جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: 10 نکته جالب درباره هکرها

نوشته
    1,324
    صلوات
    17776
    تعداد دلنوشته
    12
    حضور
    21 روز 19 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    0
    گالری
    1

10 نکته جالب درباره هکرها

هکرها امروزه به عنوان بزرگترین مجرمان انفورماتیکی شناخته می شوند که با سرقت و سوء استفاده از اطلاعات شخصی کاربران شبکه اهداف ضد انسانی و شومی را دنبال می کنند.
    یک مجله معتبر علمی در سلسله گزارشاتی به نام "20 چیزی که درباره آن نمی دانید" به معرفی مسائل عجیبی درباره موضوعات مختلف علمی پرداخته است که شاید کمتر کسی شنیده باشد.
    در قسمتی از این سلسله گزارشات به بررسی 10 نکته عجیب درباره هکرها می پردازیم.
    10 نکته جالب درباره هکرها

1- هکر در اصل به معنی "کسی است که با یک چکش مبلمان می سازد". شاید به دلیل ماهیت سخت این عمل است که امروزه این واژه برای افرادی به کار می رود که از ارائه راه حلهای غیرمعمول و ایجاد موانع فنی لذت می برند.

2- هک کردن رایانه در اواخر سال 1950 متولد شد. در آن زمان گروهی از اعضای موسسه تکنولوژی ماساچوست (ام. آی. تی) با دستکاری یک سوئیچینگ الکتریکی در پردازنده مرکزی رایانه IBM 704ایجاد اختلال کردند.

3- در سال 1970 دوست نابینای هکری به نام "جان دراپر" به وی اطلاع داد که یک اسباب بازی سوت دار که در جعبه غلات Capn Crunch بسته بندی می شود می تواند صدایی با بسامد 2 هزار و 600 هرتز تولید کند. شرکت AT&T برای خطوط تلفنی دور برد خود از چنین بسامدی استفاده می کرد. به این ترتیب این هکر توانست یک خط تلفنی این شرکت را قطع کرده و با این سوت اسباب بازی بسامد دو هزار 600 هرتز را تولید کند. به طوری که اپراتور تلفن متوجه قطع بودن خط نشد.

4- قبل از اینکه استیو ووزنیاک و استیو جابز، بنیانگذاران اپل ثروتمند شوند، نسخه های الکترونیک سوت دراپر را تولید می کردند و می فروختند. این نسخه های الکترونیک سوت دراپر، جعبه آبی نام داشت.

5- استیو ووزنیاک با استفاده از یک جعبه آبی به محل سکونت پاپ در واتیکان زنگ زد و خود را هنری کیسنجر مشاور امنیت ملی در دوره ریاست جمهوری نیکسون معرفی کرد!

6- هک کردن در سال 1983 و با فیلم "جنگ بازیها" وارد هالیوود شد.

7- در همان سال شش نوجوان اهل میلواکی لابراتوار ملی لس آلاموس در تکزاس را هک کردند. در این لابراتوار سلاحهای هسته ای ساخته می شد.

8- در سال 1998 رابرت تی. موریس با هدف ارزیابی امنیت اینترنت یک کرم ایجاد کرد.

9- گری مک کینون یک هکر است که بین سالهای 2000 و 2001 وارد 97 سرور نیروی هوایی آمریکا، ناسا و پنتاگون شد و خسارتی بالغ بر 700 هزار دلار به دولت آمریکا وارد کرد و موجب از کار انداختن دو هزار رایانه به مدت 24 ساعت شد. این هکر که مبتلا به سندروم آسپرگر شکلی از بیماری اوتیسم است با هدف کشف نشانه هایی از موجودات فضایی بیگانه و بشقاب پرنده ها این حملات را انجام داد.

10- راجر انجل از دانشگاه آریزونا پیشنهاد داد که یک صفحه خورشیدی غول پیکر در فضا ساخته شود که بتواند آب و هوای زمین را هک کند.

به نقل از مهر

2.  

نوشته
    1,487
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    4 روز 12 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    1164
    آپلود
    119
    گالری
    2

با سلام
    بهروز جان این که شما میگین هگر هست نه هکر.در ضمن کار هکر فقط عیب یابی است و سعی در رفع عیب میکنه.البته بعضی ها جنبه ندارن و این کار را انجام میدن و خسارت میرسونن.من خودم برای اولین بار یه پی سی را زدم درب و داغون کردم و بعد از اون توبه کردم.تا اونجایی که من کاربر آشیانه هستم و با مدیریت آشیانه هم در ارتباطم ایشون آموزش را فقط برای مقاصد خیر گذاشتند مثل همون 500 سایت اسراییلی که هممون هک کردیم نه اینکه بیاید اینجا و اعضا را بترسونید.موفق باشین
    آفت دين سه چيز است، داناى بد كار و پيشواى ستم كار و مجتهد نادان‏
    حرکت کشتی نجات آدمیان احتیاجی به دریا ندارد.این کشتی روی قطره اشکی مقدس که برای حسین بن علی ریخته می شود می گذرد.علامه جعفری

4. تشکر

نوشته
    3,614
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    6 روز 20 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    124
    آپلود
    158
    گالری
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط jahangardkocholo نمایش پست
    با سلام
    بهروز جان این که شما میگین هگر هست نه هکر.در ضمن کار هکر فقط عیب یابی است و سعی در رفع عیب میکنه.البته بعضی ها جنبه ندارن و این کار را انجام میدن و خسارت میرسونن.من خودم برای اولین بار یه پی سی را زدم درب و داغون کردم و بعد از اون توبه کردم.تا اونجایی که من کاربر آشیانه هستم و با مدیریت آشیانه هم در ارتباطم ایشون آموزش را فقط برای مقاصد خیر گذاشتند مثل همون 500 سایت اسراییلی که هممون هک کردیم نه اینکه بیاید اینجا و اعضا را بترسونید.موفق باشین
    با سلام خدمت جهانگرد بسیار بزرگوار و عزیز و ...خلاصه خیلی کرتیم....کوچولو چیه اعتماد به نفس داشته باش!!! من تو رو از مارکوپولو هم بیشتر قبولت دارم...

اینکه شما از قول من میگید دقیق نفهمیدم کجای حرفمو گفتید اخه من به چند موضوع کلی اشاره کردم
    در ضمن من تاحالا کلمه هگر رو نشنیدم....

ولی تا اونجایی که من میدونم تعریف هک اینه و انواع هک به این موارد تقسیم بندی میشه
    ...
    Hacker کيست ؟
    هکر کسی است که با سيستم های کامپيوتری آشناست و می‌تواند با روش‌هايی خاص (بدون اجازه) وارد آنها شود... اين انسان می‌تواند خوب يا بد باشد ( در هر حال هکر است )

- سوال: يک هکر از چه راهی وارد يک سيستم می‌شود؟
    از راه شبکه (نه بابا ! )
    بايد توجه کنيد که هر سيستم کامپيوتری (به عبارت بهتر هر سيستم عامل) به هر حال محصول کار تعدادی انسان است و حتما دارای تعدادی bug (خطاهايی که بعد از ارائه محصول به بازار به تدريج کشف می‌شوند) خواهد بود. بعد از اينکه يک باگ مشخص شد، شرکت ها نرم‌افزارهايی را به‌سرعت (در عرض چند ساعت ) ايجاد می‌کنند تا مشکل رفع شود اين‌ها را patch می‌گويند. و بعد مديران شبکه (Wbemasters) در عرض چند روز تا چند سال (آين آخری در مورد ايرانه) آنها را download کرده و مشکل را حل می‌کنند. در اين فاصله هکرها دمار از روزگار اين سايت‌ها در می‌اورند...

- تعريف چند اصطلاح:

*** Hacker واقعی = سامورايی :
    کسی که هدفش از نفوذ به سيستم‌ها نشان دادن ضعف سيستم‌های کامپيوتری است نه سوءاستفاده ...

*** Wacker (واکر):
    کسی که هدفش از نفوذ به سيستم‌ها، استفاده از اطلاعات آن سيستم‌هاست (جرو هکر‌های کلاه‌ سياه )

*** Cracker (کراکر):
    کسی که هدفش از نفوذ به سيستم‌ها، خرابکاری و ايجاد اختلال در سيستم‌های کامپيوتری است. (جرو هکر‌های کلاه‌ سياه )

*** Preaker :
    از قديمي‌ترين هکرها هستند که برای کارشان نياز (و دسترسی) به کامپيوتر نداشتند و کارشان نفوذ به خطوط تلفن برای تماس مجانی، استراق‌سمع و ... بود. اين جزو آموزش من نيست چون کار خيلی بديه (-;

تقسيم‌بندی

- انواع کامپيوتر‌های شبکه:
    => کامپيوترهای Server : کامپيوترهايی که کارشان تامين اطلاعات در شبکه است، مثلآ کامپيوترهايی که سايت‌ها را نگه می‌دارند.
    => کامپبوتر‌های Client : کامپيوترهايی که استفاده کننده هستند مثل همين کامپيوتر خودتان که داريد ازش کار می‌کشيد.

- انواع سيستم‌ عامل‌هايی که Server ها از آن استفاده‌ می‌کنند:

=> سيستم‌های فعلی:
    * خانواده Unix (مثل FreeBSD , Linux )
    * خانواده Windows (مثل WinNT, Win2000 )
    * Sun Solaris
    * OsMac
    => سيستم‌های قديمی (منقرض شده - آخيش ! ):
    AIX, IRIS, DEC10, DEC20 , ...

در ضمن من کسی رو نترسوندم!!!

یعنی شما متوجه نشدی من متنم طنز بود/؟؟

البته یادمه قدیما یه دستی تو خرابکاری داشتم و خوراکم ساب سون و...یادش به خیر...((جوونیا سال 42 پیکان جوانان 57...))

در ضمن من عضو آشیانه نیستم چون اولا رشتم مکانیکه و کامپیوتر نیست...دوما اصلا وقتشو ندارم...و در ضمن بگم من عضو انجمن مهندسین مکانیک آمریکا هستم و افتخارش از سایت آشیانه ای که توش هزارتا باگ هست خیلی بیشتره((لبته اینجاشو شوخی میکنم و گرنه باگ وطنم یه چیز دیگس و...))

خلاصه میگفتم خیلی عزیزی...
    یا علی(ع)
    ویرایش توسط Behrooz_313 : ۱۳۸۸/۱۱/۰۶ در ساعت ۰۶:۰۱ دلیل: و
    الهی العفو...

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری