صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: کیهان شناسی در قرآن ،قرآن و بیگ بنگ

نوشته
    185
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

کیهان شناسی در قرآن ،قرآن و بیگ بنگ

عمر دنیا و زمین و انبساط آن (بیگ بنگ) - سیاه چاله ها و ستاره های نوترونی همگی گوشه ای از معجزات قرآن است!
    ● نسبت عمر دنیا به عمر زمین:
    سوره ی ۵۰ (ق): آیه ی ۳۸:
    "ما آسمان ها و زمین و آنچه در میان آنهاست در شش روز آفریدیم و هیچ گونه رنج و سختی ای به ما نرسید"
    سوره ی ۴۱ (فصلت): آیه ی ۹:
    "بگو: آیا شما به آن کس که زمین را در دو روز آفرید کافر هستید و برای او همانندهایی قرار می دهید؟ او پروردگار جهانیان است!"
    امروزه دانشمندان با توجه به شواهد موجود عمر زمین را ۴.۵ میلیارد سال پیش بینی می کنند.
    این در حالی است که عمر دنیا ۱۳.۵ میلیارد سال برآورد شده است.
    در قرآن آمده که زمین در دو روز و دنیا در شش روز خلق شد. (عمر دنیا ۳ برابر عمر زمین است).
    اگر این موضوع را با شواهد عینی امروز مقایسه کنیم هیچ کمبودی دیده نمی شود!
    عمر دنیا (۱۳.۵ میلیارد سال) را بر عمر زمین (۴.۵ میلیارد سال) تقسیم کنید.
    جواب ۳ بدست می آید.
    این بدان معناست که علم امروز نیز به این مسئله رسیده که عمر دنیا ۳ برابر عمر زمین است!
    ● سیاه چاله ها و ستاره های نوترونی:
    سوره ی ۸۶ (طارق): آیات ۱ تا ۳:
    "سوگند به آسمان و کوبنده ی شب! و تو نمی دانی کوبنده ی شب چیست. همان ستاره ی ثاقب است!"
    در عربی "ثقب" به معنای چاله و "ثاقب" به معنای چیزی است که چاله را ایجاد می کند.
    نسبیت عام پیش بینی می کند که سیاه چاله ها از ستاره های نوترونی بوجود می آیند. ستاره های نوترونی اکثرا قابل رویت نیستند و تنها با امواج رادیویی (پالس ها) رصد می شوند.امواج دریافتی از این ستاره ها طوری به نظر می رسد که کسی به جایی می کوبد! (ستاره ی کوبنده).
    باور ندارید؟ گوش کنید!
    قرآن در آسمان ستاره ای کوبنده را معرفی می کند که ثاقب است. (چاله ایجاد می کند).
    کلام واضح قرآن در این مورد جایی برای شک نمی گذارد
    ● بیگ بنگ – بیگ کرانچ و انبساط دنیا:
    سوره ی ۵۵ (الرحمن): آیه ی ۳۷:
    "آسمان ها روزی دوباره شکاف برمی دارند و مانند گل سرخی باز می شوند!"
    سوره ی ۵۱ (الذاریات): آیه ی ۴۷:
    "و ما آسمان ها را با قدرت خود بنا کردیم و همواره آن را وسعت می بخشیم!"
    سوره ی ۲۱ (الانبیا): آیه ی ۱۰۴:
    "در آن روز که آسمان را چون طوماری در هم می پیچیم هماگونه که آفرینش را آغاز کردیم آنرا باز می گردانیم. این وعده ای است که بر ماست و قطعا آنرا انجام می دهیم!
    با بیان تئوری بیگ بنگ دانشمندان همواره در صدد گسترش آن بوده اند.مدتی بعد به کمک تحقیقات عده ای از دانشمندان مشخص شد که علاوه بر بیگ بنگ پدیده ای به نام بیگ کرانچ هم باید وجود داشته باشد. و همانطور که دنیا باز شده روزی به همان نقطه ی آغاز جمع می شود. (انا لله و انا الیه راجعون).قرآن این موضوع را در ابتدا به باز شدن یک غنچه ی گل رز تشبیه می کند(تصویر ۲) و بیان می دارد که با قدرت بی انتهای خویش در حال گسترش (انبساط) دنیا است!و روزی همانطور که این دنیا را باز کرد دوباره مانند طوماری آنرا در هم خواهد پیچید. (بیگ کرانچ).و این سخن حقیقت است!
    منبع:
    مستور
    http://www.articles.ir
    از انسانها غمي به دل نگير؛ زيرا خود نيز غمگين اند؛ با آنکه تنهايند ولي از خود ميگريزند زيرا به خود و به عشق خود و به حقيقت خود شک دارند؛ پس دوستشان بدار اگر چه دوستت نداشته باشند...!

**دکتر علي شريعتي**

Don’t be upset from people, because they are upset too, they are alone but they run away from themselves because they are in doubt about themselves & about their love &their fact, so love then even when they don’t love you…

2.  

نوشته
    95
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام

ممنون از بحثی که فرمودید
    اما بنده یک سوال مهم از شما دارم
    چرا قبل از اینکه این نظریه بیان نشده بود ، قران و علمای اون این نظریه رو بیان نکردن ؟
    اصلا چرا قران سردمدار هیچ کشف بزرگی یا نظریه بزرگی نیست ؟
    خب اگه قران این همه راز رمز داره ، همین الان شما قرآنولوژی کنید اونوقت بدین به دانشمندها و اونها کشفش کنن ، پس چرا چیزی نیست که بدید؟

نوشته
    540
    صلوات
    10
    تعداد دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    8 روز 20 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Kherad_gera نمایش پست
    سلام

ممنون از بحثی که فرمودید
    اما بنده یک سوال مهم از شما دارم
    چرا قبل از اینکه این نظریه بیان نشده بود ، قران و علمای اون این نظریه رو بیان نکردن ؟
    اصلا چرا قران سردمدار هیچ کشف بزرگی یا نظریه بزرگی نیست ؟
    خب اگه قران این همه راز رمز داره ، همین الان شما قرآنولوژی کنید اونوقت بدین به دانشمندها و اونها کشفش کنن ، پس چرا چیزی نیست که بدید؟
    به نام خدا.

قرآن کتاب فیزیک نیست که اینجور چیزا مستقیم توش اومده باشه. اما کتابیست که حقابق علمی باهاش حور درمیاد.

با تشکر ، ستایشگر
    هر چه در آسمانها و زمین است از آن خداوند یکتاست. کهکشانها و ستارگان مظهر قدرت اویند. همه فانیند و تنها خداست که می ماند.

حق با علی است و علی با حق.( پیامبر مهربانی ها (ص) )

دانش اگر چه در ثریا باشد ، مردانی از سرزمین پارس به آن دست خواهند یافت. ( پیامبر خوبی ها (ص))

نه تنها جزایر سه گانه بلکه از غرب چین تا شرق مدیترانه ، از جنوب سیبری تا شمال صحرای عربستان از دیرباز مرزهای ایران بزرگ قرار دارد. و در آخر تمامی فرزندان به مادر خود می پیوندند.

5. تشکر

نوشته
    95
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

قرآن کتاب فیزیک نیست که اینجور چیزا مستقیم توش اومده باشه. اما کتابیست که حقابق علمی باهاش حور درمیاد.
    اولا این جواب سوال من نبود
    دوما چیزی که شما میگید و این دوستمون گفته مغلطه ی مصادره به مطلوب نام داره
    سوما خب حالا شما حقیقت رو دربیارید و بدید دانشمندها کشف کنن یکبار هم شما پیشدستی کنید مشکلی پیش میاد؟
    رابعا : حالا شما قرار نیست اعداد و ارقام در بیارید همون چند جمله بگید که به حقیقت نزدیک باشه برای ما بسه
    خامسا:سوره ی تکویر از نظر علمی کلی ایراد و مشکلات داره از همونجا میشه فهمید هیچ فیزیکی در قران نیست و نبوده

7. تشکرها 2

نوشته
    540
    صلوات
    10
    تعداد دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    8 روز 20 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

اولا این جواب سوال من نبود
    دوما چیزی که شما میگید و این دوستمون گفته مغلطه ی مصادره به مطلوب نام داره
    سوما خب حالا شما حقیقت رو دربیارید و بدید دانشمندها کشف کنن یکبار هم شما پیشدستی کنید مشکلی پیش میاد؟
    رابعا : حالا شما قرار نیست اعداد و ارقام در بیارید همون چند جمله بگید که به حقیقت نزدیک باشه برای ما بسه
    خامسا:سوره ی تکویر از نظر علمی کلی ایراد و مشکلات داره از همونجا میشه فهمید هیچ فیزیکی در قران نیست و نبوده
    به نام خدا.

من جواب سوال شما رو ندادم؟ شما میفرمایید چرا شما حقیقتی رو از قرآن برداشت نمیکنید بدید دست دانشمندا و من میگم که این حقیقت ها در قرآن نوشته نشده که بریم و پیداش بکنیم. کجاش مغلطه است؟

هر کاری راهی داره. برگردیم به چند سال پیش ، درست نیست که کسی کلید بکنه و بگه میخوام با قطار برم شیراز. راه رفتن به شیراز ماشین روه. راه کشف و تنظیم قوانین علمی هم بررسی خود طبیعته نه کتاب خدا. کتاب خدا که راهتمای ساخت هواپیما و کشف نیروی جاذبه نیست که.

فیزیکی که به سرعت برق متحول میشه رو چه جوری مطمئنید درسته؟

با تشکر، ستایشگر
    هر چه در آسمانها و زمین است از آن خداوند یکتاست. کهکشانها و ستارگان مظهر قدرت اویند. همه فانیند و تنها خداست که می ماند.

دانش اگر چه در ثریا باشد ، مردانی از سرزمین پارس به آن دست خواهند یافت. ( پیامبر خوبی ها (ص))

نه تنها جزایر سه گانه بلکه از غرب چین تا شرق مدیترانه ، از جنوب سیبری تا شمال صحرای عربستان از دیرباز مرزهای ایران بزرگ قرار دارد. و در آخر تمامی فرزندان به مادر خود می پیوندند.

9. تشکر

نوشته
    95
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

شما میفرمایید چرا شما حقیقتی رو از قرآن برداشت نمیکنید بدید دست دانشمندا و من میگم که این حقیقت ها در قرآن نوشته نشده که بریم و پیداش بکنیم. کجاش مغلطه است؟
    خب شما که با این حرفت خودت رو محکوم میکنی
    بق حرف خودتون هیچ حقیقتی در قران نیست پس این حرفا چیه میزنید؟
    بیا من از یک جمله هزار برداشت ازش میکنم برات چه برسه از هزاران آیه
    به این میگن مصادره به مطلوب شما یه حکم رو از مفروضات تحصیل میکنید بدون استدلال درست...
    این سیستم خیلی وقته منسوخ شده!
    هر کاری راهی داره. برگردیم به چند سال پیش ، درست نیست که کسی کلید بکنه و بگه میخوام با قطار برم شیراز. راه رفتن به شیراز ماشین روه. راه کشف و تنظیم قوانین علمی هم بررسی خود طبیعته نه کتاب خدا. کتاب خدا که راهتمای ساخت هواپیما و کشف نیروی جاذبه نیست که.
    مثالی که زدید رو بنده متوجه نشدم و ربطش رو به موضوع ندونستم
    اما در مورد بقیه حرفاتون دو مسئله مطرحه :
    1 : کتابی که هیچ حقیقت علمی رو در خودش جای نداده چجوری میتونه یک حقیقت رو پیشتر حدس زده باشه ؟خب اگر قرار به حدس بود همون موقع خودش اون نظریه رو اعلام میکرد
    2 : این الله که شما همه ی صفات عالم رو به اون نسبت میدید چرا برای اینکه جهانیان بهش ایمان بیارن حتی یک دونه حقیقت عالم رو بیان نکرده که دنیا بهش ایمان بیارن ؟

11. تشکر

نوشته
    540
    صلوات
    10
    تعداد دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    8 روز 20 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

خب شما که با این حرفت خودت رو محکوم میکنی
    بق حرف خودتون هیچ حقیقتی در قران نیست پس این حرفا چیه میزنید؟
    بیا من از یک جمله هزار برداشت ازش میکنم برات چه برسه از هزاران آیه
    به این میگن مصادره به مطلوب شما یه حکم رو از مفروضات تحصیل میکنید بدون استدلال درست...
    این سیستم خیلی وقته منسوخ شده!

مثالی که زدید رو بنده متوجه نشدم و ربطش رو به موضوع ندونستم
    اما در مورد بقیه حرفاتون دو مسئله مطرحه :
    1 : کتابی که هیچ حقیقت علمی رو در خودش جای نداده چجوری میتونه یک حقیقت رو پیشتر حدس زده باشه ؟خب اگر قرار به حدس بود همون موقع خودش اون نظریه رو اعلام میکرد
    2 : این الله که شما همه ی صفات عالم رو به اون نسبت میدید چرا برای اینکه جهانیان بهش ایمان بیارن حتی یک دونه حقیقت عالم رو بیان نکرده که دنیا بهش ایمان بیارن ؟
    به نام خدا.

دقت بفرمایید. من گفتم که از این قوانین دنیا مثلا جاذبه (فرم ریاضیش منظورمه یا مثلا اینکه علت حرکت ماه به دور زمین و افتادن سیب از درخت یک چیزه) در قرآن ذکر نشده چون ضرورتی نداشته. نه اینکه در قرآن اصلا حقیقتی گفته نشده.

قرآن کتاب خداست. و تنها کسی میتونه از کتاب خدا برداشت بکنه که خود خدا بگه (حضرات معصومین). این برداشت هایی که ما میکنیم تاریخ انقضا داره و با توجه به زمان بهتر میشه.

1- از "خورشید به سوی قرارگاهش در حرکت است"(نوشتار عبارت عربیش رو مطمئن نیستم) پیش بینی و حقیقت علمی بهتر میخواید؟

2- حقیقت بالاتر از وجود قیامت؟ خدا حقیقت رو بیان کرده. ولی اینکه چرا از اون دست حقایقی که شما میگی رو نگفته رو من نمیدونم ولی می تونی از خود خدا بپرسی. شاید لازم نبوده.

با تشکر ، ستایشگر

نوشته
    95
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

دقت بفرمایید. من گفتم که از این قوانین دنیا مثلا جاذبه (فرم ریاضیش منظورمه یا مثلا اینکه علت حرکت ماه به دور زمین و افتادن سیب از درخت یک چیزه) در قرآن ذکر نشده چون ضرورتی نداشته. نه اینکه در قرآن اصلا حقیقتی گفته نشده.
    یه جوری میگید ضرورتی نداشته انگار شما با جبرییل از خدا آیه میگرفتی یا مثل اینکه از خدا سوال کردی !
    بنده دارم میگم اگر الله میخواست کل جهانیان بهش ایمان بیارن پس چرا یک دونه حقیقت رو هم حتی سطحی بیان نکرده یا اصلا چرا اینجوری میگیم چرا همین علما نمیتونن الان حقیقتی رو بیرون بکشن و به ما بدن تا ما بریم دنبالش حتی حقیقتی یا جمله ای خیلی ساده چیزی کمتر از این ...
    قرآن کتاب خداست. و تنها کسی میتونه از کتاب خدا برداشت بکنه که خود خدا بگه (حضرات معصومین). این برداشت هایی که ما میکنیم تاریخ انقضا داره و با توجه به زمان بهتر میشه.
    آخه همون حضرات معصومین هم برداشت حقیقتی از قران نداشتن .
    شما یه کشف بزرگ نام ببرید که حضرات معصومین به اون پی بردن؟
    1- از "خورشید به سوی قرارگاهش در حرکت است"(نوشتار عبارت عربیش رو مطمئن نیستم) پیش بینی و حقیقت علمی بهتر میخواید؟
    عرض کردم اینها همه مصادره به مطلوب هستند از اون نقاشی های نوستراداموس هم میشه میلیون ها برداشت که که هم اکنون هم دارن برداشت میکنن.
    2- حقیقت بالاتر از وجود قیامت؟ خدا حقیقت رو بیان کرده. ولی اینکه چرا از اون دست حقایقی که شما میگی رو نگفته رو من نمیدونم ولی می تونی از خود خدا بپرسی. شاید لازم نبوده.
    این که نشد پاسخ
    الله چون بسیار دانا و سلیم است باید فکر یه اینچنین روزی میکرد که ذهن های کاوشگری ازش پاسخ میخوان چیزی غیر از اینه ؟مگه الله نمیگه من دانای کل هستم ؟ پس چجوری جوابی برای این سوال ها نداره ؟

14. تشکر

نوشته
    895
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    19 دقیقه
    دریافت
    15
    آپلود
    0
    گالری
    1

آیا براستی در قرآن در مورد انفجار بزرگ سخنی آمده است ؟

با درود

آیا براستی در قرآن در مورد مهبانگ( انفجار بزرگ ) سخنی آمده است ؟

لطفا مفصلا با ذکر دلیل بیان نمایید

نوشته
    895
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    19 دقیقه
    دریافت
    15
    آپلود
    0
    گالری
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط ستايشگر نمایش پست
    قرآن کتابیست که حقابق علمی باهاش جور درمیاد.
    بله چون مفسران با هوش در هر صورت بالاخره راهی برای جور چین کردن آیات با علم پیدا می کنند
    ویرایش توسط غلامعلی نوری : ۱۳۹۰/۱۱/۱۵ در ساعت ۲۱:۵۹

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری