صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: بعد از مرگ

نوشته
    273
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

بعد از مرگ

سلام دوستان
    من یک سوالی دارم میدانیم دنیا جایی است که انسانها در ان سرنوشت ابدی خود را رقم میزنند و به کمالهایی میرسند
    حالا ایا کسی که از دنیا میرود باز هم میتواند کمالهایی کسب کند (مثلا علم)؟
    من فکر میکنم که در برزخ میشود کمالهایی کسب کرد و مثلا شاید خدا فرشتگامی مامور کند که به مونینی که ایمانشان ناقص هست چیزهایی بیاموزند
    ولی ایا اینی که ما در دنیا مشغول ساختنش هستیم(یعنی خودمان) تا ابد همین خواهیم بود؟ یعنی بعد از مرگ اگر من از نظر حلم و صبر در مرتبه 1 باشم تا ابد در همین مرتبه خوام ماند؟ و پیشرفتی نمیکنم؟
    من فکر میکنم همینی که گفتم درست باشد چون جایگاه بهشتیان نیز بر همین اساس تنظیم شده یعنی کسی که از نظر صبر و حلم 10 امتیاز اورده باشه نسبت به کسی که امتیازش 1 است جایگاه بالاتری دارد و این تغییر نمیکند و تا ابد همین طور خواهد بود

هیچ مسولیتی در مورد صحت نوشته هایم یا سایر فعالیت هایم بر عهده نمیگیریم

2.  

نوشته
    273
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

این واقعا خیلی دردناک است کسی را که ما در این دنیا او را با کارهایمان میسازیم (یعنی خودمان) تا ابد همان خواهیم بود
    اگر من خودم را با کارهایی که میکنم بد ترسیم کنم بعد از مرگ تا همیشه من او خواهم بود

4. تشکرها 2

نوشته
    94
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

گفت:""مرگ به ما مربوط نیست.چون مادام که ما وجود داریم,مرگ وجود ندارد,و وقتی مرگ امد,ما دیگر وجود نداریم.""
    تمام حقایق در ابتدا توهین به مقدسات تلقی می شوند ! "

نوشته
    141
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط anonyme نمایش پست
    گفت:""مرگ به ما مربوط نیست.چون مادام که ما وجود داریم,مرگ وجود ندارد,و وقتی مرگ امد,ما دیگر وجود نداریم.""
    وقتی خوابی بقیه فکر می کنند خوابی اما تو برای خودت عالمی داری
    فقط مشکلش اینه که اون عالم زیاد دست خودت نیست

بعد از مرگ هم بقیه لمست نمی کنند اما تو برای خودت عالمی داری
    فقط مشکلش اینه که اون عالم نصفش دست خودت هست نصفش نیست.
    اون نصفه ای که دست خودت هست اینجاست و وقتی که اینجا اون نصفه رو معلوم کردی، وقتی رفتی اونجا دیگه چیزی دست خودت نیست

7. تشکر

نوشته
    495
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    57 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1

مرگ

از اونجا که بنده عاشق مرگ و مردنم البته شهادت ولی خب فک نکنم لیاقتش را داشته باشم
    خیلی دوس دارم زود تر بمیرم تا بتونم عالم بعد از مرگم را ببینم چه خوب چه بد چون دیگه بس
    نگرا ن کارهایی که در گذشته اشتباه انجام دادی نباش ...تمام شد رفت .... نگران کارهایی باش که باید انجام دهی

نوشته
    273
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط anonyme نمایش پست
    جواب شما مربوط به این تاپیک نمیشود چون معاد بر من مسلم است و من نگفتم که معاد رد یا اثبات کنید اگر کمی اندر حوالات دنیا و اینکه چرا افریده شده ایم و چرا به دنیا امده ایم و در این دنیا وظیفه ما چیست فکر کنید متوجه خواهید شد که دنیا جایی است که سرنوشت ابدی ما در این مدت محدود توسط خودمان تعیین میشود برای همین چشم ما در این دنیا بسته شده تا مورد ازمایش قرار بگیریم مرگ مرحله انتقال از این دنیا به سرای باقی است

سوال من این است که ایا بعد از مرگ( در مرحله برزخ یا بعد از قیامت) ممکن است کمالاتی که ما در این دنیا نظیر حلم و صبر یا علم یا ... را کسب کرده ایم به مرحله بالاتری از این کمال ها برسیم یا نه؟
    ولی من فکر نمیکنم این طور شود چون اگر این طور شود ممکن است بعد از مرگ(در قیامت یا برزخ)به من مقام صبر ایوب بدهند!
    پس عقیده من این است که مقامی را که در این دنیا با کارهایمان کسب میکنیم بعد از مرگ مقام ما در نزد خدا تغییری نمیکند و در همان مقام برای همیشه خواهیم ماند
    لطفا اگر من در این مورد اشتباه میکنم بنویسید

10. تشکرها 2

نوشته
    606
    حضور
    20 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

از آیات و روایات بسیار استفاده می شود که دنیا جای کار و تکامل و ساختن است، و آخرت فقط جای دیدن نتیجه اعمال است؛ مثل آیه 254 سوره بقره که می فرماید « یَوْمٌ لا بَیْعٌ فیهِ» و خلاصه این تجارت که انسان خود را به خدا بفروشد یا به طاغوت و هوس، مخصوص دنیاست. امّا عدّه ای بر خلاف این ظاهر، گفته اند که در آخرت هم بازار و تجارتی خواهد بود؛ البتّه سرمایه؛ دیگر مادّی نخواهد بود.
    پیامبر اکرم (ص) فرمودند:
    «الا و انکم فی یوم عمل لا حساب فیه، یوشک ان تکونوا فی یوم حساب لیس فیه عمل»
    یعنی آگاه باشید بدرستی که در روز عمل قرار دارید که حساب در آن نیست و بزودی در روز حساب قرار می گیرید که در آن عمل نیست

البته چند دسته از افراد هستند که بعد از مرگشان نیز پرونده اعمال آنها باز است:

یک دسته کسانی هستند که فرزند صالحی از خود باقی بگذارند تا زمانی که آن فرزند کارهای صالح انجام دهد ثوابش به پدر و مادری که از دنیا رفته اند می رسد.

دسته دوم کسانی هستند که سنت حسنه ای در جامعه ایجاد کرده اند تا زمانی که به آن سنت عمل شود از ثواب آن بهره مند خواهند بود و روز بروز بر درجاتشان افزوده خواهد شد.

دسته سوم کسانی هستند که صدقه جاریه (وقف) از خود باقی می گذارند که به این افراد حتی بعد از مرگشان ثوابهایی خواهد رسید و درجاتشان بالاتر خواهد رفت

این افراد اگر چه بعد از مرگ تکامل می یابند و درجاتشان بالا می رود ولی این تکامل و تعالی درجات؛ نیز در اثر اعمال خود آنان است که در دنیا انجام داده اند و بذر اعمال نیک را که در دنیا کاشته اند در زمان بعد از مرگشان به ثمره رسیده و این ثمره نصیب آنان می شود زیرا که خداوند پاداش نیکوکاران را ضایع نمی سازد.
    ۩۩۩... پس بگذارید سرسپردگی به خداوند لباس درونتان باشد نه نمایش بیرون...در پنهان ترین لایه های روحتان باشد، نه آواز آشکار لبهایتان.... بگذارید سرسپردگی به خداوند در میان استخوان دنده هایتان باشد...۩۩۩

نوشته
    273
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

بله در برزخ پرونده ما کاملا بسته نشده و در قیامت مختومه خواهد شد
    در این دنیا و با این فرصت های محدودی که داریم سرنوشت ابدی خود را تعیین خواهیم کرد

13. تشکر

نوشته
    1,017
    مورد تشکر
    4 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    29
    آپلود
    0
    گالری
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط kiuhnmgtrdcv نمایش پست
    بله در برزخ پرونده ما کاملا بسته نشده و در قیامت مختومه خواهد شد
    در این دنیا و با این فرصت های محدودی که داریم سرنوشت ابدی خود را تعیین خواهیم کرد

علی علیه السلام می فرمايد: كسانی كه از دنيا رفته‏اند نه قادرند هيچ يك از قبايحی را كه مرتكب شده‏اند از خود برگردانند و نه می توانند بر اعمال خوب خويش فزونی بخشند.(1)
    بنابراين خود فرد پس از مرگ تكليف ندارد و قادر بر انجام اعمال نمی‏باشد تا نتيجه‏اش عايد وی گردد. ولی ممكن است انسان قبل از مرگ كارهايی كه باقی و قابل تكرار است انجام دهد و پس از مرگش بر اثر ادامه اين عمل نتيجه‏اش اعم از پاداش و كيفر در همان عالم برزخ به وی برسد
    زیرا دنيا دار تكليف است و آخرت محل پاداش و كيفر و مرگ و برزخ حد فاصل بين اين دو عالم است. با فرا رسيدن مرگ، مرحله سعی و عمل پايان می يابد، انسان از كار و كوشش باز می ماند و قدرت فعاليت‏های خوب و بد از وی سلب می شود. از اين رو پس از مرگ هيچ كس قادر نيست عملاً وضع موجود خويش را دگرگون سازد، و در پرونده اعمال خود تغيير و تحوّل بوجود آورد

مگر اینکه طبق فرمایش یامبر اکرم صلی الله علیه و آله كسی كه درخت مثمری غرس نمايد، چاهی حفر كند، قناتی را جاری سازد، مسجدی را بنيان نهد، قرآنی را بنويسد، عملی از خود به جای گذارد و فرزند صالحی تربيت كند كه برای او استغفار نمايد.(3)

1. نهج البلاغه (فيض الاسلام) خطبه 230، ص 749
    2. معاد، ج 1، ص 291

نوشته
    1,487
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    4 روز 12 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    1164
    آپلود
    119
    گالری
    2

سلام
    خدایا یعنی میشه منم برم بهشت.این بنده گنه کارت را ببخش
    آفت دين سه چيز است، داناى بد كار و پيشواى ستم كار و مجتهد نادان‏
    حرکت کشتی نجات آدمیان احتیاجی به دریا ندارد.این کشتی روی قطره اشکی مقدس که برای حسین بن علی ریخته می شود می گذرد.علامه جعفری

16. تشکر

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری