون تعصب نداره

قضایائی مثل خلق سنگی که خدا میتواند خودش بلند کنید یا نه یا مثل خودش را بیافریند که به قول شماها سفسطه می باشد چون جواب درستی ندارید نوعی تعصب است .....
    با درود

شما ظلم و بی عدالتی که انسان بوجود میاره رو دلیل نفی خدا اعلام میکنید !؟
    عجب

البته این مسائل رو بسادگی الهیدانان غربی به ان پاسخ داده اند . یعنی شر انسانی بی تردید منبع وجودی ان انسان است ، چنانکه ژان گیتون فیلسوف فرانسوی در کتاب علم و خدا میگوید : خداوند انسان را ازاد افرید !

- آقاي گيتون، ين دين و فلسفه چه رابطه اي برقرار است؟ در رابطه ي بين دين و فلسفه بايد بگويم كه فلسفه يك نوع انديشه است و فقط مغز انسان را به كار مي اندازد و هرگز تمامي وجود آدمي را بر نمي گيرد. به نظر من كلام خداوند فقط از راه دين است كه به انسان ها منتقل مي شود يعني دين است كه انديشه را به جسم آدمي انتقال مي دهد، در حاليكه فلسفه بيشتر يك تمرين ذهني است. مفهوم كلي كار من به عنوان يك قيلسوف اين است كه بكوشم تا نشان دهم كه عقل، وقتي خوب هدايت شده باشد و بر تجربه ي كاملي متكي باشد، ما را به راه حلي كه خدا ناميده مي شود نزديك مي كند. من به خدا ايمان دارم به علت ملاقاتها. من به ملاقات ها ايمان دارم. يقيناً موجودي هست كه همواره به شما پرداخته است و در حوادث ناگوار دست شما را گرفته و در آخرين لحظه، شما را از آنها نجات بخشيده است.(مثل تجربیات نزدیک به مرگ) من كسي را سراغ ندارم كه مطلقاً خدا را نفي كند. باعث اصلي اين بدبيني و نفي، تصور غلط بعضي ها از خداست. براي مثال ماركس خدايي را نفي مي كند كه منافع بورژواري را تاييد مي كند و از توجه به محرومين بيزار است.
    -آيا وجود اين همه ظلم و ستم و خونريزي در طول تاريخ، وجود خداوند را زير سوال نمي برد؟ نه، اين واقعيت ها موجوديت و احسان خداوند را زير سوال نمي برد. خداوند زندگي مي بخشد. او انسان را مي آفريند و او را آزاد مي آفريند. انسان مسئول اين خطاهاست. آزادي او وي را مسئول مي سازد. انسان، تنها 2 روشني در اختيار دارد. يكي مذهب علم.
    – آقاي گيتون در اين جا منظور شما از مذهب كليساست كه به دستاوردهاي علمي بدبين بود؟ بله، كليسا گاهي به نام كتاب مقدس، تمام اكتشافات علمي را محكوم كرده است. البته در چند دهه ي اخير، هم كليسا به علم خوش بين تر شده و هم علم تواضع و فروتني بيشتري يافته است. به راستي كه آدمي از اينهمه ناداني و گمراهي دانش اندك اما مغرور و مدعي امروز، دچار حيرت مي شود و به ياد جمله اي از پاستور مي افتد كه گفته است: دانش اندك، انسان را از خدا دور مي كند و دانش بسيار او را به سوي خدا باز مي گرداند. فيزيك كوانتيك به گونه اي نمايان ياد آور مي شود كه آشكار ارتباطي نزديك ميان روح و ماده وجود دارد. اين تاييد آن چيزي است كه همواره به آن اعتقاد داشته ام، فرمانروايي روح بر ماده

اما درباره شر طبیعی !
    از انجا که این بحث بسیار ریشه داری است :
    میتوانید رجوع کنید به کتاب "ایاخدایی وجود دارد" فصل " چرا خداوند اجازه میدهد شرور اتفاق بیفتد
    + نیز رجوع کنید به کتاب عدل الهی شهید مطهری که نظریات پیرامون شر را پاسخ گفته اند

+ از همه اینها مهمتر رجوع کنید به کتاب فلسفه دین نوشته نرمن گیسلر که اکثر نظریات پیرامون شر را مطرح و بدان پاسخ میگوید در بخش چهارم به بعد

به این وبلاگ نیز سر بزنید !

http://hosyn-m.blogfa.com/

و نیز در اینجا یک برهان :
    http://gabrielmmj.blogfa.com/cat-4.aspx
    ویرایش توسط mmj : ۱۳۸۸/۰۶/۱۹ در ساعت ۱۹:۴۶

15. تشکرها 2

صفحه 1 از 10 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری