صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ▌ خـداوکیلی شما خط امامی هستید؟ ▌

نوشته
    267
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    17 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    67
    آپلود
    0
    گالری
    6

▌ خـداوکیلی شما خط امامی هستید؟ ▌

یادتان هست شعار درود بر منتظری سردادید و در عین حال دایه دار امام (رضوان الله تعالی علیه) بودید؟

نظر حضرت امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) در مورد شیخ حسینعلی منتظری را با هم بخوانیم.

نـامـه امــام خمیــنــی(رضوان الله تعالی علیه) به منتظری

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای منتظری

با دلی پرخون و قلبی شکسته چند کلمه ای برایتان می نویسم تا مردم روزی در جریان امر قرار گیرند. شما در نامه ی اخیرتان نوشته اید که نظر تو را شرعاً بر نظر خود مقدم می دانم; خدا را در نظر میگیرم و مسائلی را گوشزد میکنم. از آنجا که روشن شده است که شما این کشور و انقلاب اسلامی عزیز مردم مسلمان ایران را پس از من به دست لیبرالها و از کانال آن ها به منافقین می سپارید، صلاحیت و مشروعیت رهبری آینده نظام را از دست داده اید. شما در اکثر نامه ها و صحبت ها وموضع گیری هایتان نشان دادید که معتقدید لیبرالها و منافقین باید بر کشور حکومت کنند. به قدری مطالبی که می گفتید دیکته شده منافقین بود که من فایده ای برای جواب به آن ها نمی دیدم. مثلاً در همین دفاعیه شما از منافقین تعداد بسیار معدودی که در جنگ مسلحانه علیه اسلام و انقلاب محکوم به اعدام شده اند را منافقین از دهان وقلم شما به آلاف والوف رساندند و میبینید که چه خدمت ارزنده ای به استکبار کرده اید. در مسأله مهدی هاشمی قاتل، شما او را از متدینین متدین تر می دانستید و با اینکه برایتان ثابت شده بود که او قاتل است مرتب پیغام می دادید که او را نکشید. از قضایا مثل قضیه مهدی هاشمی که بسیار است و من حال باز گو کردن تمامی آنها را ندارم. شما از این پس وکیل من نمی باشید و به طلابی که پول برای شما می آورند بگویید به قم منزل آقای پسندیده و یا در تهران به جماران مراجعه کنند. بحمد الله از این پس شما مسأله مالی هم ندارید. اگر شما نظر من را شرعاً مقدم بر نظر خو می دانید _ که مسلماً منافقین صلاح نمی دانند و شما مشغول به نوشتن چیز هایی می شوید که آخر تتان را خراب تر می کند،

با دلی شکسته و سینه ای گداخته از آتش بی مهری ها با اتکا به خداوند متعال به شما که حاصل عمر من بودید چند نصیحت می کنم دیگر خود دانید:

1.سعی کنید افراد بیت خود را عوض کنید تا سهم مبارک امام بر حلقوم منافقین و گروه مهدی هاشمی و لیبرالها نریزد.

2.از آنجا که ساده لوح هستید و سریعاً تحریک می شوید در هیچ کار سیاسی دخالت نکنید، شاید خدا از سر تقصیرات شما بگذرد.

3.دیگر نه برای من نامه بنویسید و نه اجازه دهید منافقین هر چه اسرار مملکت است را به رادیوهای بیگانه دهند.

4.نامه های وسخنرانی های منافقین که به وسیله شما از رسانه های گروهی به مردم می رسید، ضربات سنگینی بر اسلام و انقلاب زد و موجب خیانتی بزرگ به سربازان گمنام امام زمان _ روحی له الفدا _ وخونهای پاک شهدای اسلام و انقلاب گردید، برای اینکه در قعر جهنم نسوزید خود اعتراف به اشتباه و گناه کنید، شاید خدا کمتان کند. و ا... قسم ، من به از ابتدا با انتخاب شما مخالف بودم، ولی در آن وقت شما را ساه لوح می دانستم که مدیر و مدیر نبودید ولی شخصی بودید تحصیل کرده و مفید برای حوزه های علمیه بودید و اگر این گونه کارهاتان را ادامه دهید مسلماً تکلیف دیگری دارم و می دانید که از تکلیف خود سرپیچی نمی کنم. وا.. قسم، من با نخست وزیری بازرگان مخالف بودم ولی او را هم آدم خوبی می دانستم. وا.. قسم ، من رأی به رییس جمهوری بنی صدر ندادم و در تمام موارد نظر دوستان را پذیرفتم.
    سخنی از سر درد و رنج با دلی شکسته و پر از غم و اندوه با مردم عزیزمان دارم، من با خدای خود عهد کردم که از بدی افرادی که مکلف به اغماض آن نیستم هرگز چشم پوشی نکنم. من با خدایخود پیمان بسته ام که رضای او را بر رضای مردم و دوستان مقدم دارم، اگر تمام جهان علیه من قیام کنند دست از حق و حقیقت بر نمی دارم.

من کار به تاریخ و آنچه اتفاق می افتد ندارم، من تنها باید به وظیفه شرعی خود عمل کنم. من بعد از خدا با مردم خوب وشریف و نجیب پیمان بسته ام که واقعیات را در موقع مناسبش با آنها در میان گذارم. تاریخ اسلام پر است از خیانت بزرگانش به اسلام ، سعی کنند تحت تأثیر دروغهای دیکته شده که این روزها رادیوهای بیگانه آن را با شوق وشور وشعف پخش می کنند نگردند. از خدا می خواهم که به پدر پیر مردم عزیز ایران صبر و تحمل عطا فرماید و او را بخشیده و از این دنیا ببرد تا طعم تلخ خیانت دوستان را بیش از این نچشد.

ما همه راضی هستیم به رضایت او، از خود که چیزی نداریم هر چه هست اوست.

والسلام
    یکشنبه 6/1/68 (صحیفه امام جلد21)

ویرایش توسط Hamishak : ۱۳۸۸/۰۸/۳۰ در ساعت ۲۱:۲۲
    امام صادق علیه اسلام می فرمایند : «نحن حجه الله علی خلقه و جدتنا حجته علینا »‌ .... « ما حجت خداوند بر مخلوقات هستیم و جده ما ( حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها ) حجت او بر ما »‌
    « اشهد ان فاطمه الزهراء بنت رسول الله عصمة الله الکبری و حجت الله علی الحجج »

2.  

نوشته
    90
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    11 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamishak نمایش پست
    یادتان هست شعار درود بر منتظری سردادید و در عین حال دایه دار امام (رضوان الله تعالی علیه) بودید؟

نظر حضرت امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) در مورد شیخ حسینعلی منتظری را با هم بخوانیم.

نـامـه امــام خمیــنــی(رضوان الله تعالی علیه) به منتظری

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای منتظری

با دلی پرخون و قلبی شکسته چند کلمه ای برایتان می نویسم تا مردم روزی در جریان امر قرار گیرند. شما در نامه ی اخیرتان نوشته اید که نظر تو را شرعاً بر نظر خود مقدم می دانم; خدا را در نظر میگیرم و مسائلی را گوشزد میکنم. از آنجا که روشن شده است که شما این کشور و انقلاب اسلامی عزیز مردم مسلمان ایران را پس از من به دست لیبرالها و از کانال آن ها به منافقین می سپارید، صلاحیت و مشروعیت رهبری آینده نظام را از دست داده اید. شما در اکثر نامه ها و صحبت ها وموضع گیری هایتان نشان دادید که معتقدید لیبرالها و منافقین باید بر کشور حکومت کنند. به قدری مطالبی که می گفتید دیکته شده منافقین بود که من فایده ای برای جواب به آن ها نمی دیدم. مثلاً در همین دفاعیه شما از منافقین تعداد بسیار معدودی که در جنگ مسلحانه علیه اسلام و انقلاب محکوم به اعدام شده اند را منافقین از دهان وقلم شما به آلاف والوف رساندند و میبینید که چه خدمت ارزنده ای به استکبار کرده اید. در مسأله مهدی هاشمی قاتل، شما او را از متدینین متدین تر می دانستید و با اینکه برایتان ثابت شده بود که او قاتل است مرتب پیغام می دادید که او را نکشید. از قضایا مثل قضیه مهدی هاشمی که بسیار است و من حال باز گو کردن تمامی آنها را ندارم. شما از این پس وکیل من نمی باشید و به طلابی که پول برای شما می آورند بگویید به قم منزل آقای پسندیده و یا در تهران به جماران مراجعه کنند. بحمد الله از این پس شما مسأله مالی هم ندارید. اگر شما نظر من را شرعاً مقدم بر نظر خو می دانید _ که مسلماً منافقین صلاح نمی دانند و شما مشغول به نوشتن چیز هایی می شوید که آخر تتان را خراب تر می کند،

با دلی شکسته و سینه ای گداخته از آتش بی مهری ها با اتکا به خداوند متعال به شما که حاصل عمر من بودید چند نصیحت می کنم دیگر خود دانید:

1.سعی کنید افراد بیت خود را عوض کنید تا سهم مبارک امام بر حلقوم منافقین و گروه مهدی هاشمی و لیبرالها نریزد.

2.از آنجا که ساده لوح هستید و سریعاً تحریک می شوید در هیچ کار سیاسی دخالت نکنید، شاید خدا از سر تقصیرات شما بگذرد.

3.دیگر نه برای من نامه بنویسید و نه اجازه دهید منافقین هر چه اسرار مملکت است را به رادیوهای بیگانه دهند.

4.نامه های وسخنرانی های منافقین که به وسیله شما از رسانه های گروهی به مردم می رسید، ضربات سنگینی بر اسلام و انقلاب زد و موجب خیانتی بزرگ به سربازان گمنام امام زمان _ روحی له الفدا _ وخونهای پاک شهدای اسلام و انقلاب گردید، برای اینکه در قعر جهنم نسوزید خود اعتراف به اشتباه و گناه کنید، شاید خدا کمتان کند. و ا... قسم ، من به از ابتدا با انتخاب شما مخالف بودم، ولی در آن وقت شما را ساه لوح می دانستم که مدیر و مدیر نبودید ولی شخصی بودید تحصیل کرده و مفید برای حوزه های علمیه بودید و اگر این گونه کارهاتان را ادامه دهید مسلماً تکلیف دیگری دارم و می دانید که از تکلیف خود سرپیچی نمی کنم. وا.. قسم، من با نخست وزیری بازرگان مخالف بودم ولی او را هم آدم خوبی می دانستم. وا.. قسم ، من رأی به رییس جمهوری بنی صدر ندادم و در تمام موارد نظر دوستان را پذیرفتم.
    سخنی از سر درد و رنج با دلی شکسته و پر از غم و اندوه با مردم عزیزمان دارم، من با خدای خود عهد کردم که از بدی افرادی که مکلف به اغماض آن نیستم هرگز چشم پوشی نکنم. من با خدایخود پیمان بسته ام که رضای او را بر رضای مردم و دوستان مقدم دارم، اگر تمام جهان علیه من قیام کنند دست از حق و حقیقت بر نمی دارم.

من کار به تاریخ و آنچه اتفاق می افتد ندارم، من تنها باید به وظیفه شرعی خود عمل کنم. من بعد از خدا با مردم خوب وشریف و نجیب پیمان بسته ام که واقعیات را در موقع مناسبش با آنها در میان گذارم. تاریخ اسلام پر است از خیانت بزرگانش به اسلام ، سعی کنند تحت تأثیر دروغهای دیکته شده که این روزها رادیوهای بیگانه آن را با شوق وشور وشعف پخش می کنند نگردند. از خدا می خواهم که به پدر پیر مردم عزیز ایران صبر و تحمل عطا فرماید و او را بخشیده و از این دنیا ببرد تا طعم تلخ خیانت دوستان را بیش از این نچشد.

ما همه راضی هستیم به رضایت او، از خود که چیزی نداریم هر چه هست اوست.

والسلام
    یکشنبه 6/1/68 (صحیفه امام جلد21)

این نامه رو لظفا بگید منبعش از کجاست باید کلمه به کلمه اش چک بشه با این چیز هایی که شما نوشتید ... امام محاله در مورد ایت ا.. منتظری اینطوری بگه . بزرگترین اننتقادش هم همون صلاحیت رهبری بود که اون هم بحثش جداست....
    در ضمن از این منبع ها ندید به ما ( rajanews farsnews )
    فقط دست خط خود امام باید باشه ..
    متاستفانه خیلی از نامه ها از اشخاص مختلف غلظتش بالا پایین میشه .

نوشته
    267
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    17 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    67
    آپلود
    0
    گالری
    6

دقت در زدن پست ومطالعه مطالب تایپیک !!!

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmaden نمایش پست
    این نامه رو لظفا بگید منبعش از کجاست باید کلمه به کلمه اش چک بشه با این چیز هایی که شما نوشتید ... امام محاله در مورد ایت ا.. منتظری اینطوری بگه . بزرگترین اننتقادش هم همون صلاحیت رهبری بود که اون هم بحثش جداست.... در ضمن از این منبع ها ندید به ما ( rajanews farsnews ) فقط دست خط خود امام باید باشه .. متاستفانه خیلی از نامه ها از اشخاص مختلف غلظتش بالا پایین میشه .
    بسم الله

سلام به شما دوست عزیز

فکر میکنم نامه رو کامل مطالعه نکرده باشین بزرگوار.... در انتهای نامه بنده سند نامه حضرت امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) رو عنوان کردم اینجا ببنید :

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamishak نمایش پست
    والسلام یکشنبه 6/1/68 (صحیفه امام جلد21)
    خب دقت فرمودید حالابطورکاملتر عرض میکنم اگر باز نظری راجع به سند این نامه معروف داشتید در خدمتم...

جلد بیست و یکم - صفحه 330 - نامه به آقاي منتظري "عزل ايشان از قائم مقامي رهبري "
    نامه
    زمان : 6 فروردين 1368 / 18 شعبان 1409
    مكان : تهران ، جماران
    مخاطب : منتظري ، حسينعلي
    موضوع : عزل آقاي منتظري از قائم مقامي رهبري
    صفحه : 330
    ویرایش توسط Hamishak : ۱۳۸۸/۰۸/۳۰ در ساعت ۲۲:۱۵
    امام صادق علیه اسلام می فرمایند : «نحن حجه الله علی خلقه و جدتنا حجته علینا »‌ .... « ما حجت خداوند بر مخلوقات هستیم و جده ما ( حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها ) حجت او بر ما »‌
    « اشهد ان فاطمه الزهراء بنت رسول الله عصمة الله الکبری و حجت الله علی الحجج »

نوشته
    1,379
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    8 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    469
    آپلود
    263
    گالری
    97

با سلام

جلد 21 صحیفه امام خمینی(ره) را میتوانید از آدرس زیر(موجود در کتابخانه) دانلود کنید:

http://www.askquran.ir/downloads.php?do=file&id=801

موفق باشید

در کوی نيک نامان، ما را گذر ندادند

گر تو نمی پسندی، تغيير ده قضا را

نوشته
    676
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    15 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    76
    آپلود
    0
    گالری
    27

این نامه رو لظفا بگید منبعش از کجاست باید کلمه به کلمه اش چک بشه با این چیز هایی که شما نوشتید ... امام محاله در مورد ایت ا.. منتظری اینطوری بگه . بزرگترین اننتقادش هم همون صلاحیت رهبری بود که اون هم بحثش جداست....
    در ضمن از این منبع ها ندید به ما ( rajanews farsnews )
    فقط دست خط خود امام باید باشه ..
    متاستفانه خیلی از نامه ها از اشخاص مختلف غلظتش بالا پایین میشه .
    سلام اینم نامه در خواستی شما
    ▌  خـداوکیلی شما خط امامی هستید؟ ▌
    الهی و سیدی و مولای و ربی صبرت علی عذابک فکیف اصبر علی فراقک

صبرت علی حر نارک فکیف اصبر عن النظر الی کرامتک

ام کیف اسکن فی النار و رجائی عفوک

نوشته
    90
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    11 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi نمایش پست
    سلام اینم نامه در خواستی شما
    ▌  خـداوکیلی شما خط امامی هستید؟ ▌
    لطفا منبع این رو ذکر کنید ....

نوشته
    676
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    15 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    76
    آپلود
    0
    گالری
    27

سلام
    از مطابقت این نامه با متن صحیفه امام کاملا سند این نامه مستفاد می شود

نامه به آقاى منتظرى(موافقت با استعفاى ايشان از قائم مقامى رهبرى). ..... ص : 333
    صحيفه امام، ج‏21، ص: 330
    نامه [به آقاى منتظرى (عدم صلاحيت براى تصدى رهبرى نظام جمهورى اسلامى)].
    زمان: 6 فروردين 1368/18 شعبان 1409.
    مكان: تهران، جماران.
    موضوع: «عدم صلاحيت براى تصدى رهبرى نظام جمهورى اسلامى».
    مخاطب: منتظرى، حسينعلى.
    بسم اللَّه الرحمن الرحيم.
    جناب آقاى منتظرى.
    با دلى پر خون و قلبى شكسته چند كلمه‏اى برايتان مى‏نويسم تا مردم روزى در جريان امر قرار گيرند. شما در نامه اخيرتان نوشته‏ايد كه نظر تو را شرعاً بر نظر خود مقدم مى‏دانم؛ خدا را در نظر مى‏گيرم و مسائلى را گوشزد مى‏كنم. از آنجا كه روشن شده است كه شما اين كشور و انقلاب اسلامى عزيز مردم مسلمان ايران را پس از من به دست ليبرالها و از كانال آنها به منافقين مى‏سپاريد، صلاحيت و مشروعيت رهبرى آينده نظام را از دست داده‏ايد. شما در اكثر نامه‏ها و صحبتها و موضعگيريهايتان نشان داديد كه معتقديد ليبرالها و منافقين بايد بر كشور حكومت كنند. به قدرى مطالبى كه مى‏گفتيد ديكته شده منافقين بود كه من فايده‏اى براى جواب به آنها نمى‏ديدم. مثلًا در همين دفاعيه شما از منافقين تعداد بسيار معدودى كه در جنگ مسلحانه عليه اسلام و انقلاب محكوم به اعدام شده بودند را منافقين از دهان و قلم شما به آلاف و الوف رساندند و مى‏بينيد كه چه خدمت ارزنده‏اى به استكبار كرده‏ايد. در مسئله مهدى هاشمىِ قاتل، شما او را از همه متدينين متدينتر مى‏دانستيد و با اينكه برايتان ثابت شده بود كه او قاتل است مرتب پيغام مى‏داديد كه او را نكشيد. از قضاياى مثلِ قضيه مهدى هاشمى كه بسيار است و من حالِ بازگو كردن تمامى آنها را ندارم. شما از اين پس وكيل من نمى‏باشيد و به طلابى كه پول براى شما مى‏آورند بگوييد به قم منزل آقاى پسنديده و يا در تهران به جماران مراجعه كنند. بحمداللَّه از اين پس شما مسئله مالى هم نداريد. اگر شما نظر من را شرعاً
    صحيفه امام، ج‏21، ص: 331
    مقدم بر نظر خود مى‏دانيد- كه مسلماً منافقين صلاح نمى‏دانند و شما مشغول به نوشتن چيزهايى مى‏شويد كه آخرتتان را خرابتر مى‏كند- با دلى شكسته و سينه‏اى گداخته از آتش بى‏مهريها با اتكا به خداوند متعال به شما كه حاصل عمر من بوديد چند نصيحت مى‏كنم ديگر خود دانيد:.
    1- سعى كنيد افراد بيت خود را عوض كنيد تا سهم مبارك امام بر حلقوم منافقين و گروه مهدى هاشمى و ليبرالها نريزد ..
    2- از آنجا كه ساده لوح هستيد و سريعاً تحريك مى‏شويد در هيچ كار سياسى دخالت نكنيد، شايد خدا از سر تقصيرات شما بگذرد ..
    3- ديگر نه براى من نامه بنويسيد و نه اجازه دهيد منافقين هرچه اسرار مملكت است را به راديوهاى بيگانه دهند ..
    4- نامه‏ها و سخنرانيهاى منافقين كه به وسيله شما از رسانه‏هاى گروهى به مردم مى‏رسيد؛ ضربات سنگينى بر اسلام و انقلاب زد و موجب خيانتى بزرگ به سربازان گمنام امام زمان- روحى له الفداء- و خونهاى پاك شهداى اسلام و انقلاب گرديد؛ براى اينكه در قعر جهنم نسوزيد خود اعتراف به اشتباه و گناه كنيد، شايد خدا كمكتان كند ..
    واللَّه قسم، من از ابتدا با انتخاب شما مخالف بودم، ولى در آن وقت شما را ساده لوح مى‏دانستم كه مدير و مدبر نبوديد ولى شخصى بوديد تحصيلكرده كه مفيد براى حوزه‏هاى علميه بوديد و اگر اينگونه كارهاتان را ادامه دهيد مسلماً تكليف ديگرى دارم و مى‏دانيد كه از تكليف خود سرپيچى نمى‏كنم. واللَّه قسم، من با نخست وزيرى بازرگان مخالف بودم ولى او را هم آدم خوبى مى‏دانستم. واللَّه قسم، من رأى به رياست جمهورى بنى صدر ندادم و در تمام موارد نظر دوستان را پذيرفتم ..
    سخنى از سرِ درد و رنج و با دلى شكسته و پر از غم و اندوه با مردم عزيزمان دارم: من با خداى خود عهد كردم كه از بدى افرادى كه مكلف به اغماض آن نيستم هرگز چشم پوشى نكنم. من با خداى خود پيمان بسته‏ام كه رضاى او را بر رضاى مردم و دوستان مقدم دارم؛ اگر تمام جهان عليه من قيام كنند دست از حق و حقيقت برنمى دارم.
    صحيفه امام، ج‏21، ص: 332
    من كار به تاريخ و آنچه اتفاق مى‏افتد ندارم؛ من تنها بايد به وظيفه شرعى خود عمل كنم.
    من بعد از خدا با مردم خوب و شريف و نجيب پيمان بسته‏ام كه واقعيات را در موقع مناسبش با آنها در ميان گذارم. تاريخ اسلام پر است از خيانت بزرگانش به اسلام؛ سعى كنند تحت تأثير دروغهاى ديكته شده كه اين روزها راديوهاى بيگانه آن را با شوق و شور و شعف پخش مى‏كنند نگردند. از خدا مى‏خواهم كه به پدر پير مردم عزيز ايران صبر و تحمل عطا فرمايد و او را بخشيده و از اين دنيا ببرد تا طعم تلخ خيانت دوستان را بيش از اين نچشد. ما همه راضى هستيم به رضايت او؛ از خود كه چيزى نداريم، هرچه هست اوست. والسلام ..
    - يكشنبه 6/1/68.
    - روح اللَّه الموسوى الخمينى.
    صحيفه امام، ج‏21، ص: 333

نامه [به آقاى منتظرى (موافقت با استعفاى ايشان از قائم مقامى رهبرى)].
    زمان: 8 فروردين 1368/20 شعبان 1409.
    مكان: تهران، جماران.
    موضوع: موافقت با استعفاى آقاى منتظرى از قائم مقامى رهبرى.
    مخاطب: منتظرى، حسينعلى.
    [بسم اللَّه الرحمن الرحيم. محضر مبارك آيت اللَّه العظمى امام خمينى- مدظله العالى.
    پس از سلام و تحيت، مرقومه شريفه مورخ 6/1/68 واصل شد. ضمن تشكر از ارشادات و راهنماييهاى حضرتعالى به عرض مى‏رساند، مطمئن باشيد همان‏طور كه از آغاز مبارزه تاكنون در همه مراحل همچون سربازى فداكار و از خود گذشته و مطيع در كنار حضرتعالى و در مسير اسلام و انقلاب بوده‏ام، اينك نيز خود را ملزم به اطاعت و اجراى دستورات حضرتعالى مى‏دانم؛ زيرا بقا وثبات نظام اسلامى مرهون اطاعت ازمقام معظم رهبرى است. براى هيچ كس قابل شك نيست كه اين انقلاب عظيم تا كنون در سايه رهبرى و ارشادات حضرتعالى از خطرات مهمى گذشته؛ و دشمنان زيادى همچون منافقين كوردل، كه دستشان به خون هزاران نفر از مردم و شخصيتهاى عزيز ما و از جمله فرزند عزيز خود من (1) آغشته است، و ساير جناحهاى مخالف و ضد انقلاب و سازشكار و ليبرال مآبهاى كج فكر را رسوا واز صحنه خارج نموده است. آيا جنايات هولناك وضربات ناجوانمردانه اين روسياهان كوردل به انقلاب و كشور و ملت عزيز و فداكار ما فراموش شدنى است؟ و اگر بلندگوهاى آنان و راديوهاى بيگانه خيال مى‏كنند با جوّسازيها و نشر اكاذيب و شايعه پراكنيها به نام اينجانب مى‏توانند به اهداف شوم خود برسند و در همبستگى ملت ما رخنه كنند، سخت در اشتباهند ..
    و راجع به تعيين اينجانب به عنوان قائم مقام رهبرى، خود من از اول جداً مخالف بودم؛ و با توجه به مشكلات زياد و سنگينى بار مسئوليت، همان وقت به مجلس خبرگان نوشتم كه تعيين اينجانب به مصلحت نبوده است. و اكنون نيز عدم آمادگى خود را صريحاً اعلام مى‏كنم. و از حضرتعالى تقاضا

صحيفه امام، ج‏21، ص: 334
    مى‏كنم به مجلس خبرگان دستور دهيد مصلحت آينده اسلام و انقلاب و كشور را قاطعانه در نظر بگيرند. و به من اجازه فرماييد همچون گذشته يك طلبه كوچك و حقير در حوزه علميه به تدريس و فعاليتهاى علمى و خدمت به اسلام و انقلاب، زير سايه رهبرى حكيمانه حضرتعالى، اشتغال داشته باشم. و اگر اشتباهات و ضعفهايى كه لازمه طبيعت انسان است رخ داده باشد، ان شاء اللَّه با رهبريهاى حضرتعالى مرتفع گردد ..
    و از همه برادران و خواهران عزيز و علاقه مند تقاضا مى‏كنم مبادا در مورد تصميم مقام معظم رهبرى و خبرگان محترم، به بهانه حمايت از من، كارى انجام دهند و يا كلمه‏اى بر زبان جارى نمايند؛ زيرا مقام معظم رهبرى و خبرگان جز خير و مصلحت اسلام و انقلاب را نمى‏خواهند ..
    اميد است اين شاگرد مخلص را هميشه از راهنماييهاى ارزنده خود بهره مند، و از دعاى خير فراموش نفرماييد. والسلام عليكم و رحمة اللَّه و بركاته ..
    - 7/1/68- حسينعلى منتظرى‏].
    بسم اللَّه الرحمن الرحيم.
    جناب حجت الاسلام و المسلمين آقاى منتظرى- دامت افاضاته.
    با سلام و آرزوى موفقيت براى شما، همان‏طور كه نوشته‏ايد رهبرى نظام جمهورى اسلامى كار مشكل و مسئوليت سنگين و خطيرى است كه تحملى بيش از طاقت شما مى‏خواهد. و به همين جهت، هم شما و هم من از ابتدا با انتخاب شما مخالف بوديم، و در اين زمينه هر دو مثل هم فكر مى‏كرديم. ولى خبرگان به اين نتيجه رسيده بودند؛ و من هم نمى‏خواستم در محدوده قانونى آنها دخالت كنم. از اينكه عدم آمادگى خود را براى پست قائم مقامى رهبرى اعلام كرده‏ايد پس از قبول، صميمانه از شما تشكر مى‏نمايم.
    همه مى‏دانند كه شما حاصل عمر من بوده‏ايد؛ و من به شما شديداً علاقه مندم. براى اينكه اشتباهات گذشته تكرار نگردد، به شما نصيحت مى‏كنم كه بيت خود را از افراد ناصالح پاك نماييد؛ و از رفت و آمد مخالفين نظام، كه به اسم علاقه به اسلام و جمهورى اسلامى‏
    صحيفه امام، ج‏21، ص: 335
    خود را جا مى‏زنند، جداً جلوگيرى كنيد. من اين تذكر را در قضيه «مهدى هاشمى» (1) هم به شما دادم.
    من صلاح شما و انقلاب را در اين مى‏بينم كه شما فقيهى باشيد كه نظام و مردم از نظرات شما استفاده كنند. از پخش دروغهاى راديو بيگانه متأثر نباشيد. مردم ما شما را خوب مى‏شناسند، و حيله‏هاى دشمن را هم خوب درك كرده‏اند كه با نسبتِ هر چيزى به مقامات ايران كينه خود را به اسلام نشان مى‏دهند ..
    طلاب عزيز، ائمه محترم جمعه و جماعات، روزنامه‏ها، و راديو- تلويزيون، بايد براى مردم اين قضيه ساده را روشن كنند كه در اسلام مصلحت نظام از مسائلى است كه مقدم بر هر چيز است، و همه بايد تابع آن باشيم. جنابعالى ان شاء اللَّه با درس و بحث خود حوزه و نظام را گرمى مى‏بخشيد. والسلام عليكم ..
    - 8/1/68.
    - روح اللَّه الموسوى الخمينى.

(1)- سيد مهدى هاشمى از جمله افرادى بود كه پيش از انقلاب به اتهام معاونت در قتل آقاى شمس آبادى دستگير و محكوم گرديد. او پس از پيروزى انقلاب از زندان آزاد شد و به مسئوليتهاى مهمى نيز گمارده شد؛ اما بزودى چهره واقعى خود را نشان داد و با شركت در چند فقره جنايت و اعمال خلاف قانون از سوى دادگاه محاكمه و به اعدام محكوم شد و حكم درباره او به اجرا درآمد.
    ویرایش توسط mahdi : ۱۳۸۸/۰۹/۰۳ در ساعت ۱۶:۵۱

نوشته
    59
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

جناب ،بیست نفر اومدن منبع و سند اوردن.بازم سند می خواین؟؟؟؟؟این نامه ی خیلی معروفیه.البته هرچند که برای عده ای هرچه سند و مدرک بیاری باز هم گوششون به حرف حق بستست و چیزایی رو که باید ببیننو هیچ وقت نمیبینن.
    من هرچه کنند، جز در هوای تو دم نخواهم زد. اما، من به دانستن از تو نیازمندم، دریغ مکن، بگو هر لحظه کجایی چه می کنی؟ نا بدانم آن لحظه کجا باشم، چه کنم؟ ...
    « دکتر علی شریعتی »

10. تشکرها 4

نوشته
    90
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    11 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط zahrasadat11 نمایش پست
    جناب ،بیست نفر اومدن منبع و سند اوردن.بازم سند می خواین؟؟؟؟؟این نامه ی خیلی معروفیه.البته هرچند که برای عده ای هرچه سند و مدرک بیاری باز هم گوششون به حرف حق بستست و چیزایی رو که باید ببیننو هیچ وقت نمیبینن.

دوست عزیز شما از کجا میدونید این نامه دست کاری نشده و بعد بصورت عمومی در اختیار عامه قرار گرفته ؟
    متاستفانه الان دیگه به منابع هم نمیشه اعتماد کرد .
    نمیدونم چی بگم به شما که اینو داری میگی ......
    در هر صورت از عزیزان باز هم تشکر میکنم....

نوشته
    676
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    15 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    76
    آپلود
    0
    گالری
    27

دوست عزیز شما از کجا میدونید این نامه دست کاری نشده و بعد بصورت عمومی در اختیار عامه قرار گرفته ؟
    متاستفانه الان دیگه به منابع هم نمیشه اعتماد کرد .
    نمیدونم چی بگم به شما که اینو داری میگی ......
    در هر صورت از عزیزان باز هم تشکر میکنم....
    سلام خدمت شما
    اولا شما از کجا می دانید که شده است ؟چون از قدیم گفته اند البینة للمدعی یعنی مدعی باید دلیل بیاورد
    دوما برای اثبات اصل بودن این نامه شما می توانید ان را با خود متن صحیفه ی امام منطبق کنید اگر هم می گویید ممکن است صحیفه هم دست کاری شده باشد پس این سوال پیش می اید که ممکن است تمام کتب بشری تا به حال تحریف شده باشد یعنی این حس شکی که در شما وجود داره می تونه در باره تمام کتب باشه.
    سوما شما تا حالا تکذیبیه ای از خود اقای منتظری سراغ دارید؟
    چهارما متن دست خط اما نزد موسسه حفظ و نشر اثار امام خمینی موجود است.
    پنجما و السلام علیکم و علی عباده الله الصالحین

13. تشکرها 2

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری