جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: 8 اتاق مخفی مشهور جهان

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۸
  نوشته
  359
  مورد تشکر
  176 پست
  حضور
  1 ساعت 3 دقیقه
  دریافت
  38
  آپلود
  4
  گالری
  0

  8 اتاق مخفی مشهور جهان
  8 اتاق مخفی مشهور جهان + عکس
  1- اهرام ثلاثه مصر.
  شاید بتوان گفت اولین و هوشمندانه‌ترین راه‌ها و اتاق‌های مخفی را مصریان باستان طراحی کرده‌اند. اهرام ثلاثه مصر، پر از راه‌هایی است که در صورت خوش شانس بودن، به هیچ جایی ختم نمی‌شوند و در سایر موارد به اتاق‌هایی که در آنها تله‌هایی کارگذاته شده است میرسند. مصریان باستان این کار را برای محافظت از جسد مومیایی شده فرعون و وسایلی که با آن، مومیایی را دفن می‌کرده‌اند، از شر دزدان انجام میداده‌اند. ولی یکی از تفتاوت‌هایی که این نوع اتاق‌ها با دیگر اتاق‌های مخفی دارد، این نکته است که مصریان باستان، این اتاق‌ها را برای این نمی‌ساخته‌اند که دوباره به آن رجوع کنند؛ به عبارت دیگر آنها این اتاق‌ها را برای همیشه مخفی می‌کرده‌اند و راز این اتاق همراه با سازنده آن دفن می‌شد …
  8 اتاق مخفی مشهور جهان

  ۲ - گودال کشیشان.
  در انگلستان، هنگام حکومت الیزابت اول، انجام مراسم مذهبی کاتولیک‌ها، مجازات‌های بسیار سنگینی داشت. در این زمان، گروهی از کشیشان، برای انجام این اعمال مذهبی، دست به ساخت اتاق‌های زیرزمینی ای کردند که بعد‌ها به priest holes معروف شد. این محل بسیار ساده و مناسب برای عبادات یک کشیش کاتولیک طراحی شده بود و راه‌هایی برای فرار کشیش در مواقع خطر و هجوم پیش بینی شده بود. کشیش‌ها در این محل مطالعات و تحقیقاتشان را هم انجام می‌دادند که گاهی این مطالعات به هفته‌ها کشیده می‌شد و کشیشان مجبور بودند گرسنگی و کمبود هوا را در طول این مدت تحمل کنند.
  8 اتاق مخفی مشهور جهان

  ۳ - راه‌های مخفی King Charles II.
  حتی در زمان‌های قبل از آزار و اذیت کاتولیک‌ها در انگلیس، ساخت اتاق‌ها و راه‌های مخفی برای مخفی کردن یا مخفی شدن از شر افراد مهاجم، انجام می‌شده است. درزمان شاه چارلزدوم و در طی جنگ‌های داخلی انگلستان، تعداد زیادی از این اتاق‌ها و راه‌ها ساخته شد که حتی امروزه هم بسیاری از آنها ناشناخته است و گهگاه به صورت اتفاقی در خانه‌های باستانی انگلیس یافت می‌شود.
  8 اتاق مخفی مشهور جهان


  ۴ - Murder Castle.
  شاید مخوف‌ترین اتاق‌ها و راه‌های مخفی، مربوط به اولین قاتل سریالی آمریکا، H.H. Holmes باشد. در اواخر سال ۱۸۰۰، یک ساختمان عظیم در شیکاگو بنا کرد ه پول ساخت آن را از کلاهبرداری ای که از شرکت بیمه کرده بود و همجنین از قتل‌های گاه و بیگاهش به دست آورده بودد. طبقه آخر این ساختمان ۳ طبقه، مملو از عناصر عجیب معماری است. راه پله‌های مخفی، در‌هایی که تنها از بیرون باز می‌شدند، و در‌های مخفی ای که در اتاق‌ها وجود داشت و Holmes میتوانست از آنها وارد اتاق قربانیان خود شود. تا مدت ها، Holmes به کسی اجازه شروع ساخت این بنا را نمی‌داد، زیرا قصد داشت تا فقط خودش از اسرار این خانه مطلع باشد. بسیاری عقیده دارند Holmes، تا وقتی که راز خانه اش بر ملا شود، صدها نفر را در این خانه به قتل رسانده. جسد قربانیان به اتاقی مخفی برده میشده که در آن با استفاده از یک کوره، بقایای قربانی از بین می‌رفته، بدون اینکه اطرافین متوجه دود ناشی از این احتراق شوند. این خانه در سال ۱۸۹۵ سوزانده شد و هم اکنون به جای آن ساختمان پست قرار دارد.
  8 اتاق مخفی مشهور جهان

  5 - قدغن شدن الکل و …، آمریکا:
  در زمان ممنوعیت استفاده از الکل در اوایل قرن بیستم در آمریکا، تمامی کاباره‌ها ( و به طبع آن، قمارخانه‌ها و فاحشه خانه‌ها ) به زیر زمین انتقال پیدا کرد! این مکان‌ها که در سرتاسر آمریکا به وجود آمده بود، خود الکل را برای مشتریانش تهیه نمی‌کرد، بلکه تنها به عنوان محلی بود که مشتریان در آن جا به نوشیدن می‌پرداختند و بعد از آن به سراغ کار‌های دیگری می‌رفتند … بعضی از طرح‌هایی که برای این گونه محل‌ها داده شده بسیار خلاقانه و هوشمندانه بوده، به طوری که بسیاری از این کاباره‌ها و قمارخانه‌ها و فاحشه خانه ها، به طور خیلی واضح در محله‌های تجاری قرار دارند، بدون آنکه کسی اندکی شک به آنها ببرد. ورودی آنها از دیوار‌های ساده و خالی، به همراه راه پله‌هایی بسیار ساده و بتنی و یا صندوق چه‌هایی خالی و به ظاهر بدون استفاده تشکیل میشده.

  8 اتاق مخفی مشهور جهان
  ۶ -اتاق‌های مخفی دوران هولوکاست:
  اتاق‌های مخفی زیادی در دوران هولوکاست، توسط افرادی شجاع ساخته شد که توانست جان افراد بیشماری را در آن دوران نجات بدهد. یکی از این خانواده‌های شجاع که دست به این کار زد، خانواده ten Boom family، در هلند بود. این خانواده در هلند، صاحب یک مغازه ساعت فروشی بود و در بالای این مغازه، اتاق‌های مسکونی آنها وجود داشت. وقتی که کوچکترین عضو این خانواده چهار نفره، Corrie ten Boom، درگیر منازعات آن زمان در سال ۱۹۴۰ شد، معماری برای آن یک اتاق مخفی در آن خانه درست کرد که تا چهار سال بعد، که خانه مورد هجوم نیروهای پلیس قرار گرفت، نه تنها جان او، که جان صدها یهودی تحت تعقیب را نجات داد. این خانه اکنون تبدیل به موزه شده است.
  8 اتاق مخفی مشهور جهان

  ۷ -اتاق‌های مخفی قلعه coltids، جنگ جهانی دوم:
  برای کسانی که زندانی می‌شوند، فکر کردن اصل کار سخت و پیچیده‌ای نیست، زیرا شما به‌اندازه کافی وقت برای این کار دارید. این تفکرات گاهی اوقات باعث به وجود آمدن شاهکار‌هایی می‌شود که نمونه‌ای از آن را در معماری هم می‌توان دید! راه‌ها و نقشه‌هایی که توسط زندانیان برای فرار از زندان طرح می‌شود. در زمان جنگ جهانی دوم، صد‌ها نقشه فرار توسط سربازان فرانسوی و انگلیسی زندانی در قلعه coltids در آلمان کشیده شد. آنها برای مخفی ماندن نقشه‌های خود، تنها با استفاده از ستون‌های چوبی و گل، اتاق‌های مخفی‌ای در آن قلعه درست کردند که بدون دانستن محل آنها، یافتنشان در قلعه تقریبا غیر ممکن بود. در یکی از این اتاق‌ها، یک هواپیمای بی موتور، با زحمت زیادی سر هم شده بود و در اتاقی دیگر، یک ایستگاه رادیویی برای ارتباط با بیرون برپا شده بود. ولی در نهایت، قبل از اینکه زندانیان بتوانند با آن هواپیمای بی موتور از آن قلعه فرار کنند، جنگ پایان یافته بود …
  8 اتاق مخفی مشهور جهان

  8 -یتیم خانه، نرماندی:
  در اوایل سال ۲۰۰۸، در سواحل نرماندی، در داخل یک یتیم خانه قدیمی، اتاق‌های زیادی در طبقه هم کف ساختمان پیدا شد که در طی سال‌های ۱۹۶۰ تا اواخر ۱۹۸۰، برای شکنجه و احتمالا” تنبیه کودکان به کار میرفته است. گود برداری‌هایی که منجر به کشف این اتاق‌ها شد، بسیاری از این اتاق که در بسیاری از آنها اجساد کودکان و نوجوانان قرار داشت را خراب کرد.


 2. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۸
  نوشته
  359
  مورد تشکر
  176 پست
  حضور
  1 ساعت 3 دقیقه
  دریافت
  38
  آپلود
  4
  گالری
  0  یک سند تاریخی؛ خون باریدن آسمان انگلیس در روز عاشورا


  كتاب "وقایع عصر آنگلوساكسون" كه در سال 1996 میلادی به چاپ رسید، ماجرای خون باریدن آسمان انگلیس در روز عاشورای سال 61 هجری قمری، كه واقعه‌ای تاریخی،‌ عجیب و به یاد ماندنی بود را بیان كرده است.
  پایگاه خبری الجوار پس از اعلام این مطلب می نویسد: كتاب "وقایع عصر آنگلوساكسون" كه یكی از منابع تاریخی آنگلوساكسون به شمار می رود، توسط "میشل آسوانتون
  " (MICHAEL SWANTON) ترجمه و ویرایش شده است.
  این كتاب در سال 1996 میلادی در انگلستان منتشر شده و در سال 1998 توسط دانشگاه اكستر(Exeter) در ایالت نیویورك آمریكا تجدید چاپ شد. در صفحه 38 این كتاب چنین عبارتی آمده است: (685. Here in Britain there was Bloody rain, and milk and butter were turned to blood) ترجمه: در سال 685 میلادی در اینجا، در سرزمین بریطانیا آسمان خون بارید و شیر و كره به خون تبدیل شد و رنگ آن سرخ گردید.
  گفتنی است سال 685 میلادی با سال 61 هجری قمری كه سال وقوع حادثه عاشورا شهادت حضرت سیدالشهداء(علیه السلام) و یارانش بوده، برابر است.
  شایان ذكر است در برخى از احادیث نیز تصریح شده كه در روز عاشورا آسمان خون گریست. براى مثال حضرت زینب(س) در روز عاشورا به مردم فرمودند: "أو عَجفبتم أن مَطَرت السماءف دماً" آیا از این كه آسمان خون گریسته است شگفت زده شده‌اید؟ در كتب عامه نیز آمده است: "لما قتل الحسین اسودّت السماء وظهرت الكواكب نهاراً حتى رأیت الجوزاء عند العصر وسقط التراب الأحمر" راوى مى‌گوید: هنگامى كه امام حسین(ع) به شهادت رسید، آسمان تیره و تار شد و ستاره‌ها در روز مشاهده شدند و من ستاره جوزا را هنگام عصر مشاهده كردم. هم چنین در آن روز خاك سرخ از آسمان بر زمین پاشیده شد. مورخان نیز آورده‌اند كه در این روز در بیت المقدس هر سنگ را كه پشت و رو مى‌كردند، زیر آن خون تازه مى‌دیدند و پدیده خورشید گرفتگى تا سه روز ادامه یافت


 3. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۸
  نوشته
  359
  مورد تشکر
  176 پست
  حضور
  1 ساعت 3 دقیقه
  دریافت
  38
  آپلود
  4
  گالری
  0  اشتباه فرشتگان

  درویشی به اشتباه فرشتگان به جهنم فرستاده میشود پس از اندک زمانی داد شیطان

  در می آید و رو به فرشتگان می کند و می گوید جاسوس می فرستید به جهنم!؟

  از روزی که این ادم به جهنم آمده مداوم در جهنم در گفتگو و بحث است و جهنمیان را

  هدایت می کند و...

  حال سخن درویشی که به جهنم رفته بود این چنین است: با چنان عشقی زندگی کن

  که حتی بنا به تصادف اگر به جهنم افتادی خود شیطان تو را به بهشت بازگرداند


 4. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۹
  نوشته
  647
  مورد تشکر
  2,097 پست
  حضور
  23 ساعت 34 دقیقه
  دریافت
  5
  آپلود
  0
  گالری
  20  جالب بود!

  چه کسی می داند که تو در پیله ی خود تنهایی ؟

  چه کسی می داند که تو در حسرت یک روزنه در فردایی ؟


  ...

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود