صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: @@@ گزیده ای از سخنان ایت الله بهشتی @@@

نوشته
    25
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    8 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

@@@ گزیده ای از سخنان ایت الله بهشتی @@@

چندی پیش ایمیل جالبی بدستم رسید که گفتم بد نیست اینجا قرار بدم :

اسلام با صداقت رشد می‌کنه نه دروغ

طلبه جوان هر روز می‌رفت دبیرستانها درس انگلیسی می‌داد. پولش هم می‌شد مایه امرار معاش. می‌گفت اینطوری استقلالم بیشتره، نواقص حوزه رو بهتر می‌فهمم و با شجاعت بیشتری می‌تونم نقد کنم. بهشتی تا آخر هم با حقوق بازنشستگی آموزش و پرورش زندگی می‌کرد.

از بهشتی پرسید؛ روحانی هم می‌تونه تو شورای شهر بره؟ گفت: روحانی همه جا می‌تونه بره به شرط اینکه علم اون رو داشته باشد نه اینکه تکیه‌اش به علوم حوزوی باشه.

گفت: صرف روحانی بودن به فرد صلاحیت ورود به هر کاری رو نمی‌ده.

صبح بود، یه اتوبوس آدم پیاده شدند جلوی خونه بهشتی. یه نگاهی و براندازی کردند و دوباره سوار شدند و رفتند. نگو دعوا شده بود، یکی گفته بود خونه بهشتی کاخه. یکی دیگه گفته بودند هشت طبقه است. راننده بهشتی‌شناس بود. همه رو آورده بود دم خونه گفته بود حالا ببینید و قضاوت کنید.

بنی‌صدر که فرار کرد زنش رو گرفتند. زنگ زد که زن بنی‌صدر تخلفی نکرده باید زود آزاد بشه. آزادش نکردند. گفت با اختیارات خودم آزادش می‌کنم. بهشتی می‌گفت: هر یک ثانیه که در زندان باشه گناهش گردن جمهوری اسلامیه.

به جمع رو کرد و گفت: قدرت اجرایی و مدیریتی رجوی به درد نخست‌وزیری می‌خوره. حیف که التقاط و نفاق داره، اگر نداشت مناسب بود.

تو بدترین حالت هم، انگشت می‌گذاشت روی نکات مثبت.

الآن بهترین موقعیته، برای کمک به پیروزی انقلاب هم هست! نیت بدی هم که نداریم. آمار شهدای ١۵خرداد رو بالا می‌گیم، خیلی بالا، این ننگ به رژیم هم می‌چسبه!

بهشتی بدون تعلل گفت: با دروغ می‌خواهید از اسلام دفاع کنید؟ اسلام با صداقت رشد می‌کنه نه دروغ!

بهشتی اسم جوان رو داده بود برای شورای صدا و سیما. گفته بودند ولی این مخالف شماست، کلی علیه شما دنبال سند بوده! گفت: او جویاست و کنجکاو. چه اشکالی دارد که سندی پیدا کند و مردم رو آگاه کند.

همه جمع شده بودند برای جلسه. باهنر رو فرستاده بودند که بهشتی رو بیاره. اومده بود که آماده شید بریم؛ همه منتظر شمایند. بهشتی عذر خواسته بود. گفته بود جمعه متعلق به خانواده است، قرار است برویم گردش.

اخم باهنر رو که دید گفت: بچه‌ها منتظرند، سلام برسونید، بگید فردا در خدمتم.

به قاضی دادگاه نامه زده بود که: «شنیدم وقتی به مأموریت می‌روی ساک خود را به همراهت می‌دهی. این نشانه تکبر است که حاضری دیگران را خفیف کنی»

قاضی رو توبیخ کرده بود. حساس بود، مخصوصاً به رفتار قضات...

مترجم ترجمه کرد؛ «هیأت کوبایی می‌خواهند با شما عکس یادگاری بگیرند». همه ایستاده بودند تو کادر جز مترجم! پرسید مگه شما نمی‌آیی؟ گفت: همه می‌دونند من توده‌ایم، برای شما بد می‌شود. خندید؛ باید شما هم باشید، دقیقاً کنار من! کادر کامل شد.

گفتند حالا که «مرگ بر شاه» همه‌گیر شده؛ شعار جدید بدیم. «شاه زنازاده است، خمینی آزاده است». آشفته شده‌بود. گفت: رضاخان ازدواج کرده، این شعار حرام است. از پلکان حرام که نمی‌شود به بام سعادت حلال رسید.

رفته بودند سخنرانی، منافقین هم آدم آورده‌بودند. جا نبود. بیرون شعار می‌دادند. آخر سر گفتند، حاج آقا از در پشتی بفرمایید که به خلقیها نخورید. گفت: این همه راه آمده‌اند علیه من شعار بدهند. بگذارید چند «مرگ بر بهشتی» هم در حضور من بگویند. از همان در اصلی رفت...

با بی‌ادبی بلند شد به توهین کردن به شریعتی. بهشتی سرخ شد و گفت: حق نداری راجع به یک مسلمان اینطور حرف بزنی.

هول شدند و چند نفر حرف تو حرف آوردند که یعنی بگذریم. گفت: شریعتی که جای خود! غیر مسلمان را هم نباید با بی‌ادبی مورد انتقاد قرار بدیم.

اومده بودند در خانه بهشتی که یک مقام سیاسی خارجی می‌خواهد شما را ببیند. گفت: قراره به فرزندم دیکته بگویم. جمعه‌ام متعلق به خانواده است.

نرفته بود. «بابا آب داد». بنویس پسر بابا!

منبع: کتاب صد دقیقه تا بهشت

2.  

نوشته
    136
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

بسم الله الرحمن الرحیم

بهشت را به بهاء می دهند نه به بهانه

خداوند روحش را شاد کند
    و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون

شهید
    تو بالا رفته ایی من در زمینم
    برادر روسیاهم شرمگینم

4. تشکرها 2

نوشته
    1,487
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    4 روز 12 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    1164
    آپلود
    119
    گالری
    2

سلام
    کجایید شهیدان خدایی
    خدا میدونه کی دیگه چنین اشخاصی میان.واقعا دمشون گرم.بعضی ها یاد بگیرین
    آفت دين سه چيز است، داناى بد كار و پيشواى ستم كار و مجتهد نادان‏
    حرکت کشتی نجات آدمیان احتیاجی به دریا ندارد.این کشتی روی قطره اشکی مقدس که برای حسین بن علی ریخته می شود می گذرد.علامه جعفری

6. تشکر

نوشته
    1,054
    حضور
    8 روز 19 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    1

دروغ روا نیست جز در سه جا : جلب رضایت زن ، در میدان جنک و در مورد اصلاح !!!

حدیثهای نبوی روایت شده از اهل تسنن ، گر دآوری شده توسط آیت الله العظمی مشکینی (ره ) (کتاب نصایح ص 122)

نوشته
    100
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    10 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط سیف الاسلام نمایش پست

حدیثهای نبوی روایت شده از اهل تسنن ، گر دآوری شده توسط آیت الله العظمی مشکینی (ره ) (کتاب نصایح ص 122)

گیگا تعجب!!!!!!!
    اللَّهُمَّ فاطِرَ السَّمواتِ وَالأَرْضِ عالِمَ الغَيْبِ وَالشَّهادَةِ
    أَنْتَ تَحْكُمُ بَيْنَ عِبادِكَ فِيما كانُوا فِيهِ يَخْتَلِفُونَ
    "زمر (39) آيه 46 "

9. تشکر

نوشته
    1,054
    حضور
    8 روز 19 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    1

بی جهت نبود که شهید بهشتی زود شهید شد و بقیه شدند ؛ شهید زنده !!

بهترین راه تخریب یک عقیده ؛ دفاع بد از آن است !

نوشته
    539
    حضور
    53 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1

در روايت ياد شده در باره مباحث اخلاقي مي باشد .
    به اين معنا گاهي ممكنه در مسائل بين زن و شوهر گاهي مرد در اظهار دوست داشتن براي خانمش ممكنه افراط كنه و مثلا بگويد من برات ميميرم ! و يا خانم بگويد من ماشين فلان مدلي ميخوام مرد هم با اينكه نميتونه بخره براي آنكه اوضاع را آرام كنه بگويد چشم ان شاالله برات ميخرم .
    يا گاهي مردي ممكنه به خانمش علاقه اي نداشته باشه و شرايط به گونه اي است كه از همديگر هم نميتوانند جدا شوند در اينجا ممكنه براي استحكام خانواده و دلگرمي به خانمش بگويد دوستت دارم در حالي ممكنه دوستش نداشته باشد .
    در باره اصلاح بين دو نفر هم گاهي مي توان توريه كرد و براي ايجاد صلح و دوستي و بر داشتن كينه و كدورت ممكنه دروغي جزيي گفته شود .
    در ثاني اين حديث از منابع اهل سنت نقل شده و صحت آن قطعي نيست و ممكنه جعلي باشه

12. تشکرها 2

نوشته
    1,054
    حضور
    8 روز 19 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط hakim نمایش پست

در روايت ياد شده در باره مباحث اخلاقي مي باشد .
    به اين معنا گاهي ممكنه در مسائل بين زن و شوهر گاهي مرد در اظهار دوست داشتن براي خانمش ممكنه افراط كنه و مثلا بگويد من برات ميميرم ! و يا خانم بگويد من ماشين فلان مدلي ميخوام مرد هم با اينكه نميتونه بخره براي آنكه اوضاع را آرام كنه بگويد چشم ان شاالله برات ميخرم .
    يا گاهي مردي ممكنه به خانمش علاقه اي نداشته باشه و شرايط به گونه اي است كه از همديگر هم نميتوانند جدا شوند در اينجا ممكنه براي استحكام خانواده و دلگرمي به خانمش بگويد دوستت دارم در حالي ممكنه دوستش نداشته باشد .
    در باره اصلاح بين دو نفر هم گاهي مي توان توريه كرد و براي ايجاد صلح و دوستي و بر داشتن كينه و كدورت ممكنه دروغي جزيي گفته شود .
    در ثاني اين حديث از منابع اهل سنت نقل شده و صحت آن قطعي نيست و ممكنه جعلي باشه
    دروغ هم از سنخ اخلاقیات است ! و از منعیات اخلاقی است !

می شود حال خانمی را زمانی که فهمید به او دروغ گفته شده ؛ تصور کرد !

ضمناً آیا هدف وسیله را توجیه می کند؟ اینکه شد افکار ماکیاولی!
    -------------

براحتی هر سندی را که راویش اهل سنت است ؛ قابل تشکیک می دانید ( به چه دلیل مشکوک

است هم معلوم نیست ) اما هر چه که در روایت شیعه آورده شده قابل تامل است !!!

14. تشکر

نوشته
    806
    حضور
    20 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    73
    آپلود
    0
    گالری
    1

با این قسمت از صحبتهای جناب سیف الاسلام موافقم ؛ لطفا توضیح بدین....
    روزي حداقل يکبار به ان نگاه کن
    "هيچ کس دوبار زندگي نمي کند."
    جايي روي ديوار بنويس

نوشته
    539
    حضور
    53 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1

دروغ هم از سنخ اخلاقیات است ! و از منعیات اخلاقی است !

ضمناً آیا هدف وسیله را توجیه می کند؟ اینکه شد افکار ماکیاولی!
    -------------

براحتی هر سندی را که راویش اهل سنت است ؛ قابل تشکیک می دانید ( به چه دلیل مشکوک

است هم معلوم نیست ) اما هر چه که در روایت شیعه آورده شده قابل تامل است !!!
    جناب سيف الاسلام
    اتفاقا دروغ از گناهان كبيره است ولي هر قاعده كلي استثنائاتي دارد ما من عام الا و قد خص اين يك قاعده در علم اصول است . مثلا غيبت كردن هم از گناهان كبيره است ولي وقتي در مقام مشورت باشه اشكالي ندارد .
    هدف وسيله را توجيه نميكند بلكه اين از باب همون استثنائات است .
    اگر به خانمي كه زندگي با شما را دوست دارد صريحا بگويي دوستش نداري ميدوني چه حالي پيدا ميكند و چه هزينه هايي را بايد پرداخت كني تمام زندگي جهنم و بي هدف مي شود و ممكنه مفاسد بزرگتري به دنبال داشته باشه .
    ممكنه بگويي خوب از هم جدا مي شوند . ولي فرض من آنجا بود كه شرايط به گونه اي است كه جدايي ممكن نيست و يا دشوار و مفاسد ديگري به دنبال دارد در اين گونه موارد خوب مرد ميتواند با يك توريه جزيي زمينه تمام مفاسد را از بين ببرد .
    در باره حديث شناسي هم، داستان مفصلي دارد نميدانم با علم درايه الحديث و رجال الحديث چقدر آشنا هستي اين دو علم كه به طور تخصصي حديث و راويان را مورد بررسي قرار ميدهد وسيله خيلي خوبي براي تشخيص روايات ضعيف از غير ضعيف هستند .
    در ضمن چه كسي گفته هر چه روايات در منابع شيعه آمده صحيح و بدون اشكال است ؟ كسي چنين ادعايي نكرده است بلكه بايد در باره روايات بررسي سندي به عمل مي آيد . تا صحيح از غير صحيح شناخته شود .

17. تشکرها 2

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری