جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ۞۞ کلاس مجازی حفظ قرآن کریم ۞۞

نوشته
    1,248
    صلوات
    42100
    دلنوشته
    11
    دلنوشته
    ذکر ما اینست دائم الاوقات سلامتی و فرج امام زمان(عج) صلوات
    مورد تشکر
    6,278 در 1,257 پست
    حضور
    25 روز 23 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط امید ک نمایش پست
    سلام خسته نباشید من 18 سالم و امسال دانشگاه میرم

من یک مقداری از قران رو چند وقتی است که شروع کردم به حفظ تقریبا دوسال هست اوایل از جزء اول شروع کردم سوره بقره ولی پس از مدتی به میل شدم و ول کردم از آخر شروع کردم چون خیلی زیاد بود.از اخر شروع کردم و الان از سوره الناس آخر تا سوره ی 47 یعنی محمد رو دیگه کم بیش حفظم و هفته ای این حفظیات رو یکبار یا دوبار مرور می کنم چون خیلی وقته که به خاطر کنکور حفظ سوره های جدید رو کنار گذاشتم.حالا می خوام از یک متخصص حفظ قران چند سوال بپرسم که خوب راهنماییم کنه در ضمن کلاس قران هم نمیرم.روش حفظ هم اینجوری بود که روزی حدود 10 آیه از سوره را حفظ می کردم بستکی به اندازه ی سوره هم داشت.هر دو سه آیه هم می خواندم باهم تکرار می کردم و بعد سوره که تمام می شد چندبار آن را کامل تکرار می کردم و بعد دورباره چند روز بعد این محفوظات تکرار می شد.در ضمن شمار ه آیات رو هم حفظ نیستم و اونا رو حفظ نکردم.در ضمن صوت و ترتیل هم ندارم و علائم قرائت رو از آخر کتاب خودم یادگرفتم.هدفم از حفظ قرآن درواقع اینه که مثلا اگه یک روزی خواستم (که علاقه دارم) محقق قرآن و معنای آن باشم این حفظ کمکم کنه و مثلا لازم نباشه برای پیداکردن آیاتی درباره ی یک موضوع از قرآن لازم باشه کل قران رو بگردم(حالا نمیدونم حفظ قران چقدر تاثیر در قران شناسی داره).چندوقتی که شکاک شدم نسبت به روش حفظم و اینکه اصلا لازمه این کار یا نه خب سوالاتم اینه که :
    1-با توجه به هدفم حفظ کمکم می کنه و اصلا لازمه یا نه؟
    سوال بعدی:هدفم رو تغییر بدم مثلا شرکت در مسابقات حفظ و جایزه و مدرک حفظ و اینها باشه یا نه؟
    2-روش حفظم اشکالی نداره یا داره چکار باید کنم؟ از الان به بعد؟

3-صوت و ترتیل لازمه؟ قرائتم فکر کنم خیلی خوب نباشه در واقع به زبان پارسی خودم می خوانم قرآن ر ا و تلفظ عربی هم ندارم نظرتون چیه؟ فکرمیکنم از نظر آوایی و قرائتی و علائم راهو از اول اشتباه رفتم

4-کلاس لازمه برم یا اگر خوب تلاش کنم می تونم در آخر قرآن را مثل کسی که کلاس رفته یاد بگیرم؟

5-راه های زیادی بعضا در اینترنت می بینم مثل حفظ تلفنی یا کمتر از یک سال منهم دوست دارم که خیلی زود حافظ کامل قرآن باشم و در اوقات فراغت هم کارهای دیگری هم غیر حفظ می کنم یعنی وقتم خیلی آزاد نیست. پس روش تلفنی یا کمتر از یکسال و اینجور چیزا چجوریه برا من؟ لطفا راهنمایی کنید

6-یکسایتی نوشته که برای امتحان اینکه روش حفظ تون درست بوده یا نه ببینید میتونید اون سوره ها را از آخر به اول یادآوری کنید.من فکر کنم نمیتونم .حالا روشم اشتباه بوده؟
    7-میخام جوری حفظ کنم که در آخر مثلا بتونم مدرک بگیرم و اگر هم مسابقه ای شرکت کردم خوب و دقیق حفظ شده باشم.
    ببخشید سوالاتم زیاد شد چون میخام درست انجام بدم و یک مقداری هم بی انگیزه شدم.خواهشمندم یک کارشناس متخصص حفظ قرآن که تجربه کلاس داری هم داشته و خودش هم حفظه جواب بده.اگر جای اشتباهی این بحث رو مطرح کردم پس بگید کجا مال اینکاره.
    سلام طاعات قبول
    شما سوالاتونو جای درستی مطرح کردید. استاد نورالهدی عزیز که از اساتید حاذق و برجسته ی رشته ی حفظ هستند انشاءالله در اسرع وقت راهنماییتون خواهند کرد. ایشون اغلب روزهای شنبه و یک شنبه حضور دارند که انشاءالله پاسخگوتون خواهند بود. موفق باشید یا حق

اللَّهُمَّ اكْشِفْ هَذِهِ الْغُمَّةَ عَنْ هَذِهِ الْأُمَّةِ بِحُضُورِهِ وَ عَجِّلْ لَنَا ظُهُورَهُ إِنَّهُمْ يَرَوْنَهُ بَعِيدا وَ نَرَاهُ قَرِيبا بِرَحْمَتِكَ يَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِينَ

2. تشكرها 3

نوشته
    4,424
    مورد تشکر
    20,980 در 4,364 پست
    حضور
    21 روز 7 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    23
    آپلود
    0
    گالری
    51

با یاد خدا

سلام

کاربر گرامی mrzh به کلاس مجازی حفظ قرآن خوش آمدید!

ثبت نامتون انجام شد.

جهت آشنایی با شیوه حفظ قرآن پیشنهاد می‌کنیم این پست را مطالعه داشته باشید.

اگه محدودیت دسترسی به اینترنت ندارید مسلما گزارش روزانه تاثیر بسزایی بر کیفیت حفظتان و انجام دقیق برنامه خواهد داشت در غیر این صورت حتما "پنج شنبه شب یا جمعه " ما را در جریان انجام برنامه قرار دهید تا براساسش برنامه هفته آتی شما را تنظیم کنیم.

(برنامه ها همیشه به صورت هفتگی صبح روز شنبه در کلاس گذاشته می‌شود.)

کنار حفظتون اگه دوست داشته باشید می‌تونید از تفسیر صوتی زیر بهره ببرید!

.....ıllıllı تفسیر صوتی جزء 30 ıllıllı.....

برنامه کاربر گرامی mrzh
    ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــ

یکشنبه: حفظ آیات 1 تا 16 سوره نباء
    دوشنبه: حفظ آیات 17 تا30 سوره نباء / دوره آیات 1تا16 سوره نباء
    سه شنبه: حفظ آیات 31 تا40 سوره نباء / دوره ص 582
    چهارشنبه: حفظ آیات 1 تا15 سوره نازعات / دوره سوره نباء
    پنج شنبه: حفظ آیات 16 تا31 سوره نازعات / دوره سوره نباء و آیات 1تا 15 سوره نازعات

۞۞ کلاس مجازی حفظ قرآن کریم  ۞۞

4. تشكرها 3

نوشته
    4,424
    مورد تشکر
    20,980 در 4,364 پست
    حضور
    21 روز 7 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    23
    آپلود
    0
    گالری
    51

با یاد خدا

سلام

کاربر گرامی امید ک به کلاس مجازی حفظ قرآن خوش آمدید!!

احسنت بر شما!! پس از سوره محمد تا انتهای قرآن را حفظ هستید!

1-با توجه به هدفم حفظ کمکم می کنه و اصلا لازمه یا نه؟ بله مسلما کمک کننده هست فقط باید حفظتون رو با معنی و تفسیر همراه کنید.

سوال بعدی:هدفم رو تغییر بدم مثلا شرکت در مسابقات حفظ و جایزه و مدرک حفظ و اینها باشه یا نه؟ شرکت در مسابقات لزوما برای جایزه نیست، خود فضای رقابتی و جو پرسشی باعث میشه حافظ محفوظاتش رو در سطح بالایی مرور کنه!

2-روش حفظم اشکالی نداره یا داره چکار باید کنم؟ از الان به بعد؟ روش حفظتون خوبه، انشالله ثبت نامتون قطعی شد اصول حفظ رو خدمتتون ارایه خواهیم داد.

3-صوت و ترتیل لازمه؟ قرائتم فکر کنم خیلی خوب نباشه در واقع به زبان پارسی خودم می خوانم قرآن ر ا و تلفظ عربی هم ندارم نظرتون چیه؟ فکرمیکنم از نظر آوایی و قرائتی و علائم راهو از اول اشتباه رفتم.

بله حتما قرآن را با ترتیل تلاوت کنید. اگر سعی کنید مشابه قاری تلفظ کنید کلی در علم تجویدتون پیشرفت خواهید کرد.

4-کلاس لازمه برم یا اگر خوب تلاش کنم می تونم در آخر قرآن را مثل کسی که کلاس رفته یاد بگیرم؟ خب جو حضوری کلاسها و پرسش و پاسخها تاثیر خوبی بر محفوظات خواهد داشت، اگر امکانش فراهم نباشه، غیر حضوری هم روش خوبی است.

5-راه های زیادی بعضا در اینترنت می بینم مثل حفظ تلفنی یا کمتر از یک سال منهم دوست دارم که خیلی زود حافظ کامل قرآن باشم و در اوقات فراغت هم کارهای دیگری هم غیر حفظ می کنم یعنی وقتم خیلی آزاد نیست. پس روش تلفنی یا کمتر از یکسال و اینجور چیزا چجوریه برا من؟ لطفا راهنمایی کنید.

هر چقدر محفوظات زودتر حفظ شوند مرور بیشتری لازم دارند!! رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود.

6-یک سایتی نوشته که برای امتحان اینکه روش حفظ تون درست بوده یا نه ببینید میتونید اون سوره ها را از آخر به اول یادآوری کنید.من فکر کنم نمیتونم .حالا روشم اشتباه بوده؟ لازم به اجرای این روش نیست.

7-میخام جوری حفظ کنم که در آخر مثلا بتونم مدرک بگیرم و اگر هم مسابقه ای شرکت کردم خوب و دقیق حفظ شده باشم.
    ببخشید سوالاتم زیاد شد چون میخام درست انجام بدم و یک مقداری هم بی انگیزه شدم.خواهشمندم یک کارشناس متخصص حفظ قرآن که تجربه کلاس داری هم داشته و خودش هم حفظه جواب بده.اگر جای اشتباهی این بحث رو مطرح کردم پس بگید کجا مال اینکاره.

نوشته
    3
    مورد تشکر
    18 در 5 پست
    حضور
    4 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام پس فعلا ب من حفظ جدید ندین!!تا بتونم درستذحفظ کنم !!رعایت تحوید

نوشته
    30
    صلوات
    30
    دلنوشته
    2
    دلنوشته
    ای خدا به ما کمک کن تا دین تو را درست بشناسیم به آن درست عمل کنیم و آن را درست به دیگران بشناسانیم :
    مورد تشکر
    51 در 21 پست
    حضور
    1 روز 3 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام خیلی سپاسگزار که جواب دادید

ترتیل رو خودم از این سایت شما می تونم یاد بگیرم یا نه ؟

2-نیاز به کلاس داره؟

3-میتونم در اینجا نحوه قران خوندم رو با پیام صوتی بفرستم و شما هم همیشه کمک اصلاح کنید اشتباهم رو؟

8. تشكرها 2

نوشته
    22,223
    صلوات
    8400
    دلنوشته
    51
    دلنوشته
    مورد تشکر
    32,070 در 10,081 پست
    حضور
    92 روز 11 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    1
    وبلاگ
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط reyhaneh1999 نمایش پست
    تا آیه ۲۴ سوره ملک
    سلام

سوره ی ملک من سال92بود حفظ کردم خیلی هم خوب از برکردم سوره را روی برگه سفید نوشتم چسپاندم به دیوار اتاقم بعد ازنماز مرتب نگاه می کردم می خواندم

صوت قاری زیبایی هم پیداکردم

معنی هم خودم خواندم ازبرکت حفظ سوره وقت و بی وقت خواب و بیداری آیه ها در ذهنم رژه می رفتند انگار بادیگارد باشند خیلی هم راضی ام

سوره های کم آیه را با خط خودتان بنویسید تنظیم کنید یک صفحه بشود بچسپانید به دیوار اتاق صبح و ظهر وعصروشب وقت رفتن به بازاروقت خواب وقت ورود به خانه فقط بخوانید راحت حفظ می شوید

معنی را هم خودتان یک بار با دقت بخوانید کافی است

موفق و موید باشید

10. تشكر

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)