جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: سفر

نوشته
    10
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

راهنما سفر

مرگ نه با شما اغاز شده است ونه با شما پایان میگیرد یار شما(که از دنیا رفته )به سفر رفته است .این سفر را نیز چون دیگر سفرهای او انگارید که یا او برشما وارد میشود یا شما بر او!

امام علی (ع)

2.  

نوشته
    174
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    15
    آپلود
    0
    گالری
    0

من خیلی به این سفر فکر میکنم.راستی چقدر این سفر نزدیکه و چقدر ما بی توجهیم!

4. تشکر

نوشته
    34
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

ممنون عزیزم . رفتم تو فکر
    please visit this web : http://www.iranhip.com

6. تشکر

نوشته
    850
    حضور
    35 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    9

با سلام
    هر انسانی که آماده یک سفر عادی می‌شود بدون اینکه کمترین تردیدی به خود راه دهد تمام چیزهایی که احتمال دارد در طول سفر به دردش بخورد به همراه خودش می‌برد تا در مدتی که در مسافرت به سر می‌برد با کمترین مشکلی برخورد نکرده مسافرتی خوب و دلچسب داشته باشد البته این در صورتی است که می‌داند او به تمام چیزهایی که در طول مسافرت به دردش می‌خورد در آنجا نیز به راحتی می‌تواند تهیه کند، با این وضع اگر این انسان آماده مسافرتی گردد که در آنجا دست یافتن حتی به ساده‌ترین نیازهایش مانند آب و غذا نیز مشکل باشد و او ناگزیر از رفتن به چنین مسافرتی باشد آشکار است که نیازمند چه مقدماتی می‌باشد تا در طول مسافرت با کمترین مشکل مواجه گردد. و حال اینکه هم به دلایل عقلی و فلسفی و هم بنا به بیان قرآن و روایتهای رسیده، انسانها یک سفری در پیش دارند بنام سفر آخرت که خواسته یا ناخواسته به چنین مسافرتی خواهند رفت. در چنین شرایطی هر انسان عاقلی خود را به زحمت می‌اندازد تا وسایل مورد نیاز خود را با توجه به نیازهایی که پیش بینی می‌کند در آنجا بوجود آید آمادگیهای لازم را کسب کند تا در آنجا علاوه بر روبرو نشدن با مشکلات سفر به دلیل سستکاری خودش، شرمنده عام و خاص نیز نگردد.
    ویرایش توسط askari110 : ۱۳۸۸/۰۸/۱۴ در ساعت ۰۵:۵۵

8. تشکر

نوشته
    850
    حضور
    35 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    9

حضرت علی علیه السلام در هر شب هنگامی که مردم به خوابگاه خود می‌رفتند صدای نازنینش بلند می‌شد به حدی که صدای آن حضرت را تمام اهل مسجد و کسانی که همسایه مسجد بودند می‌شندید. می‌فرمود: آماده شوید و اسباب سفر خود را مهیا کنید خدا شما را رحمت کند. همانا مرگ ندای سفر را در میان شما بلند کرده، توقف خود را در دنیا کم کرده و از دنیا بیرون روید درحالی که زاد وتوشه‌ای از اعمال صالحه با خود داشته باشید بدرستی که در جلو عقبه‌ و جاهای سخت و دشوار وهولناک است که باید از آنجاها عبور کنید.....

10. تشکر

نوشته
    850
    حضور
    35 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    9

همگی به روایت پیامبر(ص) دقت کنیم ...

يا أباذر إياك أن تدركك الصرعة عند العثرة، فلا تقال العثرة و لا تمكن من الرجعة، و لا يحمدك من خلفت بما تركت، و لا يعذرك من تقدم عليه بما اشتغلت به.
    ای اباذر بترس از اینکه مرگت در حال گناه فرا برسد و دیگر امکان جبران آن گناه را نداشته باشی که در آن صورت نه مورد ستایش و دعای خیر بازماندگان قرار خواهی گرفت و نه عذر قابل قبولی برای آنان که به دیدارشان می روی خواهی داشت.

یعنی هم آبرویت پیش بازماندگان و تشییع کنندگانت می رود و هم در مقابل نکیر و منکر سرافکنده و شرمسار خواهی شد زیرا « انما الامور بخواتیمها » و در آیة قرآن نیز آمده که « من جاء بالحسنه فله عشر امثالها » هر کس که اعمال حسنه و کارهای نیک را به قیامت بیاورد، ده برابر پاداش می گیرد نه اینکه « من عمل بالحسنه » و هر کس کار خوبی انجام دهد ولو اینکه آنها را در دنیا باقی بگذارد باز هم پاداش می گیرد! و ما چه بسیار اعمال نیک خود را باکارهای بدمان نابود و بی ارزش می سازیم.
    خداوند عاقبت امور همه ما را ختم به خیر کند....انشاءالله
    التماس دعا

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری