جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: می خوام حالت بگیرم ((فقط))!!!!!!!!!!!!

نوشته
    61
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0

خجالت می خوام حالت بگیرم ((فقط))!!!!!!!!!!!!

به نام علیم

بعد از دیدن و گشتن و سر زدن به موضوعهای مختلف این سایت متوجه ی یه سری مسائل جالب شدم
    1- همیشه نفی کردن یک چیز خیلی راحت تر از اثبات کردنش (خدا قوت به کارشناسها)

2- خوابهای مشوش باعث سوالهای مشوش میشه ! lol

3- بحث تعریف درستی اینجا نداره ( موقع بحث کردن معمولا خدایی وجود نداره )

4- هر کی بر خلاف موج حرکت کنه حتی بی دلیل باعث جلب توجه میشه (هر کی کمبود محبت داره بودو بیاد , راهکار عالیه)

5- ما ((جواب سوال)) نمی خوایم ((سوال بی جواب)) می پرسیم (تا حال کارشناسها را بگیریم , آخ خدا جون من چقدر هنرمندم! به نظرم با این سوالام همه دارن منو نیگاه میکنن!!!)

راستی ما قرار بود بیام تو این سایت یه ذره خدا را بشناسیم!!! ......درسته ؟؟؟

ز احمد (ص) تا احد یک میم فرق که یک عالم در این یک میم غرق

2.  

نوشته
    1,054
    حضور
    8 روز 19 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    1

دوست من ! هر کس که وارد این سایت یا وارد هر بحثی می شه الزاما نمی خواد خدا رو بشناسه ! اصلا چه کسی می تونه ادعا کنه که از خدا نمایندگی انحصاری داره ؟ که بعد بخواد اونو به دیگری تجویز کنه ؟ اصلا خدا چیه؟ یا کیه؟ آیا بهتر نیست که ما خدای خودمونو بشناسیم تا مجبور نباشیم خدای ناشناخته دیگران ما رو بترسونه ؟
    - اگر موجی براه افتاده باشه حتی اگر سابقه هزاران ساله هم داشته باشه چه عیب داره که آدم یه دفعه به خودش جرات بده و بر خلاف موج حرکت کنه تا به بعضی حقایق برسه ؟ همیشه حقیقت ، همان تفکر غالب و قدیمی نیست !!
    بزرگی می گوید :
    تمامی حقایق در ابتدا توهین به مقدسات تلقی می شوند !!

- سوال بی جواب هم ،دغدغه طول تاریخ بشر بوده ! چیز تازه ای نیست !

- در حقوق یه بحث وجود داره که می گه : " البینه علی المدعی " پس اولی است دلیل را آنکس که مدعی یه موضوع است بیاورد نه آنکس که آنرا نفی می کند !

ضمنا از امضایتان هم بر می آید که انسان معتقدی هستید . به شما پیشنهاد می کنم کتاب " الفرق بین الفرق" بغدادی را بخوانید تا با فرقه های ایجاد شده پس از اسلام در اسلام آشنا شوید بخصوص در غلاه شیعه و مذاهبی که از یهودیان و ایرانیان از سر کینه در اسلام (شمشیر نشان) رخنه کرد . امضایتان ناخواسته بوی انسان - خدایی سبائیه می دهد !! که البته شعر شاعر است و شما راوی آن هستید !
    ارادتمند سیف الاسلام

نوشته
    539
    حضور
    53 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1

كاربر گرامي

به چند نكته توجه فرماييد :

1. هر كس وارد اين سايت مي شود آزاد هستش كه بحث كند ولي بحث بايد در چارچوب قوانين و ضوابط بايد باشد و از هر گونه فرافكني ، توهين ، مغالطه ،پرهيز كند .

2. در اسلام و به خصوص مكتب تشيع كسي مدعي نمايندگي انحصاري خداوند نيست و هر كسي كه در اسلام شناسي وارد باشه چه روحاني و چه غير روحاني ميتواند در باره مسائل ديني اظهار نظر كند .اصول دين ما تحقيقي بوده و از روي تقليد از كسي پذيرفته نيست و اين از امتيازات اسلام و مكتب شيعه است .

3.خدا را بايد بر اساس دلايل و استدلالهاي عقلي و منطقي و نيز دلايل نقلي شناخت نه با جملات به ظاهر قشنگ و اون هم وام گرفته از ديگران ! بايد در فضايي علمي و اعتقادي بايد سخنان حق را شنيد . بهترين آنها را انتخاب كرد .

4. شريعت اسلام و به خصوص مكتب تشيع بيشترين تاكيد ها را بر دانستن و سوال كردن كرده است . من از شما ميخواهم كه به كليسا ها و كنيسه ها برويد و يك چرخي بزنيد تا ببيني حوزه و محدوده سوال و پرسيدن در آنجا ها چقدر تنگ و تاريك هستش .اگر خواستي من نمونه هايي را برايتان ميارم .

نوشته
    103
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

به نام حق و حقیقت
    درود
    این تالار مختص مناظره هست. حال معلوم نیست شما با چه کسی و با چه هماهنگی قرار است مناظره بکنید معلوم نیست! اما از آنجایی که در این تالار بطور اخص تنها کسی که فعلا دارد با اساتید مناظره می کند من هستم و از طرفی هم روی سخن شما در دفاع از اساتید بود روی خطابتان به من بود که شایسته دیدم جواب بدهم ( اگرچه فقط جواب می دهم و انتظار جواب شما را نمی کشم )

1-
    نقل قول نوشته اصلی توسط moa نمایش پست
    1- همیشه نفی کردن یک چیز خیلی راحت تر از اثبات کردنش (خدا قوت به کارشناسها)
    درست است که هموار نفی یک چیز ساده تر از اثباتش هست اما در مناظره ها معمولا یک گروه نافی نیستند و گروهی دیگر مدافع! و همواره جای نافی و مدافع درحال تغییر است. واقعا باید خدا قوت به کارشناسان گفت که با چنگ و دندان از اسلامشان دفاع می کنند. و از هر وسیله ای استفاده می شود. توهین , یوزر سازی , دروغ بستن به طرف مقابل , ساختن ای دی و تنکس زدن زیر پستهای خودشان, حذف پست , بستن تاپیک , دادن اخطار , سفسطه , مغلطه و.... شاید اگر شمشیر دستشان بود گردن سوال کننده را هم می زدند!
    - خوابهای مشوش باعث سوالهای مشوش میشه ! Lol
    و گاه خوابهای مشوش باعث جوابهای مشوش تر می شود!
    3- بحث تعریف درستی اینجا نداره ( موقع بحث کردن معمولا خدایی وجود نداره )
    اولا کسانی هستند که اصولا خدا را بول ندارند! ( من خدا را قبول دارم اما اسلام را قبول ندارم ) اما با این سخن شما کاملا موافقم . اینجا همه چیز هست جز خدا!
    4- هر کی بر خلاف موج حرکت کنه حتی بی دلیل باعث جلب توجه میشه (هر کی کمبود محبت داره بودو بیاد , راهکار عالیه)
    یک موسسه امریکایی یک تحقیقاتی انجام داد بدین شرح : 9 نفر را در یک اتاق و در روی صندلی می نشاندند و فردی که می خواستند از او آزمون بگیرند را روی صندلی اخر می نشاندند و بعد یک برگه آبی رنگ به آنها نشان می دادند و از انها می پرسیدند این ورقه چه رنگی است؟ 9 نفر اول که اعضای خود موسسه بودند همگی می گفتند این برگه سبز است . سپس از نفری که قرار بود تست گرفته شود می پرسیدند این ورقه چه رنگی است؟
    شاید برایتان نتیجه جالب باشد . فقط 10 درصد مردم رنگ برگه را آبی می گفتند و 90 درصدشان تحت تاثیر 9 نفر دیگر رنگ برگه را آبی می گفتند! ( شاید اگر به جای 9 نفر, اعضای موسسه را 99 نفر می گذاشتند نتیجه به 99 تغییر می کرد!!! )
    حتی در مواقعی که حقیقت چیزی دیگر است انسانهای کمی هستند که توان تفکر مستقل داشته باشند!
    مستقل اندیشیدن جرات می خواهد که هر کسی ندارد!
    حرکت موافق موج آب هنر نیست! انسانهای سست خود را به دل موج آب می دهند و همراه آب می شوند! حرکت خلاف موج آب هم جز خستگی چیزی ندارد.
    باید از رود عبور کرد!
    در ضمن شاید اصطلاح شما شاید درست نباشد. آنان که کمبود محبت دارند معمولا خود را همراه جمع می سازند تا تنکسها و تقدیرها و مراتب تشکر را به سوی خود جلب بکنند!
    5- ما ((جواب سوال)) نمی خوایم ((سوال بی جواب)) می پرسیم (تا حال کارشناسها را بگیریم , آخ خدا جون من چقدر هنرمندم! به نظرم با این سوالام همه دارن منو نیگاه میکنن!!!)
    اشاه خوبی کردید .این همیشه شعار من بود که برخی دنبال جواب سوالاتشان نیستند و دنبال سوال بی جوابند!این یک نوع سفسطه آشکار است!
    اما فراموش نکنیم که اینکار را افرادی می کنند که اغلب در مظن اتهامند و می خواهند خودشان را برهانند! نه کسانی که سوال کننده اند!
    یعنی فردی یک سوالی از کسی می پرسد و آن شخص چون جوابی برای ان سوال ندارد شروع می کند به پرسیدن سوالات متعدد و بدون هدف تا فرد روبرو را در شرایطی قرار بدهد که دیگر نتواند جوابی به سوالاتش بدهد و سپس از ان بی جوابی طرف مقابل استفاده بکند و خود را از اتهام برهاند.

راستی ما قرار بود بیام تو این سایت یه ذره خدا را بشناسیم!!! ......درسته ؟؟؟
    خرسند شدیم از این که امروز
    رنگی دگر است نه رنگ دیروز
    تا شب نشده رنگ دگر شد
    گفتند از این نکته هزار نکته بیاموز
    فریاد زدیم که چرخ گردون
    لیلا تو نداده ای به مجنون
    فریاد بر آمد آن که خامش(خاموش)
    کم داد اگر٬ نگیرد افزون
    خامش شدیم و در خموشی
    رفتیم سراغ می فروشی
    فریاد زدیم دوای ما کو
    گویند دواست باده نوشی
    هشیار نشد ٬ مگر که مدهوش
    این بار گران بگیرم از دوش
    آرام کنار گوش ما گفت
    این بار گران تو مفت مفروش
    از خود به کجا شوی تو پنهان
    از خود به کجا شوی گریزان
    بیداری دل چنین مخوابان
    سخت آمده است ٬ مبخش آسان
    هشیار شدیم از این که هستیم
    رفتیم و در میکده بستیم
    با خود به سخن چنین نشستیم
    ما باده نخورده ایم و مستیم
    مسجد سر راه ٬ از آن گذشتیم
    بر روی درش چنین نوشتیم
    در میکده ام خدای بینی
    با مرد خدا اگر نشینی

همه موضوعاتی که کاربر فریاد شروع نموده بنا بهدرخواست ایشان به مدت یک ماه جهت بررسی به بخش مدیران منتقل گردیده است ...

نوشته
    458
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

متاسفانه توهین و مغاطله از نظر خیلیها همون سوال هستش که بر عقایدشون جو منفی وارد میکنه.

نوشته
    539
    حضور
    53 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1

مورد خطاب من کاربرانی بود مثل جناب سیف الاسلام بود البته ممکنه این جناب آیدی های دیگری هم داشته باشه که مهم نیست و به بنده هم ربطی نداره

8. تشکرها 2

نوشته
    103
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Hakim نمایش پست
    مورد خطاب من کاربرانی بود مثل جناب سیف الاسلام بود البته ممکنه این جناب آیدی های دیگری هم داشته باشه که مهم نیست و به بنده هم ربطی نداره
    مورد خطاب من هم شخص moa بود که با نقل قول مشخص شد. در هر حال بهتر است دعواهای شخصی را به عموم تعمیم ندهید یا لا اقل تاپیک را در جاهایی استارت بزنید ( یا منتقل بکنید ) که سوء تفاهم برای دیگران پیش نیاید.
    همه موضوعاتی که کاربر فریاد شروع نموده بنا بهدرخواست ایشان به مدت یک ماه جهت بررسی به بخش مدیران منتقل گردیده است ...

10. تشکر

نوشته
    539
    حضور
    53 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1

دوست عزیز میشه تشریف بیارید این سایت http://askdin.com/forumdisplay.php?f=19و با کارشناسان و

متخصصان این سایت در این انجمن بحث کنید .

فکر میکنم بحث جالبی خواهد بود

کارشناسان منتظر شما هستند .

12. تشکر

نوشته
    1,054
    حضور
    8 روز 19 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط Hakim نمایش پست

جناب حکیم درود بر شما:
    بزرگوار ! این بنده هیچ آی - دی دیگری ندارم . ! من سیاست باز نیستم که با بازیهای سیاسی آشنا باشم و خودم و یا دوستانم را به طرق مختلف جا بزنم ..... این یک
    دوم اینکه اینجانب به همه عزیزان و مدیران سایت تبریک می گویم که جرات راه اندازی دیالوگ دو طرفه را داشته اند و اجازه گفتگو به دیگران را داد ه اند
    اما یک نکته که خیلی به چشم می خورد تعداد زیاد نام مستعار افراد میهمان سایت است . که خود بنده یکی از آن هستم !! حتی دوستان هم عقیده با گردانند گان سایت وحتی کارشناسان سایت !! ... خود این موضوع دلیلی بر نگرانی از آینده و تعصب متعصبین است !!
    اینجانب تورات وانجیل را هم خوانده ام و هم به کلیسا و کنیسه رفته ام ! قطعا اینجانب اگر زمانی دین دیگری را بخواهم برگزینم این دو دین ذکر شده نخواهد بود !! به هزار دلیل ... یکیش همین است که شما فرمودید ( امکان محاجه در آنان نیست )...
    بهتر است مغلطه بودن یک موضوع یا اصل حقیقت بودن و محق دانستن خودرا هم به عهده قضاوت خوانند گان بگذاریم تا سره از ناسره باز شناخته شود !!
    ضمنا دسترسی اینجانب به یکی از صفحات امکان ناپذیر شده است ! چرا ؟ چون دچار نظارت استصوابی عزیزان گردیده است !! مطمئن باشید اگر بی منطق باشد آنقدر عزیزان معتقد و مخالف ، ما را مورد تفقد قرار خواهند داد که دیگر نیازی به سانسور صفحات از جانب مسوولان نباشد ....
    در کل بنده دیر زمانی نیست که افتخار آشنائی با شما و افکار موجود در این سایت رادارد و با اصول و حتی نحوه کارکرد سایت نیز آشنا نیستم .
    مجددا به همه عزیزان خسته نباشید می گویم !
    به امید منصف و حکیم بودن اینجانب !!
    ویرایش توسط خالد بن ولید : ۱۳۸۸/۰۸/۰۶ در ساعت ۱۷:۴۸

نوشته
    61
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0

راهنما

سلام به دوستان گلم
    بیاین اینجا اگر به دنبال پاسخ هستین http://www.askquran.ir/showthread.ph...869#post202869
    ز احمد (ص) تا احد یک میم فرق که یک عالم در این یک میم غرق

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری