صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: حكم سايتهاي وارز چيست؟

نوشته
    7
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

حكم سايتهاي وارز چيست؟

ببخشيد مي خواستم بدونم سايتهاي وارز مثل:
    freshwap.net
    dl4all.com
    freebookspot.com
    و...
    و يا حتي سايتهاي ايراني نظير:
    p30download.com
    kamyabonline.com
    asandownload.com
    و...

كه همان طور كه مي دانيد كارشان قراردادن لينك دانلود (نرم افزار، بازي، فيلم، كتاب ) به صورت غير قانوني هست و از طريق تبليغات سايتشان كسب درامد مي كنند.

حالا سوالي دارم:
    پولي كه از راه تبليغات در اين سايت ها بدست مي آيد چه حكمي دارد آيا مي توان اين درامد را حلال حساب كرد يا خير؟

يا اگر اينكه من يه سايتي مانند اين سايت ها طراحي كنم جايز است يا خير؟

با تشكر از انجمن زيباتون.

2.  

نوشته
    8
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    8 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

كه همان طور كه مي دانيد كارشان قراردادن لينك دانلود (نرم افزار، بازي، فيلم، كتاب ) به صورت غير قانوني هست
    چرا اینکار به نظر شما غیر قانونی است؟به خاطر اینکه کپی رایت را رعایت نمی کنند؟

4. تشکر

نوشته
    7
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

با تشكر ويژه از شما دوست عزيز كه جواب دادين و توجه داشتيد.
    نه منظورم اين نبود كه تو ايران غيرقانوني هستش.
    منظورم از لحاظ شركت هاي سازنده محصولات مي باشد. آره همون رعايت نكردن حقوق كپي رايت كه فرموديد.
    اخه هر كسي در هر شرايطي حتي كافر هم باشد براي محصولي كه ساخته زحمت كشيده است و درست نيست كه ما بدون پرداخت قيمتش از ان استفاده كنيم.

درست ميگم؟
    ویرایش توسط miniuser : ۱۳۸۸/۰۶/۲۱ در ساعت ۱۲:۴۸

نوشته
    202
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 روز 2 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

اگر بخاین سی دی بفروشید بنظر من کلا حرامه چون همونطور که گفتید کپی هست و شما هیچ وجهی در قبال کاری که روی ایجاد نرم افزار یا... صورت گرفته است را پرداخت نکرده اید!
    این کار فروش سی دی کپی جزو جرائم رایانه ای است پس پولش هم از راه غیرقانونی بدست آمده!

اما اینکه بخاین فقط لینک بذارید و از طریق تبلیغات کسب درآمد کنید بنظر من عیبی نداره!
    لینک گذاشتن چون به ضرر تولید کننده آن محصول است اشکال داره ولی چون در ایران امکان تهیه آن محصول نیست شاید اشکالی نداشته باشه! بازم دمت گرم که حواست به حلال و حروم هست

من خودم به اجبار از نرم افزارهای کرک شده استفاده میکنم چون شرکتاشون تو ایران نیست و...
    ولی سعیم رو میکنم که نرم افزارهای ایرانی رو حتما اصلیش رو بگیرم. متاسفانه نرم افزارهای ایرانی هم خوب و کامل نیست و حتی بعضی وقتها فقط پولتو حیف و حروم کردی!

نوشته
    7
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

خواهش مي كنم شما لطف دارين.
    بهر حال من مي خواستم يه وبلاگ انگليسي تو بلاگر در اين زمينه تاسيس كنم و الان مي بينم يعني از هر طريقي كه به مسئله نگاه مي كنم مي بينم درست نيست اين كار و حرف شما رو هم كاملا قبول دارم.

خداوكيلي اين درسته كه ما يه نرم افزار تو ايران بسازيم كه كارايي و قدرتش يكدهم نرم افزارهاي خارجي نباشه تازه اونم با كامپايلرهاي كرك شده و روي سيستم عاملي كه حتي پولشو هم پرداخت نكرديم و هر جايي با 1000 تومان هم ميشه تهيه كرد، كامپايلش كنيم بعدشم نرم افزار توليد شده را بديم تحويل مشتري با قيمت از 100 هزار تومن تا 2 تا 3 ميليون تومن؟

متاسفانه اين مشكل واقعا منو آزار ميده. تنها راهشم اينه كه تحمل كنيم.

نوشته
    977
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    3 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    55
    آپلود
    5
    گالری
    56

به نام خدا و سلام. وقت بخیر
    از بابت تاخیر در پاسخ عذر میخوام. این تاپیک رو ندیده بودم.

در این مساله بین فتاوای مراجع تفاوت هایی وجود دارد و تا حدی مختلف هست.
    شما نام مرجع تقلیدتان را بفرمایید تا حکمشان را در این مورد خدمتتون تقدیم کنم.

ضمنا، در مورد کپی رایت قبلا هم موضوعی مشابه داشتیم که ممکنه پاسختون رو در اونجا هم پیدا کنید:
    http://www.askquran.ir/showthread.php?t=4094
    دلا غافل ز سبحانی چه حاصل
    مطیع نفس و شیطانی چه حاصل
    بود قدر تو افزون از ملائک
    تو قدر خود نمیدانی چه حاصل

و ناگهان چه زود دیر می شود، ولی هیچگاه برای شروع دیر نیست...!!!

نوشته
    3
    مورد تشکر
    1 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

ببخشید اگه یه کم تند جواب میدم
    ببین دوست عزیز این افکار عجیب و غریب رو از فکرت بنداز دور اگه بخوای ازیو اون سوال بپرسی که کپی رایت حرامه یا نه اصلا نمیتونی فکر کنی و تو مسائل زندگی هم اگه اینجوری بخوای فکر کنی اصلا نمیتونی زندگی کنی
    به نظر من برو وبلاگ یا وبسایتت رو بزن کرک رو هم بزار نوش جون هرکی که دانلود میکنه اگه از من بپرسی که میگم حرامه !!!
    ولی ...
    به این شرط که هیچ کس از سیدی رایتی و نرم افزار کرک شده استفاده نکنه الان خود تو ویندوز 200 هزار تومنی اصلی نصبه رو سیستمت ؟ نرم افزارهایی رو که رایگان نیست رو خریدیشون ؟
    ومعلومه که نه هی بخوای بپرسی نمیشه کار کردن به اندازه کافی همه ما گناه کار هستیم که اون دنیا فقط کپی رایت نیست که مانع از ورود به بهشت برامون بشه !!!
    من خودم با کرکر های حرفه ایی ارتباط دارم و نظر اونا ضربه زدن به شرکت سازنده نرم افزاری نیست فقط میخوان اینو برسونن که آقای برنامه نویس نرم افزار شما از لحاظ امنیت ضعیف و قابل نفوذه !!!
    ما خودمون همه چیزمون اشکال داره ادعامونم بیشتره اون خارجی که کیفیت کارش و برنامه نویسیش رو برنامه بهتره از همه لحاظ کرک اونا مشکل نداره ولی ما که هنوز نوپا هستیم و تازه داریم میریم جلو و اصلا و با اون کشورا قابل مقایسه هم نیسسیم میام نرم افزار میسازیم که تا دلتم بخواد باگ داره میایم صفحه اولشو میزاریم کپی برداری حرام است !!!
    ولی این بحث که کرک رو ریلیز میکنن جای بحث داره که اینجا جاش نیست
    به هرحال سرتونو درد آوردم ولی این عقیده رو بزار کنار اگرم میخوای نرم افزارهای تریال تو سایتت بزار چه ایرانی چه خارجی و بدون کرک ( ولی اینو هم داشته باش تو نظراتت ازت انتقاد میکنن و آمار بازدید کننده سایتت به شدت کاهش پیدا میکنه و به صفر هم میرسه به اینجاشم فکر کن )
    موفق باشید ببخشید خیلی رک حرفمو زدم
    ویرایش توسط mehdi20009 : ۱۳۸۸/۰۷/۱۸ در ساعت ۱۴:۰۳

10. تشکر

نوشته
    977
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    3 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    55
    آپلود
    5
    گالری
    56

سلام و وقتتون بخیر

رعایت حق کپی رایت و کرک، بطور مفصل در لینکی که در پست قبلی گذاشتم، بحث شده است.

خلاصه اش اینکه:

به فتوای مشهور فقها، استفاده از محصولات غیر مسلمانانی که تحت ذمّه حکومت مسلمین نیستند، اشکالی ندارد. مگر آنکه تحت قرارداد خاصی معاهده کنند که قانون رعایت حق کپی رایت اجرا بشه.

- توضیح:

یعنی استفاده از مثل ویندوز، فتوشاپ، آفیس و... کرک کردن اونها، اشکالی نداره. چون سازندگانش غیر مسلمانانی هستند که
    تحت حمایت حکومت اسلامی نیستند و قراردادی هم مبنی بر رعایت حق کپی رایت بین ایران و آنها بسته نشده است.

اما اگر فرضا این محصولات ساخته غیر مسلمانان داخل کشور که تحت حمایت حکومت اسلامی هستند بود، همانند محصولات ساخت مسلمین باهاش رفتار می شد و رعایت حق کپی رایتش لازم بود.

پس:

استفاده از نرم افزارها و محصولات خارجی و کرک اونها از این جهت اشکالی نداره.

----------------

البته صرف نظر از این بحث، این که دلایل عدم پذیرش قانون رعایت حق کپی رایت در مورد محصولات خارجی چیه و ضرر و منفعت ها و باید و نبایدهاش چیست، بحث جدایی هست که اگر مایل بودین و علاقمند هستید، پیشنهاد میکنم فارغ از بحث شرعی موضوعی جداگانه در موردش ایجاد نمایید.

اما در مورد محصولات و نرم افزارهای داخلی، بحث فرق میکنه. و غالب فقها نظرشون بر لزوم رعایت این حق هست. از نظر قانونی هم قانون رعایت حق کپی رایت محصولات داخلی مدت هاست که به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده و اجرا هم میشه.

.

ویرایش توسط parsa : ۱۳۸۸/۰۷/۱۹ در ساعت ۰۸:۵۴ دلیل: توضیح...

نوشته
    3
    مورد تشکر
    1 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام دوست عزیز
    ما مشکلمون اینه که دین و مذهب با همه چیزی قاطی کردیم و اینم خیلی جای بحث داره ...
    که بحث نکنیم بهتره ولی ببینید اون خارجیه که برنامه نویسی میکنه مگه علمش و وقتشو و عمرشو سر راه پیدا کرده و رو هوا میاد برنامه ایی رو مینویسه و الا خوب عدالتیه !!!
    اون خارجیا تمام برنامه های بازار رو دستشونه مگه تو ایران چندتا برنامه حسابداری و ....
    بیشتر تولید میشه عمده ما از نرم افزارهای خارجی استفاده میکنیم اگه نکنیم با چی میخوایم استفاده کنیم ؟ فارسی نویس مزیم نصب کنیم یا ...
    واقعا خنده داره ما همه چیزمون شده علما !!! علما آخرش درس حوزه میخونن و کتابای فلسفه اگه بیشتره بگین بیشتره از نرم افزار رو برنامه نویسی چه اطلاعاتی دارن ؟
    اونا برنامه های آمریکا رو قبول نداره و کرک اون رو مشکل شرعی نمیدونن چون با اون کشور مشکلاتی دارن چه ربطی به برنامه نویس بدبخت داره به نظر شما اون پولشو از فروش برنامش در میاره اون چش به سیاست ؟؟؟
    مگه گناه پدر رو پای پسر مینویسن ؟
    با آمریکا مشکل داری به خودتون ربط داره البته اینا تو گوش کسی نمیره من خودم از نرم افزار کرک شده خارجی استفاده میکنم از ایرانی هم استفاده میکنم اون برنامه خارجی که مزتبا آپدیت میشه و از طرف شرکت سازندش ساپورت میشه رو کرک شده استفاده میکنیم این یرنامه های ایرانی رو که واقعا بعضیاشون ارزش نصب کردن هم ندارن من شرکت هایی رو میشناسم که نرم افزاری رو ساختن و نسخه هایی رو ازون فروختن واینقدر مشکل داشته که خودشون اقدام به جمع آوریش کردن اسمشون رو نیارم بهتره ...
    پس نتیجه میگیریم که اگه حرامه برای همه حرامه ما اینجا مسلمان و غیر مسلمان نداریم و طرز فکرمون مثه احد تیرکمون سیمی نباید باشه که بگیم فلان کشور مردمش مسیحین پس برنامشون نباید استفاده بشه الان تو ایران دوتا آنتی ویروس خوب جا افتاده که هیچ کدوم ایرانی نیستن و نمایندگی هم داره کسپر اسکای و نود 32 البته پاندا و ... هستن ولی اینا بیشترن
    پس این چیزا رو بندازیم دور و به دورو برمون نگاه کنیم چه خبره
    معروفترین دیکشنری جهان بابیلون هست که رو سیستم خیلی از کاربرا نصبه و محصول کشور اسرائیل هست پس نصب اون هم حرامه حتی کرک شده چون کشوری اون رو ساخته که ایران اونو قبول نداره به عنوان کشورها و لی 199 کشور جهان اونو قبول دارن و به رسمیت میشناسن
    پس کرک یا برای همه یا برای هیچکس که در حال حاظر برای همست ...
    شما بخواید کاری کنید مجبورید از محصولات شرکت های بزرگ و معتبری مثل autodesk.adobe.microsoft یا ... استفاده کنید پس بهتره پا رو حق نزاریم که کرک به ضرر اونا هم هست چه ما ایرانیا بخوایم استفاده کنیم چه یه خارجیه دیگه
    یه عمره سر بحث سر اینه که سیاست از دین جداشه که همیشه بحث سرش بوده و بعضیا مخالفن وبعضیا موافق
    اینجا باید بگیم سیاست از نرم افزار و کامپیوتر باید جداشه ...
    به نظر شما نرم افزارهایی که تو ایران منتشر میشن و قانونی هم هسیت چندتاشو سراغ دارید که کرکر رو گرفتن انداختن زندان ؟؟؟
    چندتا از سایت هایی که اون نرم افزارها رو برای دانلود گذاشته رو فیلتر کردن ؟؟؟
    طبق ادعای خودشون چقدر پشتیبانی نرم افزاری میکنن ؟؟؟
    انیمیشن هایی که آمریکا میلیونی اونم به دلار ازش پول در میارن رو ما تو خیابون ها از دستفروش ها میخریم 1000 تومن 2 حلقه سیدی !!!
    ما تا درست بشیم 1000 سال هم بهمون وقت بدن بازم وقت کم میاریم
    همه چیز از شالوده خرابه

نوشته
    977
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    3 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    55
    آپلود
    5
    گالری
    56

با سلام مجدد

دوست عزیز، گویا اصلا پست قبلی بنده رو مطالعه نفرمودید!!

عرض کردم:

البته صرف نظر از این بحث، این که دلایل عدم پذیرش قانون رعایت حق کپی رایت در مورد محصولات خارجی چیه و ضرر و منفعت ها و باید و نبایدهاش چیست، بحث جدایی هست که اگر مایل بودین و علاقمند هستید، پیشنهاد میکنم فارغ از بحث شرعی موضوعی جداگانه در موردش ایجاد نمایید.
    بحث پیوستن ایران به معاهدات جهانی کپی رایت و اینکه چرا مجلس هنوز این قانون رو تصویب نکرده است، بحث جدایی هست. اینجا فقط حکم شرعیش رو عرض کردم.
    مسلما اگر این قانون تصویب بشه، اونوقت چون قانون مجلس شورای اسلامی و مورد تایید شورای نگهبان هست، رعایتش بر همه ما الزامی میشه.

.
    ویرایش توسط parsa : ۱۳۸۸/۰۷/۱۹ در ساعت ۱۱:۳۲

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری