جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: برسردوراهي ازدواج ياجدايي

نوشته
    1
    مورد تشکر
    1 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

برسردوراهي ازدواج ياجدايي

سلام لطفا سوال منو سريع جواب بديد من 2ساله كه با يه بسري كه 6سال از من بزركتره دوست هستم در ابتدا قرار بر اين بود كه فقط با هم دوست باشيم اما الان بعد از 2سال پسر مورد علاقه من قصد ازدواج داره اما وضع ماليش خوب نيست وچون ميدونه كه پدرومادر من با ازدواج ما موافقت نميكنند مي خواد بهم بزنه و برخلاب ميل جفتمون با يه نفر( غير مشخص در حال حاضر)ازدواج كنه اما من به نظرم اكه ما چند سال ديگه صبر كنيم تا درسمون تموم بشه وامكان كار فراهم بشه ميتونيم با هم ازدواج كنيم چون پدرومادرش توانايي خريد خانه را نيز دارندودر حال خاضر هم فرد مورد نظرقراره در شركت يكي از دوستاش مشغول كار بشه البته هنوز شركت امتياز هاي لازم را براي شروع به كار كسب نكرده كه تا الا ن پيشرفت خوبي داشته وقابل اطمينان هست اگر هم بجايي نرسه منو اون بزودي مهندس خواهيم شد وقصد ادامه تحصيل بيشتر هم داريم ودر حال حاضر هم در دانشگاه هاي معتبري درس ميخوانيم وباز هم ميگويم ما بهم خيلي علاقه داريم اگر از نظر تحصيلات بهم نميخورديم حرفي نبود حالا به نظر شما اگر ما مدتي صبر كنيم ميتوانيم براي هم انگيزه باشيم كه يكي دوسال ديگه ازدواج كنيم واگر بله دوست بمونيم يا نامزد باشيم؟؟منتظر جوابتان هستم

2. تشکرها 2

3.  

نوشته
    958
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 روز 3 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0

به نظر من روش شما کاملا اشتباه یوده است این رفتار ها از روی بی تجربگی است و بیشترین ضرر به دختر وارد می اید به همین دلیل اسلام برای زن و مرد قوانینی رو وضع کرده تا با رعایت آن به مشکلاتی از نوع مشکل شما دچار نشوند
    در اسلام قانونی به نام معروف داریم معروف به چیزی می گویند که قبلا تجربه شده و درستی ان ثابت شده است و تجربه خوبی از بزرگسالان است
    روش شما معروف نیست یعنی دوستی روش منکر است یعنی نهی شده ضررش بسیار و سودش اندک است شما رو وارد بحران می کند پس بهتر است از راه معروف وارد شوید از همین امروز ارتباطت رو با این فرد قطع کن و موضوع را با یک مشاور در میان بگذار و روش مناسب طرح ان را به خانواده بدست بیاور
    ویرایش توسط مزمل : ۱۳۸۸/۱۰/۱۲ در ساعت ۲۰:۰۵

نوشته
    1,246
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

علاقش به شما در حديه كه چون پدر و مادر شما موافق نيستن انقدر زود ميدون رو خالي كنه؟ نمي تونه بياد با پدر و مادرتون صحبت كنه و به قول معروف رايزني كنه؟
    شما مطمئنيد كه به شما علاقه داره؟
    نظر منم اينه كه با يك مشاور اون هم از نوع مذهبيش در ميون بگذاريد
    ویرایش توسط فالق الاصباح : ۱۳۸۸/۱۰/۱۲ در ساعت ۲۰:۰۸
    شهيد عماد مغنيه: براي من ميل رهبر معظم انقلاب، حجت شرعي است.

6. تشکر

نوشته
    174
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    15
    آپلود
    0
    گالری
    0

از این نوع برخوردها از طرف آقایون زیاد دیده یا شنیده ایم!
    علاقه واقعی اونو با خواستگاری رسمی بسنجید.
    راستی فکر کردید اگر چند سال دیگه به پاش نشستید و بعد ایشون به هر دلیلی نتونست با شما ازدواج کنه،چقدر از شانسهای ازدواج مناسبتون رو از دست داده اید؟!
    بهتون پیشنهاد میکنم به سایت "حجه الاسلام شهاب مرادی"مراجعه کنید و با یک جستجو در پیامهای فرستاده شده تعداد زیادی مشابه مورد خودتونو ببینید!!!!!
    موفق باشید

8. تشکر

نوشته
    539
    حضور
    53 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad-bahar نمایش پست
    سلام لطفا سوال منو سريع جواب بديد من 2ساله كه با يه بسري كه 6سال از من بزركتره دوست هستم در ابتدا قرار بر اين بود كه فقط با هم دوست باشيم اما الان بعد از 2سال پسر مورد علاقه من قصد ازدواج داره اما وضع ماليش خوب نيست وچون ميدونه كه پدرومادر من با ازدواج ما موافقت نميكنند مي خواد بهم بزنه و برخلاب ميل جفتمون با يه نفر( غير مشخص در حال حاضر)ازدواج كنه اما من به نظرم اكه ما چند سال ديگه صبر كنيم تا درسمون تموم بشه وامكان كار فراهم بشه ميتونيم با هم ازدواج كنيم چون پدرومادرش توانايي خريد خانه را نيز دارندودر حال خاضر هم فرد مورد نظرقراره در شركت يكي از دوستاش مشغول كار بشه البته هنوز شركت امتياز هاي لازم را براي شروع به كار كسب نكرده كه تا الا ن پيشرفت خوبي داشته وقابل اطمينان هست اگر هم بجايي نرسه منو اون بزودي مهندس خواهيم شد وقصد ادامه تحصيل بيشتر هم داريم ودر حال حاضر هم در دانشگاه هاي معتبري درس ميخوانيم وباز هم ميگويم ما بهم خيلي علاقه داريم اگر از نظر تحصيلات بهم نميخورديم حرفي نبود حالا به نظر شما اگر ما مدتي صبر كنيم ميتوانيم براي هم انگيزه باشيم كه يكي دوسال ديگه ازدواج كنيم واگر بله دوست بمونيم يا نامزد باشيم؟؟منتظر جوابتان هستم
    سلام بر شما
    به چند نکته توجه فرمایید :
    1. شما باید هر چه زودتر تکلیف خودت را روشن کنی اگر اون آقا قصد ازدواج با شما داره از طریق خانواده اقدام کنید و مقدمات را فراهم کرده و با محرم شدن و مراسم نامزدی و حتی عقد شرعی میتوانید با آرامش بنشینید و درستان را ادامه دهید .
    2. هیچ تضمینی برای شما نیست که این آقا در آینده با شما ازدواج کند و شما هم نباید به طمع ازدواج با ایشون خواستگارهای خوب خودت را از دست بدی .
    3. برای آگاهی بیشتر میتونی با شماره مرکز ملی با تلفن 09640 با مشاوران بخش مشاوره صحبت کنی تا راهنمایی بیشتری شوی .

10. تشکرها 3

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)