جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: میقات

نوشته
    26
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0

میقات

بسم الله الرحمن الرحیم
    میقات

میقات جحفه است و محرم شدم به گفتن چند لبیک، خدایا، تو خود مرا محرم گردان در حریم امن الهیت که تو خدایی و صاحبی و من عبد و بنده. تو بزرگی و عزیز و من حقیرم و ذلیل. خدایا به دادم برس و مرا از خودم رها کن که اسیر و درمانده ی خودخواهیم و رها نمی توانم از خود شدن که خصم قوی تر از من است و چاره نتوان کرد مگر به حمایت تو که از همه قوی تری.
    الهی عظمتت را شکر که سال ها آرزو داشتم و تو قسمتم کردی در حالی که می دانم لیاقتش را ندارم.
    از اتوبوس که پیاده شدم حرم گرمای آفتاب عربستان داغم کرد و احساساتم به غلیان درآمد. لذتی وافر سراسر وجودم را فرا گرفت. لذتی که مزه مزه کردن آن عالمم را شیرین کرده و بغضی از نشاط در گلویم پیچیده. شادیم نمی گذارد اشکم روان شود، لیکن از اوج احساسم نمی توانم راحت بنشینم.
    از زیر دوش که بیرون آمدم به غسل احرام و رفتم به زیر آفتاب، مهربانی خورشید را چون آغوش پر مهر مادری حس کردم و در آن غوطه خوردم و گرمایش را با تمام وجود بلعیدم.
    حظی وافر سراسر وجودم را در بر گرفت و باز به یاد آوردم که لایق این همه لذت نیستم و خدا چه بخشنده و مهربان این بی نهایت را بذل نموده.
    تکه تکه لباس های سفیدم را که می پوشیدم به همراهانم نگاه می کردم. آنها هم احساسشان چون من بود. فوج فوج کبوتر سفید که گرد حرم پاک الهی می گشتند و خود را به در و دیوار می کوبیدند تا از شر نفس عماره ی غالب بر روحشان رهایی یابند و لبخندی امیدبخش بر لبانشان بود و غنچه ی وجودشان می شکفت به ذکر یا الله و صدای اذانی که از شنیدن آن کیف می کردیم: لااله الاالله، محمد رسول الله ... و بر خان رحمت الهی از لقمه های رازی برمی چیدیم که مزه اش برایمان تازگی داشت. مائده ی بهشتی بود و ما زمینیان را سرمست کرده بود. خدایا جلد بدنم طاقت سرکشی روحم را ندارد. وسعتش را حس می کنم.
    ویرایش توسط sabrconid : ۱۳۸۸/۰۸/۲۳ در ساعت ۰۰:۰۹
    این شب را گمان مبر که سحری نیست:
    ان مع العسر یسری

2. تشکر

3.  

نوشته
    26
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0

من هم آنجا بودم!!!!!!

بسم الله الرحمن الرحیم
    من هم آنجا بودم!!!!!!!!

این جا اگر بهشت نیست تصویر جنت است. همسفران اگر حوری نیستند، جنتی و بهشتیند. خداوند حکیم سفر حج را برای توانمندان واجب قرار داد تا به اجبار هم اگر شده صورتی از بهشت را درک کنند. جای کوثر زمزم و به جای عرش کعبه و تصویر رسولان در راهنمایان و تصویر حوریان در همسفران: یطوفون ولدان مخلدون.
    میوه ی صفا و جرعه ای از شراب طهورای مودت و طعام مصفای صداقت و خلوص که در این جا محلی برای ریا و عجب نیست. یکی از دیگری بهتر و با ایمان تر و عامل تر، پس چه جای خودنمایی و غرور؟
    چشمه های جوشان محبت از دست ها و چشم ها جاریست و نور ایمان از چهره ها نمایان است و لبها به باغی از گل یاس از کلام نور می ماند. و من واله و سرگردان زیبایی، گیج و مبهوت و خجل مانده ام که واقعا بین این همه عفاف و نجابت و وارستگی چه می کنم؟
    خدایا حالا که این همه خوبی را نشانم دادی، حتما می خواهی راه رسیدنش را بر من هموار کنی و الا از تو بعید است که مهمانت را برای شرمنده کردنش دعوت کرده باشی.
    چهره ها فرشته گونه است و دست ها چون بال ملائک می ماند و پایی نیست که به سوی تو دوان نباشد و یوسفی چون تو را چگونه بدست آرم که هیچ وجاهت و جذبه ای در من نیست و هر چه دارم که ندارم از آن توست.
    خدایا مزه ی عشق را به فرزندانمان بچشان و آنها را عاشق خودت کن و در راه خودت قدم هاشان را استوار کن. خدایا بهشت خود را به آن ها نشان بده تا اشتیاقشان به نیکوکاری و انزجارشان از بد سگالی بیشتر شود.
    خدایا دلم برای خانه ی امنت ، برای حرمت ، برای نگاه کردن به عشاقت ذره ذره آب می شود . چه خوب است که اجابتم نمایی و مرا به حریم حرمت راه دهی که نیست جز تو اجابت کننده ای. آمین
    ان مع العسر یسری

نوشته
    26
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0

*بت خانه ی دل*

بسم الله الرحمن الرحیم
    بارالها زیبایی تو در خانه ات متجلی شده. بهتر است بگویم نکته ای از زیباییت و فوج فوج عشاق دلشده ات مانند کبوتران دور حرم به هوای برچیدن دانه های معرفت الهیت دور تو می گردند. عده ای سفید پوش سپید دل که برخی سفیدند با محاسن سیاه و برخی سیاهند با محاسن سفید. با چه شوقی چه اشتیاقی فرسنگ ها راه را طی کرده اند تا بیایند و به فرمان حق سر تسلیم فرود آورند و به وحدانیت خدا شهادت دهند.
    و چه نشاطی دست می دهد وقتی بر زمینی قدم می گذاری که زمانی بتخانه شده بود و اکنون باز هم مامن خداپرستان و یگانه دوستان است و می توانی امیدوار باشی که سرای دلت نیز توان آن دارد بتهایش را بشکند و مطاف یگانه گردد. آمین
    ان مع العسر یسری

نوشته
    2,758
    مورد تشکر
    4 پست
    حضور
    10 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    64
    آپلود
    0
    گالری
    255

پیش ما سوختگان، مسجد و میخانه یکیست
    حرم و دیر یکی، سبجه و پیمانه یکیست

اینهمه جنگ و جدل حاصل کوته نظریست
    گر نظر پاک کنی کعبه و بتخانه یکیست

هر کسی قصه شوقش به زبانی گوید
    چو نکو می نگرم حاصل افسانه یکیست

اینهمه قصه ز سودای گرفتارانست
    ورنه از روز ازل، دام یکی، دانه یکیست

ره هر کس به فسونی زده آن شوخ ار نه
    گریه ی نیمه شب و خنده ی مستانه یکیست

گر ز من پرسی ز آن لطف که من می دانم
    آشنا بر در این خانه و بیگانه یکیست

هیچ غم نیست که نسبت به جنونم دادند
    بهر این یک دو نفس، عاقل و فرزانه یکیست

عشق آتش بود و خانه خرابی دارد
    پیش آتش، دل شمع و پر پروانه یکیست

گر به سرحد جنونت ببرد عشق عماد
    بی وفایی و وفاداری جانانه یکیست

عماد خراسانی

ویرایش توسط parvaz : ۱۳۸۸/۰۸/۲۴ در ساعت ۱۴:۲۸

http://www.askquran.ir/image...zbknnl8215.gif

آسمان ذهن کبوتر آبیست

نوشته
    606
    حضور
    20 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

ای قوم به حج رفته کجایید کجایید معشوق همین جاست بیایید بیایید
    معشوق تو همسایه و دیوار به دیوار در بادیه سرگشته شما در چه هوایید
    گر صورت بی صورت معشوق ببینید هم خواجه و هم خانه و هم کعبه شمایید
    ده بار از ان راه بدان خانه برفتید یک بار از این خانه بر این بام برایید
    ان خانه لطیفست نشانهاش بگفتید از خواجه ان خانه نشانی بنمایید
    یک دسته گل کو اگر ان باغ بدیدید یک گوهر جان کو اگر از بحر خدایید
    با این همه ان رنج شما گنج شما باد افسوس که بر گنج شما پرده شمایید
    ۩۩۩... پس بگذارید سرسپردگی به خداوند لباس درونتان باشد نه نمایش بیرون...در پنهان ترین لایه های روحتان باشد، نه آواز آشکار لبهایتان.... بگذارید سرسپردگی به خداوند در میان استخوان دنده هایتان باشد...۩۩۩

نوشته
    606
    حضور
    20 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

دوست عزیز sabrconid
    مطمئن هستم که انجا بهشت است اما شما چقدر مطمئن هستید که همسفران بهشتیند . فکر میکنید از این خیل جمعیت چند نفر اعمالشان مورد قبول است . فکر میکنید چند نفر فقط و فقط برای رضای خدا گام در این راه گذاشته وبدور از تمامی تعلقات به انجا رفته اند .
    من خود کسانی را سراغ دارم که جایی در اعماق جهنم دارند اما هر ساله به حج رفته و مناسک انرا طوطی وار انجام میدهند.
    دوست عزیز خداوند والاتر و پاکتر و بی نیازتر از انستکه به اجبار کسی را بهشتی کند چه دلیلی دارد که بخواهد قشر خاصی از مردم را که توانمند هستند به زور وادار کند صورتی از بهشت را درک کنند . پس در این میان تکلیف مردم بی چیز و نیازمند چیست .حتما انان چون ندار هستند نمیتوانند بهشت را حتی به زور درک کنند .
    انجا همه نور است انجا همه صفاست ولی باید دلت خدایی و نورانی باشد به انجا میروی که دلت نورانی شود و صفای دلت صفا و مروه را صیقل دهد وکعبه از نور روی تو تجلی گیرد والا کعبه جز سنگ نیست .
    امیدوارم دل تمام حاجیان به همانند نور و صفای دل شما و نور الهی منور گردد .
    دوست گرامی شما دل پاکی دارید واین از نوشته های شما هویداست .کاش همه ما مثل کلمات و گفتار شما میشدیم.
    ۩۩۩... پس بگذارید سرسپردگی به خداوند لباس درونتان باشد نه نمایش بیرون...در پنهان ترین لایه های روحتان باشد، نه آواز آشکار لبهایتان.... بگذارید سرسپردگی به خداوند در میان استخوان دنده هایتان باشد...۩۩۩

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری