جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: پیاز و سیر!!!!!!! لطفا اساتید محترم جواب بدن.

نوشته
    373
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    7 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نیشخند پیاز و سیر!!!!!!! لطفا اساتید محترم جواب بدن.

این سوال رو سید 133 پرسیدن کسی جواب نداد چون منم میخواستم جوابشو بدونم برای همین منم میپرسم لطفا جواب بدین.

من شنيدم كه پيامبر خدا هم سير و پياز مصرف نمي كردن بخاطر حضورشون در مسجد آيا اين روايت درسته؟؟

2. تشکرها 3

3.  

نوشته
    141
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

بعید نیست درست باشه
    من یک جایی خوندم (صحتش را خدا می داند) پیامبر گفتند سیر مکروه است چون بوی آن مردم مسجد را آزار می دهد
    بعد یکی پرسید اگر کسی سیر بخورد و به مسجد نیاید مکروه نیست پیامبر گفتند خیر مکروه نیست
    البته به نظر من مهم این است که مواظب باشیم دیگران از ما آزرده نشوند (حالا با بوی سیر یا مشابه آن) و شاید خیلی مهم نباشد که پیامبر سیر مصرف می کرده یا نه

نوشته
    850
    حضور
    35 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط افتابگردان نمایش پست
    این سوال رو سید 133 پرسیدن کسی جواب نداد چون منم میخواستم جوابشو بدونم برای همین منم میپرسم لطفا جواب بدین.

من شنيدم كه پيامبر خدا هم سير و پياز مصرف نمي كردن بخاطر حضورشون در مسجد آيا اين روايت درسته؟؟
    با سلام
    پیامبر گرامی اسلام علاوه بر مسجد چون محل مراجعات مر دم بودند وگاه وبی گاه می بایست پاسخگوی آنها باشند لذا هیچ بعید نیست که چنین مراعاتی میکردند واز خوردن چیزهای که باعث بوی بد دهان میشدند پرهیز میکردند .چنانچه در روایاتی هم در سیره زندگی ایشان وجود دارد که :
    ایشان سير , پياز و تره نمي خورد و عسل مغافير دار نمي خورد ( مغافير چيزي از گياهان است که در شکم زنبور مانده و در زمان درست شدن عسل در آن باقي مي ماند و بوي بدي در دهان مي گذارده ) .....
    روایت ذکر شده از کتاب: راه روشن ، جلد چهارم (ترجمه كتاب المحجّة البيضاء فى تهذيب الاحياء)
    التماس دعا

ویرایش توسط askari110 : ۱۳۸۸/۱۰/۲۰ در ساعت ۱۶:۴۱

نوشته
    1,017
    مورد تشکر
    4 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    29
    آپلود
    0
    گالری
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط افتابگردان نمایش پست

با سلام
    از پيامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله نقل است: هر كس سير و پياز خورده باشد، نزديك ما نشود و به مسجد نرود.(1)
    امام باقر علیه السلام فرمود: پيامبر كه از خوردن سير منع كرد، به خاطر بوی بد آن است و فرمود: هر كس اين گياه را بخورد، به مسجد نيايد و اگر كسی سير خورد و به مسجد نيامد، اشكالی ندارد.(2)
    بنا بر احادیثی که در ذیل هست و همانطور که دوستان بیان کردند، بخاطر خوردن سیر انسان از مسجد آمدن معاف شده است زیرا چون مسجد محل تجمع مسلمین هست، و بوی سیر دیگران را آزار می دهد لذا نخوردن سیر برای حضور در جمع مسلمانان کاملا عملی اخلاقی می باشد

1. بحارالانوار، ج 59 ص 300
    2. بحارالانوار، ج 63 ص 247

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری