صفحه 1 از 7 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آيا اين درست است كه جنيان مسلمان فقط شيعه هستند؟

نوشته
    870
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    5 روز 1 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    90
    آپلود
    6
    گالری
    0

آيا اين درست است كه جنيان مسلمان فقط شيعه هستند؟

بسم الله الرحمن الرحيم

چندي پيش در كتابي خواندم كه جن هاي مسلمان در واقعه ي غدير حضور داشته و همه با حضرت علي (ع) بيعت كرده و در نتيجه شيعه هستند.
    و جن سني نداريم!!!!
    لطفا در مورد درست يا نادرست بودن اين مطلب توضيح دهيد.
    با تشكر

هستی در آنجاست که مردمان نیستی می انگارند...!
    شهید آوینی
    ما عاقلانه فكر مي كنيم وعاشقانه عمل مي كنيم
    شهيد سيدحسين علم الهدي
    http://www.askquran.ir/picture.php?a...pictureid=6083
    سخنان آقا در مورد ازدواج

حرف آخر:
    مرنج و مرنجان!
    همین

2. تشکرها 4

3.  

نوشته
    1,017
    مورد تشکر
    4 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    29
    آپلود
    0
    گالری
    3

به طور كلّد بايد بدانيم كه جنّيان دو دسته اند: مسلمان و كافر.
    در بسياري از روايات به طورصراحت آمده است كه گروهد از آنها علاوه بر مسلمان بودن شيعه هستند; چنان كه حضرت امام باقر علیه السلام درجواب ابوحمزه ثمالد فرمود: اينان گروهد از شيعيان از طايفه جن بودند كه آمده بودند مسائل دين خود را ازما بپرسند>.(1)

1. ميزان الحكمه، ج 1 ماده جن ّ، حديث 2658

نوشته
    1,017
    مورد تشکر
    4 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    29
    آپلود
    0
    گالری
    3

جعفر بن عبد الحميد نقل مى‏كند: در جايى جمع بوديم شخصى گفت:
    على- عليه السّلام- وصى رسول خدا- صلّى اللَّه عليه و آله- بود. ديگران گفتند: اين گونه نيست. آمديم پيش ابو حمزه ثمالى و جريان را به او گفتيم. ابو حمزه خشمگين شد و گفت: علاوه بر انسانها، اجنّه نيز بر جانشينى او گواهى داده‏اند:
    خبر داد مرا ابو خيثمه تميمى به اينكه وقتى بين معاويه و على- عليه السّلام- حكميت بر قرار شد، با خودم گفتم: نه با على همراهى مى‏كنم و نه عليه او كارى انجام مى‏دهم. بالأخره به روم رفتم. وقتى كه در ساحل رود ميّافارقين عبور مى‏كردم، صدايى از پشت سر شنيدم كه مى‏گفت:
    يا أيّها السارى بشطّ فارق مفارق للحق دين الخالق‏

متبع به رئيس مارق ارجع الى وصى النبى الصادق‏
    برگشتم ولى چيزى نديدم پس گفتم:
    انا ابو خيثمة التميمى لما رايت القوم في الخصوم‏
    تركت اهلى غازيا للروم حتى يكون الامر في الصميم «2»
    باز شنيدم كه گفت:
    اسمع مقالى و ارع قولى ترشدا ارجع الى علىّ الخضم الاصيدا
    ان عليا هو وصى أحمدا

ابو خيثمه مى‏گويد: پس پيش على- عليه السّلام- برگشتم .

جلوه‏هاى اعجاز معصومين عليهم السلام، ص: 157

نوشته
    606
    حضور
    20 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

از برخی آیات و احادیث استفاده می شود که جنیان مانند انسانها مسلمان وکافرند . زیرا جنیان مانند ما انسان ها دارای اختیار و عقاید مختلفی هستند و عده ای از آنان فاسق فاجرو کافرندو عده ای از آنان مومن و مسلمان اند. (سوره جن ایه 14 و15)
    دلیل بر این که جنیان دارای مذهب شیعه و غیر شیعه می باشند ، آن است که در روایات بسیاری عده ای از جنیان ونه همه آنان به عنوان شیعه معرفی شده اند . مثلا در روایتی از ابو حمزه ثمالی است که :
    روزی به حضور حضرت امام باقر رسیدم، عده‌ای نزد او بودند، بعد رفتند، به حضرت عرض کردم: در این اوضاع که از شمشیر بنی‌امیه خون می‌ریزد، این گروه از مردم چرا این‌جا آمدند و این گونه رفتند؟ حضرت فرمود: اینان گروهی از شیعیان جنّی بودند که برای سؤالات دینی‌شان آمده بودند (بحار الا انوار جلد 32)

روزی امام صادق(ع) در مِنى نشسته بود، عده‌ای نزد او آمدند و رفتند، از حضرت پرسید: اینها چه کسانی بودند؟ حضرت فرمود: گروهی از شیعیان جن بودند که برای سؤالات دینی‌شان آمده بودند
    بنابر این طبق روایات معلوم می‌شود که جن مثل بشر دارای اقوام، گروه‌های دینی و مذهبی متعددند و زمان ائمه نیز درک کرده و برخی به حضور آنان مشرّف شده‌اند.
    برخی از روایات نیز اشاره دارد که عده ای از جنیان با اهل بیت عصمت و طهارت مخالف اند
    (وسائل الشیعه جلد 10 )

پس جنیان به علت اینکه موجودی انتخابگر هستند به دو گروه مسلمان و کافر تقسیم میشوند وجنیان هم ممکن است شیعه باشند یا غیر شیعه.
    ۩۩۩... پس بگذارید سرسپردگی به خداوند لباس درونتان باشد نه نمایش بیرون...در پنهان ترین لایه های روحتان باشد، نه آواز آشکار لبهایتان.... بگذارید سرسپردگی به خداوند در میان استخوان دنده هایتان باشد...۩۩۩

نوشته
    500
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    4 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام علیکم

حضرت علامه حسن زاده مطلبی را از ایت الله سید علی قاضی نقل میفرمودند.

که ایت الله قاضی این مطلب را فرمودند که جنیان یا مسلمانند و یا کافر و مسلمانانشان فقط شیعه اند.

هیچ

نوشته
    500
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    4 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط king81 نمایش پست
    از برخی آیات و احادیث استفاده می شود که جنیان مانند انسانها مسلمان وکافرند . زیرا جنیان مانند ما انسان ها دارای اختیار و عقاید مختلفی هستند و عده ای از آنان فاسق فاجرو کافرندو عده ای از آنان مومن و مسلمان اند. (سوره جن ایه 14 و15)
    دلیل بر این که جنیان دارای مذهب شیعه و غیر شیعه می باشند ، آن است که در روایات بسیاری عده ای از جنیان ونه همه آنان به عنوان شیعه معرفی شده اند . مثلا در روایتی از ابو حمزه ثمالی است که :
    روزی به حضور حضرت امام باقر رسیدم، عده‌ای نزد او بودند، بعد رفتند، به حضرت عرض کردم: در این اوضاع که از شمشیر بنی‌امیه خون می‌ریزد، این گروه از مردم چرا این‌جا آمدند و این گونه رفتند؟ حضرت فرمود: اینان گروهی از شیعیان جنّی بودند که برای سؤالات دینی‌شان آمده بودند (بحار الا انوار جلد 32)

روزی امام صادق(ع) در مِنى نشسته بود، عده‌ای نزد او آمدند و رفتند، از حضرت پرسید: اینها چه کسانی بودند؟ حضرت فرمود: گروهی از شیعیان جن بودند که برای سؤالات دینی‌شان آمده بودند
    بنابر این طبق روایات معلوم می‌شود که جن مثل بشر دارای اقوام، گروه‌های دینی و مذهبی متعددند و زمان ائمه نیز درک کرده و برخی به حضور آنان مشرّف شده‌اند.
    برخی از روایات نیز اشاره دارد که عده ای از جنیان با اهل بیت عصمت و طهارت مخالف اند
    (وسائل الشیعه جلد 10 )

پس جنیان به علت اینکه موجودی انتخابگر هستند به دو گروه مسلمان و کافر تقسیم میشوند وجنیان هم ممکن است شیعه باشند یا غیر شیعه.

از روایاتی که شما فرمودید نمیتوان به وجود غیر شیعیان ( اهل تسنن و یا مذاهب دیگر ) حکم نمود.

چون جنیان دو دسته کلی دارند. مسلمان و کافر.

کافر هاشان ممکن است عقاید گوناگونی داشته باشند ولی مسلمانانشان همگی شیعه اند و اینکه امام فرمود این ها گروهی از شیعیان ما هستند این میتواند این را برساند که امام خواسته ان شیعیان را از کافران تمیز دهد نه اینکه در بین مسلمانان تمیزی قائل شود.

علی ای حال حرف ایت الله قاضی و نقل قول ایت الله حسن زاده حجتی است برای بنده حقیر.

هیچ

نوشته
    870
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    5 روز 1 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    90
    آپلود
    6
    گالری
    0

با تشكر از تو ضيحات كامل و جامع شما

آيا اين درست است كه جنيان مسلمان فقط شيعه هستند؟

هستی در آنجاست که مردمان نیستی می انگارند...!
    شهید آوینی
    ما عاقلانه فكر مي كنيم وعاشقانه عمل مي كنيم
    شهيد سيدحسين علم الهدي
    http://www.askquran.ir/picture.php?a...pictureid=6083
    سخنان آقا در مورد ازدواج

حرف آخر:
    مرنج و مرنجان!
    همین

نوشته
    234
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

بیشتر اجنه یهودی هستند و نفرات کمی به پیامبر اسلام ایمان اوردند اما همین تعداد کم دوباره به دین قبلی خود باز گشتند به نظر من اکنون جنی وجود ندارد که مسلمان باشد تمام اجنه کافر هستند البته اگر مسیحیت و یهودیت را جزو کافران به حساب اوریم
    اما اگر بخواهیم از ایت سوره جن به منظر جنیان نگاه کنیم جنیان مسلمان تماما مشرک هستند و مهمترین دعای انها بارش باران هست زیرا با خشکسالی های اخیر زندگی اجنه با مشکلاتی روبرو شده اند و محصولات کشاورزی انها کفاف انها را نمی دهد

نوشته
    500
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    4 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط کتا نمایش پست
    بیشتر اجنه یهودی هستند و نفرات کمی به پیامبر اسلام ایمان اوردند اما همین تعداد کم دوباره به دین قبلی خود باز گشتند به نظر من اکنون جنی وجود ندارد که مسلمان باشد تمام اجنه کافر هستند البته اگر مسیحیت و یهودیت را جزو کافران به حساب اوریم
    اما اگر بخواهیم از ایت سوره جن به منظر جنیان نگاه کنیم جنیان مسلمان تماما مشرک هستند و مهمترین دعای انها بارش باران هست زیرا با خشکسالی های اخیر زندگی اجنه با مشکلاتی روبرو شده اند و محصولات کشاورزی انها کفاف انها را نمی دهد

سلام علیکم

منبع سخنانتان را میفرمایید؟؟؟

هیچ

نوشته
    82
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    4 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

من به کرات شنیدم که جن های مسلمان یا به قولی شیعه وجود دارند.

اون ها هم مثل ما آدما رئیس و مذاهب مختلف و از جمله شیعه دارند.

من یه داستان های زیادی منقول است که فردی با جن های مسلمان ارتباط داشته است و کاملا معتبر حتی من یکی شون رو می شناسم یعنی اسمش رو شنیدم که زنده هم هست. و تو شهر خودش خیلی مشهور. البته بعد از یه اتفاقاتی که افتاد دیگه این کارا رو گذاشت کنار.

جنیان مسلمان تماما مشرک هستند
    مگه 1 میلیارد مسلمان اسمی توی جهان هست همشون مسلمان اعتقادی و ایمانی اند. بروید و ویژگی های مسلمان واقعی را بخوانید. مثلا از امامان روایت است که کسی که شب همسایه اش گرسنه بخوابد و او سیر باشد از ما نیست.
    یا در مورد نماز شب که گفته شده از امامی که کسی که نماز شب نخواند از ما نیست.

کدوم یکی از ما ها اسممون رو می تونم بگذاریم مسلومون؟؟؟ (اصلا به کسی توهین هم نشه من خودم رو می گم)که حالا داریم در مورد مسلمون بودن جن ها بحث می کنیم.
    زندگی زیباست اما شهادت زیباتر

صفحه 1 از 7 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری