جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چرا از دید مردم گناه روابط نا مشروع بیشتر از گناهان کبیره ی دیگست ؟

نوشته
    83
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    35
    آپلود
    1
    گالری
    0

چرا از دید مردم گناه روابط نا مشروع بیشتر از گناهان کبیره ی دیگست ؟

چرا از دید مردم گناه روابط نا مشروع بیشتر از گناهان دیگست ؟ درسته که گناه کبیرست اما چرا همه گناهای کبیره ی دیگرو مثل دروغ، غیبت، خوردن مال بچه یتیم.....خیلی راحت انجام می دن انگار آب و نونشونه .اما هر کی رابطه ی نا مشروع داشته باشه و حتی توبه هم بکنه باز برای مردم زمین به اسمون میاد و طرف طرد میشه......

2. تشکرها 2

3.  

نوشته
    49
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    10 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

فکر کنم منظورت دید بد مردم نسبت به زنانی هست که رابطه ی نامشروع دارند.
    به خاطر فرهنگ خاص مردم خاورمیانه که اصلا به قبل از اسلام برمیگرده. من آدمهایی رو دیدم که اصلا مسلمون نیستند و نماز روزه ندارند و مشروب می خورند اما وقتی پای دخترها و خواهراشون می یاد وسط یه دفه یک معتقد دو آتشه می شوند.
    و این فقط مختص رابطه ی نامشروع نیست . اگه مثلا به خواهرشون تجاوز بشه یه دفه رگ غیرتشون می زنه بالا و می زنن دختره رو می کشنش.

5. تشکرها 2

نوشته
    83
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    35
    آپلود
    1
    گالری
    0

منظورم هم مرد هست هم زن ،مخصوصا تو جامعه خودمون ایران.

نقل قول نوشته اصلی توسط smile نمایش پست
    فکر کنم منظورت دید بد مردم نسبت به زنانی هست که رابطه ی نامشروع دارند.
    به خاطر فرهنگ خاص مردم خاورمیانه که اصلا به قبل از اسلام برمیگرده. من آدمهایی رو دیدم که اصلا مسلمون نیستند و نماز روزه ندارند و مشروب می خورند اما وقتی پای دخترها و خواهراشون می یاد وسط یه دفه یک معتقد دو آتشه می شوند.
    و این فقط مختص رابطه ی نامشروع نیست . اگه مثلا به خواهرشون تجاوز بشه یه دفه رگ غیرتشون می زنه بالا و می زنن دختره رو می کشنش.

7. تشکر

نوشته
    141
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

من فکر می کنم یکی از علتهای اصلی این موضوع اینه که مردم اون گناههای دیگه (دروغ، غیبت و ...) رو خودشون زیاد انجام می دن
    ولی فکر نمی کنم کسی گناهان حق الناس رو کوچکتر از حق الله بدونه
    یک دلیل دیگه این مساله، سابقه ی فرهنگی ماست. از طرفی بعضی کارها هست که در تمام امت ها و ادیان و فرهنگها بد هستند
    البته این موضوع فقط به روابط نامشروع محدود نمی شه. خیلی از کسایی که ازدواج کردند و طلاق گرفتند در جامعه با اونها عادی برخورد نمیشه

9. تشکرها 2

نوشته
    240
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    6 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0

با سلام و درود

1. هر گناه کوچک و بزرگی، عصیان و نافرمانی خداوند است؛ لذا از همه گناهان باید اجتناب نمود.

2. هیچگاه زشتی و قبح گناه در نزد خداوند کمرنگ نخواهد شد و همیشه ثابت و باقی است؛ لذا در هر حال و در هر زمانی گناه، گناه است.

3. هر گناهی علاوه بر نافرمانی الهی، آثار وضعی نیز به دنبال دارد؛ لذا هر چه این آثار مشهودتر باشد ـ و یا هر چه آگاهی و اطلاع رسانی از این آثار برای جامعه بیشتر صورت گرفته باشد ـ ابتلای به آن کمتر می شود.

4. برخی گناهان علاوه بر عذاب اخروی، مجازات دنیوی نیز دارند؛ که این هم در ابتلای به آن گناه تاثیر دارد و هم می تواند حاکی از درجه زشتی و قبح گناه داشته باشد.

5. برخی گناهان به نوعی هستند که اگر شیوع پیدا کنند، به شدت و خیلی سریعتر از دیگر گناهان، جامعه را به تباهی و فساد می کشانند.

نوشته
    240
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    6 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0

6. وقتی قبح و زشتی گناه در نظر انسان شکسته شود، ابتلای به آن ساده و آسان می شود؛ یعنی انسان آسانتر و راحتتر به آن گناه آلوده می شود.

7. ارتکاب برخی از گناهان نیاز به خباثت و آلودگی باطنی خاصی دارد؛ لذا هر گناهی را هر کسی مرتکب نمی شود.

8. معیار نباید نوع برخورد جامعه باشد؛ چرا که اگر خدای ناکرده روزی قبح و زشتی عمل منافی عفت، در جامعه شکسته شود و به دنبال آن ابتلای به آن زیاد شود؛ تصور می شود که از گناه بودن آن کاسته شده است؛ در حالی که این جامعه است که به بیراهه رفته و ارزشهای دینی و اخلاقی در آن کمرنگ شده است.

9. آن جامعه ای از فضای سالم برخوردار است که در نظر افکار آن جامعه هر گناه کوچکی هم، بد و زشت شمرده شود.

10. هر جامعه ای که در آن بیشتر خدا محور باشد و همه به دنبال جلب رضای الهی باشند، هم سالمتر است و هم آلودگی و گناه در آن کمتر است.

11. هر گناهی با توبه، البته توبه ای متناسب با آن گناه، بخشیده می شود؛ چرا که خداوند بسیار بخشنده و توبه پذیر است.

نوشته
    82
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

شخصی از امام صادق پرسید مومن امکان دارد زنا بکند
    امام فرمود ممکن است

باز از امام پرسید مومن ممکن است دروغ بگوید
    امام فرمود هرگز !

آمنت بالله و کفرت بالطاغوت

اللهم العن الجبت و الطاغوت

اللهم ادخل علی اهل القبورالسرور،اللهم اغن کل فقیر،اللهم اشبع کل جائع،اللهم اکس کل عریان،اللهم اقض دین کل مدین،اللهم فرج عن کل مکروب،اللهم رد کل غریب،اللهم فک کل اسیر،اللهم اصلح کل فاسد من امور المسلمین،اللهم اشف کل مریض،اللهم سد فقرنا بغناک،اللهم غیر سوء حالنا بحسن حالک، الهم اقض عنا الدین و اغننا من الفقر،انک علی کل شی قدیر

نوشته
    240
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    6 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0

با سلام و درود

یک نکته:

این روایات و امثال آن، نمی خواهند از بزرگی و زشتی گناهی مانند عمل منافی عفت بکاهند؛

بلکه می خواهند بزرگی و زشتی گناه دروغ گفتن را متذکر شوند.

14. تشکرها 4

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری