صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: انتخاب همسر

نوشته
    1
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

انتخاب همسر

با سلام أيا شما ميتوانيد مرا در انتخاب دختري كه حافظ كل قرأن باشد و بخواهد ازدواج نمايد كمك كنيد تا تشكيل خانواده بدهم با تشكر

2.  

نوشته
    1,188
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

با سلام
    دوست عزیز حالا چرا حافظ کل قران؟
    اگرچه این محفوظات بسیار گرانقدر است اما حافظ قران بودن به معنی عامل به قران بودن نیست
    وملاک کاملی برای برای انتخاب همسر نمیباشد
    اگرمن درست متوجه شدم وشما به صرف حافظ قران بودن میخواهید ازدواج کنید اشتباه خیلی بزرگی مرتکب خواهید شد

نوشته
    1,251
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    10

دوست عزيز دنبال همسر براي خودت ومادر براي بچه هاي آينده ات باش .نه هم بحثي براي حفظ قرآنت ....
    خيلي حواست رو جمع كن ...ببين همسر خوب چه ويژگيهايي بايد داشته باشد تا بتواند مادر خوبي درآينده باشد .
    حفظ قرآن با اينكه خيلي ارزشمنده ولي ارزشمندتر از آن دنبال كردن پيام آن است كه يكي از پيامهاي آن دقت در انتخاب همسر است....
    زخون هر شهيدي لاله اي رست** مبادا روي لاله پا گذاريم

نوشته
    1,957
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    28
    آپلود
    0
    گالری
    0

شاد انتخاب همسر

باسلام و تقدیر از توضیحات دوستان
    دوست عزیز انتخاب همسر (هم ردیف)ملاکهای زیادی داره که یکی از مهمترین آن که در روایت هم اومده . هم کفو بودن هست یا همانند بودن
    آیا شماهم حافظ قرآن هستی؟ تا اگه در مقابل همسر حافظ قرآن قرار گرفتی چیزی کم نیاوری تا بعد احساس پشیمانی نکنی؟
    به نظرم ببین در خودت چه توانایی هست سپس بدنبال همسری که این ویژگیهای شما را داشته باشه باشید خیلی مناسب شان شما باشه
    البته اگه بتونی یک همسر حافظ قرآن عامل و مخلص پیدا کنی عالیه ؟
    به هر حال بقول روانشناسان برای ذکر مصادیق همسر مورد نظرت ابتدا باید ویژگیهای خودت را بیان کنی (سطح تحصیلات - محیط خانوادگی- فرهنگ دینی - رفتارهای شخصی -خانوادگی -اجتماعی و..... ) تا همسر و همسان برای زندگی تحقق یابد.
    .... های جناب شهیدان مفیده
    الهمّ صلّ علی محمّد وآل محمّد

نوشته
    29
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

با سلام
    خدمت جناب رفیع باید عرض کنم که زندگی من یکی از مواردی است که توش همسر گزینی به شیوه ی اشتباهی انجام شده است
    من هم دقیقا نمیدونستم که ظاهر و تواناییهای افراد نشان شایستگی افراد نیست
    پس به سختی تو زندگیم شکست خوردم
    به شما توصیه میکنم تاپیک ظلم به زنان رومطالعه کنیدتابهتر متوجه شوید انتخاب غلط چه اثرات و تبعات جبران ناپذیری در روح و روان و اینده ی افراد دارد

نوشته
    169
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    15 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

متاسفانه ما در بسیاری موارد در انتخاب همسر به دنبال یک همراه نیستیم بلکه در بسیاری موارد به دنبال یک نردبان می گردیم که به کمک او بالا رویم و اوج گیریم ، توجه نمی کنیم که اگر هم شان او نباشیم ، در حقش ظلم کرده ایم

نوشته
    1,183
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

چه اشکالی داره آدم دنبال یه نردبونی باشه که از دید معنوی اوج بگیره ، ما یه فامیلی داریم که شوهره مرد خیلی مومنی بود ،خانمش هم مومن بود ولی نه اندازه شوهرش ، الان بعد از 30 سال زندگی مشترکشون می تونم بدون شانتاز بگم خانمه خیلی از شوهرش سرتر شده توی ایمان ، البته ناگفته نماند که شوهرش هم فوق العاده با ایمانه ، خودش هم خوب می دونه که شوهرش این زحمت رو براش کشیده ، خدا چون دوسش داشته شوهرش رو وسیله کرده ، سرتون رو درد نیارم اینو می خوام بگم
    که خوش بحال اون نردبونی که آدمو به معنویت می رسونه
    مهدیا کعبه شد از تاب تو بی تاب بتاب

نوشته
    1,183
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

به نظر من خیلی از شرایط باید با هم در نظر گرفته بشه ، همون کفو بودنی که توی اسلام بهش تاکید شده باید حتما وجود داشته باشه ، حفظ قرآن یه دختر خانم در صورتی که همسرش هم اهل حفظ و قرآن باشه خوبه ولی کافی نیست و نشونه دیانت آدما نمی تونه باشه ، اگه اشتباه نکنم روایت هم داریم که خیلی از تلاوت کنندگان قرآن هستند که قرآن اونها رو لعنت می کنه و این خودش نشون می ده که حفظ و قرائت ، عمل خوب و صالح رو به بار نمی آره ، پس باید تمام شرایط دیگر رو هم در نظر گرفت .
    مهدیا کعبه شد از تاب تو بی تاب بتاب

نوشته
    513
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

به نام خدا
    با عرض سلام
    من فکر می کنم غرض دوستمون اینه که می خواند علاوه بر هم کفو بودن و ... که دوستان متذکر شدند همسر آیندشون حافظ قران هم باشند. اگر واقعا این علاقه به خاطر محبت به قران باشه خیلی هم خوبه .
    البته دوست عزیزمون باید توجه داشته باشند که خوبه همسر انسان حافظ قران باشه اما اگه شخصی رو پیدا کردید که بقیه شرایط رو داراست اما حافظ قران نیست فرصت را از دست ندهید و سریع ازدواج کنید که پیدا نمودن همسر خوب واقعا کار سخت و طاقت فرسایی است .
    یا حق

نوشته
    5
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

شاد معیارهای اصلی و تاثیر گذار در انتخاب همسر

به نظر دوستان اصلی ترین معیار یا معیارها در انتخاب همسر واسه کسی که یک بار در زنگی شخصی شکست یا میشه گفت تجربه کسب کرده چیه ...... ممنون اگه کامل و جامع نظرتون بگید

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری