صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: به یک مادر و یک طفل نیازمند کمک کنید

نوشته
    16
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    22
    آپلود
    0
    گالری
    0

به یک مادر و یک طفل نیازمند کمک کنید

با سلام خدمت کارشناسان و مشاوران و مردم عزیز

من دنبال راهکارهای عملی و اجرائی می گردم لذا از نوشتن حرفهای کلیشه ای خودداری نمائید زیرا به قدری هزینه های مشاوره دادم و این در و اون در زدم که گوشم از این حرفها پر شده.

اگر کسی راهی قابل اجرا می داند بفرمائی تا یک عمر مدیونش شده و او را دعا کنم.

من مادر دوم دختری 10 ساله هستم که تا 7 سالگی با مادر اولش بوده و حالا با من و پدرش و دختر خودم که 11 سال دارد زندگی می نماید.

این دختر از نظر تربیتی و اخلاقی کاملا متضاد با عرف و مسایلی است که هر مادری به آنها اعتقاد دارد که گفتنش فقط مایه عذاب و آشفتگی بیشتر من است.

اوایل او را بسیار دوست داشتم و سعی فراوانی در تصحیح و بهبود او نمودم ولی روند کند این مسئله مرا زده کرده بط.ری که گاهی احساس میکنم که اصلا علاقه ای به او ندارم.

حال با توجه به نیاز مبرم این بچه به عشق و محبت و با توجه به اینکه پزشک قانونی او را از دیدن مادر اولش محروم ساخته و خود نیز می ترسد با او روبرو شود و دچار استرس فراوانی می شود.نیاز مبرم این عشق باید از طرف من و پدرش تامین شود که نمی شود.

حال سوال من این است چه راهی وجود دارد تا من با اینکه هیچ علاقه ای به او ندارم بتوانم به او عشق بورزم و چشمم را بروی کارهایش بسته و نادیده بگیرم.

البته الان همانند گذشته کاری به کارش ندارم و ما فقط همخانه هستیم ولی غم بی مادری او و نیاز مبرم او به عشق خانواده مرا افسرده و بی حوصله می کند.از یکطرف نمی توانم دوستش داشته باشم.

به من و این طفل نیازمند کمک کنید.

یا حق

2.  

نوشته
    958
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 روز 3 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0

از نکات مهم در مواردی این چنین این است که هیچوقت کسی نباید نقش بازی کند در مواردی که قران اشاره کرده است این است که فرزند خوانده فرزند شما نیست
    منظورش این است که انسان در زندگی نباید نقش دیگری را اجرا کند این یعنی موضوع را به خوبی درک کردن و در موقعیت خودش تصمیم گرفتن
    هرکس که نامادری هست باید بداند که موضوع جدایی برای کودک جزوی از فکرش هست لذا باید برای او با شرایطی که دارد برخورد کنید مسلم است که نوع برخورد شایسته بستگی به موضوع دارد و ابتکار نوع برخورد نیز با طرف هست
    یک مادر در جایگاه مادریش و یک معلم در مقامش رفتار متفاوتی بروز می دهند اگر از رفتار او ناراضی هستید باید راهی برای اصلاح او بردارید
    اگر رفتار او به دلیل شرایطش خوب نمی بینید غیر طبیعی نیست زیرا زندگی او طبیعی نیست برای اینکه شما بتوانید بهترین رفتار را داشته باشید چند نکته
    اول تمام فکرتان برای رضای خدا باشد زیرا وقتی خدا را در نظر بگیرید خدا تصمیم های شما رو اصلاح می کنه و بهترین فکر رو به ذهن شما جاری می سازه
    دوم بدانید او در حال رشد است علم کمی دارد نخواهید او مانند شما بیندیشد
    سوم او شرایط یک کودک طبیعی را ندارد او نمی تواند مانند فرزندی باشد که با پدر و مادر خودش زندگی می کند
    باید بدانید که اگر امروز به او رحم کنید رضایت خدا را کسب خواهید کرد و این بهترین پاداش است
    از جمله سختی های این مسیر تحمل او هست باید او را تحمل کنید

نوشته
    100
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    10 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

یا رئوف

از گناه متنفر باشیم نه ازگناهکار.

ویرایش توسط ramila : ۱۳۸۸/۱۰/۰۵ در ساعت ۱۱:۳۰
    اللَّهُمَّ فاطِرَ السَّمواتِ وَالأَرْضِ عالِمَ الغَيْبِ وَالشَّهادَةِ
    أَنْتَ تَحْكُمُ بَيْنَ عِبادِكَ فِيما كانُوا فِيهِ يَخْتَلِفُونَ
    "زمر (39) آيه 46 "

نوشته
    202
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 روز 2 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

بزرگی میگفت: اگر میخواهید کسی را از بدی و زشتی نهی کنید، چیز بهتر و زیباتری نسبت به آن بدی به وی یاد دهید و ارائه کنید! مثلا اینکه راست بهتر از دروغ است خوب با دلایل منطقی میتوانید خوبی و مزایای راستگویی، و معایب دروغ را به وی بگویید

نوشته
    16
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    22
    آپلود
    0
    گالری
    0

شما که پاسخ سریع نمی دهید چرا مردم را دعوت به شرکت در این مشاوره می نمائید.

دیگه به این مارد بیچاره پاسخ ندهید زیرا شنبه جهت جدائی به دادگاه خواهیم رفت.نوشتارو بعد از مرگ سهراب

نوشته
    806
    حضور
    20 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    73
    آپلود
    0
    گالری
    1

الهی به امید تو
    سلام مادر خوب و دلسوز
    قبل از هر حرفی از تاخیر بابت پاسخگویی عذر خواهی می کنم .
    از خدا می خوام اثری در حرفهای بنده حقیر قرار بدهد تا نوشدارو بعد از مرگ سهراب نباشد.
    بلکه راهکاری برای حل این مساله باشد و انشاله شاهد گرمی روز افزون کانون خانواده تان باشیم.
    دوست خوبم شما با یک دختر بچه با شرایط خاص مواجهید ، علاوه بر اینکه این از مادر دور است و نیاز شدید به محبت مادری مهربان هنوز در وجودش حس می شود، در آغاز سن حساس نوجوانی نیز قرار دارد که این موضوع کار را برای شما مشکل تر می کند و رفتاری سنجیده را می طلبد.
    دختر ده ساله هنوز شخصیت کاملی پیدا نکرده ، دوران بحران هویت را پشت سر می گذاره و به دنبال یافتن راه درست زندگی کردن هست ، بله ؛ قبول دارم ، ممکنه یک سری خصوصیات اخلاقی منفی به دلیل رفتارهای نادرست اطرافیان و شرایط خاصی زندگی در وجود او رشد کرده باشد ؛ اما هنوز جای امید هست برای ایجاد تحول و رشد اخلاقی در وجود این دختر خانم.
    قبل از پاسخ به سوال شما ( با توجه به اینکه این مساله را کلی بیان فرمودید ) چند سوال برای بنده پیش آمده که ممنون می شم اگر پاسخ بدهید:
    1. رابطه این دختر خانم با پدرش چگونه است؟ ( صمیمی یا سرد)
    2. در رفتار این دختر خانم چه نکات منفی را دیدید که شما را نگران کرده؟ ( ممکن است بعضی مشکلات اخلاقی نیاز به مشاوره به صورت مستقیم و مشاهده رفتار این دختر خانم از نزدیک داشته باشد. )
    3. این دختر خانم بیشتر در رفتارش از چه کسی الگو می گیرد؟ ( پدر؟ مادر؟ دوستان؟ )
    .
    4. رفتار شما و دخترتان با این کودک چگونه است؟
    باز هم تاکید می کنم در صورت امکان پاسخ این سوالات را یا در این تاپیک یا به صورت پیام خصوصی برای بنده ارسال کنید.
    بهترین راهی که به شما توصیه می کنم :
    1. شرایط خاص این کودک را درک کنید. به هیچ عنوان او را در جمع سرزنش نکنید و غرورش را جریحه دار نکنید.
    2. سعی کنید تا حد امکان مثل دختر واقعی خودتون با ایشون رفتار کنید.
    3. به هیچ عنوان بین دو دختر خانم فرق نگذارید.
    4. اگر با همسرتان مشکلی ندارید، برای طلاق وقت زیاد است ، این مشکل را به چشم یک مساله قابل حل نگاه کنید و از همسرتان برای ایجاد یک رابطه حسنه بین شما و این دختر خانم کمک بخواهید .
    5 . قبل از اینکه به آخرین راه یعنی طلاق فکر کنید همه راههای منطقی را امتحان کنید.
    6. به خدا توکل کنید و همینطور منطقی و با آرامش این جریان مشاوره را پیگیری کنید ؛ انشاله با کمک هم گرما را به کانون خانوادتون بر گردونیم.

7. یادتون نره که در این مسیر به خدا توکل کنید و از او و نیروی بیکرانش یاری بخواهید.
    منتظر پاسخ شما به سوالاتم هستم...
    با ما همراه باشید...
    روزي حداقل يکبار به ان نگاه کن
    "هيچ کس دوبار زندگي نمي کند."
    جايي روي ديوار بنويس

نوشته
    100
    حضور
    6 دقیقه
    دریافت
    14
    آپلود
    0
    گالری
    1

به نام قادر
    سلام
    من یه کاربر عادی هستم مادر(خواهر) گرامی و علم روانشناسی ندارم

از مطالبتون به نظر میرسه که قبل از عشق ورزی نیاز به برگردوندن حداقل رابطه عاطفی برای شروع کار دارین
    فکر میکنم دختری توی اون سن امادگی زیادی برای یادگیری داره و برای تربیتش اصلا دیر نیست (پس یکی از مسائلتون مبنی بر اینکه از نظر تربيتي و اخلاقي کاملا متضاد با عرف و مسايلي است که هر مادري به آنها اعتقاد دارد خیلی جدی نمیتونه باشه)، و احتمالا قبل از اینکه سعی کنین ایشون رو تغییر بدین، نیازه بیشتر بشناسینش(تا روند کند تغییرش سرعت بیشتری بگیره). احتمالا روشی که شما برای تربیتش استفاده کردین، مشابه روشی است که روی دختر نوجوان خودتون پیاده کردین و جواب داده در حالی که اون دختر با شما بزرگ نشده و روحیاتش با شما تفاوتایی داره و خصوصا اینکه جهش هایی رو توی زندگیش حس کرده(جدایی مادرش) که این فاصله ایجاد شده غیر از حوصله برای تحمل اخلاقی که ناپسنده (و البته اگه واقعا ناپسنده)، نیاز به وقت گذاشتن شما برای یادگیری روش های شناخت ایشون داره تا متعاقب اون برین سراغ تربیت...
    شاید برای شروع نزدیک تر شدن بد نباشه که گاهی یه مسئله ای رو تو خونه مطرح کنین و اول از اون و بعد از دختر خودتون نظر بخواین. چیزی که که شاید ظاهرا خیلی مهم نباشه ولی اون بچه رو (در سنی که کم کم به باور شدن نیاز داره)، به سمت کسی که باورش داره میکشونه
    تحریک احساسی هم طبعا میتونه علاقه ی متقابل ایجاد کنه. کاری از جانب شما که باعث بشه در قبالش از شما تشکر کنه میتونه برای شما و اون به مرور حس لذت بخشی به وجود بیاره. حتی اگه شده اون کاری که شما براش انجام میدین، توی بارهای اول مطابق با عرف و عقیده شما نباشه ولی مطابق نظر دختر خانم گلتون باشه.
    به امید گرم تر شدن کانون خونوادتون

یا علی
    ویرایش توسط hesam_1 : ۱۳۸۸/۱۰/۰۹ در ساعت ۲۲:۵۰
    صبح که از خواب برمیخیز یم دوراه پیش روی ماست:باز بخوابیم و رو یاهایمان را ببینیم یا برخیزیم و رویاها را واقعیت بخشیم

هرچند حال و روز زمین و زمان بد است..یک تکه از بهشت در اغوش مشهد است..حتی اگر به اخر خط رسیده ای..اینجا برای عشق شروعی مجدد است

نوشته
    16
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    22
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام و ممنون از پاسختان ولی دخالتهای بی مورد پدرش و عدم توجه او به اینهمه مشکل و از خود گذشتگی من دارد این خانواده را از هم می پاچد.
    او با دخالتهای خودش خانه را دائم دچار تشنج می کند و این نیز مزید بر علت است که به جدائی بیشتر فکر کنم.

10. تشکرها 2

نوشته
    16
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    22
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام
    بسیار از لطفتون ممنونم و خواهشا باز باام حرف بزنید که به دلم نشست
    من هر راهی که مشاوران گفتند رو انجام دادم که کارهای شما نیز داخلش بود ولی این بچه یا نمی خواد یا نمیتونه انجامش بده و حرف حرف خودش است یعنی اگر مایل به انجام کاری باشه اونون انجام میده مگرنه با چغلی و دوبهم زنی بین من و پدرشو بهم میریزه و همین کارهای و تشنجهای زیاد ایجاد شده و چشمان گریان دختر خودم که باید همش گذشت کنه منو از این بچه که اینهمه هم براش زحمت کشیدم متنفر کرده
    حال اگر چیزی به نظر شما میرسه برام ارسال کنید
    باز هم متشکرم

نوشته
    3,335
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    13 روز 21 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام به شما مادر فداکار

شما 3 کار رو انجام بده:: اول از هر کاری دعای فرج رو بخونید (باور کنید اگه این کار رو انجام بدین کاراتون خود به خود درست میشه)

دوم به پدرش یادر اوری کن که هیچ فرقی بین دختراتون نمیدونین

سوم هنرمند باشین و هنر به خرج بدید بهش محبت کنید و به روش بخندین تا دنیا به روتون بخنده

...

خدا کنه ایندفه که پیام گذاشتین خبرای خوب خوب بشنویم

اللهم صل علی محمد و آل محمد

http://www.askquran.ir/picture.php?a...pictureid=6060

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری