صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: به من بگویید چرا....(3)....ایا پیامبر خدا دعوت به فحشا میکند

نوشته
    606
    حضور
    20 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

به من بگویید چرا....(3)....ایا پیامبر خدا دعوت به فحشا میکند

به من بگویید چرا.....(3)

خداوند در قران فرموده وقتی مقدر شد عذاب الهی بر سر قوم لوط نازل گردد دو فرشته به خانه حضرت لوط رفته و در همین هنگام مردم به خانه هجوم اورده و از حضرت لوط خواستند که فرشتگان را در اختیار انان قرار داده تا از انها کامروا گردند....
    حال در این هنگام حضرت لوط به جمعیت گفته این دختران من برای شما پاکیزه ترند و به میهمانان من کاری نداشته باشید سوال اینجاست چرا پیامبر خدا دختران خود را در اختیار مردم قرار داده تا مجبور به انجام عمل خلاف شوند ( حتما توجه دارید در ان شلوغی کسی به فکر عقد یا جاری کردن صیغه ازدواج نبوده).ایا پیامبر خدا دعوت به فحشا میکند

حال به من بگویید چرا ......
    ۩۩۩... پس بگذارید سرسپردگی به خداوند لباس درونتان باشد نه نمایش بیرون...در پنهان ترین لایه های روحتان باشد، نه آواز آشکار لبهایتان.... بگذارید سرسپردگی به خداوند در میان استخوان دنده هایتان باشد...۩۩۩

2.  

نوشته
    3,614
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    6 روز 20 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    124
    آپلود
    158
    گالری
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط king81 نمایش پست
    به من بگویید چرا.....(3)

خداوند در قران فرموده وقتی مقدر شد عذاب الهی بر سر قوم لوط نازل گردد دو فرشته به خانه حضرت لوط رفته و در همین هنگام مردم به خانه هجوم اورده و از حضرت لوط خواستند که فرشتگان را در اختیار انان قرار داده تا از انها کامروا گردند....
    حال در این هنگام حضرت لوط به جمعیت گفته این دختران من برای شما پاکیزه ترند و به میهمانان من کاری نداشته باشید سوال اینجاست چرا پیامبر خدا دختران خود را در اختیار مردم قرار داده تا مجبور به انجام عمل خلاف شوند ( حتما توجه دارید در ان شلوغی کسی به فکر عقد یا جاری کردن صیغه ازدواج نبوده).ایا پیامبر خدا دعوت به فحشا میکند

عزیز من دقیقا منظورشون ازدواج بوده ولی کنایه از اینکه دخترای قوم واسه شما بهترن و من برای اولین داوطلب برای این سنت حسنه حاظرم
    اینو بدونید تو قوم لوط فقط پسرا نبودن که خراب بودن بلکه دخترا هم انحراف داشتن و یکی باید این کارو این سنت رو دوباره احیا میکرد
    مثلا زن لوط خودش آره انحراف داشت....
    الهی العفو...

نوشته
    1,799
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    18

راهنما

بنام خدا
    چنان كه از نظر ظاهر آيات بر مى آيد ، حضرت لوط(ع) مايل نبود دختران خويش را به همسرى انسان هاى گنهكار و فاسق درآورد ، ولى وقتى آن را تنها راه بازداشتن آن ها از گناه مى داند ، خواست پروردگار را بر خواسته قلبى خويش مقدم مى دارد و به آن ها چنين پيشنهاد مى كند . يادآور مى شويم كه حضرت لوط(ع) پس از آن كه پيشنهاد ازدواج با دخترانش را مى دهد ، مى فرمايد: «هُنَّ اَطهَرُ لَكُم» آن ها براى شما پاكيزه ترند .» بدين معنا كه پيشنهاد من تنها از راه ازدواج است و نه غير آن زيرا در دفع شهوت از راه زنا هيچ طهارت و پاكيزگى وجود ندارد . قرينه ديگر اين است كه ايشان مى فرمايد: «واتَّقوا اللّه» از خدا بترسيد»زيرا در دفع و رفع يك گناه با گناه ديگر هيچ تقوايى نمى توان در نظر گرفت .»
    از سوى ديگر ، چه بسا از ظاهر آيه بر آيد كه وقتى قوم لوط به سوى ميهمانان او هجوم مى آورند ، با راهنمايى و تهييج افراد خاصى بوده كه مردم دور آن ها جمع مى شوند و آن ها را به سردستگى مى شناختند و الا معنا ندارد حضرت لوط ازدواج چند دختر خود را به هجوم آورندگان كه گويا تعداد آنان زياد بوده ، پيشنهاد كند . حضرت لوط(ع) با توجه به اين مسئله كه آن چند نفر مى توانند در بقيه نيز تأثير بگذارند ، از اين راه خواسته است هدف خود را تحقق بخشد . البته برخى مفسران گفته اند كه حضرت لوط(ع)پيشنهاد ازدواج دختران خود را صرفاً به عنوان ابزار روانى براى منقلب كردن آن ها مطرح كرده است; يعنى وقتى مردم غيرت او را در حفظ احكام الهى و شأن ميهمانان خود مى بينند ، از رفتار خود شرمنده شوند و بازگردند.(1)
    1:تفسير نمونه،ذيل تفسير آیه مورد بحث

ویرایش توسط meshkaat : ۱۳۸۸/۰۸/۲۶ در ساعت ۱۵:۵۱

نوشته
    802
    مورد تشکر
    11 پست
    حضور
    12 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط behrooz_313 نمایش پست
    مثلا زن لوط خودش آره انحراف داشت....
    درتفسیر نمونه در ذیل آیۀ 10سورۀ تحریم که اینچنین فرموده:
    ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلاً لِلَّذينَ كَفَرُوا امْرَأَتَ نُوحٍ وَ امْرَأَتَ لُوطٍ كانَتا تَحْتَ عَبْدَيْنِ مِنْ عِبادِنا صالِحَيْنِ فَخانَتاهُما فَلَمْ يُغْنِيا عَنْهُما مِنَ اللَّهِ شَيْئاً وَ قيلَ ادْخُلاَ النَّارَ مَعَ الدَّاخِلين‏
    میخوانیم
    :
    خيانت آنها هرگز انحراف از جاده عفت نبود، زيرا هرگز همسر هيچ پيامبرى آلوده به بى‏عفتى نشده است، چنان كه در حديثى از پيامبر اكرم ص صريحا آمده است،" ما بغت امرأة نبى قط":" همسر هيچ پيامبرى هرگز آلوده عمل منافى عفت نشد".
    خيانت همسر" لوط" اين بود كه با دشمنان آن پيامبر ع همكارى مى‏كرد، و اسرار خانه او را به دشمن مى‏سپرد، و همسر نوح نيز چنين بود.

ویرایش توسط ابو محمد : ۱۳۸۸/۰۸/۲۶ در ساعت ۱۶:۰۸

مِنَ الْمُؤْمِنينَ رِجالٌ صَدَقُوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضى‏ نَحْبَهُ وَ مِنْهُمْ مَنْ يَنْتَظِرُ وَ ما بَدَّلُوا تَبْديلا
    از مؤمنان مردانى هستند كه به پيمانى كه با خدا بسته بودند وفا كردند. بعضى بر سر پيمان خويش جان باختند و بعضى چشم به راهند و هيچ پيمان خود دگرگون نكرده‏اند
    مارا به دعا کاش نسازند فراموش
    رندان سحر خیز که صاحب نفسانند

نوشته
    117
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط aurlito نمایش پست
    .....
    سند شما برا این حرف چیه؟!!!!
    ویرایش توسط منذر : ۱۳۸۸/۰۸/۲۷ در ساعت ۰۹:۳۵ دلیل: حذف نقل قول
    بزرگی میگفت:
    همیشه یادت باشه گه دنیا کرد هست،
    هروقت که احساس کردی به آخر خط رسیدی،ممکنه دقیقاً در نقطه شروع ایستاده باشی.

نوشته
    3,614
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    6 روز 20 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    124
    آپلود
    158
    گالری
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط aurlito نمایش پست
    ....

من اولین بار بود که تو زندگیم شنیدم
    خدا وکیلی از خودت در نیوردی؟
    ویرایش توسط منذر : ۱۳۸۸/۰۸/۲۷ در ساعت ۰۹:۳۴ دلیل: حذف نقل قول
    الهی العفو...

نوشته
    267
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    17 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    67
    آپلود
    0
    گالری
    6

کاربر aurlito مراقب باشید نسبتهای ناروا دادن به انبیاء الهی گناه بزرگی است خداوند شما رو هدایت کند...
    امام صادق علیه اسلام می فرمایند : «نحن حجه الله علی خلقه و جدتنا حجته علینا »‌ .... « ما حجت خداوند بر مخلوقات هستیم و جده ما ( حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها ) حجت او بر ما »‌
    « اشهد ان فاطمه الزهراء بنت رسول الله عصمة الله الکبری و حجت الله علی الحجج »

نوشته
    1,002
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    11 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    1
    گالری
    0

سند شما برا این حرف چیه؟!!!!

من اولین بار بود که تو زندگیم شنیدم
    خدا وکیلی از خودت در نیوردی؟
    [QUOTE]
    کاربر aurlito مراقب باشید نسبتهای ناروا دادن به انبیاء الهی گناه بزرگی است خداوند شما رو هدایت کند...
    [QUOTE]

بادرود به دوستان ؛
    بن مایه جناب aurlito سفر پیدایش باب نوزدهم است ؛ البته این هیچ جای شگفتی ندارد و تازه از موارد کوچک است چه اینکه تورات شارح داستانهای شگفتی است ازجمله داستان کشتی گرفتن یعقوب و خدا و پیروزی وی بر خدا ، از دید نویسندگان تورات موسی یک جنایتکار است که در جنگها کشتارها راه می اندازد . داود و سلیمان از پست ترین مردمان زمینند داود در منظر تورات هرزه مردی است که روزها برای چشم چرانی به بلندای کاخش میرفت و ازانجا خانه های مردم را دید میزد و همینکه زنی زیبا را میدید دستور میداد انزن را به بسترش بفرستند و چون از او کام میگرفت و باردارش میکرد شوهر این زن که یک جنگجو در نبردها بود را فرامیخواند و چون نقشه میکشید تا شوهر زن را از زنش دوربدارد و موثر نمی افتاد برای کشتن شوهر نقشه میکشد و او را میکشت و همسرش را به حرامسرای خود جای میدهد. سلیمان نیز شخصی است که زشتترین و ننگین ترین کارها را در کارنامه دازد همو ست که هزاران زن شرعی و غیر شرعی دارد همو است که برادر بزرگ خود و جانشنین پدر را میکشد و خلاصه اینکه سلیمان از دید تورات کافر و مشرک است( بنگرید به سفر پیدایش 11 : 1- 13) از اینرو هیچ شگفتی ندارد که در داستان لوط و قوم همجنس بازش در تورات میخوانیم که دختران لوط دست در دست هم مینهند و به پدر شراب مینوشند تا از او کام بگیرند و میگیرند.
    ویرایش توسط mmj : ۱۳۸۸/۰۸/۲۷ در ساعت ۰۱:۴۴

نوشته
    3,614
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    6 روز 20 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    124
    آپلود
    158
    گالری
    10

جناب mmj منو چرا وارد این قضیه کردید منم که موافق شما بودم
    تازه شما به پست نقد مسیحیت من سر بزنید و بیشتر به این دین تحریف شده.....
    الهی العفو...

نوشته
    850
    حضور
    35 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط king81 نمایش پست
    به من بگویید چرا.....(3)

با سلام
    در پاسخ به سؤال شما باید عرض کنم که این برداشت کاملا خلاف آنچه هست که قرآن بدان پرداخته ...با کمی دقت در خود آیه می توانید متوجه منظور آیه شوید .وهمچنین از روایات هم میتوان در برداشت صحیح کمک بگیرید. به نکاتی که عرض میکنم دقت کنید:
    1- در قرآن در این باره دو آیه داریم : 1- یاقوم هؤلاء بناتی هن اطهرلکم ... 2- قال هؤلاء بناتی ان کنتم فاعلین
    اینکه در آیه بناتی آورده به صورت جمع نه تثنیه (درحالی که دختران لوط دو تا بیشتر نبودند) این خود دلیل است که منظورش دختران خودش نبوده. بلکه منظورش زنهای قوم بوده است.
    2- در تأیید نکته 1 باید عرض کنم که ؛ هر پیامبری در قوم خودش در حکم پدر آنهاست و قومش را دختران و پسران خود میداند.البته در نقلیات هم داریم ...از ابن عباس آمده است که: لوط زنان قوم را عرضه کرد، زیرا هر پیامبری در میان قوم خود پدر قوم محسوب می شود.
    از امام صادق (ع) هم داریم که: عرض علیهم التزویج( یعنی : لوط آنها را به ازدواج دعوت کرده است.)
    نتیجه گیری: منظور از دختران ( زنهای امتش بودند نه دو دخترش )
    این مطلب را هم از دلایل عقلی می توان فهمید که عقلا محال است که دو دختر را برای آن همه مرد در نظر بگیرد (از ساحت انبیاء هم به دور است)
    هم از ادله نقلی با دقت در آیات وروایات خصوصا روایت امام صادق(ع) می توان به اصل جریان آگاه شد،که دعوت به ازدواج با زنهای قوم بوده است نه فحشاء.
    التماس دعا

ویرایش توسط askari110 : ۱۳۸۸/۰۸/۲۷ در ساعت ۰۶:۴۴

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)