صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: بيخيال بودن خانواده ها يا صلاحديد آنها؟

نوشته
    11
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

بيخيال بودن خانواده ها يا صلاحديد آنها؟

سلامي گرم خدمت شما عزيزان مهربان،
    بنده جواني 20 ساله هستم،
    دانشجوي ترم 3 مديريت بازرگاني،
    از خانواده اي معمولي،
    بسيار از نظر روحي و جسمي به ازدواج نياز دارم اما نميدانم چرا در خانواده ي ما ازدواج در اين سن از اعتياد نيز بدتر است
    البته خودم نيز خيلي كارهاي اشتباهي كردم كه خانواده ام از پذيرش اين ريسك در مورد من ميترسند،
    بعنوان مثال اهل كار و تلاش نيستم،زياد ميخوابم و خيلي از اين شاخه به اون شاخه ميپرم،
    ر آشنايانمون دختري هست كه خيلي مايل هستم با ايشان وصلت كنم،
    منتها سن ايشون هنوز كم است،
    بعد از گذشت 10 سال هم همديگر را نديديم،
    من نظرم اين است كه با خانواده صحبت كنم كه با خانواده ي اين خانم صحبت كنند تا چند سال ديگر ما رسما" به خواستگاري برويم،
    اينطوري در اين چند سال هم انگيزه ي بنده براي تلاش بيشتر ميشه و ديگه دست از تنبلي و تن پروري بر ميدارم،
    اصلا نهايت من و اين خانم همديگر را نپسنديدم،ايرادي ندارد،اين همه خانواده هاي ديگر هستند كه دختر دارند و مثل خودمان مومن و مذهبي هستند،
    لطفا مرا راهنمايي كنيد كه چكار كنم؟
    چطور اين پيشنهاد را به خانواده ام بدهم،
    اگر مخالفت كردند چي؟

آخه چرا خانواده ي من كه افراد مذهبي اي هستند به اين فكر نميكنند كه من در سن اوج شور جواني هستم و به ازدواج نياز دارم؟
    لطفا راهنمايي كنيد،
    حق نگهدارتاتن.

2.  

نوشته
    110
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 3 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

بابا دادش من تو خودتم اگر جای بقیه بودی عمرا همچین اجازه ایی به همچین آدمی نمیدادی.
    اول خودت را باید اصلاح کنی فقط خوبیش اینه که خودتم میدونی چه مشکلاتی داری لازم نیست کسی بخواد قانعت کنه
    بعدشم نامزدی زیاد عوارض مخرب داره

4. تشکرها 4

نوشته
    11
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

دوست عزيز ضمن تشكر از پاسخ شما،
    اما منظور بنده به هيچ وجه نامزدي نبود،
    بلكه فقط صحبت كردن با خانواده ي اون دختر خانم بود،
    چون اون دختر خانم هنوز در سني نيستند كه بتونند در رابطه با اين موارد تصميم درستي بگيرند،
    اگر خانواده ي بنده اين كار رو بكنند انگيزه ي من به شدت زياد ميشه براي تلاش كردن و ساختن آينده ام،
    براي اينكه درسم رو بهتر بخونم تا زودتر تمومش كنم،
    براي اينكه به طور نيمه وقت كار كنم و پس انداز براي خودم داشته باشم،
    اما همين امشب آب پاكي رو ريختن رو دستم و گفتن تا خونه و ماشين و كار خوب با حقوق بالا نداشته باشي برات زن نميگيريم
    نميدونم روزي كه بابام ازدواج كرد چي داشت؟
    اي بابا چرا هيچ كس منو درك نميكنه؟
    خدايا اسباب ازدواج تمام جوونها منجمله اين بنده حقير رو فراهم كن
    الهي آمين.

6. تشکرها 4

نوشته
    174
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    15
    آپلود
    0
    گالری
    0

شما می خواهید با خانواده دختر خانم صحبت کنید تا ایشون رو چند سال نگهدارن تا شما به حدی برسید که از نظر اجتماعی و مالی و.... مناسب ازدواج با ایشون بشید؟!!!!!!!!!اگر خواهر خودتون باشه قبول می کنید کسی را با شرایط خودتون؟!
    بهتره علائمی از خودتون نشون بدید که خانواده متوجه بشن شما آماده اید...مثل:فعالیت بیشتر و دنبال کار رفتن و......
    در مورد مسائل دیگر هم همین فعالیت بیشتر و مشغول کردن خودتون کمکتون می کنه که اذیت نشید.....

8. تشکرها 3

نوشته
    11
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam2 نمایش پست
    اگر خواهر خودتون باشه قبول می کنید کسی را با شرایط خودتون؟!
    واقعا براتون متاسفم كه جبهه گيري ميكنيد و مقابله به مثل!
    ديگه تا عمر دارم به اين تالار گفتگو سر نميزنم،
    شماها هم انقدر جانماز آب نكشيد اول خودتون رو درست كنيد بعد بياييد نظر بديد،
    اسلام و مسلمون رو زير سوال ميبريد،
    البته بلا نسبت هر چي آدم منطقي و با فرهنگه،
    ولي امثال شما مريم خانم افرادي هستيد كه از اسلام فقط ظاهر دين رو فهميديد،
    دست اندركاران اين تالار بدونن ترد شدن افرادي مثل من از دين و اماكن مذهبي و حتي همين سايتها، به خاطر وجود كاربراني مثل مريم خانم هست!
    كسي كه هنوز نحوه ي صحبت كردن بلد نيست حق نداره نظري بده،
    خدانگهدار همگي.
    ویرایش توسط شب نشين : ۱۳۸۸/۰۹/۱۹ در ساعت ۰۸:۲۵ دلیل: جا انداختن حرف "ا" در ابتداي نقل قول

نوشته
    606
    حضور
    20 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام به دوست گرامیmamad ka

دوست عزیز مریم خانم هیچ حرف بد و یا اشتباهی نزدندکه شما اینطور موضع گیری میکنید!!!
    ایشان حرف درست را زدند شما باید کمی جنبه انتقادی خود را تقویت نمایید . دوست عزیز من کمی بی پرده صحبت میکنم : شما فقط میخواهید از لحاظ جنسی خود را ارضا و راحت نمایید بقول خودتان شما اهلکار و تلاش نیستید پس چطور میخواهید ازدواج نمایید وقتی که حتی نمیتوانی مخارج انرا تصور کنی؟؟ اگر اشتباه نکرده باشم شما میخواهید با ان دختر خانم صحبت کنیدو با هم به توافق برسید که ایشان منتظر بماند تا چند سال اینده تا شما انگیزه داشته باشی برای تحصیل و تلاش .....

چرا شما این انگیزه را الان در خود به وجود نمی اوری ؟؟؟ چه تضمینی هست که این انگیزه در شما به وجود اید ؟؟ چه تضمینی است که شما بعد از تلاش ( زمانی که انشاءالله وضع مالیت خوب شد و پولدار شدی) دوباره سر حرفت باشی و اون دختر خانم را بخواهی ؟؟؟

دوست عزیز کمی منطقی باش و کمی منطقی فکر کن شما الان احتیاج به برطرف کردن نیاز جنسی خود داری اما با این حال و وصف شما حتی ازدواج موقت هم نمیتوانی بکنی چون از عهده مخارج این ازدواج هم بر نمی ایید !!!

در ضمن پاسخ مریم خانم هیچ ربطی به اسلام و دین ندارد که شما اینطور موضع گیری مینمایید.و ایشان هیچ جا نمازی اب نکشیده .

دوست عزیز همیشه با تلاش به همه جا و همه چیز خواهی رسید . انشا
    الله

۩۩۩... پس بگذارید سرسپردگی به خداوند لباس درونتان باشد نه نمایش بیرون...در پنهان ترین لایه های روحتان باشد، نه آواز آشکار لبهایتان.... بگذارید سرسپردگی به خداوند در میان استخوان دنده هایتان باشد...۩۩۩

11. تشکرها 3

نوشته
    1,124
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    34
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mamad karol نمایش پست
    چون اون دختر خانم هنوز در سني نيستند كه بتونند در رابطه با اين موارد تصميم درستي بگيرند،
    .
    خب یعنی شما می گید که خانواده دختر به جای خود دختر تصمیم بگیرند این اصلا عادلانه نیست. مثل قدیما که تا دختر به خودش بیاد نامزدش می کردن ، در ثانی از کجا معلوم که دختر خانوم وقتی به حد تصمیم گیری برسه دیگه شما رو انتخاب کنه؟
    ویرایش توسط اسرا : ۱۳۸۸/۰۹/۲۱ در ساعت ۰۵:۳۵
    خداوندا مرا آن ده که آن به

Map showing the Muslim population of the world as a percentage of each country

یا ابا صالح مددی مولا

13. تشکرها 2

نوشته
    806
    حضور
    20 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    73
    آپلود
    0
    گالری
    1

الهی به امید تو
    دوست عزیز نمی دونم دوباره برمی گردی و جواب دوستانت را می خونی یا رفتی برای همیشه.
    ولی وظیفه ایجاب می کنه تا به یاری دوستی بریم که از ما کمک خواسته.
    پس خواهش می کنم منطقی و بدون پیش فرض با این تاپیک که خودت ایجاد کردی همراهی کن تا انشاله چاره ای برای این مشکل پیدا کنیم.
    چند مورد را عرض می کنم:
    1. برای به دست آوردن آنچه که تا به حال نداشته ای ؛ کسی باش که تا به حال نبوده ای.
    تو می تونی با تلاش و اراده ای قوی از خودت یک انسان شایسته بسازی که همه آرزوی داشتن دامادی مثل تو را داشته باشند.
    2. نقاط ضعفی را که خیلی منطقی به اونها اشاره کردی در وجودت کم رنگ کن. همین که قبول داری این ایرادات را داری اولین قدم برای پیشرفت تو هست. من به تو تبریک می گم که مثل خیلیها ضعف های خودت را انکار نکردی.
    3. مساله ازدواج و تشکیل خانواده و انتخاب همسر اهمیت خیلی زیادی داره ، همسری که قراره مادر بچه هات باشه باید به درستی انتخاب بشه ، دوست عزیز این دختر خانمی که هنوز به سن ازدواج نرسیده مسلما در دوران نوجوانی و بحران هویت به سر می بره و هنوز خیلی از خصوصیات اخلاقی در وجودش به ثبات نرسیده ، مطمئنا هنوز به ازدواج فکر نکرده و معیارهایی برای انتخاب همسر نداره . پس به این قضبه یه کم با تامل بیشتری نگاه کن.
    4. تا زمانی که به همت عالی خودت انشاله شرایطی برای ازدواج مهیا بشه ، به دستور خدا تقوا پیشه کن و مطمئن باش که خداوند از فضل خودش تو را بی نیاز خواهد کرد. تقوا آثار بسیاری داره که در همین دنیا ثمراتش را خواهی دید.
    انشاله هر چه زودتر شرایطی فراهم بشه که برادر خوبمون را در لباس دامادی ببینیم.
    روزي حداقل يکبار به ان نگاه کن
    "هيچ کس دوبار زندگي نمي کند."
    جايي روي ديوار بنويس

نوشته
    5,046
    صلوات
    20000
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    416 پست
    حضور
    132 روز 12 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    24
    آپلود
    41
    گالری
    2534

نقل قول نوشته اصلی توسط Mamad Karol نمایش پست
    واقعا براتون متاسفم كه جبهه گيري ميكنيد و مقابله به مثل!
    ديگه تا عمر دارم به اين تالار گفتگو سر نميزنم،
    شماها هم انقدر جانماز آب نكشيد اول خودتون رو درست كنيد بعد بياييد نظر بديد،
    اسلام و مسلمون رو زير سوال ميبريد،
    البته بلا نسبت هر چي آدم منطقي و با فرهنگه،
    ولي امثال شما مريم خانم افرادي هستيد كه از اسلام فقط ظاهر دين رو فهميديد،
    دست اندركاران اين تالار بدونن ترد شدن افرادي مثل من از دين و اماكن مذهبي و حتي همين سايتها، به خاطر وجود كاربراني مثل مريم خانم هست!
    كسي كه هنوز نحوه ي صحبت كردن بلد نيست حق نداره نظري بده،
    خدانگهدار همگي.
    سلام به شما بزرگوار
    اول بگم من نه کارشناسم و نه حتی راه حلی بلدم که بتونم به شما ارائه کنم که بتونه براتون موثر باشه. از این بابت عذر خواهی میکنم.
    اما مطلب شما رو دنبال میکردم و به نظرم سوال جالبی بود که شاید خیلی ها با این مشکل روبرو بودن و هستن..

اما جناب کارول گرامی
    چرا زود عصبانی میشین؟
    به هر حال ایشون هم نظرشون رو گفتن دیگه ،
    میدونین چیه اصلا ؟
    در محیط های مجازی استعداد سوء تفاهم خیلی بالاست .
    اگه یه ! بگذاریم انتهای جمله کلا سبک نوشتار و خوندنش هم عوض میشه و به طبعش برداشت ها متفاوت میشه....
    پس بیاین مهربون تر با نوشته ها برخورد کنیم .
    یه گل دیگه هم تقدیم به شما که کانون رو برای طرح مشکلتون انتخاب کردین

بزرگوار ؛
    اساتید بخش مشاوره جناب ابو محمد و جناب دکتر حمید هستند که به حق راهنمایی های عالی دارند برای کاربران و همگی کاربردی هستند.
    امیدوارم که به زودی این بزرگواران موضوع شما رو ببینند و پاسخگوی سوال شما به شکلی کاملا اصولی و منطقی باشند.

آرزوی سعادت و تندرستی دارم برای شما

نوشته
    1,346
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    21
    آپلود
    0
    گالری
    42

بنده جواني 20 ساله هستم،
    یه کم زود نیست؟
    گیرم که بر سر این بام بنشسته در کمین پرنده ای
    پرواز را علامت ممنوع می زنید
    با جوجه های نشسته در آشیان چه می کنید؟

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری