جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: کشف اسکلت انسان با قدمت 4 میلویون سال

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۸۷
  نوشته
  1,002
  مورد تشکر
  1,390 پست
  حضور
  12 ساعت 4 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  1
  گالری
  0

  کشف اسکلت انسان با قدمت 4 میلویون سال
  ميمون‌ها و شامپانزه‌ها اجداد اوليه انسان‌ها نيستند
  رد نظريه تكامل داروين با كشف يك اسكلت 4 ميليون ساله انسان
  خبرگزاري فارس: دانشمندان آمريكايي اسناد جديدي ارائه دادند كه نشان مي‌دهد نظريه تكامل بشري داروين اشتباه بوده است.

  کشف اسکلت انسان با قدمت 4 میلویون سال

  به گزارش فارس به نقل از شبكه الجزيره، اين تحقيقات كه توسط گروهي از دانشمندان زيست شناسي در دانشگاه "كين ستيت " و "كاليفرنيا " ارائه شده درپي كشف اسكلت باقيمانده از يك انسان‌ اوليه در اتيوپي كه عمري بيش از 4 ميليون سال دارد مربوط مي‌شود.
  اين اسكلت كه "اردي " نامگذاري شده ثابت مي‌كند كه ابناي بشر از اسلاف تكامل يافته از خانواده ميمون‌ها و شامپانزه نبوده است.
  الجزيره در ادامه اين گزارش تصريح مي‌كند: اين در حالي است كه پيش از اين دانشمندان غربي مدعي بودند كه ميمون‌ها و شامپانزه‌ها اجداد اوليه انسان‌ها بودند كه در سير تكامل تاريخي به انسان‌هاي امروزي بدل شدند.
  اين تيم تحقيقاتي در گزارشي كه در نشريه "ساينس " منتشر كردند، خبر دادند: كه اردي از اولين گونه‌هاي انساني در زمين به حساب مي‌آيد و از خانواده شامپانزه‌ها نيست.
  اين گزارش تصريح مي‌كند: در حال حاضر هيچ شامپانزه‌اي كشف نشده كه به اردي شبيه باشد.
  دانشمندان اردي را جزء اولين انسان‌هاي ساكن بر روي كره زمين مي‌دانند.
  نظريه چالز داروين زيست شناس نسل انسان به گروهى از پستانداران به نام پريمادها برمى‌گردد. پريمادها شامل ميمون‌ها، لمورها و آدميان مى‌شوند.


 2. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۸۷
  نوشته
  1,002
  مورد تشکر
  1,390 پست
  حضور
  12 ساعت 4 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  1
  گالری
  0  در پي كشف اسكلت 4 ميليون ساله انسان
  استاد زيست‌شناسي: تفكر داروين شكست خورده است
  خبرگزاري فارس: استاد زيست‌شناسي دانشگاه‌هاي عربي با اشاره به يافته‌هاي جديد كه باعث چالش نظريه تكامل تدريجي داروين شده است، گفت: نظرات ماترياليستي غرب درباره اصل وجودي انسان شكست خورده و غربي‌ها در حال عبور از اين نظرات هستند.

  کشف اسکلت انسان با قدمت 4 میلویون سال

  به گزارش فارس، در پي كشف اسكلت باقي مانده از يك انسان‌ اوليه در اتيوپي با عمري بيش از 4 ميليون سال كه «اردي» نامگذاري شده، مي‌توان اثبات كرد كه ابناي بشر از اسلاف تكامل يافته از خانواده ميمون‌ها و شامپانزه‌ها نبوده است.
  «زغلول نجار» استاد زيست‌شناسي در گفت‌وگو با شبكه تلويزيوني الجزيره با اشاره به يافته‌هاي جديد دانشمندان افزود: اين كشف علمي ضربه محكي بر نظريه تكامل بشري داروين بوده است.
  نجار در ادامه با انتقاد از نظريات ساده‌انگارانه ماترياليستي براي تشريح جهان هستي تاكيد كرد: پيش از اين غربي‌ها عمر انسان بر روي زمين را 400 هزار سال تخمين مي‌زدند كه با اين كشف، عمر انسان چيزي در حدود 4 ميليون سال برآورد شده است.
  اين اظهارات زغلول در پي آن اعلام شد كه دانشمندان آمريكايي اسناد جديدي ارائه دادند كه نشان مي‌دهد نظريه تكامل بشري داروين اشتباه بوده است.
  انتهاي پيام/ح


 3. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۸۷
  نوشته
  1,002
  مورد تشکر
  1,390 پست
  حضور
  12 ساعت 4 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  1
  گالری
  0  بی بی سی فارسی چنین نوشت :
  پژوهشگران مشخصات يک موجود کهن شبيه انسان را که مي تواند از اجداد مستقيم ما باشد، تشريح کردند.


  به گزارش بي بي سي، ارزيابي اين موجود 4/4 ميليون ساله به نام آرديپيتکوس راميدوس طي در مقاله اي در نشريه "ساينس" انجام شده است.
  تيم محققان مي گويد حتي اگر اين موجود از اجداد مستقيم انسان نباشد، چگونگي تکامل انسان از جد مشترکش با شامپانزه را روشن تر مي کند.
  فسيل هاي آرديپيتکوس راميدوس ابتدا در سال 1992 در اتيوپي پيدا شد، اما ارزيابي اهميت آن 17 سال طول کشيد.
  مهم ترين نمونه اين فسيل ها اسکلت ناقص يک موجود ماده است که بر آن نام "آردي" گذاشته شده اند.
  تيم بين المللي محققان استخوان هاي مهمي از جمله جمجمه با استخوان فک و دندان، بازوها، دست ها، لگن خاصره و پاها را پيدا کردند.
  اما پژوهشگران همچنين قطعاتي را يافته اند که مي تواند به حداقل 36 موجود منفرد آرديپيتکوس تعلق داشته باشد.
  پروفسور تيم وايت از دانشگاه کاليفرنيا در برکلي که از محققان ارشد اين پروژه است گفت که تحقيقات گروه موشکافانه بوده است.
  او به نشريه ساينس گفت که تميز کردن استخوان ها و بعد مطالعه و مقايسه آن با ساير فسيل هاي شناخته شده آفريقا و ساير نقاط سال هاي سال وقت گرفت.
  پروفسور وايت گفت: "اين يک فسيل معمولي نيست. يک شامپانزه نيست. انسان نيست. اين به ما نشان مي دهد که زماني در گذشته چه بوده ايم."
  اين فسيل در حدود 230 کيلومتري شمال شرقي آديس آبابا پايتخت اتيوپي کشف شد.
  برخي از مشخصات اسکلت اين موجود منعکس کننده مشخصات قابل مشاهده در گوريل هاي بسيار کهن است؛ همچنين آثاري از گونه هاي انسان نما که بعدا ظاهر شدند در آن ديده مي شود.
  دانشمندان مي گويند که آرديپيکتوس با قد 120 سانتيمتري در بالا رفتن از درختان مهارت داشته، اما همچنين روي دو پا راه مي رفته است. با اين حال کف پاهايش مثل انسان امروزي قوس دار نبوده که اين امر نشان مي دهد نمي توانسته در فواصل طولاني راه برود يا بدود.
  پروفسور اوئن لاوجوي از دانشگاه کنت در اوهايو گفت: "نيمي از زندگي اين موجود روي درختان مي گذشته ؛ در درختان لانه مي کرده و گه گاهي هم آنجا غذايش را مي خورده است، اما وقتي پايين مي آمده صاف راه مي رفته تقريبا همانطور که من و شما قدم برمي داريم."
  محققان مي گويند اينکه اين موجود 4/4 ميليون سال قبل در ناحيه جنگلي زندگي مي کرده است تا حدودي مشکل زاست. تصور مي شد که تکامل اوليه انسان حداقل تا حدودي ناشي از ناپديد شدن درختان و تشويق آنها به راه رفتن بر زمين بوده است.
  وايت گفت: "اين موجودات در زيستگاهي جنگلي زندگي مي کردند، نه در يک دشت باز (ساوانا) و چون بسياري از مشخصه هاي آرديپيتکوس راميدوس در ميمون هاي امروزي در آفريقا ديده نمي شود، احتمال دارد که اين جد مشترک، از لحاظ زماني خيلي عقب تر از آنچه تاکنون تصور مي شد مي زيسته است - شايد هفت يا نه ميليون سال پيش.
  اين تيم در پاسخ به اينکه آيا آرديپيتکوس راميدوس جد مستقيم ما بوده يا نه، گفت براي پاسخگويي به اين سوال بايد فسيل هاي بيشتري از نقاط مختلف و متعلق به دوره هاي زماني مختلف جمع آوري و بررسي شود.
  دانشمندان در سندي که به مقاله آنها در نشريه ساينس ضميمه شده نوشتند: "ما براي دادن پاسخي مطمئن به اين سوال در آينده نيازمند کشف فسيل هاي بسيار بيشتري از دوران 3-5 ميليون سال قبل هستيم."
  "اما اگر آرديپيتکوس راميدوس عملا گونه اي نباشد که جد انسان مستقيما به آن برسد، بايد ارتباط نزديکي با آن داشته باشد و در ظاهر و تطبيق پذيري شبيه آن بوده باشد."
  بدوي بودن ظاهر آرديپيتکوس راميدوس در مقايسه با آسترالوپيتسين ها - گروهي از هومينيدها در آفريقا که از لحاظ زماني کمي به ما نزديک تر بوده اند - کارشناسان را شگفت زده کرده است.
  به خصوص فسيل يک آسترالوپيتکوس آفرنسيس موسوم به "لوسي" که در سال 1974 پيدا شد به علت توانايي آن در راه رفتن ارتباط نزديکي با انسان دارد.
  پروفسور کريس استرينگر از موزه تاريخ طبيعي لندن اظهار نظر کرد که براي آنکه آرديپيتکوس راميدوس روي خط مستقيمي از دودمان انسان بنشيند همچنين لازم است که تغييرات تکاملي سريعي روي داده باشد.
  وي گفت: "آسترالوپيتکوس چهار ميليون سال قبل ظاهر شد بنابراين تصور اين است که پيشرفت تکامي در 4/4 ميليون سال قبل بايد بيشتر (از آرديپيتکوس راميدوس) مي بوده است."
  او افزود: "مي توان گفت که شايد تغييرات خيلي سريع هم ممکن باشد يا اينکه آرديپيتکوس ممکن است نوعي بازمانده تاريخي از يک مرحله قديمي تر تکامل باشد. شايد هم چيزي شبيه به آسترالوپيتکوس در 4/4 ميليون سال قبل را در جاي ديگري در آفريقا پيدا کنيم."
  ویرایش توسط mmj : ۱۳۸۸/۰۷/۱۲ در ساعت ۰۶:۳۳


 4. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۸۷
  نوشته
  1,002
  مورد تشکر
  1,390 پست
  حضور
  12 ساعت 4 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  1
  گالری
  0  روزنامه اطلاعات و واحد مرکزی خبر گزارش داد :

  «آردي»؛ قديمي‌ترين انسان نخستين، چهار و نيم ميليون سال قدمت دارد
  ديرينه شناسان در تحقيقي اعلام کردند آثار قديمي‌ترين انسان نخستين چهار و نيم ميليون سال قدمت دارد.

  به گزارش واحدمرکزي خبر ازشبکه يورونيوز، «ارتيپيتکوس راميدوس» قديمي‌ترين انسان به شمار مي‌رود که حدود 4ميليون و 400 هزار سال قدمت دارد.

  پژوهشگران اسکلت اين انسان نخستين را آردي (Ardi) ناميده‌اند. اسکلت اين انسان نخستين در اوايل دهه 1990 در اتيوپي کشف شده بـــود. با تجــزيه و تحليل همه قطعات فسيل شده اين اسکلت نتايج شگفت انگيزي به دست آمد که همه تصورات ديرينه شناسان را زيرسوال مي‌برد.

  پيشتر تصور مي‌شد لوسي قديمي‌ترين انسان نخستين است که سه و نيم ميليون سال قدمت دارد.

  اما، به گفته دانشمندان با اين اکتشاف‌ها، اطلاعات جديدي درباره ريشه انسان به دست آمده است.

  تحقيقات نشان مي‌دهد اين موجود ماده بوده و حدود يک متر و 20سانتيمتر قد داشته است. وزن آن نيز حدود50 کيلوگرم بوده است.

  تيم وايت ديرينه شناس دانشگاه برکلي کاليفرنيا گفت: مي‌توان گفت اين انسان بدوي، ويژگي‌هايي از تحول را در خود نهفته است. اين نشان مي‌دهد که آردي در شاخه انساني تحول قرار مي‌گيرد نه در شاخه شامپانزه‌ها.

  اين گونه هنوز جد مشترک ميان انسان و ميمون به شمار نمي‌رود.اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود