صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: سوالات من از خردبین

نوشته
    169
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    0

سوالات من از خردبین

به نام خالق
    جناب خردبین با توجه به مطالعات زیاد شما و اینکه شما مثل هر انسان دیگه ای فکر میکنید به حقیقت دست پیدا کردید و ازش دفاع میکنید خواستم که از حضورتون چند سوال بپرسم و امیدوارم باعث ناراحت کردن خاطر شما و هدر رفتن وقتتون نشم!
    در ضمن هدف از این سوالات آشنا شدن با عقاید شما و شاید رسیدن به نتیجه ی واحد باشه نه چیز دیگه ای...
    فقط خواهشی که دارم اینه که سوالات این حقیر رو به صورت اختصار جواب بدید که طولانی بودن بحث خارج از حوصله ی کاربرانه...
    آیا شما وجود خالق رو قبول دارید؟؟؟( دوست من امیدوارم که داخل فلسفه نشید چون من بیشتر میخوام یه بحث ساده داشته باشیم.)
    شما نظریه ی تکامل رو قبول دارید؟؟؟
    و اینکه شما چه ذهنیتی درباره ی این نظریه دارید؟؟؟ میتونید به اختصار توضیح بدید؟؟
    امیدوارم که به نتایج خوبی از این بحث برسیم.
    من که مجنونم از آن حیدر کرار خدایا مددی

عشق دیوانه به حد نیست، ندارد عــــددی

2.  

نوشته
    169
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    0

در ضمن اگر مایل به جواب دادن به سوالات بنده نیستید بهتر است که بگویید که من منتظر جوابی از طرف شما نباشم

نوشته
    767
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    18 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    47

نقل قول نوشته اصلی توسط مجنون الحیدر نمایش پست
    جناب خردبین با توجه به مطالعات زیاد شما و اینکه شما مثل هر انسان دیگه ای فکر میکنید به حقیقت دست پیدا کردید و ازش دفاع میکنید خواستم که از حضورتون چند سوال بپرسم و امیدوارم باعث ناراحت کردن خاطر شما و هدر رفتن وقتتون نشم!
    در ضمن هدف از این سوالات آشنا شدن با عقاید شما و شاید رسیدن به نتیجه ی واحد باشه نه چیز دیگه ای.

با سلام.

1 - من هدف این تاپیک را نمیدانم. شما اگر از من سوالی داشتید، میتونستید بطور خصوصی پیام بدید، بنابراین نمیدانم که چرا یک تاپیک عمومی برای سوالاتون زدید!!! (شاید هم اینها فقط سوال شخصی شما نیست!)
    2 - من مطالعه ی خاصی ندارم. برای چی اینطور فکر کردید؟
    3 - من فکر نمیکنم که به حقیقت رسیدم.
    4 - من فقط آنچه که بنظرم منطقی و قابل دفاع است را بیان میکنم و آنچه را که فکر میکنم اشتباه و غیر منطقی است را نقد کرده و بدان حمله میکنم. البته در هر دوحالت ممکن است که مثل هر کسی اشتباه بکنم که دراینصورت امیدوارم یک روزی متوجه اشتباه بودن نظراتم بشوم.

آیا شما وجود خالق رو قبول دارید؟؟؟( دوست من امیدوارم که داخل فلسفه نشید چون من بیشتر میخوام یه بحث ساده داشته باشیم.)
    اگر منظور شما خالق جهان است، باید بگویم که من تاکنون هیچ دلیلی که اثبات کند جهان خالقی دارد، نیافته ام. تمام براهینی که در این زمینه ارائه شده است را غیر یقین آور و غیر قطعی میدانم.

شما نظریه ی تکامل رو قبول دارید؟؟؟
    و اینکه شما چه ذهنیتی درباره ی این نظریه دارید؟؟؟ میتونید به اختصار توضیح بدید؟؟
    اگر منظورتان نظریه ی تکامل موجودات زنده است، بله من قبول دارم. همانقدر که برایم وجود جاذبه ی زمین بعنوان یک قانون علمی و بعنوان یک واقعیت عینی بدیهی است، به همان میزان هم تکامل را اصلی طبیعی میدانم که مسلما در طبیعت جاری بوده و هست.

چون فرمودید مختصرا جواب بدهم، من هم فقط خیلی فشرده میگویم:

برداشت کلی من از تکامل و منشاء جاندارن، این است که ابتدا در حدود 3.5 میلیارد سال قبل ، در روزی زمین بدلیل مهیا شدن برخی شرایط خاص جوی و شیمیایی (و بسیاری شرایط دیگر)، موجودات تک یاخته ای ایجاد شده اند، سپس این تک یاخته ها، طی حدود 2.5 میلیارد سال با تحول و تکامل، به اولین جلبک ها تبدیل شدند (یعنی 1 میلیارد سال قبل). در ادامه نیز در حدود 250 میلیون سال قبل، گیاهان گلدار و پرندگان به تدریج شکل گرفتند و نهایتا حدود 23 میلیون سال قبل اولین انسان نما ها از تکامل پستانداران قبل از خود پیدا شدند که با ادامه تکامل به انسان امروزی تبدیل شدند.
    تمام این روند که چند میلیارد سال در جریان بوده، تماما تحت قوانین و شرایط طبیعی شروع شده و ادامه یافته یافته است. این قوانین و عوامل طبیعی، شامل طیف وسیعی از شرایط جوی و شیمیایی و زیستی زمین تا اصل تنازع بقا و ... است.
    جزئیات تاریخ و روند و دوره های این تکامل نیز در علوم مختلف مورد بحث بوده و هست.
    امروزه منظور از تکامل، همان نظریه ای نیست که داروین مطرح نمود، بلکه با پیشرفت علوم مختلف و کشف ژن ها و جهش ژنی و یافته های زمین شناسی و فسیلهای جدید و یافته های علم شیمی، تغییرات فراوانی در جزئیات و چگونگی نظریه داورین ایجاد شده و البته تمام شواهد و مدارکی که بدست آمده، نظریه را کاملا تایید واثبات کرده است. هنوز هم جزئیات ناشناخته ی بسیاری از روند تکاملی جانداران وجود دارد، اما وجود این روند مسجل است.

تذکر: آنچه که در مورد تکامل گفتم، صرفا به مدد حافظه بود و ممکن است دارای خطا یاشد که نیازمند رجوع به منابع مربوطه است. جزئیات تکامل هم بطور مبسوط در کتب علمی موجود است.

خردبین سبز اندیش.

نوشته
    169
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط خردبین نمایش پست
    من فقط آنچه که بنظرم منطقی و قابل دفاع است را بیان میکنم و آنچه را که فکر میکنم اشتباه و غیر منطقی است را نقد کرده و بدان حمله میکنم. البته در هر دوحالت ممکن است که مثل هر کسی اشتباه بکنم که دراینصورت امیدوارم یک روزی متوجه اشتباه بودن نظراتم بشوم.
    ممنون که جواب دادید...
    این موردی که شما گفتید واقعا خوشحال کننده بود. چون بنده هم سعی میکنم عقلم را معیار قرار دهم، و امیدوارم که اگر اشتباه میکنم یه روزی به اشتباه خودم پی ببرم...
    میخواستم سوال کنم که نظریه تکامل برای تکامل یک فرد است؟؟؟ یا اینکه ممکن است شخصی خود را با انسان دیگری مطابقت بدهد و یک فرد خود را با شخص دیگری کامل کند؟؟
    یعنی بعد از اینکه اولین تک سلولی تکثیر شد و به دو عدد تقسیم شد. این جهش های تکاملی بر هر دوی آنها تاثیر گذاشت یا اینکه بر اساس شرایط، این جهش ها در هر کدام از تک سلولی ها تفاوت میکرد؟؟؟
    فکر کنم نیازی به توضیح بیشتر نیست. اما اگر نیاز بود بفرمائید تا بیشتر توضیح بدهم.
    باز هم از اینکه به سوالاتم جواب میدهید متشکرم
    ویرایش توسط مجنون الحیدر : ۱۳۸۸/۰۸/۱۴ در ساعت ۱۲:۵۸ دلیل: قرار دادن کاما

6. تشکرها 2

نوشته
    458
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

یعنی بعد از اینکه اولین تک سلولی تکثیر شد و به دو عدد تقسیم شد. این جهش های تکاملی بر هر دوی آنها تاثیر گذاشت یا اینکه بر اساس شرایط، این جهش ها در هر کدام از تک سلولی ها تفاوت میکرد؟؟؟
    در هر تقسیم یک جهش روی نمیداد. شاید هر 300000 نسل یک جهش.
    تیری را به سمت یک دیوار شلیک کنید، وقتی به دیوار برخورد کرد دور آن یک خط بکشید، و بگویید "دیدید که به هدف زدم؟"

"افسانه چیزیست که ما دین دیگری را میخوانیم، گمراه کسی است که مخالف عقاید خود را میخوانیم".

نوشته
    169
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    0

ممنون از جوابتون و ازاینکه در بحث شرکت کردید
    دوست دارم نظر خود آقا خردبین رو هم بدونم...

9. تشکرها 2

نوشته
    767
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    18 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    47

میخواستم سوال کنم که نظریه تکامل برای تکامل یک فرد است؟؟؟ یا اینکه ممکن است شخصی خود را با انسان دیگری مطابقت بدهد و یک فرد خود را با شخص دیگری کامل کند؟؟
    فکر کنم نیازی به توضیح بیشتر نیست. اما اگر نیاز بود بفرمائید تا بیشتر توضیح بدهم.
    باز هم از اینکه به سوالاتم جواب میدهید متشکرم

من درست متوجه سوال شما نشدم!
    اما همانقدر که فهمیدم جواب میدهم:

موضوع به این سادگی نبوده یک عدد تک سلولی ایجاد بشود و بعد از تقسیم آن، دو شاخه از موجودات بوجود بیاید!
    این سیر زمان بسیار طولانی در جریان بوده و به تدریج موجودات پیچیده تر و متنوع تر شدند و هر دسته از آنان نیز خودش مستقلا تکامل خودش را ادامه داده و باز به دسته های دیگری منشعب شده و بسیاری از این جانداران نیز در این سیر منقرض و نابود شدند و نتوانستند حیات خودشان را ادامه بدهند که امروزه فسیل برخی از این موجودات منقرض شده یافته شده است (همین فسیلها بهترین دلیل بر صحت نظریه تکامل هستند).

اما بطور مشخص اگر در مورد انسان سوال میکند، تمام انسانها دارای یک جد مشترک هستند. که گفته میشود نوعی بوزینه بوده است (البته نه بوزینه ای که امروزه میشناسیم). بعبارتی شامپانزه ها و گوریل های امروزی و انسان، دارای جد مشترک هستند (و شاید بشود گفت که پسر عموهای ما هستند!).

نوشته
    169
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    0

بحث جالب شده
    میتونم بدونم که مثلا موجودات چطور به مذکر و مونث تقسیم شدند؟؟؟
    به طوری که هر کدام مکمل دیگری است و هر دو برای بقای نسل انسان(یا موجود دیگر) تلاش میکنند
    اگر به آلت تناسلی مرد و زن دقت کنید می بینید که هر کدومشون مکمل دیگری هستند
    آلت مرد طوریست که فقط وقت نیاز به تماس جنسی مایعی باعث سفت شدن آن میشود، و فقط آنوقت است که این آلت مرد میتواند اسپرم را دقیقا داخل رحم بریزد که تنها جای مناسب برای رشد جنین است، جایی که تخمک های زن در آن قرار گرفته اند، تخمک هایی که دقیقا مکمل اسپرم های مرد هستند.
    حال برای من چند سوال پیش اومد:
    آیا مرد و زن اول یک موجود واحد بودند و بعد از هم جدا شدند و بعد از اینکه جدا شدند آلت های جنسی آنها تکامل یافت بطوری که بعد از چندین هزار سال مکمل همدیگه شدند....( اگه آلت های جنسی آنها برای تکمیل نیاز به زمان زیادی داشت پس چطور نسلشان منقرض نشد؟)

آیا تکامل باعث شد که آلت مرد سفت و بلند بشه و آلت زن هم شکل مکمل رو بگیره برای بقای نسل انسان؟؟؟

آیا اسپرم ها و تخمک ها اول در یک موجود واحد بودند و بعد که طبیعت صلاح و تکمیل را در مونث و مذکر بودن دید، یک قسمت و دستگاه تولیدش را در وجود زن و دقیقا قسمت مکمل دیگر و دستگاه تولید اسپرم را در وجود مرد گذاشت؟؟؟؟
    این چند تا از سوال های من بودند. واقعا خوشحال میشم اگه جواب بدید
    ویرایش توسط مجنون الحیدر : ۱۳۸۸/۰۸/۱۵ در ساعت ۰۳:۱۰

12. تشکرها 2

نوشته
    458
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

میتونم بدونم که مثلا موجودات چطور به مذکر و مونث تقسیم شدند؟؟؟
    کلا یکی از نشون موجودات زنده، تولید مثل هست، این تولید مثل از راههای مثل تقسیم، باکره زایی، هاگ، تخم گذاری، لقاح خارجی و لقاح داخلی انجام میشه.
    برای تقسیم و باکره زایی و هاگ، نیازی به جفت نیست. اما برای تخم گذاری، لقاح خارجی و لقاح داخلی ما یک جفت لازم داریم.
    بعضیها این رو یکی از نقاط کور تکامل میدونن، چون احتیاج به دوجنس هرگز "خوبتر" نیست بلکه تولید مثل سریع و یک جنسی، "خوبتر" هست. اما همونطور که در تاپیک قبل گفتم، ما توسط عناصر سازنده مون محدود شدیم و سازه ی عناصر حکم میکنه که دوجنس برای تولید مثل بهتره، چون دو جنس، باهم، میزان بقاء رو باخواهید خوند.

تخم گذاری (منظور من تخم گذاری درخت هم هست) راه مناسبیه، ولی توجه کردید چرا فقط پرندگان تخم میذارن؟ چون بازده ی تخم گذاری تقریبا پایینه . خطرات زیادی هم تخم رو تهدید میکنه. پس باید موجوداتی ازین راه تولید مثل کنن که بتونن تخمها رو در یک ارتفاع بالا نگه داری کنن، خورد و خوراک کمی داشته باشن تا بتونن روی تخم بشینن. هیچ راهی وجود نداره (چون لازمه ی یک لیوینگ ارگانیسمه) که این تخم، در حالت سرد بتونه به وجود بیاد، بنابراین تولید مثل دو نفر رو لازم داره، یکی که روی تخم بشینه و گرمش نگه داره، یکی که بره برای اونی که روی تخم نشسته غذا بیاره. برای همین، دو جفت بهتر از یک جفت هست و فی الواقع، برای تخم گذاری، یک جفت بسیار بهتر و حیاتیه.

برای تخم گذاری حشرات، به نظرم اینجا انتخاب طبیعی برخلاف گاهی اوقات، عوض بهتر بهترین رو انتخاب کرده. آیا حشرات راه دیگه ای برای تولید مثل دارن؟ همونطور که گفتم ما به این چندراه محدودیم و برای حشرات، این بهترین راهه.

اما چرا موجوداتی مثل شترمرع و ماکیان، که نمیتونن در ارتفاع بالا تخم بذارن، بازهم از طریق تخم گذاری تولید نسل میکنن؟ به نظرم دو حالت داره:

1- طبیعیه، چون همونطور که میبینیم، انواعی که اینکار رو انجام میدن بسیار کمتر از انواعی هستن که روی ارتفاع تخم میذارن.
    2- انسان درش دست داشته. امکان داره ماکیانها زمانی پرواز میکردن، اما انسانها مانع پروازشون میشدن (مثلا بریدن پرها)، تا با محیطشون که تنبلی و پرخوری در طویله های انسانها هست، آداپته شدن.

در مورد لقاح خارجی، نظری ندارم. به نظرم یک نقطه ی کوره. چرا تخمک و اسپرم باید جدا باشن؟ باید درین مورد سوال کنم.

اما در مورد لقاح داخلی و نقش دو جنس درون اون. توجه کنید که موجوداتی که لقاح داخلی دارن پیچیده ترین موجودات هستن. پس میتونیم بگیم یکی از لازمه های یک لیوینگ ارگانیسم کامپلکس مثل یک پستاندار، لقاح داخلی در مکانی گرم و پر انرژی هست.
    اما در مورد دو جفت، همون قضیه پرنده صادق هست. یک زن حامله میتونه بره شکار کنه؟ یا یک گربه ی پا به ماه میتونه همون کارهایی رو بکنه که قبل میکرد؟ مسلما نه. پس یک جفت لازمه تا کمکش کنه تا متابولیسمش بگذره و مشکلی براش پیش نیاد.

حالا چرا یک جفت، نه سه نفر مثلا؟ چون یکی برای ساپورت یکی دیگه بسه. همیشه بهتر بر بهترین ارجحیت داره در انتخاب طبیعی.

اگر به آلت تناسلی مرد و زن دقت کنید می بینید که هر کدومشون مکمل دیگری هستند
    به خاطر ارضاء در رابطه ی جنسی در اکثر پستانداران این امر اتفاق افتاده. چون بلاخره یک راهی برای جمعیت زیاد باید پیش روی موجوداتی که هردفعه بین 1 تا 14 بچه میارن باید باشه نه؟ در مقیاس کلی این تعداد جنین در هر دفعه خیلی کمه مخصوصا در انسان که یکی یا دوتا هست و خیلی کم، سه تا پنج تا. توجه کنید ما هنوز هم انسان سردمزاج داریم یعنی هنوز ژنهای سردمزاجیمون از بین نرفتن.
    آلت مرد طوریست که فقط وقت نیاز به تماس جنسی مایعی باعث سفت شدن آن میشود، و فقط آنوقت است که این آلت مرد میتواند اسپرم را دقیقا داخل رحم بریزد که تنها جای مناسب برای رشد جنین است، جایی که تخمک های زن در آن قرار گرفته اند، تخمک هایی که دقیقا مکمل اسپرم های مرد هستند.
    برای لقاح داخلی، راه بهتر همینه.
    آیا مرد و زن اول یک موجود واحد بودند و بعد از هم جدا شدند و بعد از اینکه جدا شدند آلت های جنسی آنها تکامل یافت بطوری که بعد از چندین هزار سال مکمل همدیگه شدند...
    نه در اکثر پستانداران مونث و مذکر داریم و نشون میده پایشون، یعنی Common Ancestry شون اینجوری بوده.
    ( اگه آلت های جنسی آنها برای تکمیل نیاز به زمان زیادی داشت پس چطور نسلشان منقرض نشد؟)
    احتمالا شده. فکر کنم یک میلیون سال برای اینکه چندتا پستاندار به وجود بیان و که دارای آلت تناسلی باشن بس بوده نه؟ یکی میلیون رو با 3.8 میلیارد نسبت بگیر میفهمی چقدر دست تکامل درین حیطه باز بوده.
    آیا تکامل باعث شد که آلت مرد سفت و بلند بشه و آلت زن هم شکل مکمل رو بگیره برای بقای نسل انسان؟؟؟
    اینهم از ویژگیهای Common Ancestry بوده احتمالا. همونطور که گفتم اینکارها شده تا جمعیت افزایش پیدا کنه.
    آیا اسپرم ها و تخمک ها اول در یک موجود واحد بودند و بعد که طبیعت صلاح و تکمیل را در مونث و مذکر بودن دید، یک قسمت و دستگاه تولیدش را در وجود زن و دقیقا قسمت مکمل دیگر و دستگاه تولید اسپرم را در وجود مرد گذاشت؟؟؟؟
    تخمکها و اسپرمها که نه، اما شاید ما اجداد باکره زا هم داشتیم. اما باکره زایی برای افزایش جمعیت و همینطور، یک موجود زنده ی کامپلکس مناسب نیست. بعد از حداقل یک میلیارد سال جهش و انقراض، راه بهتر پیش پای پستاندرا گذاشته شده، که همین چیزیه که الان شاهد هستید. همه چیز باید برای یک موجود پیچیده مهیا باشه. و این یکی ازونهاست.
    ویرایش توسط Aurlito : ۱۳۸۸/۰۸/۱۵ در ساعت ۰۸:۴۳
    تیری را به سمت یک دیوار شلیک کنید، وقتی به دیوار برخورد کرد دور آن یک خط بکشید، و بگویید "دیدید که به هدف زدم؟"

"افسانه چیزیست که ما دین دیگری را میخوانیم، گمراه کسی است که مخالف عقاید خود را میخوانیم".

14. تشکر

نوشته
    169
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    0

در جواب سوال من که عرض کردم:میتونم بدونم که مثلا موجودات چطور به مذکر و مونث تقسیم شدند؟؟؟
    فرمودید:
    نقل قول نوشته اصلی توسط aurlito نمایش پست
    بعضیها این رو یکی از نقاط کور تکامل میدونن، چون احتیاج به دوجنس هرگز "خوبتر" نیست بلکه تولید مثل سریع و یک جنسی، "خوبتر" هست. اما همونطور که در تاپیک قبل گفتم، ما توسط عناصر سازنده مون محدود شدیم و سازه ی عناصر حکم میکنه که دوجنس برای تولید مثل بهتره، چون دو جنس، باهم، میزان بقاء رو باخواهید خوند.
    ببینید، این نظریه اینجا جور در نمیاد، پس با توجه به حرفهای شما، به جای تکامل باید اسمشو بذاریم تناقص!!!
    ولی من باز فکر میکنم نیرویی ماورای طبیعت بر این سیر تکاملی احاطه داره و اون رو خارج از قوانین طبیعی و با اراده ای که داره تغییر میده.
    ولی توجه کردید چرا فقط پرندگان تخم میذارن؟ چون بازده ی تخم گذاری تقریبا پایینه . خطرات زیادی هم تخم رو تهدید میکنه. پس باید موجوداتی ازین راه تولید مثل کنن که بتونن تخمها رو در یک ارتفاع بالا نگه داری کنن، خورد و خوراک کمی داشته باشن تا بتونن روی تخم بشینن.
    اینجا یه موضوع دیگه در مورد تکامل به وجود میاد:
    اینکه طبیعت فهمید که پرندگان میتونن پرواز کنند و طبق نظر شما راه تخم گذاری رو به اونا داد.
    یا اینکه طبیعت فهمیدپرندگان چون باید از تخم گذاری استفاده کنند، باید بتونن که تخم ها رو در ارتفاع بالا نگاه دارند برای اینکه دست جانداران دیگر به این تخم ها نرسد. پس به اونها بال داد و اون ها رو قابلیت پرواز داد. اینجا سه مسئله پیش میاد:
    1- طبیعت پرنده ها رو با توجه به موجودات دیگر خوبتر کرد، یعنی طبیعت از قبل فهمید که اگه پرنده نتونه پرواز کنه جانوران دیگه( که شاید هنوز به وجود نیومده بودند) تخم های پرنده رو میخورن و نسلش منقرض میشه، پس از همون ابتدای هستی یواش یواش اونها رو خوبتر و خوبتر کرد برای پرواز کردن!!!
    2- طبیعت چون دید که تخم های پرندگان رو جانوران دیگه میخورند و نسلشون امکان داره که منقرض بشه، یواش یواش بهشون بال و پر داد که بتونن برن بالای درخت و تخم بذارن!!!
    3- اصلا چرا طبیعت لقمه رو از پشت سر تو دهن خودش میذاره؟؟ چرا از همون اولبه پرنده ها از راه های دیگر تولید مثل نداد؟؟؟.

هیچ راهی وجود نداره (چون لازمه ی یک لیوینگ ارگانیسمه) که این تخم، در حالت سرد بتونه به وجود بیاد، بنابراین تولید مثل دو نفر رو لازم داره، یکی که روی تخم بشینه و گرمش نگه داره، یکی که بره برای اونی که روی تخم نشسته غذا بیاره. برای همین، دو جفت بهتر از یک جفت هست و فی الواقع، برای تخم گذاری، یک جفت بسیار بهتر و حیاتیه.

این توجیه شما هم اصلا قابل قبول نیست...
    چون باز هم دو مسئله پیش میاد:
    1- طبیعت از قبل فهمید که اگر دو نفر نباشند نمیتونن از این تخم ها محافظت کنن. پس از همون ابتدا اونها رو به صورت جفت درست کرد.
    2- چون طبیعت می دید که مرغی که از ابتدا یکی بود چون نمیتونه هم از تخم محافظت کنه و هم برای خودش غذا تهیه کنه پس اون مرغ رو به دو نیم تقسیم کرد به طوری که بازم بتونن با کمک هم تخم بذارن( در این مدت طولانی که باید جهش برای دو نفر شدن صورت میگرفت چه بلایی سر تخم ها ونوزاد ها میومد؟؟ یا اینکه تخمشون سرد میشد و به وجود نمیومدند، یا اینکه از بی غذایی می مردند)
    حرف خود شما حرفهای من رو ثابت میکنه:
    برای تخم گذاری، یک جفت بسیار بهتر و حیاتیه.

بازم فکر میکنید طبیعت توانایی فهم داره؟؟؟
    یا اینکه نیرویی ماورای طبیعی بر این سیر تکاملی و حیات حکم میکنه...
    ادامه دارد...

16. تشکر

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری