صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ▌▌ اسلام بهترين دين حامي زنان است ▌▌

نوشته
    1,279
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    21 روز 4 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    72
    آپلود
    4
    گالری
    98

▌▌ اسلام بهترين دين حامي زنان است ▌▌

"آنا سخات" زن مسيحي مسلمان شده كه حدود ده سال پيش به دين مبين اسلام گرويد، طي گفتگويي با پايگاه خبري عراقي "نون" به شرح برخي ديدگاه هاي خود نسبت به دين مبين اسلام پرداخت و آن را بهترين دين حامي زنان معرفي كرد.

به گزارش شيعه آنلاين، "آنا سخات" كه يكي هلندي تبار و ساكن كشور انگليس است، چند روز پيش براي اولين بار براي زيارت عتبات عاليات، به كشور عراق سفر كرد.

وي در ادامه اين گفت افزود:‌ هنگام زيارت حرم مقدس امام حسين(ع)، احساس بسيار عجيبي به من دست داد. از اينكه توانستم شهر مقدس كربلا را زيارت كنم، بسيار خوشحالم و از اين شهر مقدس همگان را به زيارت حرم مطهر أبوالأحرار، أباعبدالله الحسين(ع) دعوت مي‌نمايم. آرزو مي كنم باز هم بتوانم به زيارت اين مرقد مطهر بيايم. در اين چند روز، چيزهاي زيادي از در مورد امام حسين(ع) فهميدم.

خانم "آنا سخات" كه با يك شهروند عراقي ازدواج كرده، در ادامه گفت: پيش از اين سفر، كتب زيادي در مورد أباعبدالله الحسين(ع) مطالعه كرده بودم از همين رو براي زيارت اين مكان مقدس اشتياق بسيار زيادي داشتم.

وي در ادامه در مورد ديدگاه دين مبين اسلام به زنان و تفاوت آن با دين مسيحيت گفت: به اعتقاد بنده دين مبين اسلام بهترين دين حامي زنان است. زنان مسلمان مي توانند به خوبي پيشرفت كنند و دست به خودسازي بزنند. زن مسلمان مي تواند با تلاش بسيار، يك عنصر فعال و مثمرالثمر در جامعه باشد وي مي تواند نقش يك همسر، مادر و حتي خواهر بسيار خوبي را ايفا كند. متأسفانه اين ويژگي ها در ديگر اديان وجود ندارد.

او همچنين افزود: متأسفانه زناني كه در جامعه غربي و غيراسلامي رشد مي كنند، نمي توانند به خوبي فرزندان خود را تربيت كنند. من هم اينگونه بودم. در جامعه اي اسلامي رشد نكردم از همين رو تربيت فرزندانم به روشي اسلامي و بر اساس ارزش هاي ديني و اسلامي كاري بسيار سخت بود و من با كمك همسرم در اين راه تلاش بسيار زيادي كرديم. متأسفانه بسياري از دختران و زنان غربي كه دين مبين اسلام را انتخاب مي كنند، از سوي جامعه غربي رانده مي شوند و حتي بسياري از خانواده ها فرزندان خود را نيز اخراج مي كنند، از همين رو با مشكلات بسيار زيادي مواجه مي شوند. اما من با كمك همسرم توانستم با اين مشكلات مقابله كنم و روي پاي خودم بايستم.

خانم "سخات" در مورد تلاشش براي تبليغ دين اسلام در جامعه خود، مي گويد:‌ در ابتدا تبليغ اين دين برايم كاري سخت بود به خصوص اينكه همه از من دوري مي كردند اما صبر و تلاش بسيار توانستم كم‌كم خودم را به اطرافيانم نزديك كرده و دوباره با آنان ارتباط برقرار كنم. بحمدالله برخي از آنان هم به دين اسلام گرويدند.

"آنا سخات" درباره مراسم ديني و مذهبي كه در كشورهاي غربي برگزار مي شود، گفت:‌ اينگونه مراسم، بسيار عرفاني است. البته اگر براي آن اصطلاحي درست بكار برده باشم. از نظر من برگزاري مراسم ديني براي امام حسين(ع)، چه جشن باشد و چه عزاداري، كاري بسيار زيبا است اما متأسفانه در حال حاضر تعداد مسلمانان در برخي كشورهاي اروپايي مانند هلند بسيار كم است اما در انگليس زياد هستند از همين رو حجم مراسمي كه در هر كشوري برگزار مي شود با ديگر تفاوت دارد. من معتقدم هر كسي كه بتواند براي امام حسين(ع) گريه كند، توانسته كه ارزش كار اين امام را درك كند

منبع : شیعه آنلاین

امام خمینی (ره) :

ما میگوییم تا شرک و کفر هست،مبارزه هست و تا مبارزه هست ما هستیم...

2.  

نوشته
    41
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1

قبول دارم که اسلام بهترین دین هست.ولی بعضی موقع ها می بینیم که احکامی در اسلام هست که به ضرر ما خانمهاست مثل :محدود کردن زنان در قضاوت یا ارث زنان که باید نصف مردان باشه
    اینها رو باید چکار کرد؟؟؟

4. تشکرها 2

نوشته
    240
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    6 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط فوزیه نمایش پست
    قبول دارم که اسلام بهترین دین هست.ولی بعضی موقع ها می بینیم که احکامی در اسلام هست که به ضرر ما خانمهاست مثل :محدود کردن زنان در قضاوت یا ارث زنان که باید نصف مردان باشه
    اینها رو باید چکار کرد؟؟؟

با سلام خدمت شما

همه اینها دارای فلسفه یا حکمتی است که برخی از آنها را می دانیم و بسیاری را نمی دانیم. بنابر این، این احکام بدون حکمت و فلسفه نیستند که البته در جای خود به آنها پرداخته شده است.

اگر فضای جامعه ای آنگونه که مطابق با معیارها و ارزشهای اسلامی است بنا و پایه ریزی شود، هیچ تزاحمی با تعالیم و احکام الهی پیش نمی آید.

اینکه می بینیم فضای جوامع امروزی با برخی دستورات دینی تزاحم و مشکل دارد به خاطر همان فاصله گرفتن از آن جامعه اسلامی ایده آل است.

لذا در جامعه واقعا اسلامی، دیگر این تزاحمات وجود ندارد و همه هم راضی هستند.

با آمدن امام عصر (عج الله تعالی فرجه) و با برپایی جامعه اسلامی همه احکام اسلامی در جای خود اجرا می شوند بدون اینکه تزاحم و تعارضی در آنها دیده شود؛ همه هم از اجرای احکام اسلام و اجرای عدالت خشنود و راضی هستند.

6. تشکرها 2

نوشته
    458
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

بله برای تبدیل زن به ماشین رخت شویی، ماشین ظرفشویی، فر، مایکروفر، و ماشین کارهای دیگر. تنها شغلی که زنان ایرانی میتوانند بدون لعن و نفرین اطرافیان خود بدست آورند معلمیست. پوشیدن لباس سیاه در هوای 38 درجه ی سانتی گراد واقعا با یک حق ایده آل نزدیک است. ازدواج به روش سنتی بنیان خانواده را به فنا میدهد. و هزاران بدبختی دیگر به خاطر اینکه در یک کشور تئوکراتیک رادیکال که زن در آن یک آلت دستک است زندگی میکنیم.
    تیری را به سمت یک دیوار شلیک کنید، وقتی به دیوار برخورد کرد دور آن یک خط بکشید، و بگویید "دیدید که به هدف زدم؟"

"افسانه چیزیست که ما دین دیگری را میخوانیم، گمراه کسی است که مخالف عقاید خود را میخوانیم".

8. تشکر

نوشته
    329
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    13 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0

به نام مهربانترينم ...
    سلام
    واسه دلخوشيمون مينويسيد اين چيزا رو ؟
    كدوم حامي ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!
    ديني كه يه زن رو تا وقتي خونه ي پدرشه بايد از پدر حساب ببره
    و با اجازه اون ازدواج كنه
    و وقتي هم ازدواج كرد نبايد بدون اجازه شوهر بره بيرون از خونه
    حاميه ؟
    ايييييييييييييييييييييييي بابا
    و اينكه فقط زن ها بايد حجاب داشته باشند
    و اونا هستن باعث گناه كردن مردها ؟
    خسته ام از همه اين .................
    اههههههههههه

مزرعه را ملخ ها خوردند و ما برای کلاغ ها مترسک ساختیم ...
    این بود
    ... آغاز جهالت ما ...!!!

10. تشکر

نوشته
    240
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    6 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط aurlito نمایش پست
    بله برای تبدیل زن به ماشین رخت شویی، ماشین ظرفشویی، فر، مایکروفر، و ماشین کارهای دیگر. تنها شغلی که زنان ایرانی میتوانند بدون لعن و نفرین اطرافیان خود بدست آورند معلمیست. پوشیدن لباس سیاه در هوای 38 درجه ی سانتی گراد واقعا با یک حق ایده آل نزدیک است. ازدواج به روش سنتی بنیان خانواده را به فنا میدهد. و هزاران بدبختی دیگر به خاطر اینکه در یک کشور تئوکراتیک رادیکال که زن در آن یک آلت دستک است زندگی میکنیم.

با سلام

در اسلامی که ما از آن صحبت می کنیم مرد حق ندارد زن را به انجام کارهای خانه وادار نماید.

حتی زن می تواند برای شیر دادن به بچه، از شوهر اجرت بگیرد.

12. تشکر

نوشته
    138
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

مهم ترين چيزي كه من در مورد اين سايت فهميدم اينه كه به جاي بحث هاي علمي و منطقي مشكلات تنها از دو روش مورد بررسي قرار مي گيرند:
    اول با برانگيختن احساسات
    دوم استفاده از تمام باورها و مقدسات اعضا براي رسيدن به جواب مورد نظر
    سركار اسنازي من كاري به اينكه كدوم دين واقا احترام بيشتره براي زن ها قائله ندارم.اما اين هم درست نيست كه بگيم چون مثلا فلاني كه يه غربي يه مسلمون شده است هر چي در مورد اسلام ميگه درست باشه.چه دليلي داره كه بيايم يه آدمو بي دليل اين قدر بزرگ كنيم و از نظراتش براي درستيه يه ادعا بهره بگيريم.آيا اين هم يه نوعي از غذب زدگي نيست؟؟؟؟
    تا شقايق هست زندگي بايد....

14. تشکرها 2

نوشته
    964
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط oversea نمایش پست
    به نام مهربانترينم ...

سلام
    واسه دلخوشيمون مينويسيد اين چيزا رو ؟
    كدوم حامي ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!
    ديني كه يه زن رو تا وقتي خونه ي پدرشه بايد از پدر حساب ببره
    و با اجازه اون ازدواج كنه
    و وقتي هم ازدواج كرد نبايد بدون اجازه شوهر بره بيرون از خونه
    حاميه ؟
    ايييييييييييييييييييييييي بابا
    و اينكه فقط زن ها بايد حجاب داشته باشند
    و اونا هستن باعث گناه كردن مردها ؟
    خسته ام از همه اين .................
    اههههههههههه

اوورسی مهربان دوست عزیزم
    *زن اگر همسرمناسبی براش پیدابشه وپدرش مخالفت کنه اینجا اصلا اجازه پدر شرط نیست.
    **زن برای بیرون رفتن از منزل برای کارهای واجب شرعی یا برای نیازها و ضرورت های مادی و معنوی زندگی نیاز به اجازه ی شوهر نداره.
    البته این دومورد هم اهداف خیلی زیبایی در پشتشون هست که توضیحش مفصله .

***هم زنها باید حجاب داشته باشند هم مردها منتها زنها چون زیبایی و جذبه جسمی بیشتری دارند حد حجاب برای زنان بیشتر از مردان هست (النساء عوره) و این بنظر من زیباترین نوع اکرام زن دراسلامه اسلام اجازه نمیده به زنها در اجتماع فقط نگاه جنسی بشه این خیلی زیباست اوورسی جان فقط کافیه دیدت رو تغییر بدی.
    و در مورد اینکه زنها باعث گناه مردان هستند ،نخیر هرکسی مسوول گناه خودش هست مرد نمیتونه بخاطر گناهانی که زمینه ش یکسری گناهان زن بوده خودش رو پاک و بیگناه بدونه و قطعا او هم مواخذه میشه.
    بقول خودت همیشه مهربان بمان

نوشته
    495
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    31 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

از سركار اسنازي بابت شير كردن اين خبر تشكر مي كنم.

اما اين نكته بسيار مهم رو بايد مد نظر داشته باشيم كه مطالعه ي جامع نظام حقوقي و اخلاقي اسلام براي درك حقانيت تعاليم اسلام در مورد حقوق زن كافي است. نيازي نيست كه دنبال تاييد گرفتن از خارجيان براي اثبات حقانيت اسلام باشيم. اسلام نگاه حاص خودش را به انسان دارد و نظام حقوقي و اخلاقي اسلام نيز مبتني است بر همين انسان شناسي.

نكته ي بعدي: تفاوت هايي كه در بعضي موارد بين حقوق زن و مرد در اسلام در نظر گرفته شده برخاسته از تفاوت هاي حقيقي بين زن و مرد هست و هر تفاوتي به معني تبعيض نيست. اتفاقا تساوي در بسياري از موارد مي تواند نافي عدالت باشه.

نكته ي بعدي: گزاره هاي خاص حقوقي اسلام رو بايد در ارتباط با كل نظام حقوقي اسلام ديد. يعني نگاه بخشي به بعضي از گزاره هاي حقوقي (مثل تفاوت در ارث) ممكنه منجر به سوء تفاهم بشه. درك عادلانه بودن اين دسته از گزاره ها كه در نگاه اول تبعيض آميز به نظر مي آيند تنها در صورتي ميسر است كه ارتباط آن ها را با ديگر گزاره هاي حقوقي و اخلاقي اسلام كشف كنيم.

نكته ي بعدي: وضعيت فعلي زنان در كشور ما در بسياري از موارد مخالف با نظام حقوقي و اخلاقي اسلام است. لذا اين كه عده اي خانم ها در كشور ما به تعبير جناب آرليتو به ماشين ظرف شويي و لباس شويي تبديل شده اند ربطي به اسلام ندارد.

با تشكر
    ویرایش توسط Divine Love : ۱۳۸۸/۱۰/۲۱ در ساعت ۲۱:۵۳

عرفان شرقی در غرب
    با پروفسور ویلیام چیتیک، استاد عرفان اسلامی در دانشگاه استونی بروک نیویورک آشنا شوید.
    http://williamchittick.mihanblog.com

وبلاگ صورتکهای خدا

نوشته
    964
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0

بله برای تبدیل زن به ماشین رخت شویی، ماشین ظرفشویی، فر، مایکروفر، و ماشین کارهای دیگر
    برادر یا خواهر محترم اگر تا بحال اطلاع نداشتید حالا این رو بدونید تا برای اظهار نظرهای بعدیتون مفید باشه:
    اسلام کار منزل را وظیفه زن نمیداند
    و حتی برای زن حق المرضعه(مزد برای شیر دادن)هم قرار داده است.

پوشیدن لباس سیاه در هوای 38 درجه ی سانتی گراد واقعا با یک حق ایده آل نزدیک است
    اسلام اصراری بر رنگ مشکی ندارد و خانمهای محجبه برای بالابردن وقار خود رنگ مشکی را برای لباسهایشان انتخاب میکنند.

ازدواج به روش سنتی بنیان خانواده را به فنا میدهد. و هزاران بدبختی دیگر به خاطر اینکه در یک کشور تئوکراتیک رادیکال که زن در آن یک آلت دستک است زندگی میکنیم.
    تا شما ازدواج غیرسنتی را چه معنا کنید!
    اینجا بحث سر حمایت اسلام از زنان است نه سنت و اتفاقا محکمترین بنیان خانواده در خانواده های اسلامی مشهود است. درک این موضوع مشکل نیست فقط کافیست نیم نگاهی به ترویج زندگیهای تک همسری درسایر کشورهای بیندازید تا مفهوم خانواده برای شما روشن شود.

لطفا دیدتان را در مورد تئوکراسی و تئوکراسی رادیکال عمیقتر کنید اشخاص حاکمی که خود مردم آنها را انتخاب میکنندو به واقع گرداننده ی حکومت خود مردمند دیگراسمش تئوکراسی رادیکال نیست. من پاسخ امام راحل را که مسلما و بدون هیچ شکی بارها و بارها بیشتر از بنده و حضرتعالی دراینمورد تحقیق کرده اند به شما میگویم:
    حکومت ایران جمهوری اسلامی است نه یک کلمه بیشتر نه یک کلمه کمتر

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری