صفحه 1 از 15 12311 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: مناظره پیرامون معجزات پیامبر اسلام

نوشته
    767
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    18 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    47

پرسش مناظره پیرامون معجزات پیامبر اسلام

آیا کسی میتواند وقوع معجزات پیامبر را ثابت نماید؟
    «مناظره پیرامون معجزات پیامبر اسلام»

با درود به همه ی دوستان.

بنده در این تاپیک یک موضوع سهل و ممتنع را مطرح کرده و نسبت بدان هم آورد طلبی میکنم!
    موضوع تاپیک، انکار معجزات پیامبر اسلام است! و من این کار را به روش Role Play (نقش بازی کردن) انجام خواهم داد. در این تاپیک من در نقش فردی غیر مسلمان خواهم بود و با سوال و جواب سعی در کنکاش در عقاید مسلمانان پیرامون معجزات پیامبر اسلام مینمایم. امیدوارم که در خلال این گفتگوی دوستانه، حقایقی روشن شده و دانشی بر دانسته هایمان افزوده گردد.

طرح مسئله:
    من یک غیر مسلمان هستم، شنیده ام که پیامبر اسلام دارای معجزاتی بوده است، گویا برخی از این معجزات که مسلمانان به وقوع آنها ایمان دارند، قرآن (معجزه ای در قالب یک کتاب)، شکافته شدن ماه توسط پیامبر (شق القمر) و طی الارض در شب معراج و سپس عروج به عرش خدا می باشد؛ اما من هیچ دلیلی نمیبینم که به این معجزات باور داشته باشم، لذا همه ی آنها را انکار میکنم. موضع اولیه ی من، موضع انکار است و تا زمانیکه سند و مدرکی دال بر وقوع حتمی این معجزاتی ادعایی نبینم، موضع انکار خودم را ترک نمیکنم.

اکنون من به این سایت قرآنی آمده و در جمع گروهی از روحانیون مسلمان (مدیران سایت) و نیز دهها کاربر مسلمان دیگر حاضر شده ام تا سوال کنم آیا مسلمانان واقعا دلیل و سند و مدرکی بر وقوع این معجزات (و دیگر معجزات) منسوب به پیامبر خودشان دارند یا خیر؟

لذا از همین جا همه ی مدیران و کاربران را دعوت میکنم تا اگر میتوانند، به من ثابت نمایند که پیامبر اسلام واقعا معجزه ای داشته است.

از آنجایی که من مسلمان نیستم، مسلما گواهی قرآن و دیگر مسلمانان برای من بی اعتبار است و باید شواهدی ارائه نمایید که پیش فرض قبول آنها، ایمان داشتن به اسلام نباشد! همچنان که معجزه برای نشان دادن حقانیت ادعای یک پیامبر به منکران است و نه برعکس! یعنی ابتدا نباید به پیامبر و کتاب او ایمان آورد و سپس به استناد به ایمان به حقانیت آن پیامبر و کتابش، به معجزات او ایمان آورد.

من منتظر هستم که دوستان اگر میتوانند صحت معتقدات خودشان را در مورد معجزات پیامبر اسلام اثبات نمایند.
    مسلما اگر به من ثابت بشود که واقعا پیامبر اسلام دارای معجزه بوده است، باعث تجدید نظر من در مورد دین اسلام خواهد شد و چه بسا تلنگر و انگیزه ای بشود برای نزدیک شدن به اسلام و حتی مسلمان شدن من.

بــا تــشــکـــر.
    سـبـز بـاشـیـد.
    خــردبـــــیـــن.
    دوشـنـبـه 1388/7/6
    ویرایش توسط خردبین : ۱۳۸۸/۰۷/۰۶ در ساعت ۱۹:۳۴

2.  

نوشته
    47
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    15
    آپلود
    0
    گالری
    9

آیا شما میتوانید وجود هوا را برای من اثبات کنید؟البته باید حتما بهم نشانش بدهید چون من زیادی خردمندم و تا چیزی را نبینم باور نمیکنم!اگر بهم نشان ندهید دیگه نفس نمی کشم
    تعجب نکنید !
    این همان حرفهایی است که شما بالا نوشته اید فقط به زبان ساده تر!

4. تشکرها 4

نوشته
    47
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    15
    آپلود
    0
    گالری
    9

وای بر من شیعه اگر شبهات به این سادگی مرا از پای در آورد!!!

نوشته
    767
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    18 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    47

قصد از پای در آوردن کسی را هم ندارم

با درود دوست مسلمان عزیزم.

از اینکه بعنوان اولین نفر وارد گفتگو شدید صمیمانه تشکر میکنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط م.دهقانی نمایش پست
    آیا شما میتوانید وجود هوا را برای من اثبات کنید؟البته باید حتما بهم نشانش بدهید چون من زیادی خردمندم و تا چیزی را نبینم باور نمیکنم!اگر بهم نشان ندهید دیگه نفس نمی کشم تعجب نکنید ! این همان حرفهایی است که شما بالا نوشته اید فقط به زبان ساده تر!
    این قیاس شما به چندید دلیل اشتباه است که من به همه ی آنها اشاره نمیکنم. فقط عرض میکنم که معجزات پیامبر، مدعیاتی تاریخی-دینی هستند و اگر مسلمانان بخواهند وقوع آنها را اثبات نمایند، لاجرم باید ماننددیگر فکت های تاریخی و دینی با مستندات و مدارک اثبات کنند. اما وجود هوا را میتوان با آزمایش تجربی و بعنوان یک فکت تجربی و از راههای فراوان اثبات نمود. ضمن اینکه اگر کسی نفس نکشد، خواهد مرد و شخصا وجود هوا (وجودی حیات بخش و ضروری برای حیات) را شخصا تجربه میکند (یا وجدان میکند)، اما اگر کسی (یک غیر مسلمان) معجزات پیامبر اسلام را انکار کند، دچار تناقض و اشکالی نمیشود و نخواهد مرد! کما اینکه من با صدای بلند معجزات را انکار میکنم ولی نمیمیرم!
    امیدوارم با اینگونه قیاس اشتباه، خودتان را به اشتباه نیدازید.

نقل قول نوشته اصلی توسط م.دهقانی نمایش پست
    وای بر من شیعه اگر شبهات به این سادگی مرا از پای در آورد!!!
    من بی صبرانه و مشتاقانه در این درگاه نشسته و منتظر شما دوست عزیز و دیگر دوستان و مدیران محترم هستم.
    به نوعی من میخواهم مهمان برادران مسلمان کشورم باشم و گفتگویی با آنها داشته باشم ... البته مسلما قصد از پای در آوردن کسی را هم ندارم ... منتظر اثبات معجزات هستم.

بــا تــشــکـــر.
    سـبـز بـاشـیـد.
    خــردبـــــیـــن.

7. تشکرها 5

نوشته
    937
    حضور
    1 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط خردبین نمایش پست

طرح مسئله:
    من یک غیر مسلمان هستم، شنیده ام که پیامبر اسلام دارای معجزاتی بوده است، گویا برخی از این معجزات که مسلمانان به وقوع آنها ایمان دارند، قرآن (معجزه ای در قالب یک کتاب)، شکافته شدن ماه توسط پیامبر (شق القمر) و طی الارض در شب معراج و سپس عروج به عرش خدا می باشد؛ اما من هیچ دلیلی نمیبینم که به این معجزات باور داشته باشم، لذا همه ی آنها را انکار میکنم. موضع اولیه ی من، موضع انکار است و تا زمانیکه سند و مدرکی دال بر وقوع حتمی این معجزاتی ادعایی نبینم، موضع انکار خودم را ترک نمیکنم.

اکنون من به این سایت قرآنی آمده و در جمع گروهی از روحانیون مسلمان (مدیران سایت) و نیز دهها کاربر مسلمان دیگر حاضر شده ام تا سوال کنم آیا مسلمانان واقعا دلیل و سند و مدرکی بر وقوع این معجزات (و دیگر معجزات) منسوب به پیامبر خودشان دارند یا خیر؟

لذا از همین جا همه ی مدیران و کاربران را دعوت میکنم تا اگر میتوانند، به من ثابت نمایند که پیامبر اسلام واقعا معجزه ای داشته است.

از آنجایی که من مسلمان نیستم، مسلما گواهی قرآن و دیگر مسلمانان برای من بی اعتبار است و باید شواهدی ارائه نمایید که پیش فرض قبول آنها، ایمان داشتن به اسلام نباشد! همچنان که معجزه برای نشان دادن حقانیت ادعای یک پیامبر به منکران است و نه برعکس! یعنی ابتدا نباید به پیامبر و کتاب او ایمان آورد و سپس به استناد به ایمان به حقانیت آن پیامبر و کتابش، به معجزات او ایمان آورد.

من منتظر هستم که دوستان اگر میتوانند صحت معتقدات خودشان را در مورد معجزات پیامبر اسلام اثبات نمایند.
    مسلما اگر به من ثابت بشود که واقعا پیامبر اسلام دارای معجزه بوده است، باعث تجدید نظر من در مورد دین اسلام خواهد شد و چه بسا تلنگر و انگیزه ای بشود برای نزدیک شدن به اسلام و حتی مسلمان شدن من.
    1. وقوع یک معجزه ، امری است محصور در زمان و مکان خاص ...

صحت وقوع هر پدیده ی محصور در زمان و مکان خاص ، از چند طریق بیشتر قابل اثبات نیست :

- بررسی آثار وقوع آن ، در صورتی که تا زمان حال برجا مانده باشد .

- کسب اطمینان از طریق نقل از منابع معتبر .

در مورد آن دو موضوع که به آن اشاره کرده اید ، تنها راه ، مسیر دوم است . بنابراین پیش فرض شما متاسفانه باطل است .

اصلا چرا معجزه ؟ بسیاری از وقایع تاریخی همین گونه است . فرض کنیم که ما بخواهیم کشته شدن یزدگرد سوم به دست آسیابان را اثبات کنیم ... مگر جز رجوع به تاریخ ( آن هم تاریخی که به دست ایرانیان نوشته شده است - یا به دست خارجی هایی که از منابع ایرانی بهره گرفته اند ) راه دیگری هم هست ؟ یا مگر برای اثبات وقوع معجزات پیامبران پیشین ( ابراهیم ، موسی و عیسی علیهم السلام ) راهی دیگر می شناسید ؟

---------------------------------------------------

2. آیا تنها راه اثبات حقانیت یک دین ، دیدن معجزه است ؟ آیا این ساده انگارانه ترین نوع نگاه به آن نیست ؟ آیا با این نوع تفکر ، دیوید کاپرفیلد نمی تواند یکی از پیامبران باشد !!!!!!!!!!!

معجزات پیامبران پیشین ، در حد درک اقوام پیشین بوده است . بالشخصه برای من هیچ اهمیتی ندارد که پیامبر ماه را شکافته باشد یا نشکافته باشد ، سنگریزه در دستان مبارک اش سخن گفته یا نگفته باشد ... من به نتایج عملی انقیاد به اسلام توجه دارم .

نوشته
    767
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    18 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    47

با درود جناب ceramic عزیز، به این مناظره خوش آمدید.

از پاسخ شما صمیمانه تشکر میکنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط ceramic نمایش پست
    1. وقوع یک معجزه ، امری است محصور در زمان و مکان خاص ...
    بنده با اینکه "وقوع یک معجزه" مانند هر واقعه ی زماندار دیگری، محصور در زمان و مکان خویش است، موافقم ... کما اینکه اساسا خصلت تمام وقایع جهان همین است ... شما هیچ واقعه ای را نمیتوانید بیابید که محصور در زمان و مکان نباشد (صرف نظر از جهان مابعد الطبیعه). بنابراین این سخن شما، توضیح بدهیات است.

صحت وقوع هر پدیده ی محصور در زمان و مکان خاص ، از چند طریق بیشتر قابل اثبات نیست :
    - بررسی آثار وقوع آن ، در صورتی که تا زمان حال برجا مانده باشد .
    - کسب اطمینان از طریق نقل از منابع معتبر .
    در مورد آن دو موضوع که به آن اشاره کرده اید ، تنها راه ، مسیر دوم است . بنابراین پیش فرض شما متاسفانه باطل است

اینجا یک اشتباهی مرتکب شدید:

1 - از آنجایی که مثلا معجزه ی شکافته شدن ماه، در جهان مادی رخ داده است، لذا باید آثاری از خود بجا گذارده باشد ... اساسا تمام وقایع عالم مادی، مطابق قانون علیت، بطور سلسله وار به یکدیگر مربوط اند و اگر در 1400 سال قبل، ماه شکافته شده باشد، بدون شک آثار فیزیکی و نجومی و زیستی و مانند آن از خود بجا گذاشته است که اکنون یا خود این آثار باید مشهود باشند و یا معلولات دیگری که بطور سلسله وار از آن ناشی شده است باید مشهود باشند. اما هرگز و هرگز و هرگز هیچگونه نشانه و اثری از شکافته شدن ماه در 1400 سال قبل نمی بینیم. و خود همین فقدان آثار به وضوح ثابت میکند که ماه شکافته نشده است و پیامبر چنین معجزه ای نداشته است و آنچه که در این رابطه گفته میشود، صرفا اعتقاداتی پوچ است.

البته ممکن است گفته شود که پیامبر اسلام، ماه را چنان شکافته و به هم جوش داده است که هیچگونه آثار فیزیکی و نجومی و زیستی از آن باقی نگذارده است و تعمدا آثار آنرا نیز محو نموده است. مسلما این جواب هم پذیرفته نیست، هرگز نمیتوان قبول کرد که پیامبر معجزه ای انجام داده باشد و تعمدا برای محو کردن آثار آن، در کار تمام خلقت و قوانین طبیعت و اسباب علت و معلولی اختلالی نماید. از طرفی معقولتر آن است که پیامبر آثار این معجزه را باقی میگذاشت که آیندگان نیز در صدها و هزاران سال بعد هم آنرا به عینا مشاهده نموده و به حقانیت پیامبر ایمان بیاورند. اما دریغ از یک سر سوزن آثار و نشانه!

آیا معقولتر نبود که حداقل ماه را به نحوی به هم جوش بدهد که آثار شکافته شدن ماه روی آن و درون هسته ی آن دیده میشد؟ مسلما اگر چنین آثاری بر جای میگذاشت، اکنون بنده و بسیاری از غیر مسلمانان دیگر، یک انگیخته ی قوی میداشتیم که با تأمل بیشتری با اسلام برخورد کرده و به پیامبر اسلام ایمان بیاوریم.

فکر میکنم که خودتان هم قبول دارید که هیچگونه مدرکی برای اثبات ادعای خودتان در مورد معجزه ی شق القمر یا معراج یا سخن گفتن سنگ ریزه یا سخن گفتن درخت و .. ندارید.

2 - از طرفی یکی از معجزاتی که به پیامبر منسوب است، قرآن میباشد ... خوشبختانه مسلمانان میگویند که قرآن معجزه ی جاوید است ... یعنی بقول شما، محصور در زمان و مکان خاصی نیست... خوب اکنون شما اگر واقعا تصور میکنید که قرآن معجزه است، به من ثابت کنید که معجزه است؟!

شما دو راه برای پی بردن به وقوع معجزاتی که در قدیم رخ داده اند فرمودید ... اما قرآن هم اکنون خودش بعنوان یک معجزه ی ادعایی موجود است ... پس هیچ بهانه ای ندارید که از زیر بار اثبات معجزه بودن آن فرار کنید.

اصلا چرا معجزه ؟ بسیاری از وقایع تاریخی همین گونه است . فرض کنیم که ما بخواهیم کشته شدن یزدگرد سوم به دست آسیابان را اثبات کنیم ... مگر جز رجوع به تاریخ ( آن هم تاریخی که به دست ایرانیان نوشته شده است - یا به دست خارجی هایی که از منابع ایرانی بهره گرفته اند ) راه دیگری هم هست ؟ یا مگر برای اثبات وقوع معجزات پیامبران پیشین ( ابراهیم ، موسی و عیسی علیهم السلام ) راهی دیگر می شناسید ؟
    چرا معجزه؟ خوب مشخص است! چون از معجزه بعنوان اثبات حقانیت نبوت یک انسان عادی یاد میشود ... و متعاقب آن کتاب او را کلام خدا دانسته و بر اساس آن میلیاردها انسان زندگی و افکار و جهان بینی خودشان را تنظیم میکنند. مگر اینکه شما بر خلاف عقل سیم، ابتدا به حقانیت نبوت یک شخص ایمان آورده و کتاب او را کتاب خدا بدانید و سپس بگویید که چون او پیامبر است، پس معجزه هم داشته است؟! اینگونه دیدگاهی به وضوح مضحک و عجیب است ... چرا که معجزه را برای اثبات حقانیت پیامبر و کتاب او می آورند و نه برعکس ... شما نمیتوانید قیف را بطور معکوس و از سر تنگ آن استفاده کنید!

مثالی هم که در مورد یزدگرد سوم زدید، کاملا بلامحل است ... چون نحوی قتل یزگرد سوم پایه ی هیچ گزاره ی مهم دیگری نمیباشد ... یعنی حتی اگر یزدگرد سوم به نحو دیگری هم کشته شود، چیز زیادی عوض نمیشود، تنها یک گزاره ی تاریخی بسیار پیش پا افتاده و غیر مهم تغییر میکند که به افکار و جهان بینی و زندگی ما هم تاثیری ندارد. اما اگر پیامبر اسلام فاقد معجزه باشد (کما اینکه من میگویم فاقد معجزه است - مگر اینکه ثابت بشود)، مسلما نمیتوان قبول کرد که او فرستاده ی خدا بوده و کتابش کلام خداست و همچنین ثابت میشود که مسلمانان در مورد معجزات پیامبر خودشان 1400 است که عقاید باطل داشته اند... بنابراین ناگهان او را از جایگاه پیامبری به جایگاه یک رهبر سیاسی و اجتماعی در 1400 سال قبل عرب جاهلیت تنزل درجه میدهد ... یعنی از عرش به فرش می آید. همچنین قرآن نیز از کلام خدا بودن به کلام محمد بودن افت میکند! آیا به نظر شما این تبعات مهم نیستند و بر دیدگاه ما نسبت به اسلام و حقانیت آن تاثیر ندارند؟

ضمنا مسلما من معجزات سایر پیامبران را هم منکر هستم ... مگر اینکه وقوع آنها ثابت بشود.

2. آیا تنها راه اثبات حقانیت یک دین ، دیدن معجزه است ؟ آیا این ساده انگارانه ترین نوع نگاه به آن نیست ؟ آیا با این نوع تفکر ، دیوید کاپرفیلد نمی تواند یکی از پیامبران باشد !!!!!!!!!!! معجزات پیامبران پیشین ، در حد درک اقوام پیشین بوده است . بالشخصه برای من هیچ اهمیتی ندارد که پیامبر ماه را شکافته باشد یا نشکافته باشد ، سنگریزه در دستان مبارک اش سخن گفته یا نگفته باشد ... من به نتایج عملی انقیاد به اسلام توجه دارم .
    نه ساده انگارانه نیست ... چرا که خود شما مسلمانان نیز بر وقوع حتمی معجزات پیامبر تاکید دارید و مخصوصا شیعیان نیز حتی برای ائمه ی خودشان هم قائل به معجزه هستند که اصلا برای من قابل قبول نیست.

شاید اگر خود «دیوید کاپرفیلد» یا حتی «کریس انگل» ادعای پیامبری بکنند، تعداد زیادی به آنها گرایش یابند. ضمن اینکه پیامبر اسلام هیچگاه حقانیت خودش را به کسی ثابت نکرده است! تنها با انواع روشهای مختلف (مانند جنگ، وعده ی بهشت، ترساندن از جهنم، تطمیع، تشویق و تحقیر و تحمیق و...)، مانند هر رهبر اجتماعی-سیاسی دیگری توانست عراب را به دور خود جمع کرده و حکومت تشکیل بدهد که بعدا حکومت او به امپراتوری تبدیل شد که مانند هر امپراتوری دیگری، خونهای فراوانی هم ریخت.

معجزات پیامبران پیشین ، در حد درک اقوام پیشین بوده است . بالشخصه برای من هیچ اهمیتی ندارد که پیامبر ماه را شکافته باشد یا نشکافته باشد ، سنگریزه در دستان مبارک اش سخن گفته یا نگفته باشد ... من به نتایج عملی انقیاد به اسلام توجه دارم .
    نظر شخصی شما کاملا محترم است ... اما برای من مهم است که آیا پیامبر اسلام دارای معجزه بوده یا نه ... چون نداشتن معجزه، بشدت پایه های مدعیات او را زیر سوال برده و همانطور که عرض کردم، او را از عرش به فرش می آورد و باعث میشود که مکتب اسلام، از یک دین الهی به یک دین انسانی تبدیل شود ... آنگاه مانند هر مکتب فکری بشری دیگری، فاقد حقانیت و صحت مطلق خواهد بود و نیز دارای تاریخ مصرف میشود و... .

منتظر پاسخ شما و دیگر دوستان مسلمان هستم.

بــا تــشــکـــر.
    سـبـز بـاشـیـد.
    خــردبـــــیـــن.

10. تشکرها 3

نوشته
    1
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

قبل از هر چيز بهتر است اين نكته را ياد آور شوم كه طبق آن چه در قرآن آمده است تنها معجزه پيامبر كتاب قرآن مي باشد.ثانيا معجزاتي مثل شق القمر مربوط به زمان تولد ايشان است كه بايد ديد آيا يك پايمبر قبل از بعثت ميتواند معجزه داشته باشد يا خير - زيرا همانطور كه مي دانيم پيامبر تا 40 سالگي مبعوث نشدند و سخني از يكتا پرستي نيز به ميان نياوردند.
    شايد مسئله سخن گفتن عيسي در گهواره مطرح شود كه در اين صورت طبق غالبمتون ديني منجمله قرآن اين مسئله براي اثبات بي گناهي مريم بوده و ثانيا طبق اين روايت عيسي از اول مردم را به يكتا پرستي دعوت نمود.
    ویرایش توسط bmz1367 : ۱۳۸۸/۰۷/۱۱ در ساعت ۲۰:۵۷

نوشته
    330
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

این ره که تو می روی به ناکجا آباد است!

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب خردبین در نکته اصلی پاسخ جناب سرامیک توجه نفرمودید و آن اینکه وقتی پس از 1400 سال حقانیت و عقلانیت یک دین به اثبات رسید دیگر نیازی به اثبات وقایع تاریخی و کیفیت تحقق آن نیست.

و اما نظر بنده در پاسخ شما این است که اگر پیامبران معجزه نداشته باشند نبوت آنان چگونه برای مردم زمان خودشان به اثبات می رسد و آنان بر چه اساسی به نبوت آنان معتقد می شوند؟
    آیا صرف ادعای یک شخص هرچند به راستگویی مشهور باشد نبوت او را برای کسی اثبات می کند؟
    آیا مواردی که شما به عنوان علت گرایش دیگران به یک مدعی نبوت ذکر کردید می تواند نبوت او را اثبات کند و موجب گرایش به او می شود؟
    در این عبارت خودتان خوب تأمل کنید:
    "
    پیامبر اسلام هیچگاه حقانیت خودش را به کسی ثابت نکرده است! تنها با انواع روشهای مختلف (مانند جنگ، وعده ی بهشت، ترساندن از جهنم، تطمیع، تشویق و تحقیر و تحمیق و...)، مانند هر رهبر اجتماعی-سیاسی دیگری توانست عراب را به دور خود جمع کرده و حکومت تشکیل بدهد"
    آیا می توانید این ادعای خودتان را اثبات کنید؟
    حضرت موسی و حضرت عیسی با کدام جنگ نبوت خود را اثبات کردند؟
    حضرت محمد صلی الله علیه و آله با کدام جنگ نبوت خود را به جوانان مکه و مردم مدینه اثبات کرد؟
    وعده بهشت و ترساندن از جهنم، چه ارتباطی با ادعای نبوت دارد و چگونه موجب گرایش و ایمان به نبوت یک شخص می شود؟
    آیا اگر شما نیز با ادعای نبوت چنین کنید کسی به شما ایمان می آورد؟ اگر آری چرا چنین نمی کنید؟ و اگر نه پس سخن شما چه پایه و اساسی دارد؟
    برای موارد تطمیع، تشویق، تحقیر و تحمیق و... چه شاهد و مدرک معتبری دارید که از طرف پیامبر واقع شده باشد و موجب گرایش به نبوت او شده باشد؟
    فعلاً این اشکالات را پاسخ دهید تا به سایر مطالب برسیم.
    یا حق

خدایا اگر بناست دیگران با عبور از روی اخلاق و انسانیت من به رفاه برسند می خواهم هرگز نرسند!
    ------------------
    نیچه گفت خدا مرده است!
    اما چندی بعد ....
    و خدا گفت نیچه مرده است.
    من کان فی هذه اعمی فهو فی الآخرة اعمی

13. تشکر

نوشته
    767
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    18 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    47

با سلام.

و با عرض معذرت از وقفه افتادن در پاسخگویی بنده؛ آی دی "خردبین" چند روزی مشکل داشت که امکان ارسال پست از طریق آن وجود نداشت.

نقل قول نوشته اصلی توسط bmz1367 نمایش پست
    قبل از هر چيز بهتر است اين نكته را ياد آور شوم كه طبق آن چه در قرآن آمده است تنها معجزه پيامبر كتاب قرآن مي باشد.
    البته اکثر مسلمانان، نظری خلاف نظر شما دارند. آنان معراج و شق القمر را نیز جزء معجزات پیامبر میدانند که در قرآن از آنها یاد شده است. همچنین انواع معجزات کوچک و بزرگ دیگر نظیر سخن گفتن سنگ ریزه و درخت با ایشان، شفادهنده گی بول پیامبر، زنده کردن مردگان و ... را به ایشان نسبت میدهند. مثلا آیت الله خمینی معتقد است که خداوند تمام معجزات پیامبران قبلی را (نظیر زنده کردن مردگان و ... ) به پیامبر اسلام داده بوده (اگر خواستید، نقل قول مستند ایشان را برایتان میگذارم).

نقل قول نوشته اصلی توسط bmz1367 نمایش پست
    ثانيا معجزاتي مثل شق القمر مربوط به زمان تولد ايشان است كه بايد ديد آيا يك پايمبر قبل از بعثت ميتواند معجزه داشته باشد يا خير - زيرا همانطور كه مي دانيم پيامبر تا 40 سالگي مبعوث نشدند و سخني از يكتا پرستي نيز به ميان نياوردند.
    بنده معجزه ی شق القمر را در تاپیک "هشت دلیل بر انکار معجزه شق القمر" به آدرس زیر با هشت دلیل، رد کرده ام:
    http://www.askquran.ir/showthread.php?t=15682

15. تشکرها 3

نوشته
    767
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    18 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    47

نقل قول نوشته اصلی توسط naaqed نمایش پست
    جناب خردبین در نکته اصلی پاسخ جناب سرامیک توجه نفرمودید و آن اینکه وقتی پس از 1400 سال حقانیت و عقلانیت یک دین به اثبات رسید دیگر نیازی به اثبات وقایع تاریخی و کیفیت تحقق آن نیست.
    1 - چه کسی گفته که در این 1400 سال، حقانیت پیامبر ثابت شده است؟ به کدام دلیل این حرف را میزنید؟ حقانیت اسلام به کدام روش ثابت شده است؟
    2 - اگر شما گمان میکنید که حقانیت آن ثابت شده است، لطفا همان دلیلی که در این 1400 سال، حقانیت آنرا ثابت نموده، یک بار هم برای ما بازگو ... چون بنده از آن بی اطلاع هستم؟!

و اما نظر بنده در پاسخ شما این است که اگر پیامبران معجزه نداشته باشند نبوت آنان چگونه برای مردم زمان خودشان به اثبات می رسد و آنان بر چه اساسی به نبوت آنان معتقد می شوند؟ آیا صرف ادعای یک شخص هرچند به راستگویی مشهور باشد نبوت او را برای کسی اثبات می کند؟
    جانا سخن از زبان ما میگویی!
    گرامی ... این سوالات، دقیقا سوالاتی است که بنده دارم!

آیا مواردی که شما به عنوان علت گرایش دیگران به یک مدعی نبوت ذکر کردید می تواند نبوت او را اثبات کند و موجب گرایش به او می شود؟
    در این عبارت خودتان خوب تأمل کنید:
    "پیامبر اسلام هیچگاه حقانیت خودش را به کسی ثابت نکرده است! تنها با انواع روشهای مختلف (مانند جنگ، وعده ی بهشت، ترساندن از جهنم، تطمیع، تشویق و تحقیر و تحمیق و...)، مانند هر رهبر اجتماعی-سیاسی دیگری توانست عراب را به دور خود جمع کرده و حکومت تشکیل بدهد"
    آیا می توانید این ادعای خودتان را اثبات کنید؟
    حضرت موسی و حضرت عیسی با کدام جنگ نبوت خود را اثبات کردند؟
    حضرت محمد صلی الله علیه و آله با کدام جنگ نبوت خود را به جوانان مکه و مردم مدینه اثبات کرد؟
    وعده بهشت و ترساندن از جهنم، چه ارتباطی با ادعای نبوت دارد و چگونه موجب گرایش و ایمان به نبوت یک شخص می شود؟
    آیا اگر شما نیز با ادعای نبوت چنین کنید کسی به شما ایمان می آورد؟ اگر آری چرا چنین نمی کنید؟ و اگر نه پس سخن شما چه پایه و اساسی دارد؟
    برای موارد تطمیع، تشویق، تحقیر و تحمیق و... چه شاهد و مدرک معتبری دارید که از طرف پیامبر واقع شده باشد و موجب گرایش به نبوت او شده باشد؟
    فعلاً این اشکالات را پاسخ دهید تا به سایر مطالب برسیم.
    این روشهایی که بنده ذکر کردم (نظیر جنگ، وعده ی بهشت، ترساندن از جهنم، تطمیع، تشویق و تحقیر و تحمیق و...) به هیچ عنوان حقانیت یک دین یا نبوت یک شخص را ثابت نمیکنند. بنده هم اینها را فقط به عنوان دلایل گسترش اسلام در شبه جزیره و دیگر کشورها ذکر کردم و نه دلایلی که حقانیت ادعای پیامبر را ثابت کرده اند. اتفاقا عرض کردم که تا کنون هیچ کس (حتی خود پیامبر)، حقانیت ادعای نبوت محمد را ثابت نکرده است. اگر کرده، شما بفرمایید.

برای مواردی که بعنوان دلایل گسترش اسلام برشمردم، بهترین شاهد، تاریخ اسلام است. برای هر کدام که مایل به گفتگو هستید، در تاپیکی مجزا در خدمت هستم.
    یکی از مصادیق تحقیر و ترساندن را در تاپیک "چرا اسلام ، کافران و مشرکان را نجس میداند؟" به آدرس زیر ذکر کرده ام.
    http://www.askquran.ir/showthread.php?t=15697

بــا تــشــکـــر.
    سـبـز بـاشـیـد.
    خــردبـــــیـــن.

17. تشکرها 3

صفحه 1 از 15 12311 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری