جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: صحبتهاي مهم حضرت آیةالله خامنه اي

 1. #1
  شروع کننده موضوع

  تاریخ عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۸
  نوشته
  133
  مورد تشکر
  293 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  23
  آپلود
  0
  گالری
  57

  راهنما صحبتهاي مهم حضرت آیةالله خامنه اي
  اینها بخش هایی از صحبت های آقای خامنه ای در تاریخهای ۱۳۸۱/۰۱/۱۶، ۱۳۸۳/۰۱/۲۶، 27/02/1383 است:


  - قبل از اینها هم در طول تاریخ در دنیا و حتّی در زمان خود ما کسانی بودند که خیال می‏کردند با زور و سرنیزه می‏شود بر ملتهای خودشان یا ملتهای دیگر سوار شد و حکمرانی کرد. دنیا هیتلرها را دیده است، رهبرانِ اوایل کارِ شوروی را دیده است؛ دنیا بعضی از قدرتهای دیگر را هم این زمان و قبل از این زمان دیده است؛ اینها شکست خوردند.


  - دولت جعلی صهیونیست [....] مرد و زنی را که دم تیغشان بیاید، می‏کشند و هیچ ملاحظه نمی‏کنند. شنیده‏ام جوانان و مردان را - از سنین سیزده سال تا پنجاه سال - دستگیر می‏کنند و [...] به مناطقی برده‏اند که معلوم نیست کجاست! خبرهایی که از داخل بازداشتگاهها بعضاً به بیرون درز کرده و در مطبوعات دنیا منعکس شده است، خبر می‏دهد که اینها را شکنجه و آزار می‏کنند [...] حتّی بیمارستانها و داروخانه‏ها را مورد تهاجم قرار می‏دهند. [...] خلاصه وضع عجیبی به‏وجود آورده و صدای دنیا را در آورده‏اند!


  - ماجراى زندان «ابو غریب» [...] داغ ننگى بر پیشانى امریکاییها شد؛ و این داغ به این آسانیها پاک نخواهد شد. آن وقت رؤساى امریکایى[...] مى‏گویند ما خبر نداشتیم؛ عذرخواهى‏شان این است! مى‏گویند ما اطلاع نداشتیم؛ [...] مگر فرق مى‏کند که چه کسى مردم را شکنجه کند؛ صدام یا شما؟! شکنجه، شکنجه است.

  [...] معلوم مى‏شود که از مدتها قبل این کار اتفاق افتاده و حالا آشکار شده است؛ بنابراین باید خبر به اینها رسیده باشد و اگر نرسیده، این موضوع، خودش جرم دیگرى است.

  وانگهى، مگر صدام خودش به سلولها مى‏آمد و شکنجه مى‏کرد؟ صدام هم مأمورینش مى‏کردند، شما هم مأمورینتان دارند مى‏کنند.


  - من وجدان جهانی را به داوری و قضاوت دعوت می‏کنم. همه حرفهایی که به عنوان تحلیل سیاسی، راه‏حل، توصیه می‏زنند، در مقابل این واقعیت، افسانه و موهوم است. واقعیت این است که ملتی در خانه خود تحقیر می‏شود، دستگیر می‏شود، کشته می‏شود، جوانش از او گرفته می‏شود، امنیتِ جان و مال و مسکنش به‏وسیله غاصبان همان سرزمین تهدید می‏شود. حال وجدان جهانی قضاوت کند؛ این جا حق با کیست و وظیفه انسانها چیست؟ ما به هیچ چیز دیگری احتیاج نداریم؛ همین واقعیت را مقابل خودشان بگذارند ببینند چه اتّفاقی در حال وقوع است؟  - در اوّلِ کار [...] نگذاشتند دنیا بفهمد که اینها چه فجایعی انجام می‏دهند؛ اما امروز دنیا می‏بیند. البته تلویزیونها و دوربینها قادر نیستند حقیقت را نشان دهند. فقط بخشی از حقیقت؛ یک تصویر و شبحی از حقیقت را نشان می‏دهند؛ حقیقت خیلی بیشتر از اینها و خیلی تلختر از اینهاست. واقعیت را از روی همین فیلمهای تلویزیونی که در دنیا پخش می‏شود - آن‏جاهایی که پخش می‏شود - قضاوت کنند.
  - کی حاضر است جوانش برود در یک واقعه خونین و یک ساعت دیگر به قتل برسد! این است که یک مادر، جوان خودش را در آغوش می‏گیرد، می‏بوسد اما گریه نمی‏کند. می‏گوید من این را می‏فرستم. ببینید شما بر سر این مادر چه آورده‏اید؟! شما ببینید بر سر این ملت چه آورده‏اید که حاضر است به این نحو جوانش را به میدان بفرستد و می‏گوید اگر صد جوان هم داشته باشم می‏فرستم که این گونه کشته شوند. [...] شما همه راهها را جلوِ اینها بسته‏اید.  - کشورى با آن فرهنگ عریق و عمیق و داراى سابقه، و یک ملت تاریخى و غیور و داراى هویت را مقهور کردند و در پنجه‏ى خود گرفتند و انواع اهانتها را به او مى‏کنند؛ توقع دارند این ملت علیه آنها برنگردد و وضعى که امروز مشاهده مى‏کنید، پیش نیاید.  - [این البته در مورد ملت عراق است و لابد در مورد ایران صدق نمی کند] اگر شما مى‏بینید امروز جوان عراقى [...] اگر دستش برسد، بى‏تردید ضربه وارد مى‏کند، این کارى است که خود امریکایى‏ها کرده‏اند؛ تقصیر کسى نیست. مثل دیوانه‏یى که هى به این و آن مى‏پرد، بى‏جهت این و آن را متهم مى‏کنند؛ «از فلان‏جا تحریک شدند، از فلان‏جا دخالت کردند»؛ نه، تحریک کسى نیست؛ این هویت ملت عراق است که دارد بروز مى‏کند. وطن یک ملت را بگیرید، سربازتان را در کوچه و خیابانِ او راه بیندازید، به زن او بى‏حرمتى کنید، جوان او را جلوى چشم همه روى زمین دمرو بخوابانید و کف پوتینتان را روى سر او بگذارید؛ من که این‏جا نشسته‏ام، طاقت نمى‏آورم این وضعیت را ببینم؛ چطور یک انسان با ایمان و با غیرت عراقى این وضعیت را تحمل مى‏کند؟ لازم نیست کسى تحریک کند؛ خود شما بزرگ‏ترین و پلیدترین تحریک‏کننده‏ى ملت عراق هستید. چرا وارد خانه‏ى او شدید؟ چرا دروغ گفتید؟  - کارشان به جایى رسیده است که تحمل وجود یک پیرمرد روحانىِ فلج را هم که باید روى چرخ راهش ببرند، ندارند. کسى مثل شیخ احمد یاسین را نمى‏توانند تحمل کنند. [...] خیال مى‏کنند این سیاست به جایى خواهد رسید. روزنامه مى‏بندند، مطبوعات را توقیف مى‏کنند؛ از این‏جا بگیرید تا کشتار مردم.
  ویرایش توسط بيطرف : ۱۳۸۸/۰۷/۲۷ در ساعت ۱۲:۴۲


 2. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۷
  نوشته
  610
  مورد تشکر
  14,330 پست
  حضور
  9 روز 5 ساعت 39 دقیقه
  دریافت
  93
  آپلود
  0
  گالری
  11

  هشدار
  کاربران عزیز!
  ضمن تبریک به مناسبت ایام خجسته دهه کرامت و میلاد باسعادت حضرت معصومه سلام الله علیها همانطور که مطلع هستید چنین بحث هایی به طور کلی ممنوع شد در خصوص این تاپیک هم این بار پست ها را حذف و ویرایش کردیم ولی درصورتی که به روند بحث در این تاپیک ادامه دهید مجبوریم تاپیک را حذف کنیم
  يامحمد(ص)توبگو با غم و ماتم چه کنيم
  روزخوش بي تو نديديم به عالم چه کنيم
  براي آزادي شيعيان بحرين
  وديگر مسلمانان در بند ظلم دعا کنیم
  صحبتهاي مهم حضرت آیةالله خامنه اي

  صحبتهاي مهم حضرت آیةالله خامنه اي .. .صحبتهاي مهم حضرت آیةالله خامنه اي . . صحبتهاي مهم حضرت آیةالله خامنه اي. . . . صحبتهاي مهم حضرت آیةالله خامنه اي . . صحبتهاي مهم حضرت آیةالله خامنه اي . . صحبتهاي مهم حضرت آیةالله خامنه اي . . . . صحبتهاي مهم حضرت آیةالله خامنه اي . . صحبتهاي مهم حضرت آیةالله خامنه اي. . .


 3. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۸۵
  نوشته
  919
  مورد تشکر
  2,033 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  3
  آپلود
  0
  گالری
  0  به نام خدا
  سخنان رهبر همیشه آموزنده و پرنکته است و نیز همیشه عده ای را رهبری و هدایت می کند و عده ای معلوم الحال را به چالش می کشاند.

  آنان که حق را تشخیص داده اند و تا پای جان از آن دفاع می کنند، از فتنه ها با سربلندی و افتخار در پی رهبر و ولی امر عبور می کنند و روسیاهی را به آنان که در دام تلاتم فتنه گرفتار آمدند باقی می گذارند.

  آنان که پایبند ولایت هستند با هیچ سختی و فشاری دست از محبت رهبر بر نمی دارند. نمونه های آن در تاریخ بسیار است. آورده اند که روزی حضرت علی علیه السلام یکی از مسؤولین جوان را به خاطر جرمی مجازات کرد. یکی از منافقان برای استفاده از موقعیت به او گفت چه کسی تورا به این روز انداخته است؟
  پاسخ داد: "
  قطع يميني سيد الوصيين وقائد الغر المحجلين وأولى الناس بالمؤمنين ويعسوب الدين وقبلة العارفين وعلم الراشدين وقاتل الناكثين والقاسطين والمارقين فارس بدر وحنين وأبو الغر الميامين وخليفة رسول رب العالمين والشفيع في يوم الدين المصلي احدى وخمسين قطع يميني الامام المجتبى وغاية المرتجى والمثل الاُعلى والعروة الوثقى ومن هو نظير هارون من موسى قطع يميني امام الحق وسيد الخلق بعد رسول الحق ... ومظهر العجائب ليث بني غالب الامام علي بن ابي طالب" خلاصه با تعاریف و تمجیدهای فراوان گفت دستم را علی بن ابی طالب قطع کرد.
  آن منافق که نامش ابن الکواء بود گفت: وای بر تو! دست تو را قطع کرده و اینهمه ستایشش می کنی!؟
  گفت: چگونه ستایشش نکنم در حالیکه محبتش با گوشت و پوست و خونم آمیخته است و او حقی را که خدا بر من واجب کرده اجرا کرد.
  آن جوان با آن حال رفت و ابن الکواء وارد مسجد شد و جریان را برای امیرالمؤمنین نقل کرد (یعنی تو با دوستانت چنین می کنی).
  پس از گفتگوها و اقداماتی حضرت فرمود: "
  ألم أقل لكم لنا أقوام لو قطعناهم بالسيوف ارباُ ارباُ مازدادو فينا الا حباُ وأقوام لو أطعمناهم العسل المصفى ما ازدادوا فينا الا بغضاُ"
  آیا نگفتم ما یارانی داریم که اگر آنان را با شمشیر قطعه قطعه کنیم چیزی جز محبتشان به ما افزوده نمی شود و دشمنانی داریم که اگر عسل مصفی به آنان بخورانیم چیزی جز کینه ما نیفزایند!؟

  با نقل این جریان عده ای خواهند گفت رهبر را با امیرالمؤمنین مقایسه نکنید! او معصوم و چنین چنان بود و...
  نخواستم رهبر را با امیرالمؤمنین مقایسه کنم، مگر بعضی نگفته اند تاریخ تکرار می شود؟ تنها خواستم به این نکته توجه بدهم که ببینیم در این تکرار تاریخ ما نقش کدام گروه از رجال تاریخ را بازی می کنیم؟

  بعضی صحبت از وجدان می کنند، اما معلوم نیست بدانند وجدان چیست!؟

  آیا کسانی که باورها و عقایدشان وابسته به حوادث و اتفاقات و جریان بادهاست وجدان سرشان می شود؟
  اینان اگر از بقالی سر کوچه خودشان بدی ببینند آن بدی را نه به گردن آن بقال نه مأمور محله نه کلانتری محله نه مسؤولین شهر بلکه مستقیماً به گردن وزیر و رئیس جمهور و رهبر می اندازند، چه رسد به اتهامات و شایعاتی که در باره بعضی از مراکز منتشر می کنند!
  و اگر روزی حکمی بر خلاف منافع اینان از سوی رهبر صادر شود چه ها خواهند کرد و چه ها خواهند گفت!!؟

  البته بلا نسبت کاربران عزیز

  ویرایش توسط khoshnazar : ۱۳۸۸/۰۷/۲۸ در ساعت ۱۲:۰۵ دلیل: اصلاح تایپی
  نظر شما در باره این پیشنهاد چیه؟
  (جلسات مناظره)

  موضوع مهم :
  کربلایی کاظم ساروقی، حجتی غیر قابل انکار

  چگونه؟؟؟ راه های جلوگیری از مرگ تدریجی جامعه

  کم گوی و گزیده گوی چون دُرّ :Sokhan: !!! تا از سُخَنت جهان شود پُر !!!
  الحذر الحذر! فَوَ الله لَقَد سَتَر، حتّی کأنَّه قد غَفَر


 4. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۷
  نوشته
  610
  مورد تشکر
  14,330 پست
  حضور
  9 روز 5 ساعت 39 دقیقه
  دریافت
  93
  آپلود
  0
  گالری
  11

  تاپيك بسته شد
  ضمن تشكر از همه عزيزاني كه در اين تاپيك شركت كردند به ويژه سرور ارجمند جناب استاد خوشنظر
  با توجه به اين كه قبلا هم تذكر داده بوديم كه از اين بحث هاي سياسي مطرح نشود چرا كه سايت را به تشنج مي كشاند به ناچار مجبورشديم برخي از پست هاي اين تاپيك را حذف و در پايان با سخن استاد گرامي آن را ببنديم
  اميدواريم دست كاربران عزيز آمده باشد كه چه حساسيت هايي وجود دارد كه ما را وادار به حذف يا بستن تاپيك مي كند و كار ما را حمل بر جانبداري و سانسور و خفقان نكنند بالاخره هرجا براي خودش حدود و خط قرمزهايي دارد و كانون گفتمان قرآن براي حفظ شان قرآن تلاش مي كند هرجا كه احساس شود شان آن ممكن است از بين برود برخورد مي كند
  ارادتمند شما
  يامحمد(ص)توبگو با غم و ماتم چه کنيم
  روزخوش بي تو نديديم به عالم چه کنيم
  براي آزادي شيعيان بحرين
  وديگر مسلمانان در بند ظلم دعا کنیم
  صحبتهاي مهم حضرت آیةالله خامنه اي

  صحبتهاي مهم حضرت آیةالله خامنه اي .. .صحبتهاي مهم حضرت آیةالله خامنه اي . . صحبتهاي مهم حضرت آیةالله خامنه اي. . . . صحبتهاي مهم حضرت آیةالله خامنه اي . . صحبتهاي مهم حضرت آیةالله خامنه اي . . صحبتهاي مهم حضرت آیةالله خامنه اي . . . . صحبتهاي مهم حضرت آیةالله خامنه اي . . صحبتهاي مهم حضرت آیةالله خامنه اي. . .

 5. تشکر


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود