صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: خدا و منکران او .......!

نوشته
    919
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0

خدا و منکران او .......!

به نام خدا
    به نام او که هستی از اوست.

مطالعه افکار و ادعاهای منکران خدا و سرنوشت آنان برای انسان های حقجو و حق شناس، جالب و خواندنی است!

مثلاً نیچه ادعا کرد خدا مرده است!
    اما خداوند محقق کرد که نیچه مرده است !!!!

آیا شما هم نمونه ی این وقعیت های جالب توجه را سراغ دارید؟
    نظر شما در باره این پیشنهاد چیه؟
    (جلسات مناظره)

موضوع مهم :
    کربلایی کاظم ساروقی، حجتی غیر قابل انکار

چگونه؟؟؟ راه های جلوگیری از مرگ تدریجی جامعه

کم گوی و گزیده گوی چون دُرّ :Sokhan: !!! تا از سُخَنت جهان شود پُر !!!
    الحذر الحذر! فَوَ الله لَقَد سَتَر، حتّی کأنَّه قد غَفَر

2.  

نوشته
    767
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    18 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    47

نقل قول نوشته اصلی توسط khoshnazar نمایش پست
    مطالعه افکار و ادعاهای منکران خدا و سرنوشت آنان برای انسان های حقجو و حق شناس، جالب و خواندنی است!
    افکار و ادعاهای خداباوران و سرنوشت آنان نیز برای انسان های حقیقت جو، جالب و خواندنی است!

اول اینکه نیجه ادعا نکرد که خدا مرده، بلکه خبر مرگ خدا را اعلام کرد. میان "ادعا" و "اعلان خبر" ، تفاوت است.
    نیچه اتفاقی را که افتاده بود و او زودتر از دیگران متوجه شده بود را اعلان همگانی کرد و بزرگترین و سهمگین ترین و مسرتبار ترین خبر تمام اعصار زندگی بشر را با بانگ بلند اعلام داشت.

چطور خدایی که خودش قبل از نیچه مرد، توانست که مر گ نیچه را محقق کند؟!

نوشته
    579
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    61
    آپلود
    0
    گالری
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط خردبین نمایش پست
    بزرگترین و سهمگین ترین و مسرتبار

وخنده دارترین کلام بشری

شوخي جالبي بود
    کلی برامون رفع خستگی کرد

5. تشکرها 4

نوشته
    148
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    43 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    0

افکار و ادعاهای خداباوران و سرنوشت آنان نیز برای انسان های حقیقت جو، جالب و خواندنی است!

اول اینکه نیجه ادعا نکرد که خدا مرده، بلکه خبر مرگ خدا را اعلام کرد. میان "ادعا" و "اعلان خبر" ، تفاوت است.
    نیچه اتفاقی را که افتاده بود و او زودتر از دیگران متوجه شده بود را اعلان همگانی کرد و بزرگترین و سهمگین ترین و مسرتبار ترین خبر تمام اعصار زندگی بشر را با بانگ بلند اعلام داشت.

بسمه تعالی

جناب خردبین

از شما انتظار نداشتم اینقدر سطحی و غیر منطقی پاسخ دهید . بنده مغالطه به این واضحی ندیده بودم (واقعا که) به هر حال:

چه نیچه اعلان کند و چه خبر دهد (که اعلان هم یکی از مصادیق خبر است) بالاخره مرده است در اینکه شکی نیست

حال اگر شما طرف دار مردگان هستید اگر میتوانید جلوی مرگ ما بقی را بگیرید و چه جالب که خود نیچه که چنین ادعایی کرده هم نتوانسته جلوی مرگ خودش را بگیرد چه برسد به طرفدارانش.
    اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر

7. تشکرها 3

نوشته
    142
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

یادم باشه در مورد سخنان نیچه تغییر عقیده بدم و با دقت جملاتش رو بخوانم
    چطور ممکنه درون فردی چنین سخنانی ساخته بشه و بر روی سخنان دیگر او تاثیر نداشته باشه

نوشته
    767
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    18 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    47

نقل قول نوشته اصلی توسط سيد حسين نمایش پست
    وخنده دارترین کلام بشری
    شوخي جالبي بود
    کلی برامون رفع خستگی کرد
    من هم شوخی و سخنان خنده دار زیاد شنیده ام!
    اتفاقا وقتی من هم این تاپیک را دیدم، کلی خندیدم!

نقل قول نوشته اصلی توسط hrgh423 نمایش پست
    از شما انتظار نداشتم اینقدر سطحی و غیر منطقی پاسخ دهید .
    سلام دوست عزیز.
    بنده در تاپیک "اثبات خدا" منتظرتان بودم تا جواب 5 سوال مرا بدهید، اما اینجا زیارتتان کردم.
    اگر وقت داشتید، لطفا به 5 سوال من هم در آنجا پاسخگو باشید. متشکر میشوم.

پاسخ من غیر منطقی نبود، بلکه گفته ی آغازنده ی تاپیک غیر منطقی بود. بنده هم با زبان خودشان به ایشان جواب دادم. وگرنه خودم اینگونه سخنان را نمی پسندم.
    شما نگاهی به پست اول تاپیک بکنید تا ببینید که چقدر خالی از محتوا و بی فایده و سطحی و بی منطق است!

بنده مغالطه به این واضحی ندیده بودم (واقعا که) به هر حال:

چه نیچه اعلان کند و چه خبر دهد (که اعلان هم یکی از مصادیق خبر است) بالاخره مرده است در اینکه شکی نیست
    من مغالطه ای نمیبینم.
    بنده گفتم که نیچه "ادعا" نکرده؛ بلکه "اعلان خبر" کرده. ادعا نیاز به اثبات توسط مدعی دارد. ادعا ممکن است صادق یا کاذب باشد. اما مخبر، صرفا اتفاقی را که در واقع امر رخ داده را برای دیگران بازگو میکند و خبر الزاما صادق است. و کسی از مخبر «اثبات» طلب نمیکند. بلکه از او شواهد میخواهند.
    پس من مغالطه ای نکردم. شما بد برداشت کردید.

حال اگر شما طرف دار مردگان هستید اگر میتوانید جلوی مرگ ما بقی را بگیرید و چه جالب که خود نیچه که چنین ادعایی کرده هم نتوانسته جلوی مرگ خودش را بگیرد چه برسد به طرفدارانش.
    میان مرگ یک انسان و بودن یا نبودن خدا، هیچ ارتباط منطقی وجود ندارد!
    بنا به کدام دلیل منطقی شما انتظار دارید که نیچه چون مرگ خدا را اعلان کرده، باید خودش نمیمرد؟
    این دو واقعه ارتباط منطقی با هم ندارند. پس فرمایش شما هم خالی از پایه منطقی است.
    چه خدا باشد یا نباشد، هر جانداری روزی میمیرد.

نوشته
    213
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0

منکران خدا قبل از انکار خدا خود را منکر می شوند....

مردان و زنان باايمان، ولىّ (و يار و ياور) يكديگرند امر به معروف، و نهى از منكر مى‏كنند نماز را برپا مى‏دارند و زكات را مى‏پردازند و خدا و رسولش را اطاعت مى‏كنند بزودى خدا آنان را مورد رحمت خويش قرار مى‏دهد خداوند توانا و حكيم است‏
    ترجمه سوره توبه آيه 71

11. تشکرها 2

نوشته
    148
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    43 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    0

من هم شوخی و سخنان خنده دار زیاد شنیده ام!
    اتفاقا وقتی من هم این تاپیک را دیدم، کلی خندیدم!

سلام دوست عزیز.
    بنده در تاپیک "اثبات خدا" منتظرتان بودم تا جواب 5 سوال مرا بدهید، اما اینجا زیارتتان کردم.
    اگر وقت داشتید، لطفا به 5 سوال من هم در آنجا پاسخگو باشید. متشکر میشوم.

پاسخ من غیر منطقی نبود، بلکه گفته ی آغازنده ی تاپیک غیر منطقی بود. بنده هم با زبان خودشان به ایشان جواب دادم. وگرنه خودم اینگونه سخنان را نمی پسندم.
    شما نگاهی به پست اول تاپیک بکنید تا ببینید که چقدر خالی از محتوا و بی فایده و سطحی و بی منطق است!

من مغالطه ای نمیبینم.
    بنده گفتم که نیچه "ادعا" نکرده؛ بلکه "اعلان خبر" کرده. ادعا نیاز به اثبات توسط مدعی دارد. ادعا ممکن است صادق یا کاذب باشد. اما مخبر، صرفا اتفاقی را که در واقع امر رخ داده را برای دیگران بازگو میکند و خبر الزاما صادق است. و کسی از مخبر «اثبات» طلب نمیکند. بلکه از او شواهد میخواهند.
    پس من مغالطه ای نکردم. شما بد برداشت کردید.

میان مرگ یک انسان و بودن یا نبودن خدا، هیچ ارتباط منطقی وجود ندارد!
    بنا به کدام دلیل منطقی شما انتظار دارید که نیچه چون مرگ خدا را اعلان کرده، باید خودش نمیمرد؟
    این دو واقعه ارتباط منطقی با هم ندارند. پس فرمایش شما هم خالی از پایه منطقی است.
    چه خدا باشد یا نباشد، هر جانداری روزی میمیرد.
    بسمه تعالی

جناب خردبین

بنده چند روزی نبودم ولی الان در خدمتم چه اینجا چه در تاپیک اثبات خدا به هر حال

1- خبر آن است که در آن احتمال صدق و کذب داده میشود نه اینکه خبر الزاما صادق باشد و شخص مخبر فقط اعلان خبر میکند و شاید این خبر درست باشد شاید هم درست نباشد

2- شما مدعی هستید که میان مرگ انسان و بود و نبود خداوند ارتباط منطقی نیست

خوب این حرف شما ادعایی بلا دلیل است چون حیات و ممات به دست خداوند متعال است و این حقیقتی است انکار ناپذیر اگر غیر از این است پس چرا بشر از حیات و ممات عاجز است؟

3- اگر بگوییم خدا مرده است اینکه دیگر خدا نیست بلکه مخلوق است پس اعلام نیچه مبنی بر مرگ خدا حرفی بی پایه است که مورد استهزاء عقلا قرار میگیرد
    اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر

13. تشکرها 3

نوشته
    767
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    18 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    47

1- خبر آن است که در آن احتمال صدق و کذب داده میشود نه اینکه خبر الزاما صادق باشد و شخص مخبر فقط اعلان خبر میکند و شاید این خبر درست باشد شاید هم درست نباشد
    اینکه بنده عرض میکنم "مرگ خدا"، یک ادعا نبود، بلکه یک خبر بود، سخن خودم نیست. این چیزی است که تمام نیچه شناسان متخصصان به آن اذعان دارند. حتی بگونه ی بسیار عجیبی، او در این مورد پیشگویی هایی کرده. او نشانه های افول و زوال خدا و وجود ربوبی را مشاهده نموده و آنرا اعلام کرد. از انی جهت او مخبر بوده است نه مدعی.
    همچنین وی اولین از تمام هم عصران خودش در اعلان این خبر پیشی گرفته است. برای اطلاعات بیشتر به کتب مفسران نیچه از قبلی ژیل دلوز و استرن رجوع کنید.

ضمنا خبر نیچه تا حدودی آینده نگری نیز بوده ... .

2- شما مدعی هستید که میان مرگ انسان و بود و نبود خداوند ارتباط منطقی نیست

خوب این حرف شما ادعایی بلا دلیل است چون حیات و ممات به دست خداوند متعال است و این حقیقتی است انکار ناپذیر اگر غیر از این است پس چرا بشر از حیات و ممات عاجز است؟

3- اگر بگوییم خدا مرده است اینکه دیگر خدا نیست بلکه مخلوق است پس اعلام نیچه مبنی بر مرگ خدا حرفی بی پایه است که مورد استهزاء عقلا قرار میگیرد
    نخیر. حیات و ممات انسان در دست خدا نیست. و به خدا هم ربطی ندارد.
    بلکه پیدایش حیات انسان، پیآمد طبیعی فعل انفعالات طبیعت بوده. ادامه ی حیات هر یک از ما نیز بواسطه ی ادامه ی فعالیت اعضای حیات بخش بدن ماست. مرگ ما نیز زمانی فرا میرسد که اعضای حیات بخش ما از کار بیفتد.
    همچنین انسان میتواند خودکشی نیز بکند و این نیز بهخدا ربطی ندارد.

بنابراین مشاهده میشود که خدا نه در پیدایش و نه در حیات و نه در مرگ انسان دخالتی ندارد.

اتفاقا واقعیت این است که خدا خودش مخلوق انسان است. یعنی این انسان بود که خدا را آفرید و اکنون نیز انسان مشغول کشتن خداست. خدا بواسطه ی برخی رانه های روانی نظیر ترس از طبیعت و ترس از مرگ و احساس بی امنی در طبیعت و نیز رانه های اجتماعی و نظایر آن در اعصار اولیه زندگی بشر در ذهن انسان شکل گرفت و اکنون نیز کم کم با طرف شدن برخی از این رانه های روانی و اجتماعی، ایده ی وجود خدا، الزاما رخت بر بسته و از بین میرود. ایده ی وجود خدا نیز دیر یاد زود بطور کامل نابود خواهد شد.

پس اعلام نیچه مبنی بر مرگ خدا حرفی بی پایه است که مورد استهزاء عقلا قرار میگیرد
    نخیر بزرگوار. این سخن شما نشان میدهد که از تفکرات نیچه و آثار آن بر جهان فلسفه بی اطلاع هستید. پس از نیچه فلسفه غرب وارد دوره جدیدی شده که راه برگشتی نیز برای آن وجود ندارد. شما به بزرگترین فلاسفه قرن بنگرید، تمام آنها زیر نفوذ تفکرات نیچه بوده اند.
    هیچ فرد مطلعی تاکنون سخن نیچه را مورد استهزاء قرار نداده است. اگر داده برای من ذکر کنید.

خردبین سبز اندیش.

نوشته
    767
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    18 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    47

جناب خوشنظر میتوانم یک سوالی بکنم؟
    شما چند کتاب نیچه را خوانده اید؟
    چقدر با سنت فلسفه غرب آشنایی دارید؟
    چند کتاب از مفسران نیچه را خوانده اید؟
    آیا اصول تفکر نیچه را میشناسید؟

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری