جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چیستان‌هایی از جنس آخر زمان

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۸
  نوشته
  8
  مورد تشکر
  14 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  1
  گالری
  0

  چیستان‌هایی از جنس آخر زمان
  سلام دوستان می خواستم یک بخش فعال راه اندازی کنم تا سطح آگاهی افراد از آخر زمان که میگن ما در اون قرار داریم و معتقدند که ما جنگ های خونین اون رو شاهد خواهیم بود بیشتر کنیم این بود این ایده به سرم زد که یک قسمت درست کنم که هرکس هرچی بلده از ساده تا پیچیده بریزه توی میدون که این فکر به سرم زد... .
  حالا من تصمیم گرفتم در این جا با سوال و جواب کردن در غالب چیستان سطح آگاهی ها رو بالا ببریم.

  چیستان‌هایی از جنس آخر زمان

  قوانین :

  • مباحث مطرح شده باید مربوط به آخر زمان، یهودیت ،صهیونیسم مسیحی،فرماسونری، شیطان پرستانی و ... باشد.
  • جواب و سوال چیستان تون نباید زیاد باشه(در حداکثر چند جمله ای)
  • هرکس جواب چیستان رو داد باید چیستان بعد رو بگه.
  • برای شخصی که جواب رو میگه برای تشکرم که شده دکمه سپاس رو بزنید
  • تا جایی که می تونید چیستان هایی که از نظر خودتون جالبند(خود ساخته بود اشکالی نداره) رو مطرح کنید.
  • اگر جواب سوال تا 2 روز داده نشد فرد سوال کننده می تواند جواب را بگوید.  سوال: خانه شیطانی که مسلمانان به آن سنگ می زنند شبیه بناهای چه افرادی است؟


 2. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۸
  نوشته
  8
  مورد تشکر
  14 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  1
  گالری
  0  بچه ها منو ببخشید که زود جواب میدم ولی تا این بخش راه بیفته یکم کار داره(و من تا شنبه باید یکم تبلیغش کنم تا دیگران بدونند) واسه همین باید یکم مکمل بدم بهش و سریعتر بشناسونمش پس جواب رو میدم الان ...

  جواب: خانه شیطان که مسلمانان به آن سنگ می زنند یکی از نماد های ماسون(فراماسون)هاست که این نماد در کلیسه بزرگ واتینگ هان نیز توسط ماسون ها ساخته شده که حتی مسیحیان نیز از دلیل ساخت آن بی اطلاع اند، و هم اکنون در بیشتر میدان های اصلی شهر های امریکا نیز وجود دارد، نکته جالب تر این که این نماد با وجود این همه تکنولوژی های جدید هنوز هم ترویج می شود. نام دیگر این نماد اُبلیسک(obelisk) است.
  اطلاعات بیشتر

  چیستان‌هایی از جنس آخر زمان

  سوال: فراماسون یعنی چه؟وچه طور بوجود آمد؟

  ویرایش توسط مسافر 1800 : ۱۳۸۸/۰۷/۰۱ در ساعت ۲۱:۰۳

 3. تشکرها 2


 4. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۸
  نوشته
  964
  مورد تشکر
  1,608 پست
  حضور
  1 ساعت 31 دقیقه
  دریافت
  3
  آپلود
  0
  گالری
  0  باسلام وتشکراز مسافر گرامی بخاطراین پست
  جواب سوال قبل رو آماده کرده بودم ولی خودتون جواب دادید
  جواب این سوال:
  واژه فراماسونری احتمالاً از freestone mason گرفته شده. freestone mason در انگلیسی به معنی سنگتراش ظریف کار است. برخی واژه فراماسونری را بنّای آزاده می‌دانند یعنی بنّایی که بدون مزد کار نمی‌کند.
  کسی که عضو فراماسونری است فراماسون یا ماسون نامیده می‌شود. ساختمانی که مرکز فعالیت ماسونهاست لژ نامیده می‌شود.
  بعد ار اینکه امپراطوری روم سقوط میکنه بسیاری از شهر ها از بین میرن و یا اینکه به صورت دهکده های کوچکی در میان اما به زودی مردم برای سکونت اطراف کلیسشا ها جمع میشن و شهر هایی رو تشکیل میدن به علت و جود کلیسا و امنین در این شهر ها دیری به طول نمی انجامد که روستائیان هم شهر نشین میشوند و جمعیت شهر ها رو به فزونی می رود
  ساکنان اصلی این شهر ها از طریق تجارت و بازرگانی ثروت زیادی کسب میکنند و هر کدام از اصناف برای خود اتحادیه های تشکیل دادند که ماسون ها یا معماران که به دلیل ساختن کلیساها هسته اصلی تشکیل دهنده شهر ها بودند یکی از آن اتحادیه ها بودند
  .
  به همین دلیل ( ساختن کلیساها ) در میان مردم از اعتبار و اهمیت زیادی بر خوردار بودند این عده برای اینکه به اصطلاح حرفه شان لوث نشود از اموختن این حرفه به افراد جلوگیری میکردند و روز به روز به دلیل ساختن کلیسا ها و شهر های جدید از اجر مادی و معنوی زیادی برخوردار میشدند
  شهر ها توسط فئودال ها ی بزرگ اداره میشد و هیچ گونه آزادی وجود نداشت تا اینکه اتحادیه اصناف یا همان کمونها برای به دست آوردن آزادی به مبارزه با فئودال ها پرداختند و بالخره هم کمون ها پیروز شدند از آن پس به بعد دنبال اسم همه اصناف نا آزاد قید میشد که ماسون ها ازین جمله بودند
  اتحادیه فراماسون ها یا بنایان آزاددر سال 1093 میلادی شکل گرفت در آن زمان فراماسونها یک سازمان صنفی به شمار می آمدند و هیچ جنبه سیاسی نداشتند و تنها با تشکیل کلاسهایی (لژها )سعی در پیشبرد اهداف صنفی خود داشتند و حتی تا آخر قرن هفدهم درلژ ها بحثی جز مسایل فنی معماری نبود
  نخستین این لژها در کشور آلمان احداث شد که به آنها هاپت هوتن یا لژهای بزرگ میگفتندو سازمان های امروزه فراماسونی از همین لژهای هاپت هوتن سر چشمه میگیرند
  این سازمانها تا قرن ها به فعالیت صنفی خود ادامه دادند تا اینکه در سال 1717میلادی انگلیسی ها رشته امور فراماسونری رابه دست گرفته و آن را از مسیر اصلی خود منحرف کردند و از همین زمان دوره دوم تاریخ فراماسونری که رنگ و ماهیت جدیدی دارد آغاز میشود .

  امیدوارم پاسخم کافی و کامل باشه.
  التماس دعا 5. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۸
  نوشته
  8
  مورد تشکر
  14 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  1
  گالری
  0  مثل اینکه سرکار atragin سوالی ندارند و من سوال بعد رو مطرح می کنم؟(ولی با هاین نکته توجه کنید من از شنبه نمی تونم سوال بدم پس تورو خدا جواب دهند سوال کنه...)

  سوال: نقش یهودیان در تشکیل ماسون های امروزی چه بوده است؟

 6. تشکرها 2


 7. #5

  تاریخ عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۸
  نوشته
  8
  مورد تشکر
  14 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  1
  گالری
  0  نقل قول نوشته اصلی توسط مسافر 1800 نمایش پست
  سوال: نقش یهودیان در تشکیل ماسون های امروزی چه بوده است؟
  نقش یهودیان در تشکیل ماسون های امروزی چه بوده است؟
  پیش نیاز(1):در سال 1300 "پادشاه ادوارت" تمام یهودیان را از انگلیس اخراج کرد مردم مخالف یهود بودند برای همین اخراجشون کرد اما در سال 1650فردی بنام "اُلیور کلامور" که پروتستان بود (و معتقد متعصب به حضرت عیسی ،تورات ،انجیل و بسیار مرید یهودیان بود) این فرد بسیار قدرتمند ،نظامی و دیکتاتور بود، شاه و ملکه انگلیس رو گردن زده بود و مجلس انگلیس رو هم تعطیل کرده بود و همه چیز رو داده بود دست یهودی ها.
  زمانی که قرن 17 تمام شد یهودیان کاملا بر سیاست و اقتصاد انگلستان مسلط بودند و در همین زمان حرکت استعماری انگلستان در سراسر جهان شروع شده بود و آنها توانسته بودند در سال 1700 کنترل کامل هند را در دست بگیرند و کمپانی هند شرقی رو بوجود آوردند که در راس کمپانی یهودیان با نفوذ و ثروتمند بودند.
  هندوستان منابع و ثروت زیادی داشت و از این رو این ثروت مانند سیل به سمت انگلستان می رفت و قدرت و ثروت یهودیان در کمپانی هند شرقی و دولت بریتانیا رو به سرعت افزایش داد.
  از طرف دیگر تجارت برده (افریقایی) به امریکا(که به آن هند غربی می گفتند) که توسط یهودیان انجام می شد و سود زیادی هم داشت(برده ها کارگران بدون مزد و مواجبی بودند) ثروت یهودیان رو زیادتر کرد.
  پیش نیاز(2): آموزه‏هايى از تلمود
  كتاب مقدس يهوديان، «تلمود» نام دارد. يهوديان از اين كتاب به عنوان منبع قوانين خود بهره مى‏گيرند. اما در تلمود موارد متعددى را مى‏توان يافت‏كه كاملاً حيرت‏انگيز است. مثلاً در اين كتاب، بارها اشاره شده كه يهوديان بايد "سرور همه افراد جهان" باشند. در اينجا به چند مورد اشاره مى‏كنيم:

  - واييكرا رابا (36): بهشت و زمين فقط براى خاطر يهوديان خلق گرديده است.

  - بابا ميزيا (114 و 114): فقط يهوديان انسان هستند، اما سايرين جزء انسان‏ها به شمار نمى‏روند.

  - ميناهوت (43 و 44): يك يهودى بايد همه روزه اين ذكر را قرائت نمايد: «خدايا، از اينكه مرا زن، برده و يا غيريهودى خلق ننمودى، از توسپاسگزارم.»

  - سانهيدرين (57): يك يهودى الزامى به پرداخت دستمزد غيريهوديانى كه براى وى كار كرده اند، ندارد.

  - بابا مزيا (24): اگر يك يهودى، كالايى متعلق به يك غيريهودى را پيدا كند، هيچ الزامى به بازگرداندن آن ندارد
  .
  - ميدارش مزيا (225): غيريهوديان حيواناتى هستند كه به شكل انسان آفريده شده‏اند تا روز و شب به يهوديان خدمت كنند.

  این ثروت ها همه به سمت اروپا و از همه بیشتر به یهودیان می رسید. حالا یهودیان با توجه به آموزه های خود"سروری بر کل جهان" و با توجه به اینکه یهودیان جمعیت اندکی دارند نیاز به پرورش افرادی برای رسیدن به اهداف خود را داشتند، البته باید به این نکات توجه داشت که افرادی که در لژهای ماسونی فعالیت می کردند افراد نخبه و بانفوذی بودند و از مزایایی استفاده می کردند از جمله اینکه سریعا به مقامات بالایی دست می یافتند زیرا اعضا در مورد یک دیگر کمک های زیادی می کردند. قدرتمندترین لژ فرماسونی در این زمان یهودیان انگلستان(در لندن) بودند که سبب گسترش لژها در سرتاسر اروپا و جهان شدند و عده زیادی از آنها به امریکا و بنای آنرا بر ماسونی گذاشتند. و جالب تر اینکه ماسون ها ادای بی دین می کنند اما در زمانی که به مقامات بالاتری دست پیدا می کنند آموزه های تورات در بین آنها پر رنگ تر می شود.


  سوال: چرا امریکایی ها از دولت اسراییل حمایت می کنند؟  در پایان باید بگم که من دانشجوی خارج از شهر خودم هستم پس(دوستان من فردا می رم(تا یکی دو هفته شایدم ماه نیستم) چند نفر پیدا بشن این تایپیک رو ادامه بدهند)
 8. #6

  تاریخ عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۹۲
  نوشته
  13,355
  صلوات
  1006
  تعداد دلنوشته
  2
  مورد تشکر
  29,775 پست
  حضور
  143 روز 12 ساعت 27 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  121

  نماد ابلیسک چرا و چگونه بوجود آمد؟
  چیستان‌هایی از جنس آخر زمان نکته جالب توجه در مورد ابلیسک‌ها این است که این نمادهای پاگانیسم هم‌‌اکنون رواج بسیاری یافته‌اند و در سه قرن گذشته صدها ابلیسک در نقاط مختلف جهان ساخته شده است. شاید بتوان این سازه شرک‌آلود را جزو معدود نمادهایی دانست که تا بدین حد در میادین و اماکن مختلف جهان مورد استفاده قرار می‌گیرند. نمونه‌های مختلف ابلیسک‌ها را می‌توان در کشورهایی چون آمریکا، انگلستان و … مشاهده نمود. مشهورترین ابلیسک دوران مدرن که در عین حال بزرگترین ابلیسک تاریخ نیز است، ابلیسک یادبود جرج واشنگتن، اولین رئیس‌جمهور آمریکا و از اعضای ارشد لژ‌های ماسونی، است که در قرن نوزدهم در آمریکا ساخته شد. در اقصی‌نقاط جهان از مسجد بزرگ سلطان احمد ترکیه تا صحن کلیسای اعظم سنت پیتر در واتیکان و محوطه کاخ سفید آمریکا شاهد ستون‌هایی با رأی هرمی‌ شکلی هستیم که سر به فلک کشیده‌اند. این ستون‌ها نمادهایی از الحاد و پاگانیسم نزد ادیان باستانی مصر بودند که در بازه‌های مختلف زمانی تفاسیر مختلفی از آنها شده است. امروزه ابلیسک‌ها تبدیل به یکی از نمادهای مورد احترام فراماسونری و پیروان فرقه‌های شیطان‌پرستی شده و این گروه‌های در چند قرن گذشته سعی داشته‌اند که آنها را در جای جای جهان پراکنده سازند. نگاهی به پیشینه نمایه ابلیسک ابلیسک (obelisk) که برگرفته از واژه‌ای یونانی به معنای ستون برافراشته است یک بنای یادبود باریک با قاعده‌ای مربع‌شکل بوده که در بخش فوقانی آن یک هرم قرار داده شده است. بر ساس اساطیر مصر باستان این بنا با خدای خورشید یعنی “رع” (Ra) مرتبط می‌شد. بدین صورت که این نماد اشعه‌ای از اشعه‌های خورشید بود که به صورت سنگی درآمده است و “رع‌” الهه خورشید درون این سنگ قرار دارد. در زبان مصر باستان بر این بنا نام “تِجِن” (Tejen) نیز می‌نهادند، مصریان معتقد بودند بدنه بلند و باریک ابلیسک مظهر دفاع و محافظت و هرم رأسی بنا نیز مظهر دورکردن نیروهای منفی و باد و توفان است. ابلیسک در دورانی نیز نماد ازیریس(Osiris) شد. زیرا اعتقاد بر این بود که این الهه توانسته بر تمامی خدایان دیگر تفوق بیابد به همین دلیل دارای قدرت‌هایی از هر یک از خدایان دیگر شده بود و لذا ابلیسک، نمادی که متعلق به رع بود (خدای خورشید یا رب السماوات) نصیب ازیریس (خدای مرگ و دنیای زیرزمین) شد. نفس ازیریس، باع (Ba) به نام بانبجِت (Banebdjed) خوانده می‌شد و این باع بود که حیثیت و شخصیت و قدرت را برای ازیریس به همراه داشت و نماد بانبجت نیز قوچ بود و این دلیلی بود برای پرستش این حیوان توسط عده ای از مردم مخصوصاً در شهر مندیز (Mendes) در زمان باستان. از اینجاست که رابطه میان ابلیسک و فرقه‌های فراماسونی و ایلومیناتی آغاز می‌شود که در بخش‌های بعدی بدان خواهیم پرداخت. در جلوی هر معبد مصری معمولا دو ابلیسک قرار داده می‌شد. ابلیسک‌های باستان معمولا به صورت یک تکه از سنگ ساخته می‌شدند در حالیکه ابلیسک‌های کنونی از قطعات مجزا ساخته و ممکن است، چنانکه در مورد ابلیسک یادبود جرج واشنگتن شاهدیم، دارای فضای درونی نیز باشند.
  چیستان‌هایی از جنس آخر زمانتصویر درب ورودی معبد لوخور که یکی از ابلیسک‌های آن باقی مانده‌اند
  البته از دیگر تفاسیر در مورد اسطوره‌شناسی ابلیسک می‌توان به موردی دیگر نیز اشاره نمود: مردمان مصر باستان معتقد بودند اگر انسان نام خود را در جایی ثبت نکند بعد از مرگ انسان ناپدید خواهد شد. به همین علت هر کس سعی می‌کرد نام خود را در جایی ثبت نماید. فراعنه نیز نام‌های خود را در مکان‌های مختلفی ثبت می‌کردند که یکی از آنها ابلیسک بود. در حقیقت می‌توان گفت که ابلیسک هرمی است که بر روی یک ستون قرار داده شده است. این بخش فوقانی هرمی شکل قسمت اصلی بنا و نمادی مهم بود. تقدیم شدن ابلیسک به خدایگان خورشید در حقیقت بدین معنا است که هرم موجود در رأس آن تقدیم به خدا می‌شود تا نام اهداء کننده تا ابد باقی بماند. خطوط حکاکی شده بر روی ابلسیک به خط هیروگلیف می‌باشد و دربردارنده موضوعاتی همچون زندگی رع، سفرهای روزمره رع در آسمان ها و پیروزی‌ها و جشن‌ها است. البته نمادها ابلیسک چه در دوران باستان و چه اعصار و قرون بعدی محدود به مصر نماندند. برای مثال رومی‌ها از ابلیسک‌های مصری تأثیر فراوانی گرفته و در بخش‌های مختلفی از امپراطوری خود این نمادها را بر پا داشتند که از میان آنها می‌توان به ابلیسک آرلس (Arles) در فرانسه، ابلیسک‌های شهر بنونتو در ایتالیا (Benevento)، ابلیسک تیتوس سکستیوس آفریکانوس (Titus Sextius Africanus) در مونیخ و یا ابلیسک‌های شهر روم در ایتالیا اشاره نمود. نمونه‌های ابلیسک را می‌توان در تمدن‌های آشور، امپراطوری اکسوم در نیجیریه، منطقه کرالا در سواح جنوبی هندوستان، امپراطوری بیزانس، بالاخص در کشور کنونی ترکیه، و یا حتی در پرو – ابلیسک تلوو (Tello) که در سال ۱۹۱۹ کشف شد – مشاهده نمود.
  چیستان‌هایی از جنس آخر زمانابلیسک آرلس در فرانسه که در دوران امپراطوری روم ساخته شد
  رواج ابلیسک‌ها در قرون مدرن نکته جالب توجه در مورد ابلیسک‌ها این است که این نمادهای پاگانیسم هم‌‌اکنون رواج بسیاری یافته‌اند و در سه قرن گذشته صدها ابلیسک در نقاط مختلف جهان ساخته شده است. شاید بتوان این سازه شرک‌آلود را جزو معدود نمادهایی دانست که تا بدین حد در میادین و اماکن مختلف جهان مورد استفاده قرار می‌گیرند. نمونه‌های مختلف ابلیسک‌ها را می‌توان در کشورهایی چون آمریکا، انگلستان، روسیه، ایتالیا، سوئد، فرانسه، اسکاتلند، ولز، رومانی، اروگوئه، ایرلند، پاکستان، سنگاپور، آرژانتین، نیوزیلند، ونزوئلا، اسرائیل، برزیل، پورتوریکو، جمهوری دومنیکن، بولیوی، صربستان، کانادا، جاکارتا، کره شمالی و فیلیپین مشاهده نمود. مشهورترین ابلیسک دوران مدرن که در عین حال بزرگترین ابلیسک تاریخ نیز است، ابلیسک یادبود جرج واشنگتن، اولین رئیس‌جمهور آمریکا و از اعضای ارشد لژ‌های ماسونی، است که در قرن نوزدهم در آمریکا ساخته شد.
  چیستان‌هایی از جنس آخر زمانابلیسک بوئنس‌آیرس که در سال ۱۹۳۶ ساخته شده و در سال ۲۰۰۵ بازسازی گردید
  اهمیت ابلیسک در فرامانسونری و آیین شیطان‌پرستی همانگونه که قبلا نیز مورد اشاره قرار گرفت نفس ازیریس، باع به نام بانبجِت خوانده می‌شد و این باع بود که حیثیت و شخصیت و قدرت را برای ازیریس به همراه داشت و نماد بانبجت نیز قوچ بود و این دلیلی بود برای پرستش این حیوان توسط عده‌ای از مردم مخصوصاً در شهر مندیز در زمان باستان. و قوچ مندیز یا همان بانبجت، سپس تبدیل به بفومت (Baphomet) شد و بفومت مورد پرستش فرقه‌هایی از فراماسونری مانند شوالیه‌های معبد (Knights Templar) که در جنگ‌های صلیبی نقش ویژه‌ای داشتند، قرار گرفت. هم اینک بفومت مورد استفاده فرقه کابالا (Kabbalah) از فرقه‌های عرفان یهودی و فراماسونری است. بفومت یک بز است با نماد ستاره پنج ‌ضلعی (البته دقت گردد که ستاره پنج ضلعی در پرچم برخی دول اسلامی تمایز آشکاری با این ستاره دارد و صورت واژگون آن است) بر روی پیشانی که علامت کنونی شیطان پرستان و فراماسون‌ها می‌باشد. بفومت در نگاه کابالیستی در یک دست مرد و در یک دست زن است، هر دو دستش علامت هرمتیسم (Hermetecism) که یک دست به سمت ماه سفید(Geburah) و دست دیگر به سمت پایین به سمت ماه سیاه (Chesed) است که این علامت نشانده متعادل بودن رحمت و عدالت است. در بین دو شاخ بز بفومت یک شعله هوش(Intelligence) است. در محل آلت تناسلی بفومت یک میله وجود دارد که نشانه “زندگی بی پایان ” آن (که نمادش ابلیسک می‌باشد) است و پستان‌های آن به اومانیسم تعبیر شده است.
  چیستان‌هایی از جنس آخر زمانبفومت، خدای شیطان‌پرستان
  همانگونه که قبلا نیز گفته شد، این معماری هم اینک در سراسر اروپا و آمریکا در بسیاری از میادین اصلی شهرها به چشم می‌خورد. این موضوع در قرن ۱۹ توسط فراماسون ها محقق شد. بدین ترتیب ابلیسک نمادی شد از قدرت عظیم فراماسونری در این قرن و این موضوع نشان دهنده عشق شدید و پنهانی فراماسون‌ها به این نماد شیطانی است. فراماسون‌ها علاقه بسیاری نیز به ازیریس و افسانه آن دارند. در این افسانه آمده است ازیریس پادشاه مصر با خواهرش آسیس(Isis) ازدواج می‌کند. برادر ازیریس، سِت (Set)، برای به چنگ آوردن پادشاهی تصمیم به قتل برادر خود می‌گیرد، ست ازیریس را فریفت تا در صندوق طلایی پنهان شود ولی بلافاصله درب صندوق را قفل می‌کند و آن را در رودخانه نیل می‌اندازد. صندوق به شهر “بایبلوس” (Byblos) در سوریه کنونی می‌رسد و در حالی که حاوی بدن مرده ازیریس بود کنار یک درخت اقاقیا توقف می‌کند. آسیس به توطئه ست پی می‌برد و برای یافتن شوهر خود راهی می‌شود. آسیس خوابی می‌بیند مبنی بر اینکه می‌تواند شوهر خود را در بیبلس بیابد. آسیس بدن شوهر خود را می یابد و به مصر باز می گرداند ولی ست بدن ازیریس را می دزدد و آن را مثله می کند (به ۱۴ قسمت تقسیم می‌کند) و هر قسمت را به گوشه‌ای از مصر می‌فرستد، چراکه می‌ترسید ازیریس دوباره زنده شود. آسیس دوباره برای پیداکردن قطعات بدن شوهرش به راه می‌افتد و تنها در یافتن یک قطعه ناموفق است، او هر ۱۳ قطعه یافته شده را به خاک می‌سپارد. پسر ازیریس، هوروس (Horus) انتقام پدر خود را گرفته و عموی خود را می‌کشد. پسر دیگر ازیریس به نام آنوبیس(Anubis) پدر خود را زنده می کند. و اینک ازیریس به عنوان خدای مردگان شناخته می‌شود. تنها تکه‌ای از بدن ازیریس که یافت نشد، “آلت تناسلی ” او بود که “ست ” آن را در نیل انداخته بود و ماهی‌ها آن را بلعیده بودند. به خاطر این موضوع آسیس آلت تناسلی مصنوعی ساخته بود و در مصر فرقه ججای برای پرستش آن ایجاد شده بود. عده‌ای معتقدند که ابلیسک نمادی از همان بنایی است که آسیس آن را ساخته است.
  چیستان‌هایی از جنس آخر زمانخدای اوزیریس، خدای مردگان و جهان زیرزمینی، خدای محبوب فراماسون‌ها
  نماد شیطان در مرکز مسیحیت جهان ابلیسک ها بعد از سقوط امپراتوری روم تا رنسانس دیگر مطرح نشدند. مهمترین ابلیسک در روم (که مشهور به پایتخت ابلیسک ها است) در واتیکان مرکز مسیحیان کاتولیک جهان قرار دارد، بنایی به ارتفاع ۵/۲۵ متر که در سال ۳۷ میلادی از مصر به این شهر منتقل شد، بعدها پاپ سیکستاس پنجم (Sixtus V) تصمیم به نصب این ابلیسک در میدان سنت پیتر (Saint Peter) روبروی کلیسایی به همین نام گرفت. پاپ در نظر داشت ابلیسک را به واسطه نصب صلیب بر روی هرم آن در تمام رم نمادی از تقدس بکند و آن ها را در مقابل تمام کلیساهای مهم شهر قراربدهد تا وسیله‌ای برای ترویج مسیحیت برای زائرین این شهر باشد. پاپ سیکستاس پنجم قبل از نصب ابلیسک در میدان سنت پیتر، ابلیسکی چوبی به جای آن قرار داد تا مراسم جن‌گیری از ابلیسک اصلی به پایان برسد و نصب آن در سال ۱۵۸۶ با به کارگیری ۱۰۰۰ مرد و ۱۴۰ اسب خاتمه یافت. اربابان کلیسا برای توجیه قرار گرفتن ابلیسک در میدان مذکور چنین می‌گویند: “برای کافران ، ستون هرمی شکل سنگی یک نماد خورشیدی است که نماینده یک جریان حیاتی بین آسمان و زمین ، راهی برای برقراری ارتباط به الهی بود.به عنوان یک اثر تاریخی بت پرست در بزرگترین میدان مسیحی ، آن را نمادی از انسانیت رسیدن به مسیح است.” البته این ابلیسک نقش یک ساعت خورشیدی را نیز ایفاء می‌کند و بنا به گفته پاپ بندیکت شانزدهم: “آن ساعت آفتابی غول پیکر برای کمک به خاطر نشان کردن نماز همیشگی خود و روز مقدس در طول سال است.”
  چیستان‌هایی از جنس آخر زماننماد شیطان در پایتخت مسیحیت
  انتقال دیگر ابلیسک‌ها توسط فراماسون‌ها در قرن نوزدهم فراماسون‌ها ابلیسک را به عنوان تنها بنای یادبود ازیریس در معماری بسیاری از شهرهای تمدن غرب وارد کردند، این موضوع در زمان غارت مصر توسط ناپلئون به اوج خود رسید. پاریس اولین شهر در تمدن مغرب زمین بود که این معماری را درون خود جای داد. در سال ۱۸۳۰ محمدعلی نایب السلطنه مصر به پادشاه فرانسه ابلیسکی هدیه داد که اینک در میدان کنکورد (Place de la Concorde) در پاریس وجود دارد. این میدان در انقلاب فرانسه به نام میدان انقلاب خوانده می‌شد و محلی بود که انقلابیون سر اشراف و کشیشان را به گیوتین می‌سپردند.
  چیستان‌هایی از جنس آخر زمانابلیسک میدان کنکورد که هرم آن به دستور شیراک طلاکوبی شد
  حکاکی‌های روی این ابلیسک تعریف و تمجید از فرعون مصر است. در سال ۱۹۹۸ به دستور رئیس جمهور فرانسه ژاک شیراک هرم رأسی بنای ابلیسک را طلاکوبی کردند. در سال ۱۸۷۵ ژنرال جیمز الکساندر(Sir James Alexander) تصمیم به انتقال یک ابلیسک به لندن گرفت، دکتر اراسموس ویلسون (Erasmus Wilson) از فراماسون‌های معروف بود که هزینه انتقال و نصب ابلیسک را تقبل کرد. این ابلیسک توسط دو مهندس فراماسون به نام های دیکسون(Dixon) و استیفنسون (Stephenson) نصب شد. در سال ۱۸۷۸ کنار رودخانه تایمز (Thames) در لندن این ابلیسک نصب شد و به دلیل زحمت فراوان این جابه جایی و نصب به دکتر ویلسن لقب شوالیه اعطا شد. این ابلیسک به سوزن کلئوپاترا (Cleopatra’s Needle) معروف است. همانطور که ذکر شد ابلیسک‌ها در مصر باستان به صورت دوقلو در دروازه معابد به کار می‌رفت،
  جفت ابلیسک لندن توسط فراماسون‌ها به نیویورک منتقل شد و در پارک مرکزی شهر(Central Park) کنار موزه متروپلیتن (Metropolitan) در سال ۱۸۸۱ نصب شد. هزینه این نقل و انتقال بر عهدخ سرمایه دار و فراماسونر معروف ویلیام وندربیلت (William Vanderbilt) بود. در مراسم افتتاحیه پس از نصب این ابلیسک ارکستر ۹/۰۰۰ نفره فراماسونرها برنامه اجرا کردند و جسی آنتونی استاد اعظم،(Grand Master) فراماسونری نیویورک در این مراسم سخنرانی کرد. در این سخنرانی آمده است مصر زادگاه علم (Science)، نجوم، ادبیات و هنر است و ما فراماسونرها باید به دنبال اصول خود در مصر باستان باشیم و آن اصول را احیا کنیم.
  چیستان‌هایی از جنس آخر زمانسوزن کلئوپاترا در لندن و ابلیسک دوقلوی آن در پارک مرکزی نیویورک
  بزرگترین ابلیسک جهان چگونه بوجود آمد؟ البته در همین قرن نقشه یک ابلیسک عظیم در حال اجرا بود. از سال ۱۸۴۸ در شهرواشنگتن پایتخت ایالات متحده آمریکا اجرای این نقشه آغاز شد و این ابلیسک به یادبود جرج واشنگتن اولین رئیس جمهور آمریکا که از فراماسونرها بود”یادبود واشنگتن” (Washington Monument) نام گرفت.
  چیستان‌هایی از جنس آخر زماننمایی از ابلیسک واشنگتن و کاخ سفید
  در تشییع جنازه جرج واشنگتن در سال ۱۷۹۹ که طبق آداب و رسوم فراماسونری برگزار شد، هر فراماسونر یک شاخه درخت اقاقیا به روی تابوت واشنگتن می‌گذاشت که این سمبلی بود از بازگشت و زنده شدن ازایریس به امید زنده ماندن ابدی واشنگتن. در ۱۸۸۵ در سالروز تولد جرج واشنگتن این ابلیسک افتتاح شد. در سخنرانی این مراسم یک فراماسونر مهم گفت: “ما سازندگان جامعه انسانی هستیم و سنگ‌های این بنا مردان زنده‌ای هستند که ذهن‌هایشان با عشق الهی روشن شده است و قلب هایشان با یافتن این عشق پاک می‌درخشد و نفس‌هایشان امیدوار به زندگی ابدی مثل ازایریس است”. وزن این بنا به ۸۱/۰۰۰ تن و ارتفاع آن به ۵۵۵ متر می‌رسد. در حال حاضر این ابلیسک بزرگترین و بلندترین ابلیسک جهان می‌باشد. این بنا از کاخ سفید و کنگره آمریکا کاملاً دیده می‌شود. از زمان رونالد ریگان (Ronald Reagan) تمامی مراسم سوگندهای رئیس جمهوران در پای این بنا برگزار می‌شود. ساخت این بنا ۱/۳۰۰/۰۰۰ دلار هزینه برمی دارد و وزن هرم رأسی آن ۳/۳۰۰ پوند است. ابلیسک واشنگتن به فاصله ۹۰۰ متری غرب کنگره و ۹۰۰ متری جنوب خانه اصلی فراماسونری است.
  در زلزله‌ای که اخیرا در شهر واشنگتن رخ داد آسیب‌هایی به این نماد شیطانی وارد آمد. بنا بر گزارش‌های منتشره دولت آمریکا از چندین گروه مهندسی دعوت کرده است تا نسبت به تعمیر هر چه سریعتر این ابلیسک و مقاوم نمودن آن در برابر آسیب‌‌های احتمالی آتی تلاش نمایند. حذف نماد شیطان از مراسم رمی جمرات در جایگزینی آن با یک دیوار طی سالیان متمادی، حجاج خانه خدا در مراسم رمی جمرات به سوی ستونی شبیه به ابلیک سنگ می‌انداختند تا بدین ترتیب از شیطان برائت جسته و این رانده شده از ملکوت خدا را از دل‌های خود نیز برانند. در سال‌های اخیر و طی تصمیم آل سعود به بازسازی مکه، علاوه بر تخریب‌هایی که در بافت تاریخی کعبه روی داد و نیز ساخت و سازها مشکوکی که پیرامون اطراف مسجدالحرام انجام گرفتند، سه ستون شیطان نیز با یک دیوار جایگزین گردید. طراحی دیوار مراسم رمی جمرات بر عهده یک معمار صهیونیست به نام نورمن فاستر (Norman Foster) بود که طراحی و احداث تعداد زیادی ابلیسک را بر عهده داشته است. آیا این کار با هدف حفذ ستون ابلیسک مانند شیطان از سنگ‌های حجاج انجام گرفته؟
  چیستان‌هایی از جنس آخر زمانتصاویر ستون‌ها و دیوار‌های شیطان در مراسم رمی جمرات


  بدی کردیم، خوبی یادمان رفت

  ز
  دلها لای روبی یادمان رفت

  به ویلای
  شمالی خو گرفتیم

  شهیدان جنوبی یادمان رفت

  شادی روح
  شهدا “صلوات”

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. ۞❀۞❀۞آشنایی با شهید فرانسوی دفاع مقدس۞❀۞❀۞
  توسط seyed yasin در انجمن برگی از دفتر زندگی ( زندگی نامه و خاطرات شهدا)
  پاسخ: 7
  آخرين نوشته: ۱۳۹۳/۰۶/۰۴, ۰۷:۵۶
 2. ▐★♥★ ▐داستان هایی از سیرت حضرت امام رضا (ع)▐★♥★ ▐
  توسط ║★║فاطمی║★║ در انجمن اهل بیت و ائمه در قرآن
  پاسخ: 24
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۷/۰۷, ۱۷:۳۸
 3. پاسخ: 1
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۷/۰۲, ۱۱:۲۲
 4. نامه ی زن آمریکایی به زنان ودختران مسلمان
  توسط خادمة المهدی در انجمن حجاب و پوشش اسلامي
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۶/۲۸, ۱۴:۴۷

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود