صفحه 1 از 7 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: علوم جدید

 1. #1
  شروع کننده موضوع

  تاریخ عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۶
  نوشته
  1
  تشکر:
  1
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0

  علوم جدید
  با سلام و عرض خسته نباشید

  با عنایت به اعجاز قران و وجود بسیاری از کشفیات جدید در این کتاب الهی،ایا تاکنون دانشمندان و محققین مسلمان برای کشف و اثبات علوم جدید از این کتاب ارزشمند استفاده نموده اند؟
  ایا توسط علما بر روی این موضوع و اطلاع رسانی به محققین وارتباط با این قشر ،توجه کافی مبذول شده است ؟


  باتشکر

 2. تشکر


 3. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۶
  نوشته
  169
  مورد تشکر
  304 پست
  حضور
  15 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0

  با سلام و آرزوی توفیق روز افزون


  عرصه ای که شما به آن اشاره فرمودید ، عرصه باریکتر از مویی است که اگر کوچکترین اشتباهی در مورد آن مرتکب شویم ، هجمه های زیادی از جانب معاندان به دین وارد خواهد شد .

  همانطور که می دانیم و می دانید قرآن کتاب هدایت است . قرآن دستوراتی دارد که سیاست سالم داشته باشیم ، اجتماع سالم داشته باشیم ، خانواده سالم داشته باشیم و اقتصاد سالم داشته باشیم . قرآن اشاره دارد که ما چگونه همه جوانب زندگی خود را اداره کنیم که در مسیر هدایت قرار داشته باشیم و گمراه نشویم . اما قرآن کتاب علمی و نجومی و اقتصادی و ...... نیست هرچند که دستوراتی برای تصحیح و هدایت صحیح آنها دارد .

  هیچ تصور کرده اید که مثلا اگر دستورات قرآن و اسلام را با یک نظریه علمی تطبیق دادیم و بیان کردیم که دانشمندان قرن 21 و اروپا و امریکا هنر نکرده اند و قرآن این نظریه را بیان کرده بود و بعد از گذشت چندین سال غلط بودن آن نظریه اثبات شود ، چه هجمه ای به دین وارد می شود ؟؟؟؟؟

  آنگاه می توانیم اعلام کنیم که فردی که این نظریه را به قرآن تطبیق می داده ، اشتباه بیان کرده و اشتباه درک کرده است و این نظریه قرآن نیست .

  و بعد اگر نظریه دیگر آمد باز باید قرآن آن را تایید کند . برای اثبات حقانیت قرآن نیازی به تطبیق آن با نظریات جدید علمی و یافته های جدید علمی نیست . قرآن خود حجت ناطق خداوند است که از بیان چنین حمایت هایی بی نیاز است .

  التماس دعا


 4. تشکر


 5. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۸۶
  نوشته
  2
  مورد تشکر
  1 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0

  پرسش
  [FONT='Arial','sans-serif']اعجاز و شگفتیهای ریاضی در قرآن[/FONT]
  • [FONT='Tahoma','sans-serif']بسم الله الرحمن الرحيم *
   آفريننده كوه و دريا زمين و زمان
   آفريننده انسان در جهان
   چه زرد و سياه و سفيد ؛ همه يكسان نزد آن
   خدايي كه داده به ما جسم و جان
   تا كنيم خود را فداي دين و قرآن
   ايزدي كه داده به انسان زبان
   كه باشد شاكر نعمتش در جهان
   --------------------------------------------------
   در يازدهم سپتامبر 2001ميلادي چند هواپيما با برجهاي دوقلوي نيويورك در خيابان جرف هار با طبقه 109 آن اصابت مي كند كه اين امر موجب بوجود آمدن تشنج هاي سياسي واقتصادي و اجتماعي شد و نشان داد بنيا نهاي چپاول و غارتگري سست و بي پايه مي باشد ؛ كه خداوند سبحان 1400 سال پيش توسط پيامبر خود در قرآن كريم به اين موضوع اشاره مي كند.
   سوره توبه ؛ جزء 11 و سوره 9 قرآن كريم مي باشد. روز حا دثه : 11/9/2001
   كلمه 2001 آن جرف هار مي باشد. محل برج : خيابان جرف هار
   خداوند در آيه 109 سوره به خرابي بنا اشاره مي فرمايد. طبقه اصابت : 109

   [/FONT]
  • [FONT='Tahoma','sans-serif']قرآن و علم:[/FONT][FONT='Tahoma','sans-serif']

   نظرات علمي در مورد عالم، زمين ، دريا و ماده :

   پيدايش جهان(فصلت/11)، انبساط و گسترش عالم (ذاريات /47)، اتحاد ويگانگي جهان و وجود آب در هر موجود زنده(انبياء/30)،حركت هموار ومناسب زمين(ملك/15) و (نمل/88)، حركت زمين به دور خود (فرقان/46-45)، مسطح نبودن زمين(رحمن/17)،بيضي شكل بودن تقريبي زمين(نازعات/30)،(اعراف/137) و(شمس/6)، ناقص شدن كره ي زمين در هر دو قطب(رعد/41)، كوهها عامل استحكام پوست زمين (نبأ/7) ، قوه ي جاذبه (رعد/ 2) و (لقمان/10)، پيدايش دريا (مؤمنون/18)، درياي شور وشيرين(فاطر/12)، دريا گهواره ي زندگي (نور/45)، زوجيت يا وجود بارهاي مثبت ومنفي در هر چيز(يس/36)،(ذاريات/49)و (رعد/3)،نظريه ي نسبيت (حج/47) (سجده/5) و(معارج/4)، اشاره به كوچكتر از ذره و در حقيقت مواد سازنده ي اتم(يونس/61)و (سبأ/3)، و.. .

   نظرات علمي قرآن در مورد باد و باران:

   گردش باد (جاثيه/5) و(فرقان/48)،وزن داشتن ابر يا هوا(اعراف/57) و(رعد/12)،مراحل متوالي بادهاي مهاجر(ذاريات/4-1)،بادها به عنوان مقدمه ي ابر و باران(نمل/63)،پيدايش ابر(روم/48)،بادها عامل تلقيح ابرها(حجر/22)، پديده ي تقطير در ابرها(نبأ/14)،جزئيات تشكيل ابر و بارش باران(روم/48) و (نور/43) و.. .

   نظرات علمي قرآن درمورد جهان جنين:

   آفرينش جنين از عناصر خاك(مؤمنون/12)،(روم/20)و(حج/5)،تبديل موادخاكي به نطفه ورشد تدريجي جنين(مؤمنون/14-12)،اشاره به بافتهاي كامل و ناقص در جنين (حج/5)،تخمك وسلول تخم(انسان/2)، تشكيل توده ي سلولي(قيامت/38)،وجود پرده هاي سه گانه ي آمينوس،كوريون و آلانتوئيد و يا پرده ي شكمي،پرده ي رحمي و پرده ي آلانتوكوريون در اطراف جنين(زمر/6)،آب در ساختمان جنين(فرقان/54)،دوران شيرخوارگي (بقره/233)،نقش مرد در تعيين جنس جنين(نجم/46-45)، (قيامت /39-37) و(بقره/233) ،به كار افتادن حس شنوايي قبل از بينايي(نحل/78)، و.. .

   نظرات علمي قرآن در مورد بهداشت ودانش پزشكي و حشره شناسي:

   توجه به خوردن ميوه و مواد غذايي پروتئين دار(واقعه/21-20)و(طور/22)، اعجاز اثر انگشت(قيامت/4)،تسهيل درد زايمان(مريم/25)،شدت احساس درد توسط پوست(نساء/56)،درمان موضعي بسياري از بيماريهاي پوستي در سرما(ص/42)،اندوه ورابطه ي آن با كوري(يوسف/84)،اشاره به زخمهاي ناشي از عدم تحرك(كهف/18)، تأثير رواني رنگ سبز(رحمن/76) ، (انسان/21)و (كهف/31)،اشاره به بيماري پيري زودرس در كودكان(مزمل/17)، عدم شناخت روح ازنظر علمي(اسراء/85)، وضو وپاكيزگي قسمتهايي از بدن كه باميكروبها در تماس است(مائده/6)،پرهيز از پرخوري(اعراف/31)،پرهيز از خوردن خون،مردار و گوشت خوك(بقره/173)،پاكيزگي لباس و پوشاك(مدثر/4)، غير بهداشتي بودن تماس جنسي در حالت قاعدگي(بقره/222)، اشاره به بيماري فراموشي در پيري(نحل/70)،) خاصيت شفا بخشي عسل و گرد آوري شهد و ساختن عسل توسط زنبور ماده (نحل/69)،تناسب رنگ عسل با رنگ گلها(نحل/69)، تنيدن تار توسط عنكبوت ماده(عنكبوت/41)،ارتباطات در ميان حشرات(نمل/18) ، تركيب آنزيم با غذا خارج از بدن مگس(حج/73) و..[/FONT]
  • [FONT='Tahoma','sans-serif'].

   [/FONT]
  • [FONT='Tahoma','sans-serif']نظرات علمي قرآن در مورد فضا ومسافرت به فضا:[/FONT][FONT='Tahoma','sans-serif']
   تفاوت ستاره و سياره (يونس/5)و (فرقان/61)، گردش خورشيد،ماه،زمين وسيارگان در مدارهاي مشخص(يس/40-38)،(انبياء/33) و(تكوير/16-15)، پيش بيني مسافرت به فضا و عبور از جو(رحمن/33)و(انعام/125)،سقوط سنگهاي آسماني (رحمن/35)،شهابها(جن/8)،فقدان اكسيژن و هوا در ارتفاعات بالاي جو(انعام/125)تسخير كره ي ماه و احتمالاً خورشيد(ابراهيم/33)،مطالبي در مورد سياره ي زهره (طارق/3-1) وجود ساكنين ديگر در كرات آسماني(شوري/29) و.. .
   ------------------------------------------
   قرآن و كامپيوتر
   مقاله قرآن و كامپيوتر نوشته « دكتر رشاد خليفه» دانشمند مسلمان مصري داراي درجه پي اچ دي در رشته مهندسي سيستمها و استاد دانشگاه آريزوناي آمريكاست كه مدتي معاون سازمان توسعه صنعتي ملل متحد بوده است . وي با كمك عده اي از مسلمين متخصص و صرف وقت بسيار تحقيقات گسترده اي را در نظم رياضي كاربرد حروف و كلمات در قرآن شروع نموده و با الهام از آيات 11 تا 31 سوره مدثر كه عدد 19 را كليد رمز اعجاز آميز قرآن و آسماني بودن آن معرفي ميكنند به كمك عدد 19 توانست رمز نظم رياضي حيرت انگيز و اعجاز آميز حاكم بر حروف قرآني را كشف نمايد. دكتر رشاد خليفه ، نخستين بار ترجمه قرآن مجيد از عربي به انگليسي را در 12 جلد نگاشت . اين ترجمه ها توسط مؤسسه « روح حق» واقع در شهرستان توسان ايالت آريزوناي آمريكا بچاپ رسيد. مقاله قرآن و كامپيوتر در پايان جلد اول كتاب ترجمه قرآن درج شده است.
   اينك متن مقاله :
   در چهارده قرن اخير نوشته هاي بيشمار ادبي شامل كتاب ، مقاله . گزارشات پژوهشي درباره كيفيت معجزه آساي قرآن برشته تحرير در آمده است . دراين نوشته ها فصاحت بيان ، فضيلت ادبي، معجزات علمي، سبك و حتي جاذبه آهنگ تلاوت قرآن تشريح شده است. با وجود اين، تحقيق در اعجاز قرآن بعلت احساسات بشري، بيطرفانه صورت نگرفته و بسته به عقيده نويسنده برعليه آن قلم فرسايي شده است . چون مطالعات وپژوهش هاي قبلي به بوسيله بشر انجام شده خواهي نخواهي تمايلات ونظرات ضد ونقيض نويسندگان در آنها به چشم ميخورد ، اين نوشته ها نتوانسته اند افراد غيرمسلمان را قانع كنند كه قرآن كتاب آسماني است و دلايل نويسندگان درايشان مؤثر نبوده است. معجزه اي كه در اين رساله پژوهشي ارائه مي شود برمبناي اصولي بي چون و چرا و خالي از شك و شبيه و غيرقابل تغيير استوار است بدين ترتيب كه فن كامپيوتر با كشف سيستم اعدادي اعجاز آميز قرآن مدلل مي دارد كه قرآن مجيد بدون شك ساخته فكر بشر نمي تواند باشد. خواست خداي توانا بوده است كه اين نظم پيچ در پيچ عددي قرآن مخفي نماند تا تايپ شود كه سرچشمه غيبي قرآن از جانب خداوند متعال است و نيز در عرض گذشت قرون بوسيله ذات او محافظت ميشده و از گزند تغيير ، افزايش يا كاهش در امان مانده است. رمزهاي اعجاز آميز قرآن منحصراً از اين قرارند :

   1- اولين آيه قرآن « بسم الله الرحمن الرحيم » داراي 19 حرف عربي است.
   2- قرآن مجيد از 114 سوره تشكيل شده است و اين عدد به 19 قسمت است. (6× 19).
   3- اولين سوره اي كه نازل شده است سوره علق (شماره96) نوزدهمين سوره از آخر قرآن است.
   4- سوره علق 19 آيه دارد.
   5- سوره علق 285 حرف (15× 19) دارد.
   6- اولين باركه جبرئيل امين با قرآن فرود آمد 5 آيه اولي سوره علق را آورد كه شامل 19 كلمه است.
   7- اين 19 كلمه ، 76 حرف (4× 19) دارد كه به تعداد حروف بسم الله الرحمن الرحيم است.
   8- دومين باري كه جبرئيل امين فرود آمد 9 آيه اولي سوره قلم (شماره 68) را آورده كه شامل 38 كلمه است. (2 × 19) .
   9- سومين باركه جبرئيل امين فرود آمد 10 آيه اولي سوره مزمل (شماره 73) را آورد كه شامل 57 كلمه است. (3× 19).
   10- چهارمين باركه جبرئيل فرود آمد 30 آيه اولي سوره مدثر (شماره 74) را آورد كه آخرين آيه آن « بر آن دوزخ 19 فرشته موكلند» مي باشد. (آيه 30) .
   11- پنجمين بار كه جبرئيل فرود آمد اولين سوره كامل « فاتحه الكتاب» را آورد كه با اولين بيانيه قرآن بسم الله الرحمن الرحيم (19 حرف) اغاز مي شود . اين بيانيه 19 حرفي بالفاصله بعد از نزول آيه «برآن دوزخ 19 فرشته موكلند» نازل شد . اين مراتب گواهي ارتباط آري از شبهه آيه 30 سوره مدثر(عدد 19) و اولين بيانيه قرآن «بسم الله الرحمن الرحيم» (عدد 19) با سيستم اعداي اعجاز آميز است كه بر عدد 19 بنا نهاده شده است.
   12- آفريننده ذوالجلال و عظيم الشأن با آيه 31 سوره مدثر به ما ياد مي دهد كه چرا عدد 19 را انتخاب كرده است. پنج دليل زير را بيان مي فرمايد :
   الف) بي ايمانان را آشفته سازد.
   ب) به خوبان يهود و نصارا اطمينان دهد كه قرآن آسماني است.
   ج) ايمان مومنان تقويت نمايد.
   د) تا هر گونه اثر شك و ترديد را از دل مسلمانان و خوبان يهويت و مسيحيت بزدايد.
   ه) تا منافقين و كفار را كه سيستم اعدادي قرآن را قبول ندارند رسوا سازد.
   13- آفريننده بمامي آموزدكه اين نظم اعدادي قرآن تذكري به تمام جهانيان است (آيه 31 سوره مدثر)ويكي از معجزات عظيم قران است. (آيه 35).
   14- هركلمه از جمله آغازيه قرآنبسم الله الرحمن الرحيم در تمام قرآن بنحوي تكرار شده كه به عدد 19 قابل تقسيم است ،بدين ترتيب كه كلمه‍[/FONT]
   [FONT='Tahoma','sans-serif']‎‎‎‎[/FONT][FONT='Tahoma','sans-serif']‏“ اسم “ 19 باركلمه “ الله “ 2698بار(42*19)، كلمه “ الرحمن “ 57 بار (3*19) وكلمه “ الرحيم “ 114بار (6*19)ديده مي 15- قرآن 114سوره دارد كه هر كدام از سوره ها با آيه افتتاحيه “ بسم الله الرحمن الرحيم “ آغاز ميشود بجز سوره توبه (شماره 9) كه بدون آيه معموله افتتاحيه است،لذا آيه “ بسم الله الرحمن الرحيم“ در ابتداي سوره ها 113 بار تكرار شده است.
   چون اين رقم به 19 قابل قسمت نيست وسيستم اعدادي قرآن آسماني ساخته پروردگار بايد كامل باشد يكصد وچهاردهمين آيه بسم الله را در سوره النمل كه دوبسم الله دارد(آيه 27) (آيه افتتاحيه وآيه 30 )بنابراين قرآن مجيد 114 بسم الله دارد.
   16- همانطور كه در بالا اشاره شد سوره توبه فاقد آيه افتتاحيه بسم الله است . هر گاه از سوره توبه شروع كرده آنرا سوره شماره يك وسوره يونس را سوره شماره دو فرض نموده وبه همين ترتيب جلو برويم ، ملاحظه مي شود كه سوره النمل نوزدهمين سوره است (سوره 27) كه بسم الله تكميلي را دارد .از اين نظم نتيجه مي گيريم كه قرآني كه اكنون در دست ماست با قرآن زمان پيامبر از لحاظ ترتيب سوره ها يكي است .
   17- تعداد كلمات موجود بين دو آيه بسم الله سوره النمل 342(18*19) ميباشد.
   18- قرآن مجيد شامل اعداد بيشماري است .مثلاً : ما موسي را براي جهل شب احضار كرديم ،ما هفت آسمان را آفريديم .شمار اين اعداد در تمام قرآن 285(15*19) ميباشد.
   19- اگر اعداد 285 فوق را با هم جمع كنيم ، حاصل جمع 174591 (9189*19)خواهد بود .
   20- حتي اگر اعداد تكراري را از عدد فوق حذف نماييم حاصل جمع 162146 (8534*19) خواهد بود.
   21- يك كيفيت مخصوص به قرآن مجيد اينست كه29 سوره با حروف رمزي شروع ميشود كه معني ظاهري ندارند ، اين علامات در هيچ كتاب ديگري و در هيچ جايي ديده نمي شوند .اين حروف در ابتداي سوره هاي قرآن بخش مهمي از طرح اعدادي اعجاز آميز مي باشد كه بر عدد 19 بنا شده است.اولين نشانه اين ارتباط اينست كه29 سوره از قرآن با اين علامات شروع ميشود.تعداد حروف الفبا دراين رموز14وتعداد خود رمزها نيز14ميباشد.هرگاه تعدادسوره ها(29) وحروف الفبا(14)راباتعدادرمزها(14)جم ع كنيم ، حاصل جمع 57(3*19) خواهد بود.
   22- خداوند توانا بما ياد ميدهدكه در هشت سوره وسوره هاي شماره( 10،12،13،15،26،27،28 ،31)دو آيه اول كه با اين رموز آغاز ميشوند حاوي وحامل معجزه قرآن هستند،بايد توجه داشت كه قرآن كلمه “ آيه “ را بمعني معجزه بكار برده است . بايد كلمه آيه داراي معاني متعددي باشد كه يكي از آنها معجزه است ونيز بايد دانست كه خود كلمه معجزه در هيچ جاي قرآن بكار برده نشده است.
   بدين جهت قرآن مناسب تفسير نسلهاي گوناگون بشريت است مثلاً نسلهاي قبلي (پيش ازكشف اهميت حروف رمزي قرآن )كلمه آيه رادر اين هشت سوره ،آيه نيم بيتي مي پنداشتند ،ولي نسلهاي بعدي كه از اهميت اين رموزبا خبر شدند آيه را به معني معجزه تفسير كرده اند.
   بكار بردن كلمات چند معنايي و مناسب براي همه نسلهاي بشر در زمانهاي گوناگون خود يكي از معجزات قران است.
   23- سوره قاف كه با حرف ق شروع مي شود (شماره 50 ) شامل 57(3*19) حروف ق است.
   24- سوره ديگري در قرآن“ حروف ق را در علامت رمزي خود دارد (سوره شورا شماره 42) كه اگر حروف ق را در اين سوره شمارش نمائيد، ملاحظه خواهيد كرد كه حرف ق 57 (3 * 19) بار تكرار شده است.
   25- بدين ترتيب در مييابيد كه دو سوره قرآني فوق الذكر (شماره 50 و 42 ) به اندازه همديگر (57،57) شامل حرف ق هستند كه مجموع آن دو با تعداد سوره هاي قرآن(114) برابر است. چون سوره ق بدين نحو آغاز مي شود : “ق و القرآن المجيد“ تصور حرف ق به معني قرآن مجيد مي نمايد و 114 ق مذكور گواه 114 سوره هاي قرآن است. اين احتساب اعداد آشكار و گويا ، مدلل مي دارد كه 114 سوره قرآن ، تمام قرآن را تشكيل مي دهند و چيزي جز قرآن نيستند.
   26- آمار كامپيوتر نشان ميدهد كه فقط اين دو سوره كه با حرف ق آغاز مي شود ، داراي تعداد معيني ق (57 مورد ) هستند ، گوئي خداوند توانا مي خواهد با اشاره و كنايه بفرمايد كه خودش تنها از تعداد حروف الفبا در سوره هاي قرآن با خبر است.
   27- يك نمونه در آيه 13 از سوره ق مدلل مي دارد كه هر كلمه و در حقيقت هر حروف در قرآن مجيد به دستور الهي و طبق يك سيستم اعدادي بخصوصي كه بيرون از قدرت بشر است گنجانيده شده است اين آيه مي فرمايد “عاد ، فرعون و اخوان لوط “ در تمام قرآن مردمي كه لوط را نپذيرفتند ، قوم ناميده مي شوند. خواننده بلافاصله متوجه مي شود كه اگر بجاي « اخوان » در سوره ق كلمه « قوم » بكار بدره مي شد چه اتفاقي مي افتاد . در اين صورت ذكر كلمه قوم بجاي اخوان، حرف « ق» در اين سوره 58 بار تكرار مي شد و عدد 58 به 19 قابل قسمت نيست و لذا با تعداد 57 «ق» كه در سوره شورا مطابقت نمي كرد و جمع آن دو با تعداد سوره هاي قرآن برابرنمي شد ، بدين معني كه با جايگزين كردن يك كلمه بجاي ديگري نظم قرآن از بين ميرود.
   28- تنها سوره اي كه با حرف « ن » آغاز ميشود ، سوره قلم است ( شماره 6 ) اين سوره 133 « ن » دارد كه به 19 قابل قسمت است ( 7×19).
   29- سه سوره اعراف (شماره 7 ) مريم ( شماره 19 ) و ص ( شماره 38) كه با حروف « ص» شروع ميشوند، جمعاً 152 حرف « ص » دارند ( 8×19).
   30- در سوره طه (شماره 20 ) جمع تعداد حروف « ط » و « هـ» 344 ميباشد ( 18 × 19) .
   31- در سوره « يس » تعداد حروف « ي » و « س» 285 ميباشد ( 15×19).
   32- در هفت سوره 40 تا 46 كه با رمز « حم » شروع ميشوند تكرار حروف 2166 ميباشد (14*19) بنابراين تمام حروف اختصاري كه در ابتداي سوره هاي قرآن قرار دارند . بدون استثناء در روش اعددي اعجاز آميز قرآن شركت دارند. بايد توجه داشت كه اين روش اعدادي قرآن ، در مواردي ساده و در خور فهم اشخاص معمولي است ، اما در موارد ديگر ، بسيار مشكل و پيچيده بوده و براي درك آنها اشخاص تحصيل كرده بايد از ماشينهاي الكترونيكي كمك بگيرند .
   33- در سوره هاي شماره 2و3و7و13و19و30و31و32 كه با رمز « الم » شروع ميشوند تعداد حروف الف ، لام ، ميم جمعاً 26676 مورد و قابل قسمت به 19 ميباشند ( 1404*19).
   34- در سوره هاي 20و26و27و28و36و42 كه با رمز « طس » يا يكي از دو حرف مزبور (ط ، س) آغاز ميشوند تعداد دو حرف « ط » و «س» 494 مورد ميباشد ( 26*19).
   35- در سوره هاي 10و11و12و14و15 كه با رمز « الر» آغاز مي شوند تعدا الف ، لام ، راء به اضافه تعداد ( راء ) تنها در سوره سيزدهم ،9،97 مورد است كه اين عدد قابل قسمت بر عدد 19 مي باشد (511*19).
   36- در سوره هايي كه با رمز يكي از حروف “ط“ “س“ و “م“ آغاز مي شوند ، تعداد حروف طاء و سين و ميم 9177 مورد مي باشد (438*19).
   37- در سوره رعد ( شماره 13 ) كه با حرف رمزي “المرا“ آغاز مي شود ، تعداد حروف (الف ، لام ، ميم، را ) 1501 مورد مي باشد (79*19).
   38- در سوره اعراف (شماره 7) كه با حروف رمزي “المص“ شروع مي گردد تعداد وقوع “الف“ 2572 مورد ، حرف “لام“ 1523 مورد ، حرف “ميم“ 165 و حرف “ص“ 98 مورد كه جمعاً عدد 5358 بدست مي آيد(282*19).
   39- در سوره مريم (شماره 19) كه با حروف “كهيعص“ شروع مي شود ، تعداد حروف (كاف ، ها ، يا ، عين ، صاد) 798 مورد مي باشد (42*19).
   40- در سوره شورا (شماره 42) كه با حروف “حم عسق “ شروع مي شود ، تعداد حروف (حا ، ميم ، عين، سين ، قاف ) 570 مورد مي باشد(30*19).


   41- در سيزده سوره اي كه حرف “الف“ در لغت رمزي آنهاست (سوره هاي شماره 2 ، 3 ، 7 ، 10 ، 11 ، 12 ، 13 ، 14 ، 29 ، 30 ، 31 ، 32و15 ) جمع الف هاي موجود 17499 مورد مي باشد(921*19).
   42- در سيزده سوره فوق الذكر جمع حروف “لام“ 1870 مورد - در هفده سوره اي كه حروف “ميم“ در لغت رمزي آنها ست (سوره هاي شماره 2 ، 3 ، 7 ، 13 ، 32 ، 26 ، 28 ، 29 ، 31 ، 30 ، 40 ، 41 ، 42 ، 43 ، 44 ، 45 ، 46 ) جمع حروف “ميم“ 8683 مورد مي باشد (457*19).
   درتاريخ ، كتابي سراغ نداريم كه مانند قرآن طبق يك سيستم عددي تنظيم شده باشد بر اين حقيقت علاوه بر 43 بند پيشين ، موارد زير نيز گواه صادقي است:
   الف: كلمه “الله“ 2698 مرتبه در قرآن تكرار شده كه مضربي از عدد 19 است (142 * 19 ) و تعداد حروف “بسم الله الرحمن الرحيم“ نيز 19 مورد مي باشد. مسئله جالب اينكه در سوره اخلاص بعد از “قل هو الله احد “ جمله “ الله الصمد“ آمده در صورتي كه اگر “هو الصمد“ مي آمد ، جمله صحيح بود. از نظر دسترو زباني بايد “هو “ مي آمد اما با اين حال “الله“ آمده است ، اگر بجاي “الله“ “هو“ مي آمد ، سيستم رياضي قران بهم مي ريخت و اين مسئله شباهت زيادي دارد به همان “اخوان“ و “قوم“ در سوره “ق“.
   ب: مورد جالب ديگر در سوره مريم حروف مقطعه كهيعص مي باشد كه بصورت حروف آغازين آمده است ، اين حروف در سوره مريم ، بصورت جداگانه ، با اين تعداد بكار رفته اند: حرف “ك“ 137 مرتبه، حرف “ه“ 168 مرتبه ، حرف “ي“ 345 مرتبه ، حرف “ع“ 122 مرتبه، حرف ص“ 26 مرتبه. جمع اين ارقام به اين صورت است:
   345+ 168+137+122+26= 897 كه مضروب عدد 19 مي باشد (42*19) يعني مجموع تكرار حروف پنجگانه (ك، ه ، ي ، ع ، ص،) سوره مريم (سوره شماره 19) علاوه بر آنكه برعدد 19 (تعداد حروف بسم الله الرحمن الرحيم ) قابل تقسيم است، بر عدد 14 (كه تعداد حروف مقطعه است) نيز قابل تقسيم مي باشد(798=57*14).
   پ: در قرآن بعضي از كلمات با كلمه هاي ديگر كه از نظر معني با همديگر تناسب دارند يكسان به كار رفته اند. مثلاً :
   1- كلمه “حيوه“ 145 بار با مشتقات آن در قرآن بكار رفته است و به همان تعداد (145 بار ) كلمه “موت يا مرگ“ با مشتقاتش بكار رفته است.
   2- كلمه “دنيا “ 115 بار و كلمه “آخرت“ هم 115 بار بكار رفته است.
   3- كلمه “ملائكه“ 88 بار در قرآن آمده است و كلمه “شياطين“ نيز به همان تعداد 88 بار بكار برده شده اند.
   4-“حر“ يعني گرما 40 بار و كلمه “ برد“ يعني سرما نيز 40 بار بكار برده شده اند.
   5- كلمه “مصائب“ 75 بار و كلمه “شكر“ نيز 75 بار
   6- كلمه زكات 32 بار و كلمه “بركات“ نيز 32 بار .
   7- كلمه “عقل“ ومشتقات آن 49 بار و كلمه “نور“ نيز با مشتقاتش 49 بار .
   8- كلمه “يوم “ به معني روز و “شهر“ به معني ماه در قرآن به ترتيب 365 بار و 12 بار بكار رفته اند.
   9- كلمه “رجل“ به معني مرد 24 بار و كلمه “امرأه “ به معني زن نيز 24 بار در قرآن بكار رفته اند.
   10- كلمه “امام“ بصورت مفرد و جمع 12 بار در قرآن آمده است.
   آيا اينها تصادفي است؟
   ت: تفاوتهايي د رحدود يك ده هزارم. ضمن بررسي سوره مريم و زمر ديدم كه نسبت “درصد“ مجموع حروف ( ك، ه ، ي ، ع، ص) در هردو سوره مساوي است با اينكه بايد در سوره مريم بيش از هر سوره ديگر باشد زيرا اين حروف مقطعه فقط در آغاز سوره مريم قرار دارد. اما هنگاميكه محاسبات مربوط به نسبت گيري حروف دو سوره را از رقم سوم اعشار بالاتر بردم روشن شد كه نسبت مجموع اين حروف در سوره مريم يك ده هزارم (0001/0 ) بيش از سوره زمر است . اين تفاوتهاي جزئي راستي عجيب و حيرت آوراست.
   نتيجه:
   1- يك مؤلف هر قدر هم كه توانا باشد هر گز نمي تواند د رذهن خود حروف و اعدادي به اندازه معين بگيرد سپس از آنها مقالات و يا كتابي بنويسد كه همچون قرآن حتي شماره ها و حروف و كلمات آن نيز به اندازه و شمرده شده در آيد مثلاً حروف مقطعه “الم“ به ترتيب “الف“ بعد “ لام“ و سپس “ميم“ از ديگر حروف در سوره هاي مربوطه بيشتر باشد. از طرف ديگر تعداد حروف مقطعه 14 حرف باشد يعني درست نصف تعداد حروف الفباي عربي. اگر مشاهده كرديم انساني در مدت 23 سال با آن همه گرفتاري ؛ سخناني آورد كه نه تنها مضامين آنها حساب شده و از نظر لفظ و معني و محتوا در عاليترين صورت ممكن بود ؛ بلكه از نسبت رياضي و عددي حروف چنان دقيق و حساب شده بود كه نسبت هر يك از حروف الفبا در هريك از سخنان او يك نسبت دقيق رياضي دارد.
   آيا نمي فهميم كه كلام او از علم بي پايان پروردگار سرچشمه گرفته است؟
   2- رسم الخط اصلي قرآن را حفظ كنيد. تمام محاسبات فوق در صورتي صحيح خواهد بود كه به رسم الخط اصلي و قديمي قرآن دست نزنيم مثلاً اسحق و زكوه و صلواه را به همين صورت بنويسيم نه بصورت اسحاق و زكات و صلاه . در غير اينصورت محاسبات ما بهم خواهد ريخت.
   3- عدم تحريف قرآن. در قران مجيد حتي كلمه و حرفي كم و زياد نشده و الا بطور مسلم محاسبات كنوني روي قرآن فعلي صحيح از آب در نمي آمد و كلمات و حروف حساب شده نظام كنوني حروف قرآن را بكلي به هم مي ريخت. پس اين نشانه ديگري بر عدم كوچكترين تحريف در قرآن مجيد است.
   حال فرموده پيامبر اسلام را ياد آوري مي كنم كه فرمود:
   «عجائب و شگفتيهاي قرآن پايان ناپذير است و قرآن ظاهرش خوشايند و باطنش عميق است. عجائبش را نمي توان شمرد و غرائبش هرگز كهنه نشود مؤمن هرگاه قرآن بخواند بوي عطر مانندي از دهانش خارج شود.»
   «اميدوارم خوانندگان گرامي در انجام وظيفه ديني و كتب ثواب اخروي و خشنودي پروردگار ، تاجايي كه مي توانند اين معجزه را نشر و گسترش دهند تا اعجاز قرآن بيش از پيش روشن گشته و اين كتاب شريف و گرانقدر از مظلوميت خارج و قانون زندگي واقعي گردد.
   در پايان با تمام وجود و با فريادي بلند به امت اسلامي مي گويم اي ملت اسلامي قرآن را بخوانيد و عمل كنيد كه سعادت بشر در آن نهفته است.مي باشد(620*19).:salavat::salavat::salavat::salav at::salavat::salavat::Sokhan::Sokhan::Geryan:[/FONT]


 6. تشکرها 3


 7. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۷
  نوشته
  331
  مورد تشکر
  242 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  پيدايش جهان(فصلت/11)


  فصلت
  قُلْ أَئِنَّكُمْ لَتَكْفُرُونَ بِالَّذِي خَلَقَ الْأَرْضَ فِي يَوْمَيْنِ وَتَجْعَلُونَ لَهُ أَندَادًا ذَلِكَ رَبُّ الْعَالَمِينَ ﴿9﴾
  وَجَعَلَ فِيهَا رَوَاسِيَ مِن فَوْقِهَا وَبَارَكَ فِيهَا وَقَدَّرَ فِيهَا أَقْوَاتَهَا فِي أَرْبَعَةِ أَيَّامٍ سَوَاء لِّلسَّائِلِينَ ﴿10﴾
  فَقَضَاهُنَّ سَبْعَ سَمَاوَاتٍ فِي يَوْمَيْنِ وَأَوْحَى فِي كُلِّ سَمَاء أَمْرَهَا وَزَيَّنَّا السَّمَاء الدُّنْيَا بِمَصَابِيحَ وَحِفْظًا ذَلِكَ تَقْدِيرُ الْعَزِيزِ الْعَلِيمِ ﴿12﴾

  خوب! گویا خداوند برای آفریدن خوراکی ها دوبرابر بیشتر از زمین و هفت آسمان (!) زحمت کشیده و جمعا 8 روز (هنگام، دوره، هرچه ..!) وقتش را گرفته!

  اما جایی دیگر گفته بود:

  يونس
  إِنَّ رَبَّكُمُ اللّهُ الَّذِي خَلَقَ السَّمَاوَاتِ وَالأَرْضَ فِي سِتَّةِ أَيَّامٍ ثُمَّ اسْتَوَى عَلَى الْعَرْشِ يُدَبِّرُ الأَمْرَ مَا مِن شَفِيعٍ إِلاَّ مِن بَعْدِ إِذْنِهِ ذَلِكُمُ اللّهُ رَبُّكُمْ فَاعْبُدُوهُ أَفَلاَ تَذَكَّرُونَ ﴿3﴾

  البته ما نمی خواهیم گیر بدهیم که این دو روز چه شد!
  بالاخره آفرینش هفت آسمان و زمین کم کاری نیست که!
  حالا هشت روز یا شش روز، چه فرقی می کند؟
  مهم این است که ما می دانیم (!) که همه این ها را خدا آفریده است.

  اما آخر این خدا مگر همان نیست که بگوید بشو می شود؟!

  الأنعام
  وَهُوَ الَّذِي خَلَقَ السَّمَاوَاتِ وَالأَرْضَ بِالْحَقِّ وَيَوْمَ يَقُولُ كُن فَيَكُونُ قَوْلُهُ الْحَقُّ وَلَهُ الْمُلْكُ يَوْمَ يُنفَخُ فِي الصُّوَرِ عَالِمُ الْغَيْبِ وَالشَّهَادَةِ وَهُوَ الْحَكِيمُ الْخَبِيرُ ﴿73﴾
  و او كسى است كه آسمانها و زمين را به حق آفريد و هر گاه كه مى‏گويد باش بى‏درنگ موجود شود سخنش راست است و روزى كه در صور دميده شود فرمانروايى از آن اوست داننده غيب و شهود است و اوست‏حكيم آگاه (73)

  حتما نادرستی از ماست.
  چون ما از آن هایی هستیم که خداوند گفته نمی فهمیم و نادانیم!

 8. تشکر


 9. #5

  تاریخ عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۷
  نوشته
  331
  مورد تشکر
  242 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  انبساط و گسترش عالم (ذاريات /47)
  وَالسَّمَاء بَنَيْنَاهَا بِأَيْدٍ وَإِنَّا لَمُوسِعُونَ ﴿47﴾
  و آسمان را به قدرت خود برافراشتيم و بى‏گمان ما [آسمان]گستريم (47)

  آفرین!
  همین است که ما این همه اکتشافات علمی برخاسته از قرآن داریم!
  نمی بینید که هر روز یک کشف علمی تازه به واسطه همین قرآن و به دست مسلمانان صورت می پذیرد؟

  اما ادامه اش را بخوانید تا بیشتر به اصل قضیه پی ببرید:

  وَالْأَرْضَ فَرَشْنَاهَا فَنِعْمَ الْمَاهِدُونَ ﴿48﴾
  و زمين را گسترانيده‏ايم و چه نيكو گسترندگانيم (48)

  بله، خداوند که جایی دیگر (نوشته پیشین) نخست زمین و سپس هفت آسمان را آفریده بود، این بار گویا نخست آسمان و سپس زمین را آفریده.
  بدین ترتیب که

  آسمان (بخوانید سقف خیمه) را بر افراشته سپس زمین را فرشی بر آن کرده و از آن جایی که همه می دانیم که فرش، یک چیز گرد و کروی است و اصلا معنی دو بعدی ندارد، می فهمیم که خداوند زمین را کروی آفریده و نه مسطح!

  وَمِن كُلِّ شَيْءٍ خَلَقْنَا زَوْجَيْنِ لَعَلَّكُمْ تَذَكَّرُونَ ﴿49﴾
  و از هر چيزى دو گونه [يعنى نر و ماده] آفريديم اميد كه شما عبرت گيريد (49)

  یعنی اگر شما گمان می کنید که برخی چیز ها مانند باکتری ها یا قارچ ها و ... هستند که نر و ماده ندارند، سخت در اشتباهید و یقینا در آینده خواهید فهمید که آن ها هم نر و ماده دارند. چون شما ها نمی دانید!
  الله اکبر!
  صلوات صلوات!
  ویرایش توسط سنبلعلی : ۱۳۸۷/۰۱/۰۵ در ساعت ۲۲:۴۸

 10. تشکرها 2


 11. #6

  تاریخ عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۷
  نوشته
  331
  مورد تشکر
  242 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  اتحاد ويگانگي جهان و وجود آب در هر موجود زنده(انبياء/30)


  أَوَلَمْ يَرَ الَّذِينَ كَفَرُوا أَنَّ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضَ كَانَتَا رَتْقًا فَفَتَقْنَاهُمَا وَجَعَلْنَا مِنَ الْمَاء كُلَّ شَيْءٍ حَيٍّ أَفَلَا يُؤْمِنُونَ ﴿30﴾
  آيا كسانى كه كفر ورزيدند ندانستند كه آسمانها و زمين هر دو به هم پيوسته بودند و ما آن دو را از هم جدا ساختيم و هر چيز زنده‏اى را از آب پديد آورديم آيا [باز هم] ايمان نمى‏آورند (30)

  بفرمایید!
  این هم تئوری بیگ بنگ در قرآن (به نام خودم ثبت شود!)
  دیگر این که براستی چگونه بشری که چند هزار سال پیش از قرآن کشاورزی می کرده و دامداری می کرده و می دیده که برای زنده ماندن رویش و پرورش هر چیزی آب لازم هست می فهمید که زندگی به آب وایسته است؟!!
  جل الخالق از این همه معجزه!

  ادامه دارد ...
  ویرایش توسط سنبلعلی : ۱۳۸۷/۰۱/۰۵ در ساعت ۱۹:۳۱ دلیل: فونتش خیلی ریز است و ما هی مجبور می شویم آن را ویرایش کنیم!

 12. تشکر


 13. #7

  تاریخ عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۷
  نوشته
  331
  مورد تشکر
  242 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  ،حركت هموار ومناسب زمين(ملك/15


  هُوَ الَّذِي جَعَلَ لَكُمُ الْأَرْضَ ذَلُولًا فَامْشُوا فِي مَنَاكِبِهَا وَكُلُوا مِن رِّزْقِهِ وَإِلَيْهِ النُّشُورُ ﴿15﴾
  او كسي است كه زمين را براي شما رام كرد، بر شانه‏هاي آن راه برويد، و از روزيهاي خداوند بخوريد، و بازگشت همه به سوي او است.

  زمین را رام کرد؟!
  بر شانه هایش راه بروید؟!

  عرض می کنم:

  شيخ كليني در روضه كافي ذيل عنوان "حديث الحوت علي اي شي هو" مي نويسد:
  محمد از احمد از ابن محبوب از جميل بن صالح از ابان بن تغلب روايت كرده كه گغت از ابوعبدالله صادق –پرسيدم زمين برچه چيز تكيه دارد؟گفت بر ماهي!گفتم ماهي برچه چيز تكيه دارد؟گفت
  برآب گفتم آب برچه چيز تكيه دارد؟ گفت بر شاخ گاو نرم تن!گفتم گاو بر چه چيزي تكيه دارد؟گفت بر خاك نمناك!گفتم خاك نمناك بر چه چيزي تكيه دارد؟گفت:هيهات در اينجا دانش دانشمندان گم گشته است!

  حالا فهمیدید که خداوند متعال چه چیزی را رام کرد تا بر شانه اش راه بروید؟

  پی نوشت: بسیاری کوشیده اند تا این حدیث را نابود کنند.

  البته اندکی بعد تر در همین سوره معجزه دیگری هم آمده:

  أَوَلَمْ يَرَوْا إِلَى الطَّيْرِ فَوْقَهُمْ صَافَّاتٍ وَيَقْبِضْنَ مَا يُمْسِكُهُنَّ إِلَّا الرَّحْمَنُ إِنَّهُ بِكُلِّ شَيْءٍ بَصِيرٌ ﴿19﴾
  آيا پرندگاني را كه بالاي سرشان گاه بالهاي خود را گسترده و گاه جمع مي‏كنند نگاه نكردند؟ جز خداوند رحمان كسي آنها را بر فراز آسمان نگه نمي‏دارد چرا كه او به هر چيز بينا است

  حالا هی برنولی بیاید و قوانین فیزیک سیالات و آیرودینامیک از خودش در بیاورد!
  بیچاره نمی داند که اگر خدا پرندگان را ول کن، هیچ چیز نمی تواند آن ها را در هوا نگه دارد!

  ادامه دارد ...
  ویرایش توسط سنبلعلی : ۱۳۸۷/۰۱/۰۵ در ساعت ۲۰:۴۴

 14. #8

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۸۵
  نوشته
  1,032
  مورد تشکر
  2,937 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  0  وَالسَّمَاء بَنَيْنَاهَا بِأَيْدٍ وَإِنَّا لَمُوسِمسطحعُونَ ﴿47﴾
  والسماء بنیناها بایید و انا لموسعون ذاریات / 47

  آیه صحیح آنست که آوردم ، چرا آنرا اینگونه نوشتید ؟ تعمدی بود ؟ می خواهید از لابه لای بحثها گذری به دستبرد آیات بزنید و بعدش هم بفرمایید:" در یک کانون قرانی آیه را تغییر دادم هیچ کس نفهمید ؟ "یا شاید هم می خواستید چند روزی بگذرد بعد بحث تحریف و تغییر قران را پیش بکشید و لینک این آیه را بگذارید و بگویید : " من تغییر دادم ، دیدید که هیچ آبی از آب تکان نخورد ، جلوی چشمتان هم این کار را کردم و نفهمیدید و چه استبعادی دارد در طول هزار و اندی سال این اتفاق بارها افتاده باشد و کسی نفهمیده باشد ؟ "
  لابد توقع ندارید با این شمشیری که از رو بسته اید با ادبیات اهل برهان و استدلال با شما بحث شود ، البته همانگونه که دوستان هم فرمودند در اینجا ادبیات صحبت با برخی قالوا سلاماست و نحوه برخورد نیز مروا کراما بهر حال پاسخ ها هم ارائه شده است و هم ارائه خواهد شد و بهتر است شما نیز مراقب غلطهای تایپی تعمدی و غیر تعمدیتان باشید
  و آسمان را به قدرت خود برافراشتيم و بى‏گمان ما [آسمان]گستريم (47)

  آفرین!
  همین است که ما این همه اکتشافات علمی برخاسته از قرآن داریم!
  نمی بینید که هر روز یک کشف علمی تازه به واسطه همین قرآن و به دست مسلمانان صورت می پذیرد؟

  اگر کتب علمی نگاشته شده توسط پرفسور دکتر حسابی را به شما بدهند و شما کم کاری کنید و یا به هزار و یک دلیل موجه و غیر موجه نتوانید آنگونه که باید از آن بهره ببرید ، کدام عاقلی پدر فیزیک ایران و نگاشته های ایشان را زیر سوال می برد ؟


  اما ادامه اش را بخوانید تا بیشتر به اصل قضیه پی ببرید:

  وَالْأَرْضَ فَرَشْنَاهَا فَنِعْمَ الْمَاهِدُونَ ﴿48﴾
  و زمين را گسترانيده‏ايم و چه نيكو گسترندگانيم (48)

  بله، خداوند که جایی دیگر (نوشته پیشین) نخست زمین و سپس هفت آسمان را آفریده بود، این بار گویا نخست آسمان و سپس زمین را آفریده.

  تقدیم و تاخیر نه تنها در قران بلکه در سخنان معمولی همه ما بسته به شرایط یا علتی که درنظر داریم بوجود می آید و این از بدیهیات سخن است ، در مورد تقدیم و تاخیر در قران کریم و بیان علت آن درکتب علوم قرانی به تفصیل بحث شده است حتی ذیلآیه در برخی کتب تفسیری نیز می توانید این مطلب را ببینید و متوجه شوید این تقدیم و تاخیری که به عنوان ایراد از قران کریم آورده اید ، کشف شما به عنوان ایراد از آیات نیست بلکه مفسران و دانشمندان علوم قران آن را به تفصیل شرح و توضیح داده اند
  بدین ترتیب که

  آسمان (بخوانید سقف خیمه) را بر افراشته سپس زمین را فرشی بر آن کرده و از آن جایی که همه می دانیم که فرش، یک چیز گرد و کروی است و اصلا معنی دو بعدی ندارد، می فهمیم که خداوند زمین را کروی آفریده و نه مسطح!
  حتما آنقدر در کتب علوم خوانده اید که زمین ما با وجود کروی بودن ، آنقدر بزرگ و وسیع است که گویا فرشی گسترده شده است که کلمه "فرشنا" به این معنا اشاره داردو در آیات دیگر کروی بودن آن را نیز بیان می کند ، فهمش خیلی سخت نبود نمی دانم باور کنم متوجه نشده بودید ؟ یا از باب حرف حرف می آورد بود ؟

  وَمِن كُلِّ شَيْءٍ خَلَقْنَا زَوْجَيْنِ لَعَلَّكُمْ تَذَكَّرُونَ ﴿49﴾
  و از هر چيزى دو گونه [يعنى نر و ماده] آفريديم اميد كه شما عبرت گيريد (49)

  یعنی اگر شما گمان می کنید که برخی چیز ها مانند باکتری ها یا قارچ ها و ... هستند که نر و ماده ندارند، سخت در اشتباهید و یقینا در آینده خواهید فهمید که آن ها هم نر و ماده دارند. چون شما ها نمی دانید!
  الله اکبر!
  صلوات صلوات!
  مساله فهمیدن و نفهمیدن را که از قران مکرر نقل می فرمایید ، در تاپیک خودش بحث خواهیم کرد
  ویرایش توسط fatememeshkat : ۱۳۸۷/۰۱/۰۵ در ساعت ۲۲:۳۸ دلیل: فونت ریز


 15. #9

  تاریخ عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۷
  نوشته
  331
  مورد تشکر
  242 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  حركت زمين به دور خود (فرقان/46-45


  أَلَمْ تَرَ إِلَى رَبِّكَ كَيْفَ مَدَّ الظِّلَّ وَلَوْ شَاء لَجَعَلَهُ سَاكِنًا ثُمَّ جَعَلْنَا الشَّمْسَ عَلَيْهِ دَلِيلًا ﴿45﴾
  آيا نديدي چگونه پروردگارت سايه را گسترده ؟ و اگر مي‏خواست آنرا ساكن قرار مي‏داد، سپس خورشيد را بر وجود آن دليل قرار داديم.

  ثُمَّ قَبَضْنَاهُ إِلَيْنَا قَبْضًا يَسِيرًا ﴿46﴾
  سپس آنرا آهسته جمع مي‏كنيم.

  البته معجزه این آیه بیشتر به این دوستمان بر می گردد که چگونه این ها را به گردش زمین به دور خود پیوند داد!
  بی گمان کار بزرگی است و شایسته جایزه نوبل پیوند گودرز به شقایق!

  مسطح نبودن زمين(رحمن/17)


  رَبُّ الْمَشْرِقَيْنِ وَرَبُّ الْمَغْرِبَيْنِ ﴿17﴾
  او پروردگار دو مشرق و پروردگار دو مغرب است.

  گیریم که این هم دلیلی باشد بر مسطح نبودن زمین (!)
  اما ما نفهمیدیم بالاخره:

  یک مشرق و مغرب داریم:

  المزمل
  رَبُّ الْمَشْرِقِ وَالْمَغْرِبِ لَا إِلَهَ إِلَّا هُوَ فَاتَّخِذْهُ وَكِيلًا ﴿9﴾
  [اوست] پروردگار خاور و باختر خدايى جز او نيست پس او را كارساز خويش اختيار كن (9)

  یا مانند بالایی دوتا؟
  یا مانند این یکی چند تا؟!

  المعارج
  فَلَا أُقْسِمُ بِرَبِّ الْمَشَارِقِ وَالْمَغَارِبِ إِنَّا لَقَادِرُونَ ﴿40﴾
  [هرگز] به پروردگار خاوران و باختران سوگند ياد مى‏كنم كه ما تواناييم (40)

  البته که ما نمی فهمیم، چون ما از نادانانیم!

 16. تشکر


 17. #10

  تاریخ عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۷
  نوشته
  331
  مورد تشکر
  242 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  بیضی شكل بودن تقريبي زمين(نازعات/30)


  وَالْأَرْضَ بَعْدَ ذَلِكَ دَحَاهَا ﴿30﴾
  و پس از آن زمين را با غلتانيدن گسترد

  چه کنم که باز هم نفهمیدم این بیضی بودن از کجا استخراج شد.
  اما از این که بگذریم این یکی از خوشگلترین آیه ها در نشان دادن تصور نگارنده قرآن از مسطح بودن آن است که مانند فرش لوله شده ای که می غلتانند و باز می کنند، آفرینش زمین را نیز این گونه بازگو می کند.

  البته تنها این یک نمونه نیست.
  ببینید:

  البقرة
  همان [خدايى] كه زمين را براى شما فرشى [گسترده] و آسمان را بنايى [افراشته] قرار داد و از آسمان آبى فرود آورد و بدان از ميوه‏ها رزقى براى شما بيرون آورد پس براى خدا همتايانى قرار ندهيد در حالى كه خود مى‏دانيد (22)

  نوح
  و خدا زمين را براى شما فرشى [گسترده] ساخت (19)

  شاید بپرسید آیا در جایی هم سخنی از گرد بودن، گوی مانند بودن و امثال آن آمده است؟

  پاسخ این است:
  هیچ کجا!

  بنابراین برما مسلم می شود که خداوند دانای توانا هم (!) به کروی بودن زمین اشاره کرده است!!

صفحه 1 از 7 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود