فرقه‌های وهابیت و بهائیت ،مجموعه‌‌ای از خرافات
فرقه‌های وهابیت و بهائیت ،مجموعه‌‌ای از خرافات


جنبش سبز علوي:یکی از مراجع عظام تقلید گفت: فرقه‌های وهابیت و بهائیت مجموعه‌ای از خرافات هستند چرا که به دنبال دور کردن مردم از اسلامند.یکی از مراجع عظام تقلید گفت: فرقه‌های وهابیت و بهائیت مجموعه‌ای از خرافات هستند چرا که به دنبال دور کردن مردم از اسلامند.
به گزارش فارس، آیت‌الله مکارم شیرازی صبح امروز در درس خارج فقه خود به مبحث دروغ پرداخت و با اشاره به اینکه دروغ بستن به پیامبر(ص) و خدا حرام است، اظهار داشت: امام باقر(ع) خطاب به اصحابش فرمود دروغی بر ما مبندید، حدیثی خلاف نقل نکنید چرا که اگر چنین کاری انجام دهید، ایمان بر باد می‌رود.
وی در ادامه با اشاره به حدیث امام محمد باقر(ع) افزود: امام محمد باقر(ع) خطاب به اصحابش اظهار می‌داشت زیاد سعی نکن رئیس شوی چرا که ممکن است از همه عقب‌تر باشی.
این استاد حوزه خاطرنشان کرد: امام محمد باقر(ع) همچنین می‌فرمایند مردم به وسیله ما از مردم درآمد جمع نکنید چرا که سبب فقر شما می‌شود و روز قیامت باید جواب همه این حرف‌ها را بدهید.
وی یادآور شد: امام محمد باقر(ع) می‌فرمایند اگر اصحاب در نقل حدیث از ما درست عمل کرده باشند، روز قیامت او را یاری خواهیم کرد و غیر از این رسوا می‌شوند.
آیت‌الله مکارم شیرازی با بیان اینکه دروغ بستن به پیامبر و ائمه اطهار در طول تاریخ بوده است، افزود: این دورغ بستن‌ها انگیزه‌های مختلفی دارد که کسب درآمد و دور کردن مردم از دین از جمله آنها است.
وی با بیان اینکه اگر به گسترش دامنه خرافات نگاه کنیم، مسائلی را می‌بینیم که در اسلام نیست، تصریح کرد: یکسری افراد برای خودشان مسائلی را درست می‌کنند که در اسلام وجود ندارد و هدف آن خراب کردن چهره اسلام است و بهانه‌ به دست دشمن دادن است.
آیت‌الله مکارم شیرازی انگیزه پیدایش خرافات را در چهار چیز عنوان کرد و گفت: خواب یکی از انگیزه‌های پیدایش خرافات است.
وی با بیان اینکه خواب در اسلام حجت نیست، خاطرنشان کرد: اگر خواب حجت باشد هر روز برنامه‌‌ای تازه برای اسلام ساخته‌ می‌شود که این همان به سوی خرافات رفتن است.
آیت‌الله مکارم شیرازی در پاسخ به سئوالی در مورد پیدایش جمکران بر اساس خواب خاطرنشان کرد: اساس جمکران خواب نیست و پیدایش آن در بیداری بوده است.
وی جهل را یکی دیگر از عامل افزایش خرافات بیان کرد و عنوان داشت: نباید جادو و سحر را عنوان کرد چرا که اصل سحر درست است اما در 100 تا یکی از آن درست است.
وی با بیان اینکه جهل عامل بسیاری از افزایش خرافات است، اظهار داشت: برخی افراد با استفاده از جهل برخی از مردم به دنبال سوء‌استفاده و کسب درآمد هستند.
وی سوء‌استفاده را یکی دیگر از عوامل افزایش خرافات بیان کرد و اظهار داشت: برخی افراد به وسیله خرافات و بساطی که پهن می‌کنند مردم را از اسلام دور کرده و سوء‌استفاده‌های مالی و غیره از مردم می‌کنند.
این استاد حوزه با بیان اینکه دشمنان به دنبال دور کردن مردم از اسلام هستند، خاطرنشان کرد: دشمنان به دنبال درآمیختن اسلام با خرافات هستند چرا که معتقدند با این کار مردم اسلام را کنار می‌گذارند.
وی با اشاره به اینکه می‌گویند اگر امام زمان (عج) ظهور کند قتل و خونریزی به راه می‌اندازد، گفت: امام زمان(عج) امام مهربانی است و هیچوقت چنین کاری انجام نمی‌دهد و دشمنان با بیان چنین خرافه‌هایی می‌خواهند مردم را از امام زمان دور کنند.
آیت‌الله مکارم شیرازی بار دیگر با تاکید براینکه دشمنان عامل جهل و خرافات هستند، متذکر شد: فرقه‌های وهابیت و بهایت مجموعه‌ای از خرافات هستند چرا که اگر برخی از کتاب‌های آنها را ببینیم، همه‌اش خرافات است.
استاد حوزه علمیه قم به فرقه شیطان‌پرستان اشاره کرد و اظهار داشت: این فرقه به دنبال هوا و هوس خود هستند و مردم باید مراقب باشند.
آیت‌الله مکارم شیرازی تاکید کرد: اگر خرافه با مذهب آمیخته شود، هیچ‌گاه آمرزیده نمی‌شویم.
وی بهترین راه مبارزه با خرافات را مراجعه مردم به علما برای گرفتن احکام خود بیان کرد و افزود: خرافات نمی‌گذارد مردم با علما ارتباط بگیرند و اگر مردم بتوانند همه امور خود را از علما بگیرند، دیگر خرافات جایی در زندگی آنها نخواهد داشت.
آیت‌الله مکارم شیرازی بار دیگر با برشمردن عواقب دروغ تاکید کرد: بسیاری اسم امام و پیغمبر را می‌آورند و با دروغ بستن به آنها درآمد کسب می‌کنند.


http://jsanews.com/news.php?extend.555