جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: مسیر برا هر دو یکیه؟!

نوشته
    174
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    15
    آپلود
    0
    گالری
    0

مسیر برا هر دو یکیه؟!

سلام دوستان
    این روزها کلاسهای اخلاق و عرفان طرفدارهای زیادی -مخصوصا"در میان خانمها_پیدا کرده....من خودم این کلاسها رو نرفتم ولی یه فکری همیشه ذهن منو مشغول کرده:آیا مسیری که خانمها در اخلاق و عرفان طی میکنن با مسیر آقایون یکیه؟!
    راستش من خانمهایی رو دیدم که برای انجام تکالیف این کلاسها نحوه زندگیشونو عوض کردم مثلا"کارهای مباح رو هم انجام نمیدادن یا به دعا و مناجاتهای زیادی رو آوردن و خواستن از دنیا زدگی دور بشن ولی نتیجه اش از دست دادن شور زندگی و افسردگی و نارضایتی خانواده-خصوصا"شوهرشون _بوده.........البته این با فرض درست بودن و شرعی بودن کارهائیه که انجام میدادن!
    نمیدونم منظورمو درست منتقل کردم یا نه؟آقایون توجه کمتری ذاتا"به زینتها دارن...ولی این یه نیاز برا خانوما ....آقایون آزادی عمل بیشتری در مورد رفتن بدنبال علائق و خواسته هاشون دارن ولی از خانوما در زندگی خانوادگی و زناشویی انتظارات خاصی هست که بنظر من مسیر این دو را در عرفان از هم متفاوت میکنه......نظر شما و اسلام چیه؟!

2.  

نوشته
    1,775
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    6 روز 6 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    7

با سلام به شما دوست عزیز
    نقل قول نوشته اصلی توسط maryam2 نمایش پست
    مسیری که خانمها در اخلاق و عرفان طی میکنن با مسیر آقایون یکیه؟!
    خداوند کریم هدف آفرینش را عبودیت اعلان، و اطاعت از نمایندگانش را بعنوان نقشه مسیر این عبودیت بیان نموده است، پس هدف و نقشه هردو از جانب حق است، ما انسانها به هیچ وجه حق تعیین نقشه نداریم چون ابزارش شناختش را در اختیار نداریم، بنابراین عمل به شریعت تنها راه رسیدن به حق و نزدیک شده به هدف می باشد، در این نقشه جنسیت تأثیر چندانی نداشته و ندارد، بلکه فرموده إن اکرمکم عند الله اتقاکم، حجرات 13، گرامی ترین شما با تقواترین شماست.

بله یکی دو درصدی تفاوت در احکام جزئی شرعی وجود دارد ولی اصل واجبات و محرمات که رعایت آن تنها پله رسیده به حق است در هردو جنس یکسان می باشد.

می ماند تفاوتهای سلیقه ای میان زن و مرد، که آنها نیز نمیتواند تغییر دهنده مسیر باشد، زیرا این تفاوتها کم و بیش در افراد یک جنس نیز هست، مردان در حیطه خودشان بسیار متفاوند زنان نیز همچنین، کشش و جذابیت مسائل دنیوی و بروز و ظهور رعایت مسائل دینی نیز از همین مقوله است.

از طرفی دیگر قرآن می فرماید لایکلف الله نفسا الا وسعها، بقره 286، خداوند هيچ كس را، جز به اندازه تواناييش، تكليف نمى‏كند، بنابراین هرچه علاقه فرد مثلا به مادیات بیشتر باشد عمل به شریعتش ثواب بیشتری خواهد داشت.
    هرچه غرائز مادی (شکم و شهوت و مال و ...) در او شدید باشد کنترش ثواب و اجر بیشتری خواهد داشت.
    تحمل گرمای تابستان برای زن محجبه ثوابی دارد که مردان از آن بی بهره اند.
    کار و تلاش زیر آفتاب تابستان برای مردان ثوابی دارد که زنان از آن بی بهره اند.

مثالها فراوان است، سؤالی بود بفرمائید.

موفق باشید.
    ویرایش توسط صالح : ۱۳۸۹/۱۰/۲۶ در ساعت ۱۳:۴۳
    اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن أعدائهم اجمعین
    از دست ندهید
    آیدی قبلی بنده : پاسخگوی اعتقادی

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری