جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: تا بسیج هست، تهدیدی نیست

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۷
  نوشته
  351
  مورد تشکر
  0 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  32
  آپلود
  0
  گالری
  2

  تعجب تا بسیج هست، تهدیدی نیست
  حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي امروز در ديدار هزاران نفر از بسيجيان سراسر كشور، بسيج را رمز پايداري، ماندگاري، و عزت ملي دانستند و ضمن توصيه مؤكد به همه رسانه ها، فعالان سياسي، و مسئولان براي پرهيز از اختلافهاي جزئي و غيراصولي، تأكيد كردند:امروز اولويت اصلي كشور مقابله با جنگ نرم دشمن كه هدف آن ايجاد ترديد، اختلاف و بدبيني ميان آحاد مردم است و مهمترين راههاي مقابله با اين تهاجم، حفظ و تقويت بصيرت، روحيه بسيجي، اميد كامل به آينده، و مراقبت جدي در تشخيص ها است.
  رهبر انقلاب اسلامي، بسيج را يك استثناء و حادثه اي بي نظير در كشور خواندند و افزودند: اينكه در يك كشور، مردم با همه وجود و با بهترين و مؤمن ترين عناصر خود از يك نظام بدون هيچ چشم داشتي و با همه توان دفاع كنند، فقط مخصوص انقلاب اسلامي ايران است كه دل نوراني امام بزرگوار (ره) توانست به اين حقيقت بزرگ دست پيدا كند و با كمك الهي آنرا تحقق بخشد.
  حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به نقش آفريني و امتحانهاي بزرگ بسيج در صحنه هاي مختلف انقلاب خاطرنشان كردند: يكي از اين صحنه ها، عرصه دفاع از استقلال و عزت كشور بود كه اگر حضور بسيج در دوران دفاع مقدس شكل نمي گرفت، امروز سرنوشت قطعاً بگونه اي ديگر بود.
  تا هنگامي كه بسيج است، هيچ تهديدي متوجه نظام اسلامي نخواهد شد و اين موضوع، يك ركن اساسي است


  ايشان تأكيد كردند: بعد از پايان جنگ نيز بسيج همواره خط شكن و پيشرو بوده است.
  رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به نقش آفريني بسيج در تثبيت اقتدار و ايستادگي سياسي، در عرصه هاي فرهنگي و سازندگي، و در عرصه هاي علمي افزودند: امروز افتخارات گوناگون كشور نتيجه حضور انسانهاي خدوم، توانا، و بي نام و نشان در صحنه هاي گوناگون است كه اگر اين حقايق بدرستي شناخته نشود، ظلم به بسيج است.
  حضرت آيت الله خامنه اي، بسيج را فراتر از قالبها و سازمانهاي نظامي دانستند و خاطرنشان كردند: اگرچه بخشهاي نظامي از بهترين بسيجي ها هستند اما بسيج در واقع، حضور فراگير، مقتدر، و تمام نشدني قشرهاي مختلف مردم است، كه هيچ وابستگي به پول، جاه و مقام، و دستور از بالا، ندارد و معيار او هم بصيرت و ايمان است.
  ايشان با تأكيد بر اينكه سازمان فعلي بسيج با خصوصيات منحصر بفرد خود قابل تكرار و تقليد در هيچ مجموعه ديگري نيست، افزودند: بسيج واقعيتي نافذ و تأثيرگذار است كه در عين اقتدار و قدرت، مظلوم هم واقع شده است.
  رهبر انقلاب اسلامي خاطرنشان كردند: مظلوميت به معناي ضعف نيست همانگونه كه انقلاب اسلامي در عين حالي كه جزو مقتدرترين و نافذترين پديده هاي معاصر است، مظلوم هم است و يا شخص امام بزرگوار (ره) كه با وجود اقتدار و قدرت روحي از مظلوم ترين انسانهاي دوران خود بود.
  تا بسیج هست، تهدیدی نیست
  حضرت آيت الله خامنه اي با تأكيد بر لزوم تقويت و تعميق اثرگذاري بسيج افزودند: تا هنگامي كه بسيج است، هيچ تهديدي متوجه نظام اسلامي نخواهد شد و اين موضوع، يك ركن اساسي است.
  ايشان، آسيب شناسي، شناخت نقص ها و آفت ها، و همچنين پيش بيني هاي لازم بمنظور پيشرفت بيشتر را براي بسيج يك ضرورت دانستند و تأكيد كردند: با توجه به شكست استكبار در مواجهه سخت با نظام اسلامي در دهه اول انقلاب، اكنون دشمن، جنگ نرم را در دستور كار خود قرار داده و امروز اولويت اصلي مقابله با جنگ نرم است.
  رهبر انقلاب اسلامي در تبيين جنگ نرم افزودند: دشمن در جنگ نرم تلاش دارد با استفاده از ابزارهاي فرهنگي و ارتباطاتي پيشرفته و با شايعه و دروغ پراكني و استفاده از برخي بهانه ها، ميان آحاد مردم ترديد، بدبيني، و اختلاف ايجاد كند.
  حضرت آيت الله خامنه اي، قضاياي بعد از انتخابات رياست جمهوري را نمونه اي از اين شيوه دانستند و خاطرنشان كردند: در اين قضايا، به بهانه انتخابات، ايجاد ترديد و اختلاف كردند تا دلهاي مردم نسبت به يكديگر و نسبت به مسئولان چركين شود و در چنين فضاي مشوش و شلوغي، عناصر مغرض، خائن و دست آموز خود را براي كارهاي اخلال گرانه وارد صحنه كنند اما به دليل بصيرت مردم به نتيجه نرسيدند.
  بعد از پايان جنگ نيز بسيج همواره خط شكن و پيشرو بوده است


  ايشان با تأكيد مجدد بر موضوع بصيرت، افزودند: علت تأكيدهاي مكرر من بر لزوم بصيرت در جامعه در شرايط حاضر، به اين دليل است كه مردم بدانند چه اتفاقي مي افتد و بتوانند صحنه گَردان اصلي قضايا، و عناصر خائن و بدخواه را از آحاد مردم تشخيص دهند.
  رهبر انقلاب اسلامي خاطرنشان كردند: هر اقدامي كه موجب مغشوش و تهمت آلود شدن فضا شود و مردم را نسبت به يكديگر بدبين و مردد كند، به ضرر كشور است.
  حضرت آيت الله خامنه اي افزودند: من اصرار دارم كه آحاد مردم و جريانات مختلف سياسي، همه با يكديگر متحد، در مقابل آن افراد معدودي باشند كه مخالف اصل انقلاب و استقلال كشور هستند و هدف آنها تقديم كشور به امريكا و استكبار است.
  تا بسیج هست، تهدیدی نیست
  ايشان با تأكيد بر لزوم جداسازي ميان توده عظيم مردم اعم از خواص و عوام با معدود عناصر خودفروخته و تفاوت قائل شدن ميان اين دو، خاطرنشان كردند: نبايد با برخي اظهارات و حرفها، فضا را بگونه اي مغشوش كرد كه مردم سردرگم، و نسبت به يكديگر و نسبت به نخبگان و مسئولان بدبين شوند، اين كار درستي نيست.
  رهبر انقلاب اسلامي با انتقاد شديد از برخي مطبوعات، رسانه ها و دستگاهها كه دائماً به دنبال ايجاد اختلاف، بدبيني و شايعه سازي هستند افزودند: به كساني كه بدنبال مصالح كشور هستند، توصيه مي كنم، از اين اختلافهاي جزئي، و غيراصولي صرفنظر كنند.
  حضرت آيت الله خامنه اي با انتقاد از فضاي تهمت زني و شايعه سازي بر ضد مسئولان كشور تأكيد كردند: اينگونه كارها در جهت خواست دشمن است، زيرا مسئولان كشور اعم از رئيس جمهور، رئيس مجلس، رئيس قوه قضاييه، و رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام، همه كساني هستند كه زمام كشور را بدست دارند و مردم بايد به آنها اعتماد و حسن ظن داشته باشند.
  ايشان با اشاره به ترديدافكني هاي بعد از انتخابات در عملكرد مسئولان رسمي انتخابات اعم از وزارت كشور، و شوراي نگهبان افزودند: اين ترديدافكني ها بسيار مضر است و دشمن هم، همين را مي خواهد.
  امروز افتخارات گوناگون كشور نتيجه حضور انسانهاي خدوم، توانا، و بي نام و نشان در صحنه هاي گوناگون است كه اگر اين حقايق بدرستي شناخته نشود، ظلم به بسيج است


  رهبر انقلاب اسلامي جوانان بسيجي را به تقويت ايمان و بصيرت، و رعايت موازين و معيارها در تشخيص ها فراخواندند و خاطرنشان كردند: نمي شود هر فردي را به دليل يك خطا، منافق ناميد و همچنين نمي توان، هر فردي را بدليل اختلاف نظر و ديدگاه، ضدولايت فقيه خواند.
  حضرت آيت الله خامنه اي افزودند: توصيه من به فرزندان بسيجي ام اين است كه ضمن حفظ پرقدرت انگيزه ها، ايمان، و اميد به آينده، در تشخيص ها و مصداقهاي مختلف، بشدت مراقبت كنند زيرا بي دقتي در مصداقها، برخي اوقات ضررهاي زيادي در پي خواهد داشت.
  ايشان تنوع عرصه هاي بسيج را مهم خواندند و افزودند: رويكرد اخير توجه به علم، نوآوري علمي، و كارهاي فرهنگي در بسيج بسيار مبارك و پسنديده است زيرا كشور نيازمند كارهاي مختلفي است كه جز با روحيه بسيجي محقق نخواهد شد.
  تا بسیج هست، تهدیدی نیست
  رهبر انقلاب اسلامي تأكيد كردند:تا زماني كه بسيج و روحيه صدق و صفا، و خدمت بي مزد و منت در ميان مردم و بويژه جوانان وجود دارد، دشمن نمي تواند هيچگونه لطمه اي به كشور، انقلاب و نظام اسلامي را وارد كند.
  حضرت آيت الله خامنه اي خاطرنشان كردند: كساني هم كه با اشاره، تشويق، و لبخند دشمن، مي خواهند با نظام اسلامي، قانون اساسي، و حركت عظيم مردمي مواجه شوند، بدانند كه سر به سنگ مي كوبند و تلاش آنان بيهوده است.
  رهبر انقلاب اسلامي در بخش ديگري از سخنان خود ضمن تسليت سالروز شهادت امام محمد باقر عليه السلام، دوران آن امام را دوران سربرآوردن حيات دوباره جريان اصيل اسلامي در مقابله با تحريف ها خواندند و با اشاره به نزديكي اعياد قربان و غديرخم افزودند: اين دو عيد بزرگ اسلامي، دو مقطع مهم درخصوص موضوع امامت است زيرا در عيد قربان حضرت ابراهيم (ع) بعد از امتحانهاي سخت به مقام امامت نائل مي شوند و در روز عيدغدير خم هم حضرت علي (ع) بعد از امتحانهاي بزرگ به منصب والاي امامت مي رسند.
  در ابتداي اين ديدار سردار سرتيپ نقدي رئيس سازمان بسيج مستضعفين با اشاره به نقش بسيج و بسيجيان در مراحل مختلف انقلاب و مقابله با توطئه هاي سياسي، نظامي و فرهنگي دشمنان و همچنين دستاوردهاي بزرگ علمي دانشمندان جوان بسيجي كشور تأكيد كرد: بسيج و بسيجيان در همه صحنه هاي مختلف بويژه عرصه هاي جهاد علمي و خدمت به مردم همچون گذشته حضوري مقتدرانه، آگاهانه، و هوشمندانه خواهند داشت.
  منبع:پايگاه اطلاع رساني دفتر حفظ و نشر آثار آيت الله خامنه اي
  كتاب "آموزش سخت افزار" با فرمت جاوا قابل اجرا در تمامي گوشي هاي همراه
  دانلود

  لينك پست
  .................................................. ..........................


 2.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود