صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: مسیح(ع) در اناجیل

نوشته
    1,799
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    18

راهنما مسیح(ع) در اناجیل

نگاهی گذرا به شخصیت عیسی مسیح(ع) در انجیل ها نشان از این دارد که این پیامبر بزرگ خدا از نسبت های ناروا مصون نمانده وچهره ای که از مسیح در اناجیل موجود است با چهره مسیح در قران تفاوت های بسیاری دارد و حتی با چهره مسیحی که در فیلمهای هالیوودی به نمایش در می اید تفاوت های شگرفی دارد
    ویرایش توسط meshkaat : ۱۳۸۸/۰۸/۱۱ در ساعت ۱۵:۴۱

2. تشکر

3.  

نوشته
    1,799
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    18

مسيح, سازنده شراب ناب

انتساب کار ناپسندسازنده شراب ناب به نبي خدا, آن هم به فرمان مادرش, جاي بسي شگفتي است. اين درحالي است كه شراب در شريعت موسي, حرام بوده و مسيح, بارها پايبندي خود به اين شريعت را اعلام داشته است. با اين حال, عهد جديد روايت مي كند كه عيسي (ع) نه تنها مردم را از به كارگيري شراب, بازنداشته , بلكه خود, اقدام به ساختن آن نموده است. . برخي از متدينان مسيحي هم, هنگام ياد آوري اين معجزه در جهت توجيه آن تلاش مي نمودند و مي گفتند كه آن شراب, مست كننده نبوده است؛ در حالي كه انجيل, خلاف آنرا گزارش مي كند.

5. تشکر

نوشته
    1,799
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    18

پرسش

معجزه ساخت شراب, تنها در باب دوم انجيل يوحنا به عنوان نخستين معجزه مسيح آمده كه در پي روايت مي شود:
    "دو روز بعد, مادر عيسي در يك جشن عروسي در دهكده "قانا" در جليل مهمان بود. عيسي و شاگردان او نيز به عروسي دعوت شده بودند. هنگام جشن, شراب تمام شد. مادر عيسي با نگراني نزد او آمد و گفت: "شرابشان تمام شده است". عيسي فرمود: "اي زن مرا با تو چه كار است؟ ساعت من هنوز نرسيده است." با اين حال مادر عيسي به خدمتكاران گفت: "هر دستوري به شما مي دهد اطاعت كنيد." در آنجا شش خمره سنگي بود كه فقط در مراسم مذهبي از آن استفاده مي شد و گنجايش هر كدام حدود 100 ليتر بود. عيسي به خدمتكاران فرمود: "اين خمره ها را پراز آب كنيد." وقتي پر كردند, فرمود: "حالا كمي از آن را برداريد و نزد گرداننده مجلس ببريد!" وقتي گرداننده مجلس آن آب را كه شراب شده بود چشيد, داماد را صدا زد و گفت: "چه شراب خوبي! مثل اينكه با ديگران خيلي فرق داريد, چون معمولا در جشنها اول با شراب خوب از مهمانها پذيرايي مي كنند و بعد كه همه سرشان گرم شد, شراب ارزان تر را مي آورند. ولي شما شراب خوب را براي آخر نگه داشته ايد." او نمي دانست كه شراب از كجا آمده است, ولي خدمتكاران مي دانستند. اين معجزه عيسي در دهكده قاناي جليل, اولين نشانه قدرت دگرگون كننده او بود و شاگردان ايمان آوردند كه او واقعاً همان مسيح است.)1(
    اگر مسيح چنين اقدامي نموده و شراب ناب را پيشكش اهل آن مجلس كرده است, جاي پرسشي جدي است كه آيا او براي روشن كردن و رشد دادن عقل ها آمده يا براي تخدير و سست كردن آنها؟
    1: يوحنا 2 : 1-11.

7. تشکر

نوشته
    3,440
    مورد تشکر
    10 پست
    حضور
    29 روز 5 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    49
    آپلود
    5
    گالری
    76

نقل قول نوشته اصلی توسط meshkaat نمایش پست
    انتساب کار ناپسندسازنده شراب ناب به نبي خدا, آن هم به فرمان مادرش, جاي بسي شگفتي است. اين درحالي است كه شراب در شريعت موسي, حرام بوده و مسيح, بارها پايبندي خود به اين شريعت را اعلام داشته است. با اين حال, عهد جديد روايت مي كند كه عيسي (ع) نه تنها مردم را از به كارگيري شراب, بازنداشته , بلكه خود, اقدام به ساختن آن نموده است. . برخي از متدينان مسيحي هم, هنگام ياد آوري اين معجزه در جهت توجيه آن تلاش مي نمودند و مي گفتند كه آن شراب, مست كننده نبوده است؛ در حالي كه انجيل, خلاف آنرا گزارش مي كند.
    با سلام به شما
    دوست عزیز شراب در آیین مسیح حرام بوده وهست.
    شما از کجا اینچنین استنباطی داشتید که این حرفا رو میگید؟
    میشه بیان کنید؟
    .........
    فکر می کنم منظور شما این بود:
    مسیح آب را به شراب تبدیل نمود. به نظر میرسد که شاید او نیز در مواقعیشراب نوشیده است (یوحنا 2: 1–11؛ متی 26: 29).
    اگه شما توضیحی در مورد این آیات دارید بفرمایید
    وگرنه بنده عرض کنم.

ویرایش توسط سیاوش عشق : ۱۳۸۸/۰۸/۱۱ در ساعت ۱۹:۳۲

نوشته
    3,440
    مورد تشکر
    10 پست
    حضور
    29 روز 5 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    49
    آپلود
    5
    گالری
    76

توضیح مسیح با این کوتاه فکری.....چرا؟؟؟؟

دوست عزیز....
    بنده راجع به صفات عیسی مسیح و طریقه ی نقل شدن در اناجیل خدمت شما توضیحاتی عرض کردم...
    اگه جوابی داشتید بهتر بود همونجا بگید...
    چرا دارید اینجا میگید؟
    ببینید نمیدونم با تخریب مسیحیت به کجا میخواید برسید؟
    واقعا متاسفم که این کوتاه فکری در بین ایرانیان اینقد محسوس و ملموسه.
    اگه هنوز متوجه حرفای بنده نشدید می تونید یه بار دیگه تاپیک"چرا یک مسلمان نمی تواند مسیحی شود" رو مطالعه بفرمایید.
    اگه قانع نشدید بنده در خدمتتون خواهم بود.
    یا حق

نوشته
    1,799
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    18

پرسش

بنام خدا
    سلام جناب سیاوش گرامی
    خداقوت
    بنده فقط نقل قولی کردم از یکی از اناجیل.اگر هم نقدی وارد باشدبایدبه یوحنا باشد که چنین انتسابی داده به حضرت عیسی (ع).
    درسته؟

11. تشکر

نوشته
    3,440
    مورد تشکر
    10 پست
    حضور
    29 روز 5 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    49
    آپلود
    5
    گالری
    76

جناب/سرکار مشکات گرامی
    در تاپیک های دیگه شما فقط همین بحث رو دنبال میکنید.
    در حالی که بنده،چندین بار به شما جواب دادم
    اما نمیدونم شما چه اصراری دارید که دائم دارید بر این مسئله تاکید می کنید.
    قصد توهین ندارم.
    اما چرا یه بار دیگه سوالها خودتون و دوستانتون رو مرور نمی کنید...و همینطور جوابهای من و دوستانم رو..؟
    بازم میگم...شما مطالعه بفرمایید تاپیک ها رو ، اگه مشکل یا مسئله ی دیگه ای بود باز در خدمتم

نوشته
    1,799
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    18

پرسش

نقل قول نوشته اصلی توسط سیاوش عشق نمایش پست
    جناب/سرکار مشکات گرامی
    در تاپیک های دیگه شما فقط همین بحث رو دنبال میکنید.
    در حالی که بنده،چندین بار به شما جواب دادم
    اما نمیدونم شما چه اصراری دارید که دائم دارید بر این مسئله تاکید می کنید.
    قصد توهین ندارم.
    اما چرا یه بار دیگه سوالها خودتون و دوستانتون رو مرور نمی کنید...و همینطور جوابهای من و دوستانم رو..؟
    بازم میگم...شما مطالعه بفرمایید تاپیک ها رو ، اگه مشکل یا مسئله ی دیگه ای بود باز در خدمتم
    بنام خدا
    سلام بر جناب سیاوش گرامی
    1:تاکید بنده روی هر مسئله تنها برای روشن شدن حقیقت هست وبس.....
    همانطور که انشاءالله شما نیز مثل حقیر تنها دنبال روشن شدن واقعیت هستید
    2:تاپیک مورد اشاره شده شما رو مطالعه کرده بودم ومجددا نیز سر زدم ولی پاسخی قانع کنند نیافتم.......

14. تشکر

نوشته
    3,440
    مورد تشکر
    10 پست
    حضور
    29 روز 5 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    49
    آپلود
    5
    گالری
    76

نقل قول نوشته اصلی توسط meshkaat نمایش پست
    بنام خدا
    سلام بر جناب سیاوش گرامی
    1:تاکید بنده روی هر مسئله تنها برای روشن شدن حقیقت هست وبس.....
    همانطور که انشاءالله شما نیز مثل حقیر تنها دنبال روشن شدن واقعیت هستید
    2:تاپیک مورد اشاره شده شما رو مطالعه کرده بودم ومجددا نیز سر زدم ولی پاسخی قانع کنند نیافتم.......
    سلام مجدد
    منظور اصلی شما از این تاپیک چی هست؟
    اگه مشخص کنید ممنون میشم
    در این صورت از حاشیه ها پرهیز می کنیم.
    .......
    شما فرمودید که در اناجیل به عیسی مسیح(ع)صفات نا مربوط داده اند.
    در صورتی که نظر بنده این نیست.
    .........
    عيسی(ع) در اناجيل همان نقش و جايگاهی را دارد كه در قرآن دارد؛ يعنی پيامبر خدا، كلمه الله و واسطه در فيض است
    اعتقاد به الوهيت مسيح(ع) در ميان برخی مسيحيان و اکثریت مسلمانان ناشی از تفسير نادرست از آيات اناجيل است. براساس ظاهر متن ‌انجيل لوقا، مرقس و متی ازخداوندی جسمی عيسی خبری نيست،
    نويسندگان اين اناجيل مطابق زبان معاصر خود از عيسی(ع) تعبير به «پروردگار ما» و یا دیگر صفات می‌كنند، ولی به نظر می‌رسد برخی مسيحيان امروزی و جمع قریب به اتفاق مسلمانان در تفسير اين آيات دچار اشتباه شده‌ اند. لذا در انجيل‌ها خبری از خدا بودن مسيح نيست و البته خبری هم از تثليث نيست.
    اگر به اناجيل رجوع كنيم، نكته‌ای شرك‌آلود پيدا نمی‌شود
    در این مورد اناجیل دقيقا با قرآن منطبق هستند
    مطمئنن اگه کاتبان شیوه ی فرزند خدا بودن عیسی مسیح رو معنوی نمی دانستند،هرگز خدا را خدای یگانه نمی خواندند....کما اینکه در اناجیل به وفور به این نکته که خدا یکیست اشاره شده است.
    ..............
    یه نکته ی دیگه رو هم بگم...
    در اناجیل بخصوص انجیل یوحنا گفته شده که "من(عیسی مسیح) و پدر یکی هستیم" و "پدر در من و من را در پدر خواهید یافت"
    این جملات نشاند دهنده ی وجود خدا در پیامیران است نه اینکه عیسی مسیح خداست.

نوشته
    72
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    15

با درود دوست گرامي بايد به اطلاعتان برسانم اگر يك باز زجمت بكشيد و به شبكه محبت و نيز سايت اينترنتيشون بردي تمام اينها را پاسخ خواهيد گرفت . آنچه در آن زمان يهود استفاده مينمودند شراب مست كننده نبود مخلوطي از آب انگور و آب بود به جهت گل آلود بودن آب و رفع طعم نامطبوعش كمي آب انگور قرمز را به آن اضافه ميكردند و استفاده ميكردند . جهت تصفيه بنوعي. شراب به معني قابل شرب و نوشيدن است .يعني آَشاميدني نه شراب مست كننده!!
    ضمنا در انجيل شراب نوشيدن منع شده در انجيل در مورد شراب نوشته شده در آن فسق و فجور است و نياشاميد . در قرآن هم لفظ شراب هست و يعني قابل شرب و نوشيدني ....نه شراب مست كننده نه آنچه شما ويسكي و ودكا تصور كرده ايد !!!!!!!! در ضمن ممنون كه محلي به پست و جواب من نميديد !!ضمنا لطفا تاپيك را منحرف به ديگر اعتقادات مسيحياتن نكنيد !!با درود در كانال محبت و سايت تلويزيون محبت اين موضوع كاملا مفصل شرح داده شده است . تمام
    ویرایش توسط روز آشكار شدن رازها : ۱۳۸۸/۰۸/۱۲ در ساعت ۱۶:۰۵

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری