جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: بياموزيد

نوشته
    1
    مورد تشکر
    1 پست
    حضور
    2 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0

خونسرد بياموزيد

شبی در خواب دیدم مرا می خوانند. راهی شدم. به دری رسیدم. به آرامیدرِ خانه کوبیدم. ندا آمد: درون آی، گفتم: به چه روی؟ گفتا: برای آنچه نمیدانی.
    $$
    هراسان پرسیدم: برای چون منی هم زمانی است؟
    پاسخ رسید: تا ابدیت... تردیدی نبود، خانه، خانه خداوندی بود، آری اوست که ابدی و جاوید است.

پرسیدم: بار خدایا چه عملی از بندگانت پیش از همه تو را به تعجب وا می دارد؟

پاسخآمد: اینکه شما تمام کودکی خود را در آرزوی بزرگ شدن به سر می برید ودوران پس ازآن را در حسرت بازگشت به کودکی می گذرانید، اینکه شما سلامتیخود را فدای مال اندوزی می کنید و سپس تمام دارایی خود را صرف بازیابیسلامتی می نمایید. اینکه شما به قدری نگران آینده اید که حال را فراموش میکنید، در حالی که نه حال را دارید و ئه آینده را.

اینکه شما طوری زندگی می کنید که گویی هرگزنخواهید مرد و چنان گورهای شما را گرد و غبار فراموشی در بر می گیرد که گویی هرگز زنده نبوده اید.

سکوت کردم، اندیشیدم. در خانه چنین گشوده! چه می طلبیدم؟ بلی، آموختن.

پرسیدم: چه بیاموزم؟

پاسخ آمد:

بیاموزیدکه مجروح کردن قلب دیگران بیش از دقایقی طول نمی کشد ولی برای التیامبخشیدنِ آن، به سالها وقت نیاز است.
    بیاموزید که هرگز نمی توانید کسی رامجبور به دوست داشتنِ خود کنید، زیرا عشق و علاقه دیگران نسبت به شماآیینه ای از کردار و اخلاق خود شما است.

بیاموزید که هرگز خود را با دیگران مقایسه نکنید، از آنجا که هر یک از شما تنها بهتنهایی و بر حسب شایستگی های خود مورد قضاوت و داوری ما قرار می گیرد.

بیاموزید که دوستان واقعی شما کسانی هستند که با ضعف و نقصان های شما آشنایند و لیک شما را همان گونه که هستید دوست دارند.

بیاموزید که داشتن چیزهای قیمتی و نفیس به زندگی شما بها نمی دهد. بلکه آنچه با ارزش است بودن افراد بیشتر در زندگی شماست.

بیاموزیدکه دیگران را در برابر خطا و بی مهری ای که نسبت به شما روا می دارند موردبخشش خود قرار دهید و این عمل پسندیده را با ممارست بیشتر در خود تقویتنمایید.

بیاموزید که دو نفر می توانند به یک چیز یکسان نگاه کنند ولی برداشت آن دواز آن، هیچگاه یکسان نخواهد بود.

بیاموزید در برابر خطای خود فقط به عفو و بخشش دیگران بسنده نکنید، آنگاه که مورد آمرزش وجدان خود قرار گرفتید راضی و خشنود شوید.

بیاموزید که توانگر کسی نیست که بیشتر دارد، بلکه آن است که خواسته های کمتری دارد...

ایبنده من به خاطر داشته باش که مردم گفته های تو را فراموش می کنند، مردمکرده های تو را نیز از یاد خواهند برد، ولی هرگز احساس تو را نسبت به خویشاز خاطر نخواهند برد.

عاشق شو ارنه روزی کار جهان سرآید
    ناخوانده درس مقصود، از کارگاه هستی

2. تشکرها 2

3.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری