جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: نجات‌دهندگان همراه(12+1)

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۸۶
  نوشته
  1,045
  مورد تشکر
  4,251 پست
  حضور
  1 ساعت 47 دقیقه
  دریافت
  191
  آپلود
  52
  گالری
  45

  نجات‌دهندگان همراه(12+1)
  تا‌به‌حال آلوده شدن رايانه به ويروس را تجربه كرده‌ايد؟ اگر شما نيز يكي از قربانيان ويروس‌هاي رايانه‌اي هستيد و اين تجربه سخت و ناراحت‌كننده را داشته‌ايد، پيشنهاد مي‌كنيم حتما تا انتهاي اين مقاله را به دقت مطالعه كنيد، چرا كه خواندن آن موجب مي‌شود تا از بروز تجربه‌هاي تلخ ديگري براي شما جلوگيري شود.
  Online + mp3
  انجمن گفتگوی دینی
  www.askdin.com

 2. تشکر


 3. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۸۶
  نوشته
  1,045
  مورد تشکر
  4,251 پست
  حضور
  1 ساعت 47 دقیقه
  دریافت
  191
  آپلود
  52
  گالری
  45  ديسك نجات

  گاهي عملكرد يك ويروس به شكلي است كه پس از ورود به سيستم‌عامل، نمي‌توان با نصب نرم‌افزارهاي ويروس‌ياب آن را از كار انداخت. يعني ويروس به شكلي عمل مي‌كند كه به محض مشاهده هرگونه ويروس‌ياب روي ويندوز شما، آن را غيرفعال مي‌كند و مانع از عملكرد صحيح برنامه ويروس‌ياب مي‌شود كه نتيجه اين كار، گسترش آسان ويروس در تمام بخش‌هاي هارد‌ديسك است.

  بعضي از كاربران، رهايي از اين مشكل را نصب مجدد ويندوز مي‌دانند. اما در صورتي كه ويروس روي يكي از درايوهاي شما قرار گرفته باشد، پس از نصب ويندوز نيز با اولين ورودتان به درايو مربوطه و قبل از نصب هرگونه ويروس‌ياب، مجددا ويروس فعال شده و مانع از نصب ويروس‌ياب روي ويندوز مي‌شود.

  پس همانطور كه مشاهده مي‌كنيد نصب مجدد ويندوز علاوه بر اتلاف مدت زماني طولاني، اصلا راه‌حل معقول و مناسبي نيست. همچنين يكي ديگر از روش‌هاي خلاصي از اين مشكل، حذف كليه اطلاعات موجود در هارد‌ديسك و پارتيشن‌بندي مجدد آن و در نهايت نصب ويندوز است كه اين عمل به مراتب وقت بيشتري را به خود اختصاص مي‌دهد و مهم‌ترين شرط لازم براي به اجرا درآوردن آن نيز حذف كليه اطلاعات هارد‌ديسك است.

  با توجه به مطالب فوق مي‌توان نتيجه‌گيري كرد كه هيچ‌يك از اين دو روش نمي‌تواند بهترين روش براي مقابله با ويروس فعال روي يك رايانه باشد. اگر به ابتداي پاراگراف توجه كرده باشيد ذكر كرديم كه عملكرد بعضي از ويروس‌ها به شكلي است كه پس از ورود به سيستم ‌عامل مانع از نصب ويروس‌ياب روي ويندوز مي‌شوند يا ويروس‌ياب موجود را غيرفعال كرده و روي هاردديسك شما منتشر مي‌شوند. پس چنانچه بتوانيد قبل از ورود به ويندوز، ويروس‌ياب را فعال كرده و از آن استفاده كنيد، مي‌توانيد به‌راحتي ويروس را از رايانه حذف كرده و بدون نصب مجدد ويندوز از آن استفاده كنيد. به‌كارگيري اين روش نيز توسط سي‌دي‌هايي تحت عنوان ديسك نجات قابل انجام است. ديسك‌هاي نجات توسط كمپاني‌هاي سازنده نرم‌افزارهاي ويروس‌ياب تهيه مي‌شوند كه امكان استفاده از نرم‌افزار ويروس‌ياب قبل از شروع ويندوز در محيط داس را براي شما فراهم مي‌كنند.

  يكي كم است

  همان‌طور كه گفتيم ديسك‌هاي نجات اين امكان را در اختيار شما قرار مي‌دهند تا قبل از ورود به ويندوز، عمليات ويروس‌يابي را به اجرا درآورده و ويروس را از رايانه خود حذف كنيد. در اينجا لازم است اين نكته را يادآور شويم كه هر ويروس‌ياب براي شناسايي و از بين بردن ويروس‌ها روش مخصوص به خود را دارد. پس ممكن است در اختيار داشتن يك ديسك‌نجات نتواند در تمام موارد جوابگوي نياز شما باشد. در چنين شرايطي بهتر است چندين ديسك‌نجات از چند نرم‌افزار ويروس‌ياب در اختيار داشته باشيد. ‌ ‌

  دوازده + يك

  براي در اختيار داشتن چندين ديسك‌نجات مي‌توانيد هر ديسك‌نجات را روي يك سي‌دي رايت كرده و آنها را همراه با خود داشته باشيد. اما روش بهتري نيز براي اين كار وجود دارد. نرم‌افزار رايگان و قدرتمند ‌SARDU‌ كه مخفف عبارت ‌Shardana Antivirus Rescue Disk Utility‌ است، به شما اين امكان را مي‌دهد تا به‌راحتي 13ديسك‌نجات را روي يك‌دي‌وي‌دي رايت كنيد! همچنين اين نرم‌افزار قادر است چندين ابزار كاربردي و نسخه زنده لينوكس را نيز در كنار اين ويروس‌ياب‌ها براي شما قرار دهد.

  ساده اما پر محتوا

  اگر براي اولين بار بخواهيد از اين نرم‌افزار استفاده كنيد و تمام 13 ديسك‌نجات را نيز به‌كار بگيريد، بايد فايل‌هايي با حجم 6/2 گيگابايت را دانلود كنيد! اين فايل‌ها مجموعه ايميج‌هاي مورد نياز مربوط به هر نرم‌افزار ويروس‌ياب هستند كه توسط اين برنامه در كنار يكديگر و روي يك ديسك براي شما رايت مي‌شوند.

  براي استفاده از اين برنامه بايد به روش زير عمل كنيد:

  1– نرم‌افزار را دانلود كرده و پس از انتقال آن به يك پوشه در هارد‌ديسك خود، با كليك روي فايل ‌sardu.exe‌ آن را اجرا كنيد.

  2– براي دانلود ديسك‌نجات هر نرم‌افزار، كافيست تا روي نام آن نرم‌افزار در برنامه كليك كنيد. با كليك روي نام هر نرم‌افزار پنجره اينترنت اكسپلورر شما باز شده و به‌طور خودكار به لينك دانلود ديسك‌نجات مربوطه منتقل مي‌شويد. پس از انتقال موفقيت‌آميز ‌بايد فايل مورد نياز را دانلود كرده و آن را در پوشه‌اي كه فايل ‌sardu.exe‌ قرار دارد ذخيره كنيد.

  3– پس از آنكه ديسك‌هاي نجات مورد نظر خود را دانلود و در محل ذكر شده ذخيره كرديد، ‌بايد نرم‌افزار را ببنديد و آن را دوباره اجرا كنيد. چنانچه مرحله 2 را به‌درستي به انجام رسانده باشيد، برنامه ‌SARDU‌ به‌طور خودكار ديسك‌هاي نجات ذخيره شده را شناسايي كرده و علامت چك‌مارك موجود در كنار نام نرم‌افزار را فعال مي‌كند. (توجه داشته باشيد كه فايل‌هاي ذخيره شده از مرحله2، ‌بايد به فرمت ‌ISO‌ در پوشه نرم‌افزار ‌SARDU‌ قرار بگيرند و فرمت‌هاي ‌ EXE‌و ‌ZIP‌ در اين نرم‌افزار شناسايي نخواهند شد.)

  4– در نهايت نيز با كليك روي گزينه ‌Crea ISO‌ يك فايل ايميج از تمام ديسك‌هاي نجات موجود براي شما ساخته مي‌شود كه مي‌توانيد به كمك ابزارهاي رايت سي‌دي يا دي‌وي‌دي آن را روي ديسك مورد نظر خود رايت كنيد. همچنين چنانچه روي گزينه ‌Crea USB avviabile‌ كليك كنيد، ديسك‌هاي نجات موردنظر شما در حافظه فلش (كول‌ديسك) ذخيره مي‌شوند.

  5– پس از انتقال ديسك‌هاي نجات روي دي‌وي‌دي يا حافظه فلش مي‌توانيد رايانه خود را توسط آنها بوت كرده و به‌راحتي عمليات ويروس‌يابي را آغاز كنيد.

  چنانچه قصد داريد حافظه فلش خود را به يك كلينيك همراه با 13پزشك مجهز كنيد و جلوي گسترش ويروس‌ها را بگيريد مي‌توانيد با مراجعه به لينك زير آخرين نسخه از اين نرم‌افزار قدرتمند و رايگان را دريافت كنيد:

  http://rapidshare.com/users/GXSNTC

  امیر عصاری
  منبع کلیک جام جم
  Online + mp3
  انجمن گفتگوی دینی
  www.askdin.com

 4. تشکر


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود