صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: تاریخ؛ از عیسی مسیح تا محمد بن عبدالله

نوشته
    14
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

تاریخ؛ از عیسی مسیح تا محمد بن عبدالله

درود بر همه عزیزان

داشتم راجع به تاریخ اسلام مطالعه می کردم که سوالی برام ایجاد شد. مطرحش می کنم و امیدوارم که دوستان عزیزم نظراتشونو بدن...

610 سال پس از پیامبری حضرت مسیح، حضرت محمد در غار حرا به پیامبری برگزیده شد. البته در منبع دیگری این اختلاف 578 سال ذکر شده است. آیا در این فاصله بسیار زیاد، پیامبر دیگری برگزیده نشده است؟ اگر بین این دو پیامبر، پیامبر دیگری هم بوده است، آیا در قرآن نام او وجود دارد؟

اطلاعات زیر رو هم از یک سایتی پیدا کردم، شاید مفید باشه

آدم
    ادریس

نوح
    هود
    صالح

ابراهیم
    اسماعیل
    لوط
    اسحاق
    یعقوب
    یوسف
    شعیب
    ایوب

موسی
    هارون
    داوود
    سلیمان
    الیاس
    یسع
    یونس
    ذوالکفل
    زکریا
    یحیی

عیسی
    ؟؟؟
    ؟؟؟
    .
    .
    .
    محمد

2. تشکرها 2

3.  

نوشته
    67
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط zadruz نمایش پست
    آیا در این فاصله بسیار زیاد، پیامبر دیگری برگزیده نشده است؟ اگر بین این دو پیامبر، پیامبر دیگری هم بوده است، آیا در قرآن نام او وجود دارد؟
    وَ إِذْ قالَ عيسَى ابْنُ مَرْيَمَ يا بَني‏ إِسْرائيلَ إِنِّي رَسُولُ اللَّهِ إِلَيْكُمْ مُصَدِّقاً لِما بَيْنَ يَدَيَّ مِنَ التَّوْراةِ وَ مُبَشِّراً بِرَسُولٍ يَأْتي‏ مِنْ بَعْدِي اسْمُهُ أَحْمَدُ فَلَمَّا جاءَهُمْ بِالْبَيِّناتِ قالُوا هذا سِحْرٌ مُبينٌ
    و هنگامى را كه عيسى پسر مريم گفت: «اى فرزندان اسرائيل، من فرستاده خدا به سوى شما هستم. تورات را كه پيش از من بوده تصديق مى‏كنم و به فرستاده‏اى كه پس از من مى‏آيد و نام او «احمد» است بشارتگرم.» پس وقتى براى آنان دلايل روشن آورد، گفتند: «اين سحرى آشكار است.»
    سورۀ صف آیۀ 6
    بین این دو پیامبر هیچ رسول یا نبی دیگری نیامده است
    در قرآن نیز تصریح شده که حضرت عیسی علیه السلام به قوم خود فرمود بعداز من پیامبری میاید که نام او احمد است.
    به این دوران اصطلاحاً دوران فطرت میگویند.
    سبز پوشی مکر ننگین بنی العباس بود
    شیعه مولا به رنگ سیدی حساس بود

بین مردم چون سیاهی های مأمون درز کرد
    حقه ای زد از ریا رنگ لباسش سبز کرد

او نمی دانست معیار حقیقت سبز نیست
    آن که صیادش رضا (ع) شد طعمه نیرنگ نیست

هم وطن این سبزپوشان در خیابان شهر
    روضه می خوانند آری روضۀ انگور و زهر

نوشته
    14
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط زلزال نمایش پست
    وَ إِذْ قالَ عيسَى ابْنُ مَرْيَمَ يا بَني‏ إِسْرائيلَ إِنِّي رَسُولُ اللَّهِ إِلَيْكُمْ مُصَدِّقاً لِما بَيْنَ يَدَيَّ مِنَ التَّوْراةِ وَ مُبَشِّراً بِرَسُولٍ يَأْتي‏ مِنْ بَعْدِي اسْمُهُ أَحْمَدُ فَلَمَّا جاءَهُمْ بِالْبَيِّناتِ قالُوا هذا سِحْرٌ مُبينٌ
    و هنگامى را كه عيسى پسر مريم گفت: «اى فرزندان اسرائيل، من فرستاده خدا به سوى شما هستم. تورات را كه پيش از من بوده تصديق مى‏كنم و به فرستاده‏اى كه پس از من مى‏آيد و نام او «احمد» است بشارتگرم.» پس وقتى براى آنان دلايل روشن آورد، گفتند: «اين سحرى آشكار است.»
    سورۀ صف آیۀ 6
    بین این دو پیامبر هیچ رسول یا نبی دیگری نیامده است
    در قرآن نیز تصریح شده که حضرت عیسی علیه السلام به قوم خود فرمود بعداز من پیامبری میاید که نام او احمد است.
    به این دوران اصطلاحاً دوران فطرت میگویند.
    بین حضرت مسیح و حضرت محمد، از نظر سال، فاصله بسیاری است. چطور ممکن است که در این مدت زمان طولانی، هیچ پیامبری برگزیده نشده باشد؟
    ویرایش توسط ابو محمد : ۱۳۸۸/۰۸/۲۵ در ساعت ۰۲:۰۵
    آن بندگانی که سخن بشنوند و به نیکوتر آن عمل کنند، آنان هستند که خدا آنها را هدایت فرموده و آنان به حقیقت خردمندان عالمند

نوشته
    27
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

مگه ميشه ميگن زمين هيچگاه از حجت خالي نيست مگه ميشه كسي براي راهنمايي نبوده باشه
    برگ زرد

نوشته
    240
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    6 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام

امام علی(ع) در یکی از کلمات قصار خود می فرمایند: آری، روی زمین هرگز از کسی که قیام به حجت الهی کند خالی نخواهد ماند، خواه آشکار و مشهود باشد یا پنهان و ناشناخته؛ برای این که احکام و دستورات و دلائل و نشانه های خداوند از میان نرود. خداوند بوسیله آنها دلائل و نشانه های خود را حفظ می کند تا به افرادی همانند خود بسپارند و بذر آنها را در دل های کسانی شبیه خود، بیفشانند.("نهج البلاغه"، کلمات قصار، کلمه 147)

با توجه به این فرمایش حضرت، در عصر فترت رسل ـ [یعنی فاصله دو پیامبر، مانندفاصله بین پیامبر اسلام(ص) و حضرت مسیح(ع)] ـ همواره حجت های خداوند بر روی زمین بوده اند، اگر چه گاه به صورت پنهان و ناشناخته، و تنها برای گروهی مشتاق و دلداده شناخته شده بوده اند؛ و چون این حجت الهی انسان کاملی بوده است، قهرا معصوم هم بوده است.

البته نیازی نیست این حجتها امام یا پیامبر باشند.
    ویرایش توسط صدید : ۱۳۸۸/۰۸/۰۳ در ساعت ۲۳:۱۳

نوشته
    919
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0

بین حضرت مسیح و حضرت محمد، از نظر سال، فاصله بسیاری است. چطور ممکن است که در این مدت زمان طولانی، هیچ پیامبری برگزیده نشده باشد؟
    به نام خدا
    با سپاس
    نه تنها ممکن است بلکه قطعی است که در این فاصله پیامبری نبوده است. مانند فاصله بعد از پیامبر خاتم (ص) تا روز قیامت.
    نظر شما در باره این پیشنهاد چیه؟
    (جلسات مناظره)

موضوع مهم :
    کربلایی کاظم ساروقی، حجتی غیر قابل انکار

چگونه؟؟؟ راه های جلوگیری از مرگ تدریجی جامعه

کم گوی و گزیده گوی چون دُرّ :Sokhan: !!! تا از سُخَنت جهان شود پُر !!!
    الحذر الحذر! فَوَ الله لَقَد سَتَر، حتّی کأنَّه قد غَفَر

نوشته
    240
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    6 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط برگ زرد نمایش پست
    شايد پيامبري نبوده اما حجت چي؟

سلام

امام علی(ع) در یکی از کلمات قصار خود می فرمایند: آری، روی زمین هرگز از کسی که قیام به حجت الهی کند خالی نخواهد ماند، خواه آشکار و مشهود باشد یا پنهان و ناشناخته؛ برای این که احکام و دستورات و دلائل و نشانه های خداوند از میان نرود. خداوند بوسیله آنها دلائل و نشانه های خود را حفظ می کند تا به افرادی همانند خود بسپارند و بذر آنها را در دل های کسانی شبیه خود، بیفشانند.("نهج البلاغه"، کلمات قصار، کلمه 147)

با توجه به این فرمایش حضرت، در عصر فترت رسل ـ [یعنی فاصله دو پیامبر، مانندفاصله بین پیامبر اسلام(ص) و حضرت مسیح(ع)] ـ همواره حجت های خداوند بر روی زمین بوده اند، اگر چه گاه به صورت پنهان و ناشناخته، و تنها برای گروهی مشتاق و دلداده شناخته شده بوده اند؛ و چون این حجت الهی انسان کاملی بوده است، قهرا معصوم هم بوده است.

البته نیازی نیست این حجتها امام یا پیامبر باشند.

نوشته
    240
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    6 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط برگ زرد نمایش پست
    عزيز اسماشون رو بگيد

سلام

تمام پیامبرانی که در قرآن ذکری از آنها شده است، همگی کسانی اند که قبل از حضرت عیسی(ع) بوده اند.
    و در فاصله زمانی بعد از حضرت عیسی تا زمان نبوت پیامبر اکرم(ص)، در این مدت با نام پیامبر مشهوری که در تاریخ ثبت شده باشد بر نمی خوریم.

گر چه بر طبق برخی از آیات و احادیث، در دوران فترت، پیامبری به رسالت مبعوث نشده است،ولی بر اساس نظر بعضی مفسرین، در این مدت چهار نبی از طرف خداوند مامور تبلیغ دین حضرت عیسی شدند كه سه نفر از آنان از بنی اسرائیل، و به نام های شمعون، یوحنا و یونس معرفی شده اند، و چهارمین آنها عرب بوده، و به نام خالد بن سنان عبسی معروف است.

نوشته
    14
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط khoshnazar نمایش پست
    به نام خدا
    با سپاس
    نه تنها ممکن است بلکه قطعی است که در این فاصله پیامبری نبوده است. مانند فاصله بعد از پیامبر خاتم (ص) تا روز قیامت.

دلیل شما ربطه به سوال من نداره

سوال خودم رو باز تکرار می کنم:
    1. با توجه به فاصله زمانی میان حضرت مسیح و حضرت محمد، آیا پیامبر دیگری مبعوث شده است؟

2. اگر مبعوث شده است، چرا در قرآن اشاره ای به نام آن نشده است؟
    آن بندگانی که سخن بشنوند و به نیکوتر آن عمل کنند، آنان هستند که خدا آنها را هدایت فرموده و آنان به حقیقت خردمندان عالمند

نوشته
    802
    مورد تشکر
    11 پست
    حضور
    12 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    9

دلیل شما ربطه به سوال من نداره سوال خودم رو باز تکرار می کنم:
    وجود یک شئ نیازمند اثبات و دلیل هست نه عدم آن
    در صورتی که شما مدعی هستید دراین فاصله زمانی پیامبری بوده با ذکر نام و دلیل ،میتوانید ثابت کنید.
    پاسخ شما داده شده بود و نیازی به تکرار نبود.
    1. با توجه به فاصله زمانی میان حضرت مسیح و حضرت محمد، آیا پیامبر دیگری مبعوث شده است؟ 2.
    خیر
    2. اگر مبعوث شده است، چرا در قرآن اشاره ای به نام آن نشده است؟
    سالبه به انتفاء موضوع

مِنَ الْمُؤْمِنينَ رِجالٌ صَدَقُوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضى‏ نَحْبَهُ وَ مِنْهُمْ مَنْ يَنْتَظِرُ وَ ما بَدَّلُوا تَبْديلا
    از مؤمنان مردانى هستند كه به پيمانى كه با خدا بسته بودند وفا كردند. بعضى بر سر پيمان خويش جان باختند و بعضى چشم به راهند و هيچ پيمان خود دگرگون نكرده‏اند
    مارا به دعا کاش نسازند فراموش
    رندان سحر خیز که صاحب نفسانند

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری