جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: نظر شما چیه؟

نوشته
    4,402
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    5 روز 15 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    90

نظر شما چیه؟

به نظر شما چرا با این همه جلسات مذهبی، این همه سخنرانی، این همه الگوهای رفتاری و

گفتاری و این همه زیبایی در دین و مذهب ما ، جامعه ما به این وضع و حال درآمده و دروغ و دورویی

،حق خوری و حق کشی،پاچه خواری و زیراب زنی، تهمت و افترا، غیبت و آبرو ریزی در جامعه و

ادارات بیداد میکنه. چرا از کارگر و کارمند گرفته تا سرمایه داران گردن کلفت دچار یاس و ناامیدی

شده ایم.

به نظر من دلیلش علاقه زیاد ما به دنیا و علایق دنیویه.اینکه وجدان ما خیلی کم رنگه.اینکه فکر

میکنبم تا اخر دنیا ماندنی هستیم اینکه قناعت دیگه بری ما رنگی نداره اینکه سنگ و خشت و آهن

و آجر،چوب و مبل و mdf، پرده های آنچنانی ،کف سرامیک و کاشی ها ی گرانقیمت شده فکرو

ذهنمون . گویی من و تو داریم برای بقیه زندگی میکنیم نه برای خودمون.

اینکه مردم ببینن کابینتمون فلزیه یا مبلمون دمده شده یا ماشین لباسشوییمون قدیمیه وای

آبرومون میره .حتی صله رحم نمی کنیم چون فلانی با کلاسه و زشته بیاد خونمون و وضعه مارو

ببینه.حاضریم سختیهای بیخود و غیر ضروری رو تحمل کنیم اعصاب همه رو خراب کنیم تا مثلا

خونمونو mdf کنیم.

حالا صبح تا شب روزه بگیریم نمازبخونیم بریم احیاء و شب زنده داری

اما یک ذره فکر نکنیم تامل و اندیشه نکنیم که چرا اینقدر از علی و علی وار بودن دور شدیم

کاش به قول معروف شعور رو جایگزین شعار می کردیم.ای کاش

خدایا شرمسارم زین همه بدعهدی و بدزندگانی
    ولی دارم امید بخششت چون مهربانی

2. تشکرها 4

3.  

نوشته
    1,193
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    8 ساعت 55 دقیقه
    دریافت
    68
    آپلود
    1
    گالری
    66

با تشکر از موضوع خوبی که مطرح کردین به نظر من این جلسات مذهبی که گفتین همه گیر نشده چون زیبایی دین به جوونا معرفی نشده، از اون طرف تبلیغات شدید غرب و فرهنگ سکولار بسیار سنجیده و دقیق ذهن و دل جوونا رو نشونه رفته و تا حدودی موفق هم شده. (چون تزیین و کادو پیچی شده )
    تازه اونایی هم که تو جلسات مذهبی شرکت می کنند، اکثرا از دین فقط ظواهر رو گرفتن و اخلاص و رفتار اسلامی واقعی ندارند و بعضا متاسفانه رفتارشون باعث دلزدگی از دین میشه
    واقعا باید شعور جایگزین شعار بشه باید سخنرانی ها و جلسات جذاب و عمیق باشه نه سطحی و آبکی

5. تشکرها 2

نوشته
    1,246
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

بخاطر اين كه امام زمانمون بالا سرمون نيست ، صاحبمون نيست
    شهيد عماد مغنيه: براي من ميل رهبر معظم انقلاب، حجت شرعي است.

7. تشکرها 2

نوشته
    177
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    4 روز 9 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    21
    آپلود
    0
    گالری
    6

جناب نوا این حرف رو نزنین امام زمون بالا سرمون هست هوامون رو هم خیلی داره، این مسائل از کجفهمی های خودمونه
    صاحبون هست فقط کافیه یه جور دیگه نگاه کنی اونوقت تو لحظه لحظه ی زندگیت احساسش می کنی و.....
    باید ثابت كنیم كه شایسته‌ی سلام و درود عرشیانیم

باید گوهر درونمان را از هرچه زنگار پاك كنیم...

9. تشکرها 2

نوشته
    4,402
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    5 روز 15 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    90

یکی از نزدیکان ما از اساتید معروف و سخنرانان بزرگ در کشور محسوب میشه که اتفاقا نویسنده هم هست و چندین کتاب تا حالا به رشته تحریر در آورده و دست برقضا در ماههای محرم و رمضان و شبهای قدر که حضرت علی به شهادت رسیدند و به مناسبتهای مختلف جلسات و سخنرانیهای با شکوهی داره........ اما در مهمانیها و جلسات خودمانی ریخت و پاشها زیاد است .البته وقتی گلایه ای میکنم دوستان می فرمایند خوب دارندگی و برازندگی یا اینکه خوب پول داره دوست داره اینطوری باشه .
    وضعیت خونه که دیوارها چوب و تلویزیون و کلیه امکانات لوکس و....البته بنده خدا دست بخیر هم دارند
    ولی بازم این مسئله همیشه منو اذیت میکنه که آیا واقعا کسی که به واسطه اهل بیت به جایی رسیده و شهرتی و مقامی کسب کرده نباید خودش هم الگوی واقعی در زندگی باشه.یعنی می توان الگو بود با غذاهای آنچنانی سر سفره مهمانی...
    خدایا شرمسارم زین همه بدعهدی و بدزندگانی
    ولی دارم امید بخششت چون مهربانی

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری