جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: صحيفه امام 3(بیست‌و‌دو جلد صحیفه‌ی نور) به‌همراه قانون اساسی

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۸
  نوشته
  14
  مورد تشکر
  16 پست
  حضور
  6 ساعت 14 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  1

  صحيفه امام 3(بیست‌و‌دو جلد صحیفه‌ی نور) به‌همراه قانون اساسی
  بعد از بسم الله
  و با سلام به ارواح پاک شهدا و امام پر صلابت انقلاب

  چنین روزی بود که پیامد قصد آیت‌الله العظمی خمینی برای بازگشت به میهن، فرودگاه بسته شد و نظامیان به آن مکان گماشته. با تشدید اعتراضات، تنها هشت روز بعد روح خدا در نفوس سرد مردم ایران دمیده می‌شود.
  و به این مناسبت:

  صحيفه امام 3(بیست‌و‌دو جلد صحیفه‌ی نور) به‌همراه قانون اساسی

  «مؤسسه تنظيم و نشر آثار امام خمينى‏» عنوان متصدي پرداخت اين نرم افزار بوده و به‌جز جلد آخر صحيفه‌ي نور(22)،باقي صحيفه‌ با امکانات قابل توجهي آمده(ويرايش سوم - 87). رابط کاربري مناسبي دارد و امکانات تحقيقي خوبي نيز براي مجموعه‌ي اظهارات امام گردآورده‌اند. در مقابل وجود انديس‌گذاري‌هاي مجاور کلام وحي در بخش جستجو ـ اگر نقض قرض نکند ـ بر اجر نظريه‌پرداز اول و آخر جمهوري اسلامي چيزي نخواهد افزود. شايد افزوده شدن قانون اساسي بيشتر جا داشت. با اين حال در اين کتاب به ادوار مختلف دوران مبارزاتي اين بزرگ مرد از زبان خودشان اشاراتي دارد. بنده هم با افزودن جلد محذوف آخر، به‌همراه قانون اساسي آن را تکميل کردم. مرور اين اثر بر هر ايراني و وابسته‌ي جمهوري‌اسلامي لازم است،‌چرا که همانگونه که استاد حوزه علميه قم و از شاگردان امام گفتند: اگر قرار بود جمهوري ايراني، اين مملکت را به استقلال برساند زمان مصدق رسانده بود؛ تنها چيزي که ايران را سربلند و پيروز کرد اسلام و حسين بن علي است _آيت‌الله جوادي.


  بخشی از پیام آن بزرگوار در ترور شهید بهشتی برگرفته از این نرم‌افزار:

     

  صحیفه امام : سخنرانى [در جمع روحانيون تهران (شهداى هفتم تير- وظايف مردم و مسئولان)]


  زمان: 10 تير 1360/28 شعبان 1401.
  مكان: تهران، حسينيّه جماران.
  موضوع: تجليل از شهيد بهشتى و شهداى 7 تير- تبيين وظايف روحانيون، مسئولان و ملت در مقطع كنونى.
  مناسبت: در آستانه حلول ماه مبارك رمضان.
  حضار: روحانيون تهران.

  بسم اللَّه الرحمن الرحيم.
  در سوگ شهادت ياران.
  من هم در نوبت خودم به جامعه روحانيت و ملت ايران، به مسلمين جهان و به مستضعفين تمام عالم هم تهنيت و هم تسليت عرض مى‏كنم. تسليت براى اينكه ما در جبهه‏ها، از 15 خرداد تاكنون بسيار از جوانان و متدينين، زنها، مردها، از دست داده‏ايم. و اين يك واقعه بزرگى و ثلمه بزرگى بر اسلام و مسلمين بود. (1) و خصوصاً اين جنايت اخيرى كه واقع شد، دست امريكا از آستين اين خائنها بيرون آمد و يك همچو جنايتى به مسلمين وارد كردند و كسانى [را] كه جز به مصلحت مسلمين انديشه نمى‏كردند، از وكلاى مجلس و از دولت، وزرايى كه بسيار ارزشمند بودند، وكلايى كه ارزشمند بودند و از قوه قضائيه هم مثل آقاى بهشتى، كه از اول شكل گرفتن جمهورى اسلامى مورد هدف بود، [به شهادت رساندند] شما شاهد بوديد كه تمام اين ارگانهاى اسلامى مورد هدف بودند؛ مجلس مورد هدف بود؛ مجلس خبرگان وقتى كه ديدند بسيارى از آنها يا اكثر از آنها علما هستند، مورد هدف واقع شد؛ مجلس شورا وقتى ديدند كه اكثريت آنها اشخاص متعهد و بسيارى از آنها از علما هستند، مورد هدف واقع شد؛ قوه قضائيه وقتى كه ديدند بدست اشخاص دانشمند متعهد فعال واقع شد، مورد هدف واقع شدند. [...]شهيد شده‏اند، در جوار رحمت حق هستند؛ چرا براى اينها دلتنگ باشيم؟ دلتنگ باشيم كه از يك قيد و بندى خارج شده‏اند و به يك فضاى وسيع و در تحت رحمت حق تعالى واقع شده‏اند؟ البته ما ناراحت هستيم از اينكه از اينها استفاده مى‏كرديم براى اسلام و اينها بازوهايى بودند براى اسلام، لكن ملت ما 35 ميليون است كه اين تفاله‏ها، اينها يك چند صدهزار نفرى فرض كنيد- فرض كنيد- باشند.
  35 ميليون مصمم‏اند، 35 ميليون جمعيتى هستند كه مادرها بچه هايشان كه شهيد مى‏شوند مى‏آيند اينجا به من مى‏گويند كه دعا كنيد، بعضى بچه‏هاى ديگر هم دارم! پيرمرد مى‏آيد


  __________________________________________________
  1- واقعه 7 تير و شهادت آقاى بهشتى و يارانش.  حجم دو پرونده: 34.9 م.ب

  گذرواژه: www.AskQuran.ir

  بخش اول:


  بخش دوم:  ___________________________

  The sources

  .P30lux.COM, FarsNews.COM, MTU.EDU, Parliran.IR, AskQuran.IR & Hawzah.NET

  ویرایش توسط M654 : ۱۳۸۸/۱۱/۰۵ در ساعت ۱۴:۰۰

 2. تشکر


 3. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۸
  نوشته
  14
  مورد تشکر
  16 پست
  حضور
  6 ساعت 14 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  1  پیوندهای نرم‌افزار برای دریافت از طریق اینترانت تبیان نیز بروز شد.

  بخش دیگری با استفاده از نرم‌فزار می‌آید:

  حضار: نمايندگان اقشار مختلف مردم آذربايجان شرقى.
  11/10/58


  بسم اللَّه الرحمن الرحيم. درود بر شما جوانان عزيزى كه از راه دور و از مرز قدرت در اين منزل كوچك (وارد شدید)، كه نتوانست اين منزل تمام رفقاى شما را جا بدهد، مى‏فرستم؛ درود بر ملت ايران، درود بر اهالى غيور آذربايجان، درود بر مردم غيرتمند تبريز و سلام بر همه مؤمنان و عباداللَّه الصالحين . ما امروز محتاج به قدرت هستيم. امروز كه اسلام مواجه با دشمن است، و تمام اسلام با تمام كفر مواجه است احتياج به قدرت داريم. قدرت با توجه به خداى تبارك و تعالى و وحدت كلمه حاصل مى‏شود […]ملت ايران دو تا نيست، همه يك هستند. اسلام به همه ما حق دارد، ما بايد حق اسلام را ادا كنيم. ادا كردن حق اسلام به اين است كه تفرقه در بين خودمان نباشد. آنهايى كه مى‏خواهند ايجاد تفرقه كنند، از خود برانيد. اسلام بين همه افراد مسلمين را عقد اخوت بسته است؛ مؤمنين را برادر خوانده است (1)، شما برادرها پشتيبان هم باشيد .نكند كه اعداى اسلام بخواهند با طريقهاى مختلف تفرقه بيفكنند بين شماها و ديگران استفاده كنند. نگذاريد قشرهايى كه الهام از خارج مى‏گيرند و الهام از دشمنان اسلام مى‏گيرند بين جوانان شما نفوذ كنند و نگذارند وحدت حاصل بشود؛ تفرقه ايجاد كنند. امروز هر ندايى كه برخلاف نهضت اسلامى، برخلاف انقلاباسلامى و برخلاف جمهورىاسلامى بلند بشود به نفع اجانب است؛ به ضرر اسلام. جمهورى اسلامى جمهورىای است كه بر او احكام اسلام بايد جارى بشود، و مخالفت با جمهورىاسلامى مخالفت با اسلام است. كسانى كه نغمه مخالفت با جمهورى اسلامى دارند، مى‏خواهند اسلام را نگذارند در ايران پياده بشود. شما برادرها بيدار باشيد و هوشيار؛ توجه داشته باشيد كه اجانب و توطئهگران ننشسته‏اند و از همه طرف مشغول توطئه هستند. جوانان عزيز آذربايجانى را نگذاريد آنها اغفال كنند، نگذاريد با شيوه‏هاى مختلف اغفال بشوند .عزيزان آذربايجانى! شما هميشه طرفدار اسلام و هميشه سد بزرگ بوديد و اين سد بزرگ را حفظ كنيد. ما مديون اسلام هستيم. امروز اسلام در موضع حساسى واقع است و كشور شما در موضع حساسى واقع است؛ در مقابل قدرتهاى بزرگ و توطئه‏هاى داخلى و خارجى. اينها كه موجب تفرقه مى‏شوند آلت دست خارج هستند، آنها كه در بين اقشار مختلفه ملت ما ايجاد نفاق مى‏كنند، الهام از خارج مى‏گيرند. ملت ما هوشيار باشد و بيدار . آن روز كه مى‏خواستيد رأى به جمهورى اسلامى بدهيد مخالفت كردند، آن روز كه مى‏خواستيد خبرگان خودتان را تعيين كنيد مخالفت كردند، و آن روز كه قانون اساسى را رأى داديد مخالفت كردند و امروز كه مى‏خواهيد ریيسجمهور تعيين كنيد مخالفت خواهند كرد […]آنها از اسلام ضربه خوردند و با اسلام آشتى نمى‏كنند؛ شما پاسداران اسلام هستيد، و با مشت محكم در مقابل آنها بايد بايستيد […]خداوند به شماها عزت و سعادت عنايت فرمايد .
  والسلام عليكم و رحمة اللَّه و بركاته.  والسلام عليكم و رحمة اللَّه و بركاته


  صحيفه امام 3(بیست‌و‌دو جلد صحیفه‌ی نور) به‌همراه قانون اساسی  گذرواژه:  حجم حدودی هرپرونده: 4.5م.ب  فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده
  ویرایش توسط M654 : ۱۳۸۸/۱۱/۲۱ در ساعت ۱۰:۲۱

 4. تشکر


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود