صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: برگزیده های سیاسی و اجتماعی از اینجا و آنجا

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۷
  نوشته
  1,379
  مورد تشکر
  3,209 پست
  حضور
  8 ساعت 59 دقیقه
  دریافت
  469
  آپلود
  263
  گالری
  97

  برگزیده های سیاسی و اجتماعی از اینجا و آنجا
  تری هولدبروکس زمانی که در سال ۲۰۰۳ به عنوان نگهبان به بازداشتگاه گوانتانامو رفت، ۱۹ سال داشت. او خدا را قبول نداشت و عاشق نوشیدن مشروبات الکلی، موسیقی هارد راک و تاتو بود....  برگزیده های سیاسی و اجتماعی از اینجا و آنجا

  تری هولدبروکس زمانی که در سال ۲۰۰۳ به عنوان نگهبان به بازداشتگاه گوانتانامو رفت، ۱۹ سال داشت. او خدا را قبول نداشت و عاشق نوشیدن مشروبات الکلی، موسیقی هارد راک و تاتو بود. او یک سال بعد در شرایطی کوبا را ترک کرد که به چهره یی دوست داشتنی در میان زندانیان گوانتانامو تبدیل شده بود و از همه مهم تر اینکه به دین اسلام مشرف شده بود. هولدبروکس که اکنون نامش را به مصطفی عبدالله تغییر داده در حضور یکی از زندانیان گوانتانامو با شهادت دادن مسلمان شد.

  هولدبروکس در آریزونا بزرگ شده و تنها فرزند خانواده یی نابسامان بود که در نهایت پدر و مادرش در هفت سالگی از هم جدا شدند. او نزد پدربزرگ و مادربزرگش بزرگ شد. تری که دوست نداشت جا پای پدر و مادرش بگذارد و دلش می خواست دنیا را ببیند به همین دلیل به ارتش پیوست. او پس از مدتی خدمت در ارتش برای ادامه کارش به گوانتانامو منتقل شد. هولدبروکس پس از دو هفته آموزش و بازدید از زمین برج های دوقلو برای ادامه انجام وظیفه اش راهی گوانتانامو شد. مصطفی عبدالله در این باره می گوید؛ «آنها هیچ مساله یی در مورد دین اسلام به ما نگفتند. آنها به ما ویدئوهای ۱۱ سپتامبر را نشان می دادند و می گفتند زندانیان گوانتانامو بدترین انسان ها هستند. به ما می گفتند آنها پیروان بن لادن هستند و از هر فرصتی برای کشتن انسان های بی گناه استفاده می کنند.»

  عبدالله که سعی می کند جزء به جزء خاطراتش را از آن روزها به یاد بیاورد، می گوید؛ «از همان روز اول حضورم در گوانتانامو سوالات فراوانی در ذهنم شکل گرفت. در آنجا پسربچه یی ۱۶ساله بود که در عمرش اقیانوس را ندیده بود. او دنیای اطرافش را نمی شناخت. با خودم فکر می کردم او چه چیزی درباره جنگ علیه توریسم می داند که در اینجا نگهداری می شود؟»

  وظایف عبدالله در گوانتانامو شامل نظافت، جمع کردن آشغال ها و سرکشی به سلول های زندانیان بود بنابراین او فرصت زیادی برای ارتباط برقرار کردن با زندانیان داشت. رفتار دوستانه عبدالله با زندانیان باعث شده بود آنها او را «نگهبان خوب» بنامند اما در مقابل این رفتار عبدالله به مذاق سایر نگهبانان خوش نمی آمد و موجب شده بود آنها رفتار غیردوستانه یی با او داشته باشند. عبدالله می گوید؛ «در بین همقطارهایم محبوبیتی نداشتم. اکثر آنها فقط به فکر کارهای خلاف و نژادپرستانه بودند. طی چند ماه تصمیم گرفتم حتی با آنها صحبت نکنم.» این مساله حتی به درگیری های فیزیکی میان عبدالله و سایر نگهبانان منجر شد.

  در شرایطی که نگهبانان وقت خود را با مشروبات الکلی و ورزش پر می کردند، عبدالله سعی می کرد بفهمد زندانیان چگونه به رغم آن همه سختی هنوز می توانند لبخند بزنند و روحیه خود را حفظ کنند. او در این باره می گوید؛ «قبل از اینکه به گوانتانامو بیایم هیچ چیزی در مورد اسلام نمی دانستم بنابراین در بدو ورودم به اینجا دچار یک شوک فرهنگی شدم. دوست داشتم تا آنجا که می شود مطالب جدید بیاموزم بنابراین با زندانیان در مورد مسائل سیاسی، وجدانی و فرهنگی آنها صحبت می کردم.» این صحبت ها حس کنجکاوی عبدالله را در مورد اسلام برانگیخت به طوری که او به مطالعه درباره اسلام روی آورد و روزانه حداقل یک ساعت در چت روم ها با مسلمانان درباره اسلام چت می کرد.

  یکی از افرادی که نقش بسزایی در مسلمان شدن تری هولدبروکس داشت یک ژنرال مراکشی الاصل به نام احمد اراکیدی بود. او که ۱۸ سال در بریتانیا کار کرده بود به دلیل حضور در یکی از اردوگاه های القاعده در گوانتانامو نگهداری می شد. هولدبروکس دراین باره می گوید؛ «ما ساعت ها با هم حرف می زدیم. ما درباره کتاب های مختلف، موسیقی و فلسفه با هم حرف می زدیم و حتی بعضی اوقات تا صبح بیدار می نشستیم و درباره مذهب با هم بحث می کردیم.» سرانجام پس از شش ماه حضور در گوانتانامو، هولدبروکس بزرگ ترین تصمیم زندگی اش را گرفت. در ۲۹ دسامبر ۲۰۰۳ در حضور اراکیدی او با شهادت دادن به دین اسلام گروید. او پس از آن دیگر مشروب نخورد. عبدالله می گوید؛ «دوست نداشتم نگهبانان از این مساله که مسلمان شده ام مطلع شوند، از طرفی باید روزی پنج بار نماز می خواندم بنابراین سعی کردم به هر نحوی خودم را از آنها دور نگه دارم.»

  مسلمان شدن باعث شده بود عبدالله بیش از گذشته از کارش ناراضی شود. او احساس می کرد وضعیتش از زندانیان هم بدتر است. او می گوید؛ «زندانیان بیش از من از لحظات خود لذت می بردند. آنها خیلی راحت نگهبانان را سرکار می گذاشتند. زندانیان در محدودیت هایی که داشتند خیلی آزادتر از من بودند. من همه آزادی هایی را که آنها نداشتند، داشتم اما اسیر کارهایی بودم که ارتش از من می خواست آنها را انجام دهم. زندانیان آزادی فکر و اندیشه داشتند که من نداشتم. یکی از کارهایم این بود که زندانیان را برای بازجویی می بردم. بعضی اوقات می نشستم و آنها را تماشا می کردم. زندانیان را در شرایط بسیار بدی برای ساعت ها نگه می داشتند اما آنها تسلیم نمی شدند.»

  مصطفی عبدالله در تابستان ۲۰۰۴ گوانتانامو را ترک کرد و چندی بعد از ارتش به بهانه «اختلالات شخصیتی» اخراج شد. او می گوید؛ «من عاشق اسلام هستم و اکنون بیش از هر زمانی از زندگی خود راضی ام  منبع؛ گاردین(نقل از سایت آفتاب)
  ویرایش توسط [Kavir] : ۱۳۸۸/۰۷/۲۶ در ساعت ۱۷:۱۳


 2. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۷
  نوشته
  351
  مورد تشکر
  502 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  32
  آپلود
  0
  گالری
  2

  عصبانی نمایشگاه راهپیمایی های سیاسی
  نمایشگاه مطبوعات به جای عرصه ای برای نمایش توان مطبوعاتی و رسانه ای کشور، به جای نمایشگاهی فرهنگی برای ارتقا سطح فرهنگ اطلاع رسانی و اطلاع گیری و نشر ، به شبه نمایشگاهی مبدل شده که شاید بهتر باشد اسم آن را نمایشگاه سیاسیات بگذاریم. آنقدر که حاشیه های این نمایشگاه مورد پسند و سلیقه مخاطبان واقع شده و همه توجه ها به آن سمت متمرکز شده شاید توجه ها به سمت سطح و توان مطبوعات، نقد جایگاه آنان به حاشیه رفته است.

  در روزهای برگزاری نمایشگاه، به علت حضور برخی از چهره های سیاسی فضای نمایشگاه ملتهب شده و کاملا رنگ سیاسی به خود گرفت به طوری که شاید جنبه های فرهنگی آن، خود به خود نادیده گرفته شده و کاملا بی رونق به نظر می رسید. حتی در روز یکشنبه کار به راهپیمایی و سر دادن شعار توسط دو گروه مقابل به طور مجزا از هم رسید، که خود بسیار قابل توجه و تعجب برانگیز بود.
  برگزیده های سیاسی و اجتماعی از اینجا و آنجا
  اینکه که چرا باید چنین موضوعی پیش آید در کنار همه عللی که می توان برای آن شمرد؛ نمی توان از نقشی که خود رسانه ها در به وجود آمدن چنین وضعی داشته اند، غفلت کرد.

  در نوشته هایتان به خدا توجه داشته باشید، بدانید که این قلم که در دست شماست در محضر خداست...

  برخی رسانه های کشور در ایام قبل و بعد از انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری بر خلاف رسالت و اخلاق رسانه ای عمل کردند و علاوه بر آن چهره رسانه ها را مخدوش کرده و به وجود آمدن فضایی ناآرام و مبهم در جامعه را دامن زدند. از جمله عملکردهای اشنباه رسانه ها می توان به سوگیری در انتشار اخبار، تحلیل های یک طرفه و ناصواب، قلم تند، تخریب، افترا و رواج شایعه اشاره کرد.

  این رسانه ها به جای اینکه به روند آرامش و ایجاد وحدت در جامعه کمک کنند، فضایی ناآارام را به وجود آوردند. و در واقع خود این رسانه ها از مهمترین عوامل تهدید برای ایجاد فضای آرام در جامعه محسوب می شوند.

  نمایشگاه مطبوعات امسال با اینکه با حضور بیش از 600 غرفه از رسانه‌های داخلی سراسر كشور و همچنین با شركت 35 كشور خارجی برگزار شد اما نشان داد که مطبوعات ما، هنوز نتوانسته اند، پای خود را بیرون از هیجانات سیاسی قرار دهند و در جریان هیجانات قرار نگیرند و یا حتی بتوانند به آن شکل دهند. حتی در اطلاع رسانی اتفاقات اخیر نیز مطبوعات نتوانستند خود را از این جریان به دور دارند و بعضا نوع خبر رسانی آنها به ادامه تنش ها در جامعه کمک می کرد. با این وضعیت وجود چنین اتفاقاتی در نمایشگاه دور از انتظار نبود.

  آنچه در جامعه مطبوعاتی ما از همه مهمتر است گویا جذب مخاطب از هر طریق است. در برخی از رسانه ها دیدها و منظرها حرفه ای نیست و کاملا سو گیری دارد. هر کس با توجه به آنچه به نفع جریان فکری،اجتماعی و سیاسی که به آن منسوب است، به رویدادها نگاه می کند و به بیان ، نقد و تحلیل ان می پردازد و این خود بر خلاف رسالت رسانه هاست.

  مطبوعات ما باید سعی کنند به جای اینکه به چه موضوعی فکر کردن را به مخاطب القا کنند چگونه درست فکر کردن را به آنها آموزش بدهند تا مخاطب خود با قرار گرفتن در جریان اخبار به تحلیل رویدادها بپردازد. مطبوعات باید سعی کنند بصیرت را در مخاطبان ایجاد کنند. مسلما خوانندگان با قرار گرفتن در مسیر اخبار سو گیری شده و یکطرفه به بصیرت دست نمی یابند و قدرت تحلیل نیز از آنها گرفته می شود.

  مطبوعات ما باید سعی کنند به جای اینکه به چه موضوعی فکر کردن را به مخاطب القا کنند چگونه درست فکر کردن را به آنها آموزش بدهند تا مخاطب خود با قرار گرفتن در جریان اخبار به تحلیل رویدادها بپردازد

  در روند نقد و انتقاد نیز برخی از مطبوعات ما دارای عملکردی مطلوبی نیستند، امام خمینی در بیاناتی در جمع مسوولان روزنامه های کیهان، اطلاعات و جمهوری اسلامی در رابطه با شیوه انتقاد اینگونه می فرمایند: ((راجع به انتقاد، البته روزنامه ها باید مسائلی را که پیش می آید را نظر کنند، یک وقت انتقاد است؛ یعنی انتقاد سالم است، این مفید است. یک وقت انتقام است، نه انتقاد، این نباید باشد این با موازین جور در نمی آید. انسان چون با یکی خوب نیست، در مطبوعات او را بکوبد کار درستی نیست. اما اگر کسی خلاف کرده است، باید او را نصیحت کرد، پرده دری نباشد، ولی انتقاد خوب است، باید در این امور خیلی ملاحظه بفرمایید تا مطبوعات مرکزی باشد برای استفاده عموم و این که مردم بفهمند باید چه بکنند و باید چه بشود)) در واقع روش مطبوعات ما باید پرهیز از مخاصمه و لزوم روش ارشادی در مطبوعات می باشد.

  اهتمام به تقوای قلم نیز از از موارد برگشت به ایفای رسالت مطبوعات می باشد: شکستن حدود و حریم اشخاص، نسبت دادن اتهامات به دیگران، اشاعه اخبار غلط و همینطور نگارش تحلیل های ناصواب و منفعت طلبانه از جمله بی تقوایی هایی می باشد که ممکن است توسط صاحبان قلم رخ دهد.

  در آخر اشاره به این فرمایش از امام خمینی خارج از لطف نیست که فرمودنددر نوشته هایتان به خدا توجه داشته باشید، بدانید که این قلم که در دست شماست در محضر خداست....)) یقینا اگر چنین دیدی در میان اهای مطبوعات و سایر رسانه های جمعی به وجود آید، بسیاری از مسایل به وجود نخواهد آمد. اصحاب رسانه ای ما می توانند با اهتمام به این توصیه ها و عمل به رساالت حرفه ای و اخلاقی خویش در برگشت به فضایی آرام و مطلوب و رواج بصیرت در جامعه کمک شایانی کنند. و از حال برای برگزاری هفدهمین نمایشگاه مطبوعات سعی کنند علاوه بر ارائه فرم و ظاهر و بخش سخت افزاری، توانایی خود را در عرصه محتوایی و نرم افزاری خویش و رسالت حرفه ای به کار بگیرند.
  كتاب "آموزش سخت افزار" با فرمت جاوا قابل اجرا در تمامي گوشي هاي همراه
  دانلود

  لينك پست
  .................................................. ..........................

 3. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۷
  نوشته
  351
  مورد تشکر
  502 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  32
  آپلود
  0
  گالری
  2

  تعریف سند و انواع آن
  این سند معتبر است ؟


  سند عبارت است از نوشته ای كه هم شخص مدعی و هم طرف مقابل او یعنی خوانده دعوی قادر به استفاده از آن در محاكمه هستند. خواهان برای اثبات ادعایش و خوانده در مقام پاسخ به ادعای خواهان اسنادی را ارائه می دهند كه بردو نوع اند: عادی و رسمی. اسنادی كه توسط مامورین رسمی و درحدود صلاحیت آنان و مطابق با قانون تنظیم شوند رسمی اند مانند اسنادی كه توسط مامورین اداره ثبت اسناد و املاك تنظیم می شود یا توسط دفاتر اسناد رسمی و یا اداره ثبت احوال و ... .


  اما مقصود از مامورین رسمی و حدود صلاحیت آنان در تعریف سند رسمی چیست ؟

  مامور رسمی كسی است كه از سوی حكومت به انجام كاری مامور شده است و لازم نیست كه حتماً بین مامور و دولت رابطه استخدامی برقرار شده باشد مانند دفاتر اسناد رسمی، زیرا سردفتر كارمند دولت نیست، گرچه سردفتری شغلی غیردولتی محسوب می شود ولی از آنجایی كه سردفتر از سوی دولت مامور به تنظیم معاملات است، سردفتر مامور رسمی به حساب می آید. اما مقصود از صلاحیت آن است كه مامور هم ذاتاً و هم محلاً دارای قابلیت قانونی برای تنظیم سند باشد. برای مثال سردفتر اسناد رسمی ذاتاً صلاحیت تنظیم معاملات را دارد ولیكن ذاتاً صلاحیت تنظیم و صدور گواهی فوت را ندارد همان طور كه كارمند اداره ثبت احوال ذاتاً صلاحیت صدور گواهی طلاق و یا ازدواج را ندارد.
  برگزیده های سیاسی و اجتماعی از اینجا و آنجا
  چك وسفته از جمله اسناد عادی اند زیرا تنظیم آنها توسط اشخاصی صورت می گیرد كه مامور رسمی نیستند

  به نظر شما اگر سندی توسط ماموری كه فاقد صلاحیت است صادر شود آیا نوشته دارای اعتبار است ؟

  برای این كه نوشته ای رسمی محسوب شود سه شرط لازم است:

  1) سند توسط مامور رسمی تنظیم اسناد تهیه شود. 2) مامور دارای صلاحیت تنظیم آن باشد. 3) سند با رعایت مقررات قانون تنظیم شده باشد


  هرگاه نوشته ای فاقد یكی از این سه شرط باشد آن نوشته درصورتی كه دارای مهر یا امضای طرف باشد عادی محسوب می شود.

  اما در رابطه با اینکه چه اسنادی عادی محسوب می شوند باید بدانید که نوشته هایی كه افراد با یكدیگر برای تنظیم امور جاری شان تنظیم می كنند و نیز نوشته هایی كه فاقد هریك از شرایط سه گانه مذكور در بالاباشند سند عادی به شمار می آیند.

  چك وسفته از جمله اسناد عادی اند زیرا تنظیم آنها توسط اشخاصی صورت می گیرد كه مامور رسمی نیستند و صرف چاپی بودن یك نوشته یا تایپ آن در سربرگ های آرم دار مانند آنچه كه توسط بنگاه ها، آژانس های املاك یا فروش اتومبیل صورت می گیرد موجب رسمی شدن یك سند نمی شود. البته باید توجه داشت كه چك و سفته چنانچه با رعایت مقررات قانون تنظیم شوند دارای مزایایی اند كه سایر اسناد عادی از آن برخوردار نیستند. برای مثال دارنده چك می تواند برای مطالبه وجه چك به جای آن كه به دادگاه مراجعه كند با رجوع به اداره ثبت اسناد و املاك همانند اسناد رسمی از مزایای آن بهره مند شود و بدون حكم دادگاه آن را به اجرا بگذارد ولی با این همه ماهیت چك تغییر نمی كند و یك سند عادی به شمار می آید.

  مزایای اسناد رسمی

  اگر بخواهیم مزایا و حدود اعتبار اسناد رسمی را احصا كنیم عبارتند از:

  1-اسناد رسمی درباره طرفین تنظیم كننده و جانشین قانونی شان مانند ورثه آنان معتبر است.

  2-تاریخ تنظیم سند رسمی نه تنها نسبت به طرفین معامله بلكه نسبت به سایر اشخاص نیز اعتبار دارد پس اگر آقایان «الف» و «ب» با سند رسمی، اتومبیلی را معامله كنند و سپس «الف» با سند عادی به تاریخ قبل یا بعد از آن با دیگری همان اتومبیل را معامله كند تاریخ سند رسمی نسبت به این شخص ثالث نیز معتبر است و نمی تواند صرفاً به استناد سند عادی اتومبیل را از مالكیت آقای «ب» خارج كند.

  3-در مقابل سند رسمی انكار و تردید قابل توجه نیست و صرفاً می توان نسبت به آن ادعای جعل كرد زیرا اصل بر صحت و اصالت اسناد رسمی است، برای مثال اگر «الف» به استناد سند رسمی از آقای «ب» مطالبه وجه كند آقای «ب» نمی تواند بگوید كه من چنین سندی را امضا نكردم و منتسب به من نیست و «الف» باز ثابت كند كه سند را من امضا زدم بلكه فقط می تواند ادعای جعل كند كه در این حالت مسلماً بار اثبات این ادعا نیز با اوست و اگر نتواند جعلیت سند رسمی را به اثبات برساند اصل بر اصالت سند رسمی است و به پرداخت وجه مندرج در سند محكوم خواهد شد مگر اینكه ثابت كند كه سند به جهتی از جهات قانونی از اعتبار افتاده است برای مثال وجه آن را پرداخته است.

  در دو حال اسناد عادی اعتبار اسناد رسمی را پیدا می كنند:

  الف- شخصی كه سند عادی علیه او اقامه شده صدور آن را از جانب تایید كند


  ب- در دادگاه ثابت شود كه سند عادی كه مورد انكار قرار گرفته از سوی شخص منكر قبلاً به امضا و مهر رسیده است

  اگر مستند ادعای خواهان سند عادی باشد طرف مقابل می تواند منكر آن شود.اصولاً اثبات اصالت سند عادی با كسی است كه به آن استناد می كند و طرف مقابل به صرف اظهار انكار مسئولیتی بابت اثبات اصالت سند عادی ندارد. فرض كنیم «الف» به موجب یك سند عادی از آقای «ب» مطالبه مبلغی می كند «ب» می تواند با اظهار این مطلب كه چنین سندی را امضا نكرده از خود سلب مسئولیت كند و در این حالت آقای «الف» است كه باید صحت و اصالت سند عادی را به اثبات برساند.

  چند نكته مهم:

  - مفاد اسناد هنگامی اعتبار دارند كه مخالف با قوانین مملكتی نباشند برای مثال اگر در سندی آمده باشد كه طرف مقابل متعهد شده 10كیلوگرم تریاك در فلان تاریخ تحویل فلان شخص دهد چنین تعهد و سندی باطل است.

  - شهادت نامه سند محسوب نمی شود و فقط اعتبار شهادت دارد.

  - در دو حال اسناد عادی اعتبار اسناد رسمی را پیدا می كنند:

  الف- شخصی كه سند عادی علیه او اقامه شده صدور آن را از جانب تایید كند.

  ب- در دادگاه ثابت شود كه سند عادی كه مورد انكار قرار گرفته از سوی شخص منكر قبلاً به امضا و مهر رسیده است.

  - اگر مقررات مربوط به ابطال تمبر نسبت به اسناد رسمی رعایت نشده باشد صرفاً عدم ابطال تمبر موجب خروج سند مزبور از رسمیت نیست.

  - اگر در ذیل سند یا حاشیه یا پشت آن مندرجاتی باشد كه حكایت از بی اعتباری یا از اعتبار افتادن تمام یا قسمتی از مفاد سند كند حتی در صورت نداشتن امضا یا تاریخ به آن توجه می شود و دارای اثر است و دادگاه آن را معتبر می شناسد. همچنین است كه به وسیله خط كشیدن یا به نحو دیگری سند را باطل كنند. البته اگر طرف مقابل، آن نوشته ها را كه حاكی از بی اعتباری سند است، باطل بداند و یا بطلان آنها را امضا كرده باشد و یا دادگاه به دست بیاورد كه آن نوشته ها باطل بوده به این مندرجات ترتیب اثر داده نخواهد شد و سند مزبور دارای اعتبار است.

  - اسناد رسمی و اسنادی كه در حكم اسناد رسمی اند مانند چك دارای مزایایی از حیث آئین دادرسی مدنی هستند برای مثال دارنده این گونه اسناد چنانچه بخواهند قبل از صدور حكم دادگاه اموال طرف مقابل را توقیف و تامین كنند (تامین خواسته) بدون پرداخت خسارت احتمالی درخواست شان پذیرفته خواهد شد.
  كتاب "آموزش سخت افزار" با فرمت جاوا قابل اجرا در تمامي گوشي هاي همراه
  دانلود

  لينك پست
  .................................................. ..........................

 4. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۷
  نوشته
  351
  مورد تشکر
  502 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  32
  آپلود
  0
  گالری
  2

  خجالت هدفمند کردن یارانه های به زبان ساده
  برگزیده های سیاسی و اجتماعی از اینجا و آنجا
  چند ماده از لایحه هدفمند كردن یارانه‌ها در مجلس شورای اسلامی تصویب شد. در ماده یك به دولت اجازه داده شد قیمت حامل‌‌های انرژی را افزایش دهد. هر چند در متن ماده مذكور از دولت خواسته شده تا در مدت 5 سال این افزایش صورت گیرد اما نكته مهم این ماده این است كه دولت مكلف است قیمت های سال پایه اجرای این قانون را طوری تعیین نماید كه میزان درآمد حاصل از آن حداقل ده هزار میلیارد تومان و حداكثر بیست هزار میلیارد تومان باشد.

  با فرض اینكه دولت تصمیم بگیرد حداكثر این منابع را بدست آورد، اجازه دارد قیمت‌های حامل‌های انرژی و آب را به گونه‌ای افزایش دهد كه ۲۰ هزار میلیارد تومان «درآمد جدید» كسب كند. برای كسب این مبلغ تركیب مختلفی از قیمت حامل‌ها قابل تصور است. به نظر می رسد برای اجرایی شدن این قانون، قیمت حامل‌های انرژی در سال آینده (سال پایه) به شرح زیر خواهد بود (تركیب‌های دیگری نیز ممكن است): بنزین 400 تومان، نفت‌گاز 60 تومان،‌ نفت‌كوره،‌ نفت سفید و گاز مایع 45 تومان، گاز طبیعی 44 تومان، برق 50 تومان و آب 100 تومان

  اگر 10 هزار میلیارد تومان را بین 36 میلیون نفر تقسیم كنیم به هر نفر ماهانه در حدود 23 هزار تومان خواهد رسید.

  اگر همه مصوبات كمیسیون ویژه در صحن علنی نیز تصویب شود، دولت مجاز است حداكثر تا پنجاه (%50) درصد خالص وجوه حاصل از اجراء این قانون را در قالب بندهای زیر هزینه نماید:

  الف - پرداخت نقدی و یا غیرنقدی به پنج دهك در آغاز دوره اجرا و تغییر تدریجی آن به برقراری نظام جامع تامین اجتماعی

  ب - اجراء نظام جامع تامین اجتماعی برای جامعه هدف از قبیل:

  1- گسترش و تامین بیمه های اجتماعی ، خدمات درمانی ، تامین و ارتقاء سلامت جامعه و پوشش دارویی و درمانی بیماران خاص و صعب العلاج .

  2- كمك به تامین هزینه مسكن ، مقاوم سازی مسكن و اشتغال .

  3- توانمند سازی و اجراء برنامه های حمایت اجتماعی .

  با فرض اینكه بتوان همه‌ی 20 هزار میلیارد تومان درآمد جدید بدست آمده را درآمد خالص دانست نصف این مبلغ یعنی 10 هزار میلیارد تومان در اختیار دولت است تا صرف امور مذكور شود.

  مجددا فرض می كنیم دولت تصمیم بگیرد همه‌ی این مبلغ را به صورت نقدی بین نصف خانوارها توزیع كند و سایر وظایف انجام شده در این قانون برای گسترش بیمه‌های اجتماعی را انجام ندهد. اگر 10 هزار میلیارد تومان را بین 36 میلیون نفر تقسیم كنیم به هر نفر ماهانه در حدود 23 هزار تومان خواهد رسید. البته این مبلغ به سرپرستان خانوارها تعلق می‌گیرد و در نتیجه به هر خانوار ۵ نفره كه تحت پوشش پرداخت یارانه نقدی قرار بگیرد، در حداکثر حالت ممکن چیزی حدود 116 هزار تومان در ماه می‌رسد.
  كتاب "آموزش سخت افزار" با فرمت جاوا قابل اجرا در تمامي گوشي هاي همراه
  دانلود

  لينك پست
  .................................................. ..........................

 5. #5

  تاریخ عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۷
  نوشته
  351
  مورد تشکر
  502 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  32
  آپلود
  0
  گالری
  2

  اشاره شفافیت در پاسخگویی با تعیین چند سخنگوی دولت
  محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اعلام این خبر كه از این به بعد چندین سخنگو خواهیم داشت، تصریح كرد:

  برای تعیین سخنگو با افرادی در حال رایزنی هستیم و چندین سخنگو خواهیم داشت؛ به‌طور مثال در بخش اقتصادی یك سخنگوی مجزا و در بخش‌های دیگر نیز همین‌طور.  در اظهارت رئیس‌جمهوری اشاره نشده است كه این سخنگویان تازه چه كسانی هستند اما از چندی پیش گمانه‌زنی‌ها درباره افرادی چون اسفندیار رحیم مشایی ؛ ثمره هاشمی و نام‌های دیگر به گوش می‌رسد؛ هر چند هیچ كدام از این اسامی هنوز تایید نشده‌است. از آنجا كه سخنگویی مجموعه‌ای مثل قوه مجریه، نیاز به فردی دارد كه بر تمامی حوزه‌های فعالیتی دولت اشراف داشته باشد و یافتن چنین فردی در شرایط امروزی كه اغلب امور تخصصی شده است بسیار سخت است، دولت درصددتقسیم بندی حوزه‌های مختلف فعالیتی برآمده و بر آن است كه مسئولیت پاسخگویی به هر بخش را به یك نفر از متخصصین آن حوزه بدهد.

  به علاوه این اقدام موجب می‌شود كه دیگر سخنگویان تعیین شده، اطلاعات نادرست و غیرشفاف در اختیار رسانه‌ها نگذارند.

  در بسیاری از موارد به‌علت فقدان اشراف سخنگو به حوزه‌ای، سؤالات خبرنگاران با پاسخ‌های غیرشفاف روبه‌رو می‌شد و یا در بسیاری از موارد پاسخ به سؤال خبرنگار به جلسات دیگر موكول می‌شد و این خود، وقفه‌ای در مسیر اطلاع رسانی صحیح به شمار می‌رفت و در خیلی از مواقع تا جلسه بعدی سؤال از موضوعیت خارج می‌شد.
  كتاب "آموزش سخت افزار" با فرمت جاوا قابل اجرا در تمامي گوشي هاي همراه
  دانلود

  لينك پست
  .................................................. ..........................

 6. #6

  تاریخ عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۷
  نوشته
  351
  مورد تشکر
  502 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  32
  آپلود
  0
  گالری
  2

  دعوت 9 دروغ بزرگ اوباما
  کارشناس مرکز مطالعات جهانی‌سازی "لسبریج" بررسی کرد:
  9 دروغ بزرگ اوباما

  هماهنگ کننده رسانه‌ای مرکز مطالعات جهانی‌سازی دانشگاه "لسبریج" کانادا با بررسی شعارها و وعده‌های انتخاباتی اوباما و مقایسه آنها با عملکرد وی در نقاط گوناگون جهان، نتیجه گرفته است که اوباما تنها یک دروغ تبلیغاتی بزرگ از سوی گردانندگان اصلی صحنه سیاسی آمریکاست.  به گزارش شبکه ایران، پایگاه خبری "ولترنت" با انتشار مقاله‌ای به قلم " جاشوا بلکنی " هماهنگ کننده رسانه‌ای مرکز مطالعات جهانی‌سازی دانشگاه "لسبریج" کانادا، به بررسی شعارها وادعاهای اوباما قبل از انتخابات و سیاست‌های کاملا متناقض او پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری پرداخته است.

  بنابراین گزارش، بلکنی معتقد است که مردم آمریکا دچار نوعی سردرگمی در مورد اوباما شده‌‌اند و نمی‌دانند کدام یک از دو چهره وی را باور کنند: یک قهرمان جنبش حقوق اجتماعی برابر و یا یک جنگ‌طلب که به دنبال ادامه جنگ‌افروزی‌های پیشینیان است؟

  همچنین شعارهای توخالی " تغییر " و "بله ما می توانیم" نیز از شعارهای فریبکارانه‌ی گروه اوباما بودند که اولین دروغ او خیلی زود جعلی بودن آن در اوایل ژانویه 2009 یعنی طی کشتار فلسطینیان توسط اسرائیل در غزه مشخص شد

  نویسنده این گزارش می‌افزاید: وقایع بحث برانگیز 11 سپتامبر 2001، که طی آن سه ساختمان در نیویورک توسط دو هواپیما منهدم شدند، بهانه‌ای مبهم برای"جنگ علیه ترور" را فراهم آورد. باید توجه داشت که "جنگ علیه ترور" در واقع عبارتی بود که در سال 1979 توسط نخست وزیر اسرائیل ابداع شد.
  تبلیغات برای اوباما از تبلیغات شرکت‌های تجاری هم قوی‌تر بوده!

  نویسنده با اشاره به اینکه در جستجوهای اینترنتی خود متوجه شده که نام تجاری "اوباما" با شکست دادن شرکت‌های بزرگی همچون "اپل" موفق شده عنوان بهترین تبلیغات سال را از پایگاه "تبلیغات قرن" کسب کند، تاکید می‌کند که نام تجاری "اوباما"، یعنی پذیرفتن زیرساخت‌های پیچیده‌ترین و مهلک‌ترین ارتشی که همیشه در خدمت توسعه برنامه‌های امپریالیستی بوده است. در واقع نام تجاری اوباما را، به سادگی می‌توان تلاشی برای کسب مشروعیت و مقابله با بدبینی مردم کشورهایی دانست که این نام به آن جا می‌رود تا اموال آن‌ها را به یغما برده و غارت کند.


  بر اساس این گزارش، "کریس هدگس"،‌ خبرنگار آمریکایی در تشریح چگونگی استفاده تبلیغاتی غرب از نام اوباما می‌گوید: رئیس جمهور اوباما کاری را انجام می‌دهد تا شما احساس متفاوتی از کار او پیدا کرده و چیز دیگری را باور کنید. این ذات تبلیغات موفق است. شما کاری انجام می‌دهید که بیننده را جذب کند. در حقیقت رئیس جمهور "باراک حسین اوباما"، بر خلاف باور های مردمی ، از حمایت اغلب شرکت‌ها برخوردار بود بطوریکه که این حمایت‌ها حتی بیش از حمایت‌هایی بود که از رقیب جمهوری‌خواه او یعنی "جان مک‌کین" می‌شد.


  نویسنده این گزارش می‌نویسد: استفاده از نام اوباما رکورد 75میلیون دلار را در تبلیغات تلویزیونی، تا قبل از پیروزی او در انتخابات بدست آورد. بسیاری از جوامع جهانی به حدی هیپنوتیزم این جوان کاریزماتیک سیاه‌پوست که نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا بود، شدند که در واقع نتوانستند به درستی سیاست‌ او را تجزیه و تحلیل کرده و مورد انتقاد قرار دهند. این در حالی است که اگر بیشتر مردم برنامه‌های اوباما را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهند متوجه می‌شوند که انتخاب میان او و حریف پیر و ناتوانش همانند انتخاب بین پپسی و کوکاکولا است! زیرا هر دو نامزد در اکثر موارد هم نظر بودند، هر دو به روش‌های دو حزب اصلی آمریکا متعهد بودند که مهمترین این روش‌ها نیز ادامه جنگ غیر قانونی آمریکا علیه ترور بود.
  اوباما در عمل همان راه بوش را ادامه می‌دهد

  اوباما مثل بوش و مک کین اساس توجیه این جنگ غیر قانونی را بر اعترافات به دست آمده تحت شکنجه از شخصی به نام "خالد شیخ محمد"، که خود نیز سابقا به سازمان سیا وابسته بوده، بنا کرده است.

  اولین دروغ: همچنین شعارهای توخالی " تغییر " و "بله ما می توانیم" نیز از شعارهای فریبکارانه‌ی گروه اوباما بودند که اولین دروغ او خیلی زود جعلی بودن آن در اوایل ژانویه 2009 یعنی طی کشتار فلسطینیان توسط اسرائیل در غزه مشخص شد. کشتاری که طی آن نیروهای اسرائیلی در برابر مردمانی قرار گرفتند که اغلب آنها غیرمسلح و حتی دچار سوء تغذیه بودند.

  دومین دروغ: نویسنده این مقاله با اشاره به سیاست‌های جنگ‌طلبانه اوباما وی را یادآور می‌شود که وی طی 100 روز اول ریاست‌جمهوری خود شکنجه زندانیان در زندان‌های آمریکا را توجیه کرد و خواستار حمایت از دولت به منظور تجهیز مرگ‌آورترین مجتمع صنعتی نظامی دنیا شد.

  سومین دروغ: همچنین اوباما در کتاب خود که با نام " نجات رویای آمریکایی" منتشر کرده است، درمورد افزایش هزینه‌های نظامی می‌گوید: در واقع، با توجه به کاهش نیروهای ما بعد از جنگ عراق و افغانستان، احتمالا در آینده نیاز به بودجه بیشتری به منظور آمادگی، بازسازی و جایگزینی تجهیزات خواهیم داشت."


  چهارمین دروغ: اوباما راه هر گونه تلاش برای تعقیب جنایتکاران جنگی دولت بوش را مسدود کرد، دادن مصونیت به استادان حقوق از قبیل "جان یو" و "آلبرتو گونزالس" که شبه توجیهات حقوقی را برای شکنجه و گروگان‌گیری‌های کاخ سفید فراهم کردند نیز از دیگر اقدامات او بود.

  اوباما با استقرار موشک‌هایی در اطراف مرز روسیه ادعا می‌کند که این اقدام را برای مقابله با ایران که "تهدیدی واقعی" برای اروپا و آمریکا محسوب می‌شود،‌ انجام می‌دهد. این در حالی است که آژانس بین المللی انرژی اتمی تصریح کرده است که ایران، بر خلاف پاکستان ، انگلیس، اسرائیل و برخی دیگر از دوستان آمریکا، هیچ گونه برنامه ساخت تسلیحات هسته‌ای را در دست اجرا ندارد

  پنجمین دروغ:‌ همچنین سیاست استعماری بوش علیه مردم افغانستان نیز نه تنها "تغییر" نکرد، شدیدتر هم شد. بطوریکه اوباما دستور ساخت یک سری از پایگاه‌های دائمی را در سراسر این کشور ویران شده، صادر کرد.


  ششمین دروغ: این گزارش در ادامه و به عنوان ششمین دروغ با اشاره به سیاست‌های اوباما در قبال ایران، روسیه و چین می‌نویسد: سیاست های امپریالیستی اوباما در برابر قدرت‌های در حال ظهوری همچون روسیه و چین نیز صرفا حالت سیاست‌های دوران جنگ سرد را دارد. اوباما با استقرار موشک‌هایی در اطراف مرز روسیه ادعا می‌کند که این اقدام را برای مقابله با ایران که "تهدیدی واقعی" برای اروپا و آمریکا محسوب می‌شود،‌ انجام می‌دهد. این در حالی است که آژانس بین المللی انرژی اتمی تصریح کرده است که ایران، بر خلاف پاکستان ، انگلیس، اسرائیل و برخی دیگر از دوستان آمریکا، هیچ گونه برنامه ساخت تسلیحات هسته‌ای را در دست اجرا ندارد.

  هفتمین دروغ: این نویسنده کانادایی در ادامه با اشاره به سیاست‌های اوباما در قبال عراق می‌نویسد: دروغ بزرگ دیگر اوباما که در تبیلغات انتخاباتی وی مطرح می‌شد، وعده عقب نشینی نیروهای ایالات متحده از کشوری بود که آمریکا آن را تخریب کرده و به حمام خونریزی‌های فرقه‌ای تبدیل کرده بود. اما این دروغ در حالی شکل گرفت که از یک طرف رسانه‌های طرفدار اوباما ، ادعا می‌کردند که نیروهای امریکا به زودی از عراق خارج خواهند شد و از سوی دیگر وب سایت‌های دولتی ارتش آمریکا تاکید می‌کردند که 70 هزار سرباز آمریکایی طی 15 تا 20 سال آینده در عراق باقی خواهند ماند. همچنین "هیلاری کلینتون"، وزیر خارجه آمریکا نیز طی یک سخنرانی این استراتژی بلند مدت حضور در عراق را بطور ضمنی تایید کرد.

  هشتمین دروغ: بلکنی در ادامه گزارش خود همچنین با اشاره به جنگ آمریکا علیه افغانستان و کشتار غیرنظامیان افغان بدست نیروهای آمریکایی می‌نویسد: آمریکا حتی به قلمرو پاکستان نیز تجاوز کرده است، بطوریکه 700 روستایی بی‌گناه پاکستانی بر اثر بمباران هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی کشته شده‌اند.

  نهمین دروغ: این گزارش همچنین تاکید می‌کند که همه ما به خوبی می‌دانیم که کودتای هندوراس نیز با حمایت واشنگتن صورت گرفته تا تغییرات مورد نظر آمریکا، در آمریکای لاتین نیز اجرا شود.

  در انتها نویسنده گزارش با به تمسخر گرفتن ادعاهای تغییر اوباما و طرفداران او می‌گوید: پس کجاست آن تغییری که اوباما در مبارزات انتخاباتی خود متعهد شد؟ و مهمتر از آن مخالفان چپ‌گرایی که اکثرا در طول سال‌های ریاست جمهوری بوش جنبش صلح را تشکیل دادند کجا هستند؟ و دست آخر اینکه آیا نام اوباما که از آن برای تبلیغات سیاست‌های آمریکا استفاده می‌شود، یک ترفند تبلیغاتی از سوی کسانی نیست که منفعت خود را در جنگ‌افروزی می‌بینند؟
  كتاب "آموزش سخت افزار" با فرمت جاوا قابل اجرا در تمامي گوشي هاي همراه
  دانلود

  لينك پست
  .................................................. ..........................

 7. #7

  تاریخ عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۷
  نوشته
  351
  مورد تشکر
  502 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  32
  آپلود
  0
  گالری
  2

  دعوت دسترسی به اینترنت قانونی شد!
  دولت فنلاند حق انسانی دسترسی به اینترنت سریع را وارد قوانین کشور خود نمود.
  برگزیده های سیاسی و اجتماعی از اینجا و آنجا
  به گزارش خبرنگار "تابناک" از اول ماه ژوئیه سال آینده دولت فنلاند دسترسی تک تک شهروندان خود به اینترنت با سرعت 1 مگابیت در ثانیه را قانونا تضمین خواهد نمود.

  فنلاند به این ترتیب تبدیل به اولین و تنها کشور جهان شده است که دسترسی همه شهروندان خود به اینترنت سریع را در قوانین خود گنجانده و تضمین نموده است.

  از اول ماه ژوئیه سال آینده دولت فنلاند دسترسی تک تک شهروندان خود به اینترنت با سرعت 1 مگابیت در ثانیه را قانونا تضمین خواهد نمود

  به این ترتیب دولت فنلاند موظف خواهد بود تا بر اساس قانون از حق دسترسی همه شهروندان خود به اینترنت به مانند دیگر نیازهای اولیه بشری از قبیل کار, حقوق بی کاری, غذا, مسکن, امنیت و خدمات درمانی پاسداری نموده و آن را تضمین نماید.

  دولت فنلاند همزمان تصمیم گرفته است که حق قانونی دسترسی شهروندان خود به اینترنت سریع را از اول ژانویه سال 2015 به سرعت 100 مگابیت در ثانیه افزایش دهد.
  كتاب "آموزش سخت افزار" با فرمت جاوا قابل اجرا در تمامي گوشي هاي همراه
  دانلود

  لينك پست
  .................................................. ..........................

 8. #8

  تاریخ عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۷
  نوشته
  351
  مورد تشکر
  502 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  32
  آپلود
  0
  گالری
  2

  دعوت مخالفت تند مجلس با ارسال اورانیوم به روسیه
  برگزیده های سیاسی و اجتماعی از اینجا و آنجا
  نمایندگان شاخص مجلس چون علی لاریجانی رئیس، محمدرضا باهنر نایب‌رئیس و علاءالدین بروجردی رئیس كمیسیون سیاست خارجی مجلس مخالفت خود را با این طرح اعلام كرده‌اند و ارسال سوخت هسته‌ای به خارج را به صلاح ندانسته‌اند.

  سایت تابناک به نقل از تهران امروز نوشت: سران مجلس با پیشنهاد خروج اورانیوم غنی‌شده از كشور مخالفت كردند و علی لاریجانی رئیس مجلس طی اظهارنظری پیشنهاد محمد البرادعی رئیس آژانس اتمی را نوعی فریب نامید.

  بر اساس طرحی كه محمد البرادعی ارائه كرده است ایران حدود 70 درصد از اورانیوم با غنای 5 /4 درصدی كه در اختیار دارد به روسیه ارسال می‌كند و روسیه این اورانیوم را به غنای حدود 20 درصدی می‌رساند و سپس به فرانسه ارسال می‌شود تا به میله‌های سوخت هسته‌ای برای استفاده از رآكتور هسته‌ای تهران تبدیل شود.

  سه كشور فرانسه، آمریكا و روسیه با این پیشنهاد موافقت كرده‌اند و روسیه هم مامور اجرای این پیشنهاد شده است. ایران اعلام كرده است كه حداقل یك هفته طول خواهد كشید تا پاسخ نهایی خود را به این پیشنهاد بدهد.

  اما در این میان نمایندگان شاخص مجلس چون علی لاریجانی رئیس، محمدرضا باهنر نایب‌رئیس و علاءالدین بروجردی رئیس كمیسیون سیاست خارجی مجلس مخالفت خود را با این طرح اعلام كرده‌اند و ارسال سوخت هسته‌ای به خارج را به صلاح ندانسته‌اند.

  در تندترین موضع‌گیری، علی لاریجانی طی گفت‌وگویی با ایسنا گفت: «من احساس می‌كنم و در سفر اخیر به ژنو هم براساس مذاكراتی كه داشتیم این تلقی برای من بیشتر شد كه غربی‌ها اصرار دارند به سمت نوعی فریبكاری بروند و یا به نوعی مواردی را به ما تحمیل كنند. به این معنا كه مطرح كردند ما زمانی سوخت 20 درصد را به ایران می‌دهیم كه شما مواد غنی‌شده خود را به ما بدهید، كه ما هیچ ارتباطی بین این دو مساله نمی‌بینیم.»

  سران مجلس با پیشنهاد خروج اورانیوم غنی‌شده از كشور مخالفت كردند

  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با یادآوری اینكه هر كشوری كه طبق ضوابط، یك رآكتور اتمی دارد كشورهای دارای سوخت باید سوخت آن كشور را تامین كنند، خاطرنشان كرد:« البته به نظر می‌رسد كه اینان می‌خواهند یك فكر جدیدی را القا كنند و یك شیطنتی در این موضوع داشته باشند و به جای آنكه سوخت را به ما تحویل دهند می‌خواهند سوخت بگیرند كه این تلقی اشتباهی است.»

  رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال كه چه تضمینی وجود دارد كه غربی‌ها مثل گذشته زیر قول‌های‌شان نزنند و به وعده‌هایی كه در این مذاكرات می‌دهند عمل كنند؟، گفت:« تضمین آن‌چنانی وجود ندارد، اگر تضمینی وجود داشت طبق قوانین آژانس باید سوخت این نیروگاه را به ما بدهند، سوال اینجاست كه چرا نمی‌دهند؟ این قضیه معلوم می‌كند كه هیچ تضمینی وجود ندارد، لذا ما باید نسبت به این قضیه بسیار هوشیار باشیم. چرا كه اینان با نوعی فضاسازی به دنبال این هستند كه بر روی اراده‌ ما تاثیر بگذارند.»

  لاریجانی با تاكید بر اینكه غربی‌ها می‌خواهند به بهانه دادن سوخت نیروگاه، سوخت از ما بگیرند كه این معادله هیچ توجیه قانونی و عقلی ندارد، ادامه داد: «حدس من این است كه پشت صحنه، آمریكایی‌ها با برخی از كشورها زد و بندهایی دارند تا به بهانه‌ تامین سوخت نیروگاه اتمی، مواد غنی‌شده در ایران یعنی آن 5/4 درصد را از ما بگیرند و توسط كشورهایی مثل فرانسه و روسیه آن را تبدیل به میوه سوخت كنند. شاید تصور آنها این است كه به این طریق این مواد غنی‌شده را از دست ما درآورند كه ما امیدواریم ایرانی‌ها به این مساله توجه لازم را داشته باشند.»

  علاءالدین بروجردی هم گفت: بهتر است سوخت 20 درصدی را خریداری كنیم و سوخت 5/3 درصدی را برای خود باقی بگذاریم.

  محمدرضا باهنر نایب رئیس مجلس اظهارنظر مشابهی كرد و گفت كه ارسال سوخت هسته‌ای به خارج به صلاح نیست. به این ترتیب به نظر می‌رسد مجلس به این پیشنهاد تمایل چندانی نشان نداده است و احتمال پذیرش این پیشنهاد از سوی ایران بسیار ضعیف است.
  كتاب "آموزش سخت افزار" با فرمت جاوا قابل اجرا در تمامي گوشي هاي همراه
  دانلود

  لينك پست
  .................................................. ..........................

 9. تشکر


 10. #9

  تاریخ عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۷
  نوشته
  351
  مورد تشکر
  502 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  32
  آپلود
  0
  گالری
  2

  دعوت محاکمه چهره سرشناس شیعی عربستان
  برگزیده های سیاسی و اجتماعی از اینجا و آنجا

  حجةالإسلام و المسلمین شیخ "توفیق العامر"‌ چهره سرشناس شیعیان عربستان سعودی که تاکنون چندین بار به دلیل سخنرانی علیه رژیم آل سعود سخنرانی کرده و توسط نیروهای امنیتی عربستان بازداشت شده است، قرار است تا چند روز دیگر به اتهام به خطر انداختن امنیت و تحریک مردم علیه رژیم سعودی، محاکمه شود
  .

  به گزارش خبرگزاری شیعه ، حجةالإسلام و المسلمین شیخ "توفیق العامر" که اخیراً طی یک سخنرانی، خواستار افزایش و توسعه مشارکت سیاسی، پایان طایفه گرایی رژیم حاکم در عربستان سعودی و تأمین امنیت و آزادی دینی برای اقلیت های مذهبی شده بود، طی چند روز آینده محاکمه خواهد شد.

  گفته می شود شیخ "محمد حواس الحواس" قاضی دادگاه عمومی شهر شیعه نشین الأحساء ماه گذشته طی نامه ای از حجةالإسلام و المسلمین "العامر"‌ خواسته بود که هر چه سریعتر به دادگاه مراجعه کند.
  دادگاه عمومی شهر شیعه نشین الأحساء ماه گذشته طی نامه ای از حجةالإسلام و المسلمین "العامر"‌ خواسته بود که هر چه سریعتر به دادگاه مراجعه کند

  شایان ذکر است شدیدترین سخنرانی شیخ توفیق العامر علیه رژیم حاکم در سعودی، طی خطبه نماز جمعه در مسجد "ائمه بقیع"‌ در شهر شیعه نشین "الهفوف" در ماه آوریل گذشته، ایراد شد.

  وی در آن سخنرانی همچنین خواستار اعتراف آل سعود به مذهب شیعه شد و زندانی کردن صدها شهروند شیعه عربستانی به دلایل مذهبی و طایفه ای را به شدت محکوم کرده بود. او پس از آن سخنرانی، بلافاصله به مدت چند روز پیاپی به اداره جنایی شهر أحساء فراخوانده شد و بعد از آن تاریخ مراجعه به دادگاه به وی ابلاغ گردید.
  كتاب "آموزش سخت افزار" با فرمت جاوا قابل اجرا در تمامي گوشي هاي همراه
  دانلود

  لينك پست
  .................................................. ..........................

 11. #10

  تاریخ عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۷
  نوشته
  351
  مورد تشکر
  502 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  32
  آپلود
  0
  گالری
  2

  راهنما سلطه رژیم صهیونیستی بر قدس شرقی
  جنگ دوم صهیونیست ها
  سلطه رژیم صهیونیستی بر قدس شرقی
  برگزیده های سیاسی و اجتماعی از اینجا و آنجا
  نیروهای صهیونیست در سال 1327 ـ 66/2 درصد از شهر قدس را اشغال كردند. شهر قدیمی تا سال 1346 در دست عرب تبارهای فلسطین باقی ماند. یهودیان پیش از جنگ سال 1346 راهبرد خود را به سبب اهمیت دینی شهر قدس برای قوم یهود مبتنی بر وحدت این شهر و سیطره بر آن قرار داده اند.

  نیروهای صهیونیست به حملات خود به منظور ضمیمه كردن شهر ادامه داده وچهار تیپ تشكیل دادند تا شهر را به كنترل خود درآورند. شهر قدس به سبب وجود به اصطلاح هیكل ودیوار گریه از اهمیت دینی خاصی در اندیشه وایدئولوژی یهود برخوردار بوده وبه سبب موقعیت راهبردی آن كلید دفاع از كرانه باختری قلمداد می شود. بنابراین پیروزی در نبرد قدس به معنای به دست آوردن همه آن است.

  از سوی دیگر اسكان در اندیشه صهیونیسم محور تشكیل اسراییل محسوب شده و بدون آن اسراییل دیگر معنا و مفهومی نخواهد داشت. مانند “دیوید بن گوریون” آنجا كه گفت: اسراییل بدون قدس وقدس بدون هیكل بی معناست.

  شهر قدس به سبب وجود به اصطلاح هیكل ودیوار گریه از اهمیت دینی خاصی در اندیشه وایدئولوژی یهود برخوردار بوده وبه سبب موقعیت راهبردی آن كلید دفاع از كرانه باختری قلمداد می شود. بنابراین پیروزی در نبرد قدس به معنای به دست آوردن همه آن است

  نیروهای رژیم صهیونیستی در پنجم ژوئن سال 1346 شهر قدس را مورد حمله قرار داده ویك طرح سری نظامی به نام “تازیانه” را به مرحله اجرا درآوردند. هدف از این طرح حمله به شمال شهر از طریق سیطره بر ارتفاعاتی بود كه زمینه را برای محاصره شهر و مناطق پیرامون و همچنین راههای مواصلاتی به اردن فراهم می ساخت.

  پیشروی نیروهای صهیونیست تا آنجا ادامه یافت كه پس از مدتی به دیوارهای شهر مقدس رسیده و سپس “باب الاسباط” در شرق را مورد حمله قرار دادند. این نیروها به سه بخش تقسیم شدند: بخشی به سوی باب العمود رفتند گروهی عازم مسجدالاقصی و گروه سوم رهسپار “حاره النصاری” (محله مسیحیان) شدند. همچنین سایر نیروها از “باب الساهره” در شمال وارد بیت المقدس شدند. این درگیری ها تا بعد از ظهر روز هفدهم خرداد 1346 ادامه یافت. در این روز نیروهای اسراییلی توانستند شهر را به كنترل خود درآورند. موشه دایان وزیر دفاع وقت رژیم اشغالگر قدس پس از ورود به شهر گفت: برای وحدت شهر مقدس بازگشتیم. به مقدس ترین نقطه برگشتیم. باز گشتیم و هرگز از آن نخواهیم رفت. نیروهای اشغالگر در ادامه اقدامات خود تدابیر گسترده ای ازجمله مصادره زمین ها و املاك درون دیوار متشكل از 595 باب منزل مسكونی 437 باب مغازه 5 باب مسجد وچهار باب مدرسه را به منظور تقویت سیطره خود بر شهر به مرحله اجرا گذاشتند.

  صهیونیست ها از ابتدای اشغال شهر بیت المقدس به طور حساب شده و برنامه ریزی شده سیاست یهودی سازی شهر را از طریق انضمام اسكان و كوچاندن اجباری ساكنان اصلی قدس به مرحله اجرا درآورده و همزمان دست به تلاش برای محو هویت فرهنگی عربی شهر وتغییر آثار آن وبه عبارت بهتر یهودی سازی شهر زدند كه این طرح از طریق شیوه ها یی مانند مصادره زمین یا خرید آن با تقلب و كلاهبرداری دستكاری آمارها وپژوهش های جمعیتی وكوچ اجباری فلسطینی ها اجرا شد.

  از دیگر شیوه های صهیونیست ها بدین منظور تغییر اسامی و نشانه های تاریخی بود. در این راستا اسامی خیابان ها و میدان های درون شهر قدیمی واماكن مختلف شهر به منظور تحمیل هویت دینی و فرهنگی جدید مطابق با مفاهیم دینی یهود تغییر یافت كه از مهمترین آن می توان به تغییر نام “حرم شریف” به “جبل هیكل” ویا تغییر نام “دیوار براق” به دیوار گریه (ندبه) اشاره نمود.

  صهیونیست ها از ابتدای اشغال شهر بیت المقدس به طور حساب شده و برنامه ریزی شده سیاست یهودی سازی شهر را از طریق انضمام اسكان و كوچاندن اجباری ساكنان اصلی قدس به مرحله اجرا درآورده و همزمان دست به تلاش برای محو هویت فرهنگی عربی شهر وتغییر آثار آن وبه عبارت بهتر یهودی سازی شهر زدند

  اشغالگران همچنین 116 دنم از زمین های بخش جنوبی محلات شهر قدیمی را به بهانه ایجاد یك محله جدید یهودی مصادره و 700 باب ساختمان سنگی را ویران كردند. از این میان 595 ساختمان متعلق به ساكنان عرب بود وفقط 105 ساختمان آنهم پیش از سال 1327 به یهودیان تعلق داشت. صهیونیست ها همچنین شركتی به نام “شركت یهودی برای توسعه شهر قدیمی” را به منظور ساخت مسكن برای یهودیان در شهر قدیمی تاسیس كردند.

  بدین ترتیب اولین فرآیند اسكان صهیونیست ها در شهر قدس شكل گرفت كه هدف از آن تغییر ماهیت عربی شهر وحومه آن بود. رژیم صهیونیستی از قوانین زمین مصوب در زمان قیمومیت انگلیس بر فلسطین در خلال سالهای 1301 تا 1327 به عنوان بهانه ای برای مصادره مقدار بیشتری از زمین های عربی استفاده كرد.

  این رژیم برای یهودی سازی شهر قدس و منزوی كردن آن از سایر نقاط كرانه باختری سه كمربند از شهرك های یهودی نشین را در اطراف آن ایجاد كرد كه عبارتند از:

  1 ـ كمربند اطراف شهر قدیمی وحومه آن كه این شهر را به غرب مرتبط می سازد.

  2 ـ كمربند اطراف محلات عربی خارج از دیوار در مناطق واقع در مرزهای شهرداری اردنی قدس.

  3 ـ كمربند اطراف شهر قدس بزرگ مطابق با طرح های پیشنهادی اسراییل كه هدف نهایی آن یهودی سازی كامل این شهر است.

  به رغم تلاش ها و برنامه های رژیم صهیونیستی برای یهودی سازی قدس عربی از زمان اشغال آن در سال 1346 تاكنون صهیونیست ها فقط حدود 20 درصد از مساحت قدس قدیمی را در اختیار دارند و مالكیت 80 درصد باقیمانده عربی و فلسطینی می باشد. مالك واقعی زمین ها و املاك شهر مردم فلسطین هستند واماكن مقدسه اعم از اسلامی و مسیحی زیر نظر طرف های فلسطینی قرار دارد.

  منبع: تبیان
  كتاب "آموزش سخت افزار" با فرمت جاوا قابل اجرا در تمامي گوشي هاي همراه
  دانلود

  لينك پست
  .................................................. ..........................

 12. تشکر


صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود