جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ****فتنه گناه کبیره است*****

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۸۸
  نوشته
  267
  مورد تشکر
  806 پست
  حضور
  17 ساعت 59 دقیقه
  دریافت
  67
  آپلود
  0
  گالری
  6

  مطلب ****فتنه گناه کبیره است*****
  فتنه به روایت شهید محراب آیت‌الله دستغیب


  بعد از فاجعه اخیر در عاشورای امسال متأسفانه در بین برخی آگاهانه و یا ناآگاهانه تردیدهایی برای مقابله با این فتنه به‎وجود آمد كه با بازخوانی بخشی از كتاب گناهان كبیره، گوشزدهای قرآن و روایات پیامبر اكرم(ص) و ائمه اطهار(ع) به روایت شهید آیت‎ا... دستغیب را تكرار می‎كنیم.

  ایشان در فصل دوم از جلد دوم كتاب گناهان كبیره می‎نویسد:


  «در این فصل به پاره‎ای از گناهانی كه از روی فحوی و اولویت قطعی، بزرگتر از یكی از گناهان كبیره باشد، یا این‎ كه در قرآن مجید یا نص معتبر، بزرگتر بودنش از یكی از كبائر مسلمه ثابت باشد، مانند فتنه كه در قرآن مجید آن را صریحا سخت‎تر و بزرگتر از كشتن می‎داند. و چون كشتن انسانی را به ناحق مسلما كبیره است پس كبیره بودن فتنه هم مسلم است، چون از كشتن بزرگتر می‎باشد.» در شدت مبغوضیت فتنه، كافی است كه خداوند برای برطرف شدن آن در قرآن مجید امر به جهاد فرموده و می‎فرماید: «با مشركین بجنگید تا فتنه برطرف شود.»

  در كتاب اسلام و صلح جهانی، تألیف سید قطب صفحه 56 می‎نویسد: «تنها جنگی را كه اسلام مشروع دانسته و آن را لازم می‎داند، جنگی است كه برای اعلای كلمه خدا باشد. و مقصود از كلمه خدا، حقیقتی است كه با ناموس و سنت خلل‎ناپذیری كه برای جهان آفرینش و انسان قرار داده شده، موافقت دارد. سابقا گفتیم همبستگی در طبیعت جهان آفرینش و همكاری در زندگی افراد بشر، دو قانونی هستند كه خداوند آن‎ها را برای ادامه زندگی می‎خواهد. آن نظم متناسبی كه در ساختمان جهان آفرینش به‎كار برده شده و مانع از فساد و از هم گسستگی عالم است، و به زندگی نیرویی بخشیده كه همواره به طرف ترقی و تكامل پیش می‎رود، و تعاون و همكاری را كه موجب برقراری خیر عمومی برای جمیع افراد بشر در طول تاریخ است برقرار می‎سازد. اسلام برای هدایت تمام این مردم آمده است. بنابراین از آثار «كلمه خدا» و «اراده خدا» این است كه این خیر عمومی را كه اسلام آورده، به جمیع مردم برساند و از هرگونه عواملی كه بین مردم و آن حایل شود، جلوگیری نماید. از این جهت چنان‎چه كسی بخواهد، سنگ را وصول این خیر عمومی نسبت به مردم شود، و با نیرو و قدرت بین مردم و آن حایل گردد، چنین كسی دشمن خدا و متجاوز به كلمه خدا و اراده عمومی اوست و بایستی از راه دعوت و تبلیغ این خار سر راه را برداشت و دوباره كلمه خدا را تحقق بخشید. (و قاتلوهم حتی لا تكون فتنه و یكون الدین كله لله) یعنی با آن‎ها كارزار كنید تا فتنه نماند و دین یك‎سره خاص خدا شود. پیغمبر اكرم صلی الله علیه و آله می‎فرماید: «سعی كننده در فتنه (فتنه‎انگیز)، به خدای بزرگ كافر شده، هرچند مسلمان باشد.»


  معنی فتنه:

  هرچند اهل لغت برای فتنه به اعتبار موارد استعمال آن، بیش از ده معنی ذكر كرده‎اند، لیكن مراد از فتنه در این‎جا، همان معنای عرفی است كه از اطلاق آن متبادر می‎شود و آن آشوب كردن و سلب آسایش و آزادی و امنیت از فرد یا جمعیتی نمودن و دو نفر یا بیشتر را به هم انداختن و ایجاد دودستگی كردن و مردم را در شكنجه و آزار قرار دادن است.

  فتنه، یا در امور دینی است یا دنیوی- فتنه دینی هم چند قسم است:
  گاهی شخص سعی می‎كند كه مردم را گمراه سازد و نگذارد دین حق را بپذیرند و به القای شبهات و شكوك در این راه به‎وسیله زبان و قلم می‎كوشد. و گاهی به‎وسیله اذیت كردن و شكنجه كسانی كه دین پذیرفته‎اند، مانع قبول كردن دیگران می‎شوند. مانند معامله مشركین مكه با مسلمانان صدر اسلام. و مانند معامله معاویه (علیه الهاویه) با شیعیان حضرت امیرالمؤمنین علیه‎السلام.


  ادامه دارد....
  امام صادق علیه اسلام می فرمایند : «نحن حجه الله علی خلقه و جدتنا حجته علینا »‌ .... « ما حجت خداوند بر مخلوقات هستیم و جده ما ( حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها ) حجت او بر ما »‌
  « اشهد ان فاطمه الزهراء بنت رسول الله عصمة الله الکبری و حجت الله علی الحجج »


 2. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۸
  نوشته
  177
  مورد تشکر
  608 پست
  حضور
  4 روز 9 ساعت 8 دقیقه
  دریافت
  21
  آپلود
  0
  گالری
  6  امام خمینی رحمةالله علیه: "بیدار باشید که مفسده جوها در کمین اند، بکوشید در شناسایی چهره واقعی خرابکاران و آگاه سازید جوانان را."
  مقام معظم رهبری دامت برکاته:"دفاع از این نظام ، اولین و مقدس ترین و واجب ترین فرائض ملت ایران است."
  آنچه از ولایی بودن و مجاهد بودن مهم تر است، ولایی بودن است؛ زیرا امتحان الهی همواره بوده و هست و اگر بخواهیم عاقبت خوشی در دنیا و آخرت در انتظارمان باشد، بایستی خود را برای امتحان هایی به مراتب سخت تر از آزمون 22 خرداد آماده کنیم. لازمه ی این آمادگی ارتقائ بصیرت و تقوای الهی است که در غیر این صورت دشمنان درونی و بیرونی ما که در کمین نشسته اند تا از هر طریق که ممکن است دین و دنیا و عزت و آبروی ما را از بین ببرند.

  انقلاب اسلامی رودخانه خروشان و مواجی است که با کسی عقد اخوت نبسته و در جریان 30 ساله ی خود، ماهیت بسیاری از مدعیان اسلام و ولایت را آشکار و آنان را همچون خس و خاشاکاز مقابل خود طرد نموده است.
  بنابراین اگر بخواهیم در این راه پر خطر، همواره سلامت خود را حفظ نموده و همراه جریان توفنده انقلاب حرکت کنیم؛ بایستی افراد را با حق و حقیقت که همان اسلام ناب محمدی صلی الله علیه و آله و سلم و فرمایشات گرانقدر امام و رهبری است، مقایسه کنیم نه اینکه حقیقت را با افراد بسنجیم که در این صورت مرتکب خطای عوامانه ی صدر اسلام خواهیم شد. چرا که علی علیه السلام فرمود:" اعرف الحق تعرف اهله و اعراف الباطل تعرف اهله"؛ "حق را بشناس آنگاه اهلش را خواهی شناخت و باطل را بشناس آنگاه اهلش را خواهی شناخت"

  ما را به غير داغ تو گريان نمي‌كنند
  جز در هواي روضه پريشان نمي‌كنند
  با نهضت حسيني دوران مخالفند
  حفظ حريم پير جماران نمي‌كنند
  اين گردبادهاي به غيرت درآمده
  تسليم رهبرند كه طوفان نمي‌كنند
  اي رهبرا به پاي دفاع از حريمتان
  مردم دريغ از سر و از جان نمي‌كنند...

  باید ثابت كنیم كه شایسته‌ی سلام و درود عرشیانیم

  باید گوهر درونمان را از هرچه زنگار پاك كنیم...

 3. تشکر


 4. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۸
  نوشته
  766
  مورد تشکر
  3,309 پست
  حضور
  2 روز 4 ساعت 32 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  2  دوستان عزیز.............
  مخالفت با ولایت فقیه مخالفت با اصل امامت ،قرآن و اسلام است.
  با استناد به تعریف قرآن همه تجمعات ،احزاب و تشکیل ها در بستر دو جریان قرار داده:یکی حزب الله و دیگری جریان حزب اشیطان.
  کسانی که ولایت پذیر خدا و پیغمبر و امام معصوم اند حزب الله هستند.
  اگر اگر کسي امروز ولايت فقيه را پذيرا نباشد ولايت امام زمان (عج) را نپذيرفته و رد حجت امام زمان (عج) رد خود امام است.
  مخالفت با اصل ولايت فقيه مخالفت با اصل امامت است
  هشتاد مجتهد عادل در خبرگان کشور با راي هشتاد درصدي، مقام معظم رهبري را به عنوان مصداق کامل عيار ولايت فقيه بعد از امام راحل انتخاب کردند.
  فرمانده حرکت روز عاشورا منافقان بودند، شعارهايي را که منافقان در سايت خود از روز 16 آذر گذاشته بودند، آشوبگران عاشورا آن شعارها را سر دادند.
  با اتفاقات اخير حزب الله و حزب شيطان در جامعه ما مشخص شد، امروز ولايت پذير رهبري و ولايت فقيه حزب الله بوده و دشمن ولايت فقيه، حزب شيطان است.


  علم الهدي خطاب به سران فتنه: اگر توبه نکنيد ، محاربيد
  عضو مجلس خبرگان رهبري خطاب به سران فتنه گفت: اگر توبه نکنيد ، محاربيد و مردم و نظام با شما به عنوان محارب برخورد مي کنند.  محبت و عشق واقعی ،خود زاییده شناخت و معرفت است،ناگهانی و تک بعدی نیست،حاصل تدریج است و به موازات رشد و تحول آدمی و اعتلای معرفت و بینش نسبت به محبوبها و مطلوبها صد چندان می شود.


 5. تشکر


 6. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۸۸
  نوشته
  267
  مورد تشکر
  806 پست
  حضور
  17 ساعت 59 دقیقه
  دریافت
  67
  آپلود
  0
  گالری
  6

  فتنه گناه کبیره است(2)**بدترین فتنه ها**
  بدترین فتنهها: حضرت امیرالمؤمنین سلام الله علیه در ضمن خطبه نهجالبلاغه میفرماید: «جز این نیست كه ترسناكترین فتنهها نزد من بر شما، فتنه بنیامیه است (به جهت شدت و طول مدت آن و از بین رفتن قوانین دینی به سبب آن) بهدرستی كه آن فتنهای است كه تاریك و كور (كه هدایتی در آن بر جاده شرع نیست، مانند كور در طریق خود تاریك كننده بر اهل دنیا كه بهره آن عام است یعنی شرش به همه میرسد و بلیه آن خاص است) بر خواص اهل تقوا و ایمان خصوصا بر اهلبیت پیغمبر صلی الله علیه و آله چه بزرگتر از آن فتنهای نمیتواند بود كه هتك حرمت رسول خدا صلی الله علیه و آله كردند. حسن و حسین سلام الله علیهم را با یارانشان شهید و كعبه را خراب و مهاجر و انصار را در مدینه كشتار كردند. و قریب هشتاد سال بر منبرها و منارهها به امیرالمؤمنین ناسزا گفتند و تسلط حجاج لعین به ریختن خون مظلومان و... و هركس به دیده بصیرت و عبرت در آن نگریست و آنرا فتنه دانست و از آن فرار كرد، گرفتار شد. و هركس از دیدن فتنه بودنش كور شد و به آنها نزدیك گردید، از آزارشان در امان شد...» به شهادت تاریخ، از صدر اسلام تا این زمان كه قرن چهاردهم است، در هر قرنی فتنههایی در عالم اسلام برپا شده و البته پیدایش این فتنهها برای آزمایش خلق و ظاهر شدن صدق و كذب ادعاكنندگان اسلام و جدا شدن خبیث از طیب و پیدایش سعادت نیكبختان و شقاوت بدبختان است؛ و این موضوع در چند جای قرآن مجید یادآوری شده،


  از آن جمله در سوره عنكبوت میفرماید:
  «احسب الناس ان یتركوا ان یقولوا آمنا و هم لا یفتنون»
  (آیا مردم گمان كردند همینكه بگویند ایمان آوردیم رها كرده میشوند و امتحان نمیشوند.)

  در قرن اخیر در بین فتنههایی كه واقع شده، از همه سختتر فتنه شیوعیه (تودهگری) و فتنه طرفداران مادیگری و شهوترانی و انكار دیانت و روحانیت است كه سیلآسا از اروپا و آمریكا به سوی ممالك اسلامی سرازیر و بنیان عقیده به مبدأ و معاد از دلها كنده و به جایش نهال خبیث مادیگری و شهوترانی و خودپرستی و دنیاطلبی را غرس كردند و مسلمانان این دوره را مصداق حقیقتی آیه شریفه: «فخلف من بعدهم خلف اضاعوا الصلوه و اتبعوا الشهوات فسوف یلقون غیا» قرار دادند. یعنی بهجای مردمان با ایمان سابق، مردمانی آمدند كه نماز را ترك كردند و شهوترانی را پیشه خود ساختند و زود است كه آثار گمراهی و هلاكت خود را ببینند. و بالجمله انسانیت و معنویت را از بین جامعه بشری برداشته و همه را از یاد خدا و آخرت بازداشتند و به انواع شهوات و فسق و فجور سرگرم كردند. بهطوری كه از اسلام تنها اسمی باقی مانده، چنانچه پیغمبر اكرم صلی الله علیه و آله خبر داد و پس از بررسی حال اجتماع كنونی دانسته میشود كه صفات كمالیه انسانی از میانشان برداشته شده و خوی حیوانی و شیطانی در آنها جای گرفته. مثلا صفت حیاء كه یكی از صفات عالی انسانی است و جلوگیری كننده از هزاران مفاسد و تأمینكننده عفت عمومی است، از بینشان برداشته شده و بیحیایی و هتاكی جای آن را گرفته است. و همچنین رعایت حقوق و مخصوصا حق والدین كه از لوازم اجتماعی بشری است و فوقالعاده مورد عنایت دیانت است، از بین رفته و در برابر، تضییع حق و كفران نعمت و نادیده گرفتن احسان و خدمت دیگری جای گرفته است.
  تعاون و همكاری و همبستگی و حس عاطفه و رحم و مهرورزی و خیرخواهی و گذشت و مانند اینها كه نظام حیات دنیا و سعادت عقبی، بستگی تمام به آنها دارد، از بین رفته و در برابر، خودبینی و خودخواهی و سختدلی و بیمهری و راحت خود و زحمت دیگرطلبی و مانند اینها جایگزین شده. و همچنین صدق در گفتار و كردار از تمام طبقات برداشته شده و به جایش دروغ و خدعه و غش و كلاهبرداری و حقهبازی جا گرفته است. چنانچه میبینید، صاحبان هر جنسی چه تقلبهایی در جنس خود میكنند و آن را بهعنوان صحیح در معرض فروش میگذارند. و برای رسیدن به مال و تأمین وسایل تشریفاتی مادی خود از هیچ خیانت و جنایتی باكی ندارند. چنانچه مكرر واقع شده كه خوراك مسموم را در معرض فروش آورده و جان همنوع خود را به خطر انداخته است.
  خلاصه مانند حیوانات كه هریك از دیگری جدا است و با هم به تناكر و تنافر و قهر و غلبه تلاقی و زندگی میكنند، شدهاند. و هرآنچه ذكر شد، نمونهای از مفاسد فتنه مادیگری است و اگر بنا به تفصیل شود، از شرحش كتابها پر میشود. ناگفته نماند كه از دامهای مؤسسین و مروجین این فتنه، تضعیف و از بین بردن روحانیت اجتماعی است. و بزرگترین وسیله ایشان، ایجاد حس بدبینی و سخریه نسبت به دیانت در بین اجتماع خصوصا نسل جوان و سعی در ایجاد فاصله بین اجتماع و آنهاست، تا از مقامات عالیه دیانت و صفات كمالیه انسانیت و نشانهها و آثار آدمیت چیزی نشنوند و حقایق را درك نكنند و آنها را كور و كر وارد منجلاب فساد كرده و به انواع كثافات و شهوات سرگرم نمایند. و بزرگترین حربه آنها در این هدف، حربه اتهام است. گاهی آنها را بیخبر از اوضاع جهان و از تمدن میخوانند. و زمانی ایشان را مانع ترقی اجتماع مینامند.
  گاهی میگویند دنیاطلب و ریاستخواهند، چون ترقی اجتماع مانع ریاستشان است، جلوگیری میكنند. و غیر اینها از اتهامات. و بر هیچ مسلمان فهمیدهای پوشیده نیست كه تمام اینها صرف اتهام و از واقع و حقیقت عاری است.

  ادامه دارد....

  امام صادق علیه اسلام می فرمایند : «نحن حجه الله علی خلقه و جدتنا حجته علینا »‌ .... « ما حجت خداوند بر مخلوقات هستیم و جده ما ( حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها ) حجت او بر ما »‌
  « اشهد ان فاطمه الزهراء بنت رسول الله عصمة الله الکبری و حجت الله علی الحجج »


 7. #5

  تاریخ عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۸۸
  نوشته
  267
  مورد تشکر
  806 پست
  حضور
  17 ساعت 59 دقیقه
  دریافت
  67
  آپلود
  0
  گالری
  6

  مطلب فتنه گناه کبیره است(3)**بدترین فتنه ها**
  از جمله فتنه دینی، جاسوسی برای كفار است نسبت به چیزهایی كه باید بین مسلمانان پنهان باشد. چنان‎چه در سوره نساء درباره منافقین می‎فرماید: «هرگاه به آن‎ها مطلبی راجع به امنیت و ناامنی برسد آن را فاش می‎كنند.»

  مجلسی از بیضاوی در معنی آیه نقل كرده: یعنی چیزهایی كه مایه امن یا خوف باشد آن را فاش می‎كنند.

  «هرگاه به آن‎ها(منافقین) مطلبی راجع به امنیت و ناامنی برسد آن را فاش می‎كنند.»  برخی از مسلمانان سست نهاد، شیوه‎شان چنین بود كه چون خبری از قشون اعزامی رسول خدا صلی ا... علیه و آله به آن‎ها می‎رسید، یا پیغمبر صلی ا... علیه و آله آن‎ها را از وحی الهی نسبت به پیروزی یا شكست خبر می‎داد، آن را فاش می‎كردند و این خود باعث ناراحتی و مفسده بود، و این آیه فاش كردن آن‎چه را كه در افشای آن مفسده است، مذمت می‎فرماید.

  امام صادق علیه اسلام می فرمایند : «نحن حجه الله علی خلقه و جدتنا حجته علینا »‌ .... « ما حجت خداوند بر مخلوقات هستیم و جده ما ( حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها ) حجت او بر ما »‌
  « اشهد ان فاطمه الزهراء بنت رسول الله عصمة الله الکبری و حجت الله علی الحجج »

 8. تشکر


 9. #6

  تاریخ عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۹۲
  نوشته
  538
  مورد تشکر
  1,658 پست
  حضور
  13 روز 11 ساعت 59 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  خداوند متعال می فرماید: لن یجعل الله للکافرین علی المومنین سبیلا، خداوند به نفع کافرین علیه مومنین راهی قرار نداده است وکسی که زمینه آماده می کند تا کفار که در راس آنها آمریکا واسرائیل قرار دارند تا جامعه اسلامی را تحت فشار قرار داده یا بهایی، ضد انقلاب، منافق وارد کشور شده واموال عمومی مردم مسلمان را از بین ببرند ود رعین حال علیه حاکمیت یک کشور اسلامی بپا خواسته وآنرا تضعیف کنند در عین حال که به این آیه شریفه عمل نکرده ودشمن را شاد کرده اند چنانچه اوباما وامثال او در اسرائیل از میرحسین موسوی وکروبی تقدیر وتشکر می کردند. بزرگترین فتنه را انجام داده اند.
  وانشاء الله خداوند اینها را با مرادشان که دولت آمریکا باشد محشور فرماید.

  ویرایش توسط معین : ۱۳۹۳/۰۹/۰۴ در ساعت ۰۸:۲۶ دلیل: خوانا شوند

 10. تشکر


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود