جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: تصمیمات خدا مرموزند،اما همواره.........

نوشته
    2,758
    مورد تشکر
    4 پست
    حضور
    10 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    64
    آپلود
    0
    گالری
    255

تصمیمات خدا مرموزند،اما همواره.........

شهسواری به دوستش گفت: بیا به كوهی كه خدا آنجا زندگی می كند برویم.میخواهم ثابت كنم كه اوفقط بلد است به ما دستور بدهد، وهیچ كاری برای خلاص كردن ما از زیر بار مشقات نمی كند.

دیگری گفت: موافقم .اما من برای ثابت كردن ایمانم می آیم .

وقتی به قله رسید ند ،شب شده بود. در تاریكی صدایی شنیدند:سنگهای اطرافتان را بار اسبانتان كنید وآنها را پایین ببرید

شهسوار اولی گفت:می بینی؟بعداز چنین صعودی ،از ما می خواهد كه بار سنگین تری را حمل كنیم.محال است كه اطاعت كنم .

دیگری به دستور عمل كرد. وقتی به دامنه كوه رسید،هنگام طلوع بود و انوار خورشید، سنگهایی را كه شهسوار مومن با خود آورده بود،روشن كرد. آنها خالص ترین الماس ها بودند.

مرشد می گوید:
    تصمیمات خدا مرموزند،اما همواره به نفع ما هستند .

ویرایش توسط parvaz : ۱۳۸۸/۰۸/۱۸ در ساعت ۱۴:۵۴

http://www.askquran.ir/image...zbknnl8215.gif

آسمان ذهن کبوتر آبیست

2.  

نوشته
    806
    حضور
    20 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    73
    آپلود
    0
    گالری
    1

خدایی که از مادر به ما مهربونتر
    از رگ گردن به ما نزدیکتر
    مگه میشه چیزی را برای ما بخواد که
    به صلاحمون نباشه؟!

ممنون از این تاپیک ریبا

روزي حداقل يکبار به ان نگاه کن
    "هيچ کس دوبار زندگي نمي کند."
    جايي روي ديوار بنويس

4. تشکرها 2

نوشته
    136
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

خدا هیچوقت برای بنده اش شر نمی خواهد
    هرچه است خیر است چرا که خداوند خیّر است
    منتها این بنده است که برای خود شر می طلبد

6. تشکرها 3

نوشته
    1,246
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

بعضي وقتها اتفاقاتي كه مي افته در ظاهر خيلي بده ولي اگه چند سال از روش بگذره تازه مي فهمي جز خير نبوده و اگه اين موارد برات پيش نمي اومد همه چي بهم مي خورد
    شهيد عماد مغنيه: براي من ميل رهبر معظم انقلاب، حجت شرعي است.

8. تشکرها 2

نوشته
    79
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    277
    آپلود
    0
    گالری
    0

فکر می کنم این مثال خوبی باشه!
    وقتی سرما خوردی دلت میخواد چیپس و بستنی و پفک و همه چیز بخوری!هی به مامانت میگی برات نمیخره اصرار می کنی سرش داد میزنی حتی باهاش قهر می کنی البته اگه از این بچه نق نقو ها باشی که حتی ممکنه مامانتو بزنی اما بازم برات نمیخره!
    دلیلش معلومه به ضررت تموم میشه اما خودت که نمی فهمی ببخشید یعنی متوجه نیستی که!
    (محمدطه)

دلداری خدا رو ببین:
    "فلا یحزنک قولهم انانعلم ما یسرون و ما یعلنون"
    (یس)
    آیا باز هم غمگینی!؟

10. تشکرها 2

نوشته
    2,758
    مورد تشکر
    4 پست
    حضور
    10 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    64
    آپلود
    0
    گالری
    255

تصمیم خداوند از قدرت درک ما خارج است اما همیشه به سود ما می باشد .

(( پائولوکوئیلو ))

http://www.askquran.ir/image...zbknnl8215.gif

آسمان ذهن کبوتر آبیست

نوشته
    495
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    57 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1

تصمیمات خدا مرموزند،اما همواره.........

تصمیمات خدا مرموزند ولی همیشه به نفع ما هستند
    نگرا ن کارهایی که در گذشته اشتباه انجام دادی نباش ...تمام شد رفت .... نگران کارهایی باش که باید انجام دهی

نوشته
    3,519
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    36 روز 23 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0

کلمه مرموز شاید زیبا نباشد بهتر است بنویسید :

همیشه به نفع ماست اگر خودمان آن را خراب نکنیم و بیراهه نرویم

نوشته
    81
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    1 روز 15 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

در زمان های دور پادشاهی، دوست صمیمی و مشاوری داشته که تیکه کلامش "حتما یه حکمتی تو کاره" بوده و او را همه جا همراه خود می برد.
    روزی پادشاه و رفیقش به شکار می روند ولی اینبار بخت با پادشاه یار نبود و در حین شکار پادشاه دو انگشت دست خود را از دست می دهد. چند روز بعد رفیقش به عیادت پادشاه که خیلی ناراحت و افسرده شده بود رفته و در حین دلداری همان تیکه کلام همیشگیش را به کار می برد. پادشاه که هنوز در غم از دست دادن انگشتاش بوده عصبانی شده و دستور میده اون به سیاهچال بندازند و در این حین می گوید:چه حکمتی تو این کار می تونه باشه؟
    بعد از مدتی طولانی، پادشاه برای فراموش کردن اون حادثه و بدست آوردن روحیه قبلیش تنهایی به شکار می رود ولی اینبار اسیر قبیله آدم خوارها می شود.
    آدم خوارها اون به درخت می بندند و در حین اجرای مراسم رقص و پایکوبی قبل از خوردنش متوجه نقص دستان و انگشتای قطع شده پادشاه می شوند و او را آزاد می کنند و می گویند هرکه آدم ناقص را بخورد خود نیز به نقص او دچار خواهد شد.
    پادشاه که تازه به حکمت این حادثه پی برده بود به قصر بازمی گردد و یاد رفیقش میوفتد که با نامردی او را این همه مدت زندانی کرده.
    با شرمساری به پیش رفیقش می رود ؛ ماجرا را برای دوستش تعریف کرده و برای این مدت طولانی زندان ابراز پشیمانی می کند. اما دوستش باز هم همان جمله را به کار می برد :حتما یه حکمتی تو کار بوده.
    پادشاه دوباره عصبی شده و می گوید:من این همه مدت تو را بی گناه زندانی کردم و از یاد بردم. چه حکمتی می تونه تو کار باشه؟
    دوست در پاسخ گفت:اگه من زندانی نکرده بودی منم با تو به شکار میومدم و چون سالم بودم الان خوراک اون قبیله می شدم.

كار برادر مومنت را به نيكوترين وجهش حمل نما، مگر آنكه خلافش را يقين كني. پس تا زماني كه مي تواني كار او را حمل به خير كني، حق نداري حتي نسبت به يك كلمه كه از برادر مومنت شنيدي سوء ظن ببري(پیامبر ص کشف الریبه)

نوشته
    81
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    1 روز 15 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

واقعا خدا عادل است؟
    زنى به حضور حضرت داوود (علیه السلام ) آمد و گفت : اى پیامبر خدا پروردگار تو ظالم است یا عادل؟ داوود (علیه السلام ) فرمود: خداوند عادلى است که هرگز ظلم نمى کند. سپس فرمود: مگر چه حادثه اى براى تو رخ داده است که این سؤال را مى کنى؟ زن گفت : من بیوه زن هستم و سه دختر دارم ، با دستم، ریسندگى مى کنم ، دیروزشال بافته خود را در میان پارچه اى گذاشته بودم و به طرف بازار مى بردم، تا بفروشم، و با پول آن غذاى کودکانم را تهیه سازم، ناگهان پرنده اى آمد و آن پارچه را از دستم ربود و برد، و تهیدست و محزون ماندم و چیزى ندارم که معاش کودکانم را تامین نمایم .

هنوز سخن زن تمام نشده بود، در خانه داوود را زدند، حضرت اجازه وارد شدن به خانه را داد، ناگهان ده نفر تاجر به حضور داوود (علیه السلام ) آمدند، و هر کدام صد دینار (جمعا هزار دینار) نزد آن حضرت گذاردند و عرض کردند: این پولها را به مستحقش بدهید. حضرت داوود (علیه السلام ) از آن ها پرسید: علت این که شما دست جمعى این مبلغ را به اینجا آورده اید چیست ؟

عرض کردند : ما سوار کشتى بودیم ، طوفانى برخاست ، کشتى آسیب دید، و نزدیک بود غرق گردد و همه ما به هلاکت برسیم ، ناگهان پرنده اى دیدیم ، پارچه سرخ بسته ای سوى ما انداخت ، آن را گشودیم ، در آن شال بافته دیدیم ، به وسیله آن ، موردآسیب دیده کشتى را محکم بستیم و کشتى بى خطر گردید و سپس طوفان آرام شد و به ساحل رسیدیم ، و ما هنگام خطر نذر کردیم که اگر نجات یابیم هر کدام صد دینار، بپردازیم ، و اکنون این مبلغ را که هزار دینار از ده نفر ما است به حضورت آورده ایم ، تا هر که را بخواهى، به او صدقه بدهى.

حضرت داوود (علیه السلام ) به زن متوجه شد و به او فرمود: پروردگار تو در دریا براى تو هدیه مى فرستد، ولى تو او را ظالم مى خوانى؟ سپس ‍ هزار دینار را به آن زن داد، و فرمود: این پول را در تامین معاش کودکانت مصرف کن، خداوند به حال و روزگار تو، آگاهتر از دیگران است.
    و اوست آن كس كه براى شما گوش و چشم و دل پديد آورد. چه اندك سپاسگزاريد.
    سوره مؤمنون - آیه 78

كار برادر مومنت را به نيكوترين وجهش حمل نما، مگر آنكه خلافش را يقين كني. پس تا زماني كه مي تواني كار او را حمل به خير كني، حق نداري حتي نسبت به يك كلمه كه از برادر مومنت شنيدي سوء ظن ببري(پیامبر ص کشف الریبه)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری