جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چرا رضاپهلوی خودش را به "جنبش سبز" چسباند؟!

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۸
  نوشته
  11
  مورد تشکر
  6 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0

  پرسش چرا رضاپهلوی خودش را به "جنبش سبز" چسباند؟!
  او وقتی با سوال گزارشگر بی بی سی در مورد امكان بازگشت وی توسط مشاور رئیس جمهور ایران مواجه شد، در حالی كه سعی می كرد موضوع را منتفی نشده تلقی كند، ولی در ادامه نتوانست از پس سوال دیكتاتوری بودن حكومت پدر خودش برآمده و سعی زیادی در القای دیكتاتور نبودن پدر خودش به خرج داد! گرچه عده ای از افراد تندرو كه اشتباهات و گفتار بی منطق آنها باعث حوادث چند ماه اخیر شده معتقد به ارتباط معترضان انتخابات با عوامل بیرونی مانند دولت های انگلیس، آمریكا، سلطنت طلب ها، سازمان منافقین و حتی دسته انجمن پادشاهی هستند، ولی یك گفتگوی صریح با باقیمانده خانواده پهلوی واقعیت های جالبی را آشكار كرد.
  به گزارش خبرنگار آینده، مصاحبه اخیر شبكه فارسی زبان bbc با رضا پهلوی فرزند شاه مخلوع واقعیت های تازه ای از درك پایین سیاسی و ناتوانی وی در پیش بینی های متداول از حوادث جهان امروز را به نمایش گذاشت، به حدی كه وی در تعریف ماهیت نظام های سیاسی قدرت تشخیص مناسبی نداشت.
  جالب زمانی بود كه گزارشگر بی بی سی در میانه بحث از ادامه مسیر گفتگوی سیاسی با باقی مانده خانواده پهلوی پشیمان شد، به حدی كه در نوع سوالات و تغییرات كاملا مشخص بود كه وی مجبور به جواب های تند و سربالا می شود تا حداقل بحث و گفتگوی تلویزیونی خودش به سرانجام برسد.
  در نخستین چالش این گفتگو وقتی رضا پهلوی با سوال گزارشگر بی بی سی در مورد امكان بازگشت وی توسط مشاور رئیس جمهور ایران مواجه شد، در حالی كه سعی می كرد این موضوع را منتفی نشده تلقی كند، بحث را به سوی تعریف های سیاسی از حكومت های جهان امروز برد ولی در ادامه نتوانست از پس سوال دیكتاتوری بودن حكومت پدر خودش برآمده و سعی زیادی در القای دیكتاتور نبودن پدر خودش به خرج داد.
  باقی مانده خانواده پهلوی در اظهارات عجیبی مدعی شد در زمان پدرش فضای باز سیاسی بوده! و با كشانیدن بحث به سوی گذشته پر افتخار سه هزار ساله ایران زمین و پیش كشیدن پای كوروش سعی در موجه جلوه دادن حكومت پدرش نمود!
  وی پس از مطرح كردن این بحث های انحرافی سعی كرد جنبش سبز را معنی واقعی از آزادی خواهی و رشد دموكراسی در ایران تعریف كند و با ژستی روشنفكرانه تاكید كرد كه تولد این جنبش به نطر وی، بالا رفتن درایت مردم و خوش بینی وی به تولد یك نهضت مردمی در ایران است!
  رضا پهلوی پس از اینكه نتوانست از سوالی مجازی در مورد بازگشت خود به ایران و نحوه برخورد با مخالفان پدرش جواب درستی بدهد، بازهم با انحراف بحث و احساسی كردن ماجرا مدعی شد، انقلاب ایران كشورش را به قرون وسطی بازگردانده و مخالفان پیش از انقلاب پدرش به خاطر دور شدن و تخطی او از قانون اساسی كشور معترض بودند!

  البته این بار نخست نیست كه وی اظهارات عجیب و غریب می كند، تا جایی كه در بهمن سال 84 نیز در مصاحبه دیگری از كشته نشدن مردم به دستور پدرش و دولت های حاكم وی صحبت كرده بود كه واكنش های تمسخرآمیزی از سوی رسانه های خارجی به همراه داشت.
  وی در بخشی از این مصاحبه مدعی شد كه من هم در این سالها هم و غمی جز اجرای فضای دموكراتیك در كشورم ندارم! و در پاسخ گزارشگر بی بی سی كه پرسید، چه كار كرده اید برای این هم و غم؟! گفت: "من هدف سیاسی ندارم و دنبال حمایت از یك گروه و دسته خاص نیستم، من برای حقوق بشر می جنگم! من وقتی به شرایط امروز كشور نگاه می كنم می بینم كه به این دیدگاه تكثرگرایانه رسیده ایم"!
  آنچه در این اظهارات جالب بود، معنی هم و غم در فرهنگ باقی مانده خانواده پهلوی بود كه تعریفی از حاضری خوری در ساختار سیاسی امروز جهان دارد!
  در جایی دیگر از این چالش رسانه ای گزارشگر از میل وی برای بازگشت به ایران و پادشاهی پرسید كه او این موضوع را به خواست مردم منوط كرد، ولی در ادامه نتوانست از دلیل اطلاق عنوان رضاشاه دوم برای خودش و پذیرش این عنوان كه توسط سلطنت طلب های آمریكا سال هاست بیان می شود دفاع كند، البته اندكی عصبانی شد و با تندی واضحی در قالب سوال شما چه نظری دارید؟ به گزارشگر بی بی سی واكنش نشان داد.
  در بخش دیگری گزارشگر از وی می پرسد، چگونه است كه پیش از انتخابات شما كاملا با تحریم موافق بودید و حتی فكر كردن روی دیگر رقبای احمدی نژاد را نپذیرفته و آن را گرفتار شدن در بازی رژیم می دانستید، ولی پس از انتخابات ناگهان تغییر جهت داده و در مصاحبه با اشپیگل نسبت به ماجرای انتخابات رویكرد دیگری پیدا می كنید، چطور می شود این قدر تغییر در دیدگاه؟
  بازهم رضا پهلوی جواب روشنی به این گاف سیاسی خود نداشت و با بهانه كردن توجه به رویكردهای مردم و مقابله نكردن با خواست های مردم عملا نشان داد هیچ شناختی از جامعه ایران و خواست مردم كشورمان ندارد. وی همچنین با بهانه كردن شعار "اوباما اوباما، یا با اینا یا با ما "! مدعی شد به این دلایل احساس كرده باید در كنار مردم قرار گیرد! البته نگفت این شعار را در كجای دنیا شنیده است؟
  در پایان گزارشگر بی بی سی با اشاره به جواب های وی گفت: "خب با این اوصاف قبول دارید كه اگر انتخاباتی برگزار نمی شد، خیلی چیزها مشخص نمی شد"؟ بازهم باقی مانده خانواده پهلوی به صراحت گفت: "چیز جدید كشف نشد"!
  در ادامه سوال گزارشگر روی این محور رفت كه چرا قبول نمی كنی در رویكرد به انتخابات اشتباه كردی و حالا جهت گیری عكس داری؟ كه وی بازهم جواب قانع كننده ای نداشت و بیشتر همان حرف های پیش از انتخابات ریاست جمهوری خود را بیان كرد تا نشان دهد براساس ضرب المثل خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو، تنها می خواسته به صورت ظاهری خودش را طرفدار مردم نشان دهد.
  به نظر می رسد باقی مانده خانواده پهلوی به لحاظ ارث و ژنتیك از داشتن قوه سیاسی و حتی شناخت مسایل روز جهان كمبود شدیدی دارد و به لحاظ اظهارات ارزیابی نشده و غیرعقلانی مورد تمسخر گزارشگر یك شبكه خارجی قرار می گیرد.
  اما نكته بسیار بااهمیت را می توان بی تفاوتی وی به موضوع مشاركت مردمی در رویدادهای سیاسی موافق با نظام مانند انتخابات ریاست جمهوری و بهره گیری از آب گل آلود آن در قالب حمایت های صوری از رویدادهای اجتماعی دانست.
  از اظهارات و تناقض های وی كاملا مشخص است كه وی برای مردم ایران دلسوزی خاصی ندارد و به دنبال مطرح كردن خودش با چسبیدن به جنبش سبز مردم داخل ایران است؛ رویه ای كه توسط بسیاری از چهره های ضربه خورده و فراری از نظام برای مطرح كردن خودشان مورد توجه قرار گرفته و نمی تواند دلیلی بر ایراد و مغرض بودن معترضان داخلی باشد.
  بی شك بازخوانی حوادث پس از انتخابات نشان می دهد، برخی اقدامات احساسی و رفتارهای تحریك كننده مسئولین برگزاری انتخابات در كنار زیاده خواهی مفرط حامیان یك كاندیدای انتخابات كه از حمایت ویژه صداوسیما بهره می بردند، عامل اصلی درگیری های داخلی در كشورمان شد.
  درگیری های به تعبیر رهبر انقلاب خانوادگی، كه اگر از سوی جناح حاكم بر دولت تعریف اجنبی و خارجی به آن چسبانده نمی شد تا بر نقاط ضعف و ناتوانی ها پوشش قانونی گذاشته شود، شاید امروز دچار این اختلاف سهمگین میان هموطنان خود نبودیم!
  گفتار سطح پایین و ناتوانی ذهنی رضا پهلوی در پاسخ به یك سری سوال ساده سیاسی و نداشتن صداقت گفتار و تضاد در ایده های ذهنی به خوبی نشان داد ملت ما هیچ گاه دیدگاهی به اجنبی و چهره های منفور و خلع شده انقلاب ندارد، اما رفتار و برخوردهای خصمانه عده ای ناآگاه در داخل موجب چسبیده شدن این چهره ها به گروهی از مردم در داخل كشور می شود تا دایه مهربانتر از مادر! برای وی دلسوزی كند!

 2. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۸۸
  نوشته
  267
  مورد تشکر
  806 پست
  حضور
  17 ساعت 59 دقیقه
  دریافت
  67
  آپلود
  0
  گالری
  6  گفت: مهاجراني و كديور و بازرگان و سروش و اكبر گاف كه بيانيه 5 نفره به حمايت از فتنه سبز صادر كرده بودند، اعلام كرده اند كه ما اتاق فكر فتنه سبز هستيم!!
  گفتم: ولي يك سايت وابسته به صهيونيست ها نوشته است كه بيانيه 5 نفره را با مشورت منوشه امير يعني همان منوچهر ساچمه چي كه مسئول راديو اسرائيل است تهيه كرده اند.
  گفت: چه فرقي مي كند، بعضي از اين 5 نفر هنگامي كه هنوز فرار نكرده و به آمريكا و انگليس پناهنده نشده بودند، چند دفعه با برگه ويزا كه در پاسپورت ثبت نمي شود به اسرائيل سفر كرده بودند.
  گفتم: حالا اين اتاق فكر ميخواد چه كاري بكند؟! وقتي مديران اسرائيلي و آمريكايي فتنه نتوانسته اند هيچ غلطي بكنند از نوچه هاي دست چندم آنها چه كاري ساخته است؟!
  گفت: اختيار داريد؟! مگه يادت نيست مهاجراني گفته بود كه در كودكي «شير خر» خورده است، حالا قرار است آثار طبيعي آن را بروز بدهد.
  گفتم: قرار بود مسابقه پرواز عقاب ها برگزار شود و شخصي در حالي كه افسار الاغي را در دست داشت وارد شد. به او گفتند؛ مسابقه پرواز است، اين «خر» چيه كه با خودت آوردي؟ و يارو گفت؛ چيكار داري، خره ديگه، يكدفعه ديدي پريد!!


  امام صادق علیه اسلام می فرمایند : «نحن حجه الله علی خلقه و جدتنا حجته علینا »‌ .... « ما حجت خداوند بر مخلوقات هستیم و جده ما ( حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها ) حجت او بر ما »‌
  « اشهد ان فاطمه الزهراء بنت رسول الله عصمة الله الکبری و حجت الله علی الحجج »

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. """ به قضاوت خود نشسته اید؟؟؟ """
  توسط nasim7 در انجمن اخلاق
  پاسخ: 19
  آخرين نوشته: ۱۳۹۳/۰۱/۱۲, ۱۹:۲۶
 2. پاسخ: 1
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۶/۳۰, ۱۲:۰۹
 3. """درسهايي از علامه طباطبائي""""
  توسط The Praises to God در انجمن افلاکیان خاک نشین
  پاسخ: 16
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۵/۰۳, ۱۲:۴۵
 4. پاسخ: 804
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۱/۱۴, ۲۲:۱۳
 5. آیا "دین داری" با "تقلید ازمراجع" رابطه ای داره؟؟؟؟
  توسط کهیعص در انجمن اجتهاد و تقلید
  پاسخ: 8
  آخرين نوشته: ۱۳۸۸/۱۱/۱۰, ۰۲:۱۹

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود