نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: به نظر شما مطالب ارسالی مفید است؟

رأی دهندگان
7. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • خیلی عالی

5 71.43%
  • عالی

1 14.29%
  • خوب

1 14.29%
  • ضعیف

0 0%
صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: پای درس شیطان((از شیطان نیاموزیم))

نوشته
    1,487
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    4 روز 12 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    1164
    آپلود
    119
    گالری
    2

پای درس شیطان((از شیطان نیاموزیم))

با سلام
    شایداین موضوع یه کمی براتون جالب باشه و میخام اگه خدا یاریم کنه تمام راه هایی که شیطان به راحتی ما انسان ها را دچار اشتباه میکنه با داستان ها و مطالب دیگه بیان کنم.دوستان گرامی فقط خواهش میکنم اگه خواستید در این زمینه نظر بدهید از قبل من را هم در جریان بگذارید.چون این یک موضوع آموزشی است.
    فقط چون من مطالب را باید از قبل در ورد تایپ کنم شاید روزی یک یا دو بار نتونم براتون در این پست مطلب بذارم.برام دعا کنید که موفق بشم.در ضمن مدیران محترم اگر می بینند که موضوع من باید در جایی دیگر قرار بگیرد یا ادغام شود لطفا خبر دهند تا با آنها صحبت کنیم و این پست جداگانه تا آخرش را ادامه بدم
    شیطان باید حالت را گرفت
    ویرایش توسط jahangardkocholo : ۱۳۸۸/۱۱/۰۶ در ساعت ۲۳:۵۰
    آفت دين سه چيز است، داناى بد كار و پيشواى ستم كار و مجتهد نادان‏
    حرکت کشتی نجات آدمیان احتیاجی به دریا ندارد.این کشتی روی قطره اشکی مقدس که برای حسین بن علی ریخته می شود می گذرد.علامه جعفری

2.  

نوشته
    1,487
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    4 روز 12 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    1164
    آپلود
    119
    گالری
    2

عارفی می گفت:شیطان لعین برای پدر و مادر تو آدم و حوا قسم خورد که خیرخواه ایشان است،و دیدی با آن دو چه کرد؟اما شیطان به گمراهی تو هم کمر بسته،چنانکه خداوند به حکایت از سخن او فرمود:فَبِعِزِّتِکَ لَاّغویَّنهُم اجمعین.به عزت تو سوگند که همه را گمراه سازم.
    حال می پنداری با تو چه کرد؟پس دامن دوری از مکر و کینه وی بر کمر استوار کن.
    عشق گوید وز شیطان دور شو
    وانگهی چون جان جانان نور شو
    علی (ع) می فرماید:غُرور الشیطان یسول و یطمع
    فریب شیطان(زشتی و بدی را خوب جلوه داد)انسان را گمراه کرده و به طمع می اندازد.
    سعدی شیرازی می گوید:
    تا دل به غرور نفس شیطان ندهی
    کز شاخ بدی بر نخوری بار بهی
    ویرایش توسط jahangardkocholo : ۱۳۸۸/۱۱/۰۶ در ساعت ۲۳:۴۳
    حرکت کشتی نجات آدمیان احتیاجی به دریا ندارد.این کشتی روی قطره اشکی مقدس که برای حسین بن علی ریخته می شود می گذرد.علامه جعفری

نوشته
    1,487
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    4 روز 12 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    1164
    آپلود
    119
    گالری
    2

بسم الله الرحمن الرحیم
    الهی به امید تو
    کلیک خورد
    ابراهیم ادهم و شیطان
    توکل
    ابراهیم اده گفت:به قصد زیارت حج با توکل به خدا از صحرایی می گذشتم.در میان راه بر اثر کمی خرجی و آذوقه،سه روز گرسنه ماندم و چیزی برای خوردن نیافتم.در این موقع ابلیس ملعون بر من ظاهر شد و گفت:ای ابراهیم،با آنکه بی نیاز و توانگری،چرا نعمت خدا را بر جای گذاشته و با زاد و توشه کم بار سفر بسته،برای حج به راه افتاده ای،تا این چنین تشنه و گرسنه بمانی.زیرا با تجمل و خرجی،امکانات بیشتر و زاد و توشه بسیار هم می توان در ان طریق بدون آن که رنج و محنت و سختی به تو برسد به زیارت بروی.
    ابراهیم گفت:وقتی این سخن را از شیطان شنیدم بر بالای تپه ای رفتم و دست به سوی آسمان بلند کردم و گفتم:
    پروردگارا این دشمن لعین را بر سر راه دوست خود قرار دادی تا مرا گمراه کرده،هلاک نموده بسوزاند.پس به فریادم برس،که اگر تو مرا در این طریق یاری نکنی،بدون کمک تو نمی توانم این مسیر را طی کنم.در این هنگام آوازی به گوشم رسید که گفت:
    هر چه در جیب خود داری بیرون آور،تا آنچه در غیب است ما بیرون آوریم.من دست در جیب خود کردم و در آن چهار سکه نقره بود،در حالی که فراموش کرده بودم چنین سکه هایی به همراه خود آورده بودم.پس سکه ها را از جیب خود درآوردم و بیرون ریختم.وقتی که ابلیس چشمش به سکه ها افتاد پا به فرار گذاشت و از من گریخت.در این موقع آب و نانی از غیب برایم مهیا شد.
    تو توکل کن بدرگاه اله
    تا بمانی تو ز شیطان در پناه

نوشته
    1,487
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    4 روز 12 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    1164
    آپلود
    119
    گالری
    2

شیاطین فراری
    متوکلین
    آیت الله شهید دستغیب می گوید:
    ای انسان تو عاجزی نمیتوانی در دنیا و آخرت به تنهایی(زندگی خود را)بگذرانی،اگر تکیه داشته باشی در هر خطر و هر مشکلی در تو تزلزلی پیدا نمی شود،زیرا تو توکل داری،تکیه داری،بالاتر از خدا وکیلی پیدا نمی شود،او بهترین وکیل،بهترین مولا و بهترین یاور است.
    نعم الوکیل،نعم المولی و نعم النصیر
    اگر انسان به او امید باشد،بداند در هر خطر و مشکلی که پیش آید وکیلش قوی است و از او(خطرات و مشکلات)را دور می سازد و هر نفعی که مصلحتش باشد به او می رساند.روایت شده است وقتی که صبح شخصی می خواهد از خانه بیرون بیاید،شیاطین درب در منتظرند،وقتی که بیرون آمد و گفت:توکلت علی الله خدایا با اتکاء به تو عقب کار می روم،شیاطین فرار می کنند.
    امام سجاد(ع) می فرماید:وقتی بنده ای از خانه اش بیرون آید شیطان و یارانش سر راه او قرار می گیرند،همین که بنده بگوید ((بسم الله الرحمن الرحیم)) دو فرشته موکل بر او گویند:بدان که در پناه ما هستی و همین برای تو کافی است.و همین که بگوید(( آمنت بالله)) گویند:بدرستی که راهنمایی و هدایت شده ای.و چون بگوید(( توکلت علی الله)) گویند:از تو محافظت و نگهداری میکنیم.در این هنگام شیطان و یارانش از او فرار می کنند.در حالی که بعضی به بعضی دیگر می گویند:چه کاری می توانیم بکنیم نسبت به کسی که پناه داده شده و هدایت یافته،از او محافظت و نگهداری می کنند.

نوشته
    1,487
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    4 روز 12 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    1164
    آپلود
    119
    گالری
    2

آدم و حوا و شیطان
    عبرت
    هنگامی که خدای تعالی آدم را خلق نمود،فرشتگان را مامور کرد که به آدم سجده کنند و آنها نیز همگی به جز ابلیس بر آدم سجده کردند و فرمان الهی را انجام دادند.تنها شیطان بود که تکبر کرد و از روی حسدی که به مقام آدم برد از انجام چنین فرمانی سرپیچی نمود و تا روز رستاخیز رانده درگاه الهی گردید.چون خدای سبحان علت ان سرپیچی را پرسید و فرمود:چه چیز مانع سجده تو شد؟گفت:من از او بهترم چون مرا از آتش آفریده ای و او را از گل خلق کرده ای.و با این سخن از روی خصلت نکوهیده و نفرت انگیزی که در درون وی زبانه کشیده بود،پرده برداشت و تکبر و سرکشی خود را آغاز کرد.علی علیه السلام د همین باره در خطبه قاصعه می فرماید:
    از رفتاری که خداوند درباره ابلیس انجام داد عبرت گیرید که عبادت های طولانی و کوشش های بسیار زیاد،او را به خاطر تکبر یک ساعت از بین برد و تباه ساخت.همان شیطانی که شش هزار سال عبادت خدا را می کرد،سالهایی که معلوم نیست از سالهای دنیا است یا سال های آخرت.
    شیطان که ناگهان متوجه شد همه رنج ها و مشقت هایی را که از راه عبادت و پرستش کشیده بود تا به مقام قرب حق برسد از بین رفت مایوس و ناامید گفت:پروردگارا حال که چنین است،پس مرا تا روز بازپسین مهلت بده و زنده ام بگذار! خدای متعال قسمتی از حاجتش را برآورد و فرمود:تو تا آن روز معین مهلت داری و زنده خواهی ماند.
    اما از آنجا که منشا و اساس همه بدبختیهایی را که دچار شده بود از وجود ادم می دانست و با چشم خویش مشاهده کرده بود که سجده نکردن به آدم سبب همه بدبختی های اوست کینه آدم و فرزندانش را به دل گرفت و عداوت آنها برای همیشه در قلبش ماند و حتی نتوانست خودداری کند و بالاخره دشمنی خود را اظهار نمود.و پس از انکه خداوند درخواستش را پذیرفت پرده از روی کینه قلبی خود برداشت و گفت:حال که گمراه شده ام من هم بر سر راه راست تو در کمین آنها می نشینم و راه را بر ایشان می بندم و برای گمراه ساختنشان از پیش روی و پشت سر و قسمت راست و چپشان بر آنها درآیم.و به هر ترتیبی شده گمراهشان سازم و خواهی دید که بیشترشان شکر تو را به جا نمی آورند و برای این منظور از هر وسیله ای استفاده خواهم کرد و انواع جنایات و کارهای بد را برای ایشان خوب جلوه دهم و با وعده و نوید آرزومندشان می کنم.تنها بندگان با اخلاص تو هستند که از گمراهی من در امانند و مرا به آنها راهی نیست.
    خدای متعال نیز برای آنکه آدم و فرزندانشان گرفتار فریبهای شیطان نشوند آنها را هشدار داد و در جاهای بسیار متذکرشان کرد که شیطان دشمن آشکار شماست.مواظب باشید شما را از راه راست گمراه کند و چنانچه خود بدبخت گردید شما را دچار بدختی نکند.

نوشته
    1,268
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    4 روز 6 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام گرامی

از اینکه سعی دارید مطالب سایت قرانی را با موضوعات مرتبط غنی کنید جای خوشحالی است

واز اینکه دیگران را به بحث دعوت میکنید جای تشکر است.

واما در موردعنوان تاپیک: پای در س شیطان!!! که بهتر بود مکرهای شیطان نام میگرفت

به نظر بنده در ابتدای هر کاری اول باید به شناخت وتحلیل موضوع پرداخت.
    موضوع شما شیطان است ومحمول ان درسهای شیطان برای انسان.
    اما موضوع:این را تا حد ضرورت خودتان توضیح داده ایدو الهیون تا حد متعارفی با تعریف واژه ی شیطان اشنا هستند اما مطلب اصلی سناخت صفات وخصوصیات شیطان است تا همانطور که خودتان هم گفتید بتوانیم در مرحله ی اول این دشمن قسم خورده را تشخیص بدهیم وبا دوست اشتباه نکنیم.
    معنی شیطان در عرف اجتماعی به خبیث - پلید - طغیانگر - فریبکار - دشمن و......
    اطلاق میشود.

ودر عرف دینی به فرشته ی مقربی که از فرمان خداوند سر پیچی کرد وعلت این سرپیچی را متکلمان کبر وغرور و (داشتن علم بدون ایمان) معرفی کرده اند.

به این معنا که شیطان از علم وقدرت خداوند اگاه بود اما به این علم وقدرت ایمان نداشت. به همین دلیل دچار کبر وغرور وخود برتر بینی شد. و کار به جایی رسید که حجاب غرور پرده ای شد بر اگاهی وعلمش .

و وقتی هستی معنوی خود را در این جریان باخت قسم خورد که انسان را( که عامل این باخت معنوی میدانست) با خود به ورطه ی خباثت بکشاند

پس شروع کرد به فریب این مخلوق دردانه ی خدا واگر بخواهیم از این فریبکاریها اگاه شویم باید موضوع را پای درس مقابله با فریب شیطان بگذاریم تا بتوانیم مطلب را در جهت مخالف شیطان پیگیری کنیم.

اگر تمایل داشتید تا قبل ازشروع کلاسهایم در فرصت باقی مانده 2 یا 3 درس برای مفابله با مکر شیطان را با هم مرور میکنیم .

.................................................. حق یارتان .......................................
    ویرایش توسط ••ostad•• : ۱۳۸۸/۱۱/۰۸ در ساعت ۱۰:۳۸

نوشته
    606
    حضور
    20 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

دام ها و برنامه های شیطان

پس از آن که ابلیس مأمور سجده بر آدم شد و به سبب کبر و غروری که داشت از سجده بر او ابا کرد، به خدای متعال گفت:

اگر تا قیامت مرا زنده بگذاری، همه فرزندان او جز عدّه کمی را گم راه کرده و آن ها را از راه طاعت و بندگی تو بدر خواهم برد: «قال ارأیتَک هذا الّذی کرمت علیّ لئن اخّرتن الی یوم القیامة لاحتنکنّ ذرّیّته الاّ قلیلاً.»

خدای متعال هم فرمود: برو که کسانی که از آن ها پیرو تو باشند، جهنم جزای آن هاست که مسلّما جزایی تمام خواهد بود: «قال اذهب فمن تبعک منهم فانّ جهنّم جزاؤکم جزاءً موفورا.»

در این جا خداوند به اسباب و وسایل و دام های شیطانی برای گم راه کردن مردم اشاره کرده،

خطاب به شیطان می فرماید: از آن ها هرکه را توانستی با صدایت تحریک کن و با سواران و پیادگانت بر آن ها بتاز و با آن ها در اموال و اولاد شرکت کن و به ایشان وعده بده.

و شیطان جز فریب به آن ها وعده نمی دهد. در حقیقت، تو را بر بندگان من تسلّطی نیست و حمایت

گر و وکیلی (همچون) پروردگارت بس است: «واستفزز من استطعت منهم بصوتک و اجلب علیهم

بخیلک و رجلک و شارکهم فی الاموال و الاولاد وعدهم و ما یعدهم الشیطان الاّ غرورا انّ عبادی لیس

لک علیهم سلطان و کفی بربّک وکیلاً.» (اسرا: )

به راستی، اگر دقت کنیم، می بینیم خدای متعال چهار دام و به عبارت دیگر چهار وسیله و برنامه

برای شیطان در اضلال و اغوای دیگران برمی شمرد که همیشه در دنیا به انحای گوناگون کاربرد فراوانی دارند:

1. «واستفزز من استطعت منهم بصوتک»؛ هر که را توانستی با صدایت تحریک کن و وسوسه نما.

امروز هم شیاطین بزرگ انس با پشتوانه و اعتماد به شیاطین جن و ملاک قرار دادن آن ها به وسیله

بنگاه های عظیم تبلیغاتی خود و ابزار و وسایل دیگر، شایعات و تبلیغات فراوان و دروغینی را برای گم

راه کردن مردم و به خصوص جوانان به راه می اندازند؛ تبلیغاتی کاملاً حساب شده در قالب خبر،

شعر، مصاحبه، طنز و مانند آن ها که فقط احزاب شیطانی را یارای چنین تبلیغاتی است.

2. «واجلب علیهم بخیلک و رجلک»؛ با فریادت لشگر سواره و پیاده را به جانب آنان روانه کن. بزرگان

شیاطین انس هم نیروهای عظیمی تحت عناوین گوناگون مانند «نیروهای واکنش سریع» برای

اهداف دروغینی مانند مبارزه با تروریسم آماده کرده اند که در هر لحظه و در هر گوشه ای از جهان

خواستند، هرطور صلاح دیدند، حمله می کنند تا به اهداف شیطانی خود نایل شوند؛ اهدافی مانند

سرکوب کردن جنبش های آزادی بخش و استقلال طلب، حمایت از اقمار خود، کسب منافع اقتصادی

و سیاسی و باج گیری.

3. «و شارکهم فی الاموال و الاولاد»؛ و با آنان در اموال و اولاد شریک شو. از جمله برنامه های

شیطانی احزاب شیطانی در سلطه بر بندگان خدا و اغوای آن ها، رواج مسأله ربا در بین آن ها و

سلطه بر منافع اقتصادی آن هاست تا هم اموال و ثروت های آن ها را به غارت ببرند و هم آن ها را

مطیع خود و در نهایت، منحرف سازند. از سوی دیگر، هجمه فرهنگی به آن ها و شیوع فحشا و

منکرات و ایجاد مراکز فساد و ازدیاد فرزندان نامشروع و در یک کلمه، از خود بیگانه کردن جوانان، به

طوری که فرهنگ بیگانه را فرهنگ خود بپندارند و به طور کلی، حیوانیت را به جای انسانیت تلّقی

کنند و از فطرت الهی و ویژگی های انسانی خود کاملاً بیگانه شوند، از جمله برنامه های شیاطین

است که از طریق مسائل اقتصادی و تهاجم فرهنگی بر ایشان قابل دست رسی است.

4. «و عدهم»؛ و به آن ها وعده (دروغین) بده و (آن ها را بفریب».

آن ها را با وعده دروغین که اگر به برنامه های ما عمل کنید، در آینده نه چندان دور به اوج رفاه و

آسایش و دموکراسی خواهید رسید و اگر عمل نکنید، هر لحظه از مدینه فاضله فاصله خواهید

گرفت و وعده های دیگر اعوان و یاران خود را فریب می دهند.

اما قرآن در خاتمه هشدار می دهد تا مبادا بندگان صالح خدا فریب چنین وعده های دروغینی را

بخورند: «و ما یعدهم اشیطان الاّ غرورا» و شیطان به غیر از فریب دادن، به آن ها وعده ای نمی

دهد. و باز خطاب به شیطان فرماید: «انّ عبادی لیس علیهم سلطان»؛ بر بندگان من (هیچ گونه)

سلطه ای نخواهی داشت. «و کفی بربّک وکیلاً.»

ویرایش توسط king81 : ۱۳۸۸/۱۱/۰۸ در ساعت ۱۲:۲۰
    ۩۩۩... پس بگذارید سرسپردگی به خداوند لباس درونتان باشد نه نمایش بیرون...در پنهان ترین لایه های روحتان باشد، نه آواز آشکار لبهایتان.... بگذارید سرسپردگی به خداوند در میان استخوان دنده هایتان باشد...۩۩۩

نوشته
    606
    حضور
    20 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

در دنيا هر كس يك جايى براى خود برمى گزيند تا دارايى اش را در آن نگه دارد و يا در آن جا خريد و فروش كند، مانند تجار و كسبه بازار كه براى كسب و تجارت خود دكانى تهيه مى كنند و اجناس خود را در آن جا مى گذارند. اگر كسى چيزى از آن مغازه ببرد، صاحب مغازه او را تعقيب كرده و مجازات و زندانى مى كند.

همين طور شيطان هم براى خود جايى دارد كه آن ، تجارت خانه و مغازه شيطان ، در دنيا است . در اين مغازه كالاهاى گوناگونى را در قفسه ها و طبقات قرار داده . اجناس اين مغازه عبارت است از كبر، حسد، غضب ، عصبيت ، فخر، بخل ، سوءالخلق ، حرص ، طمع ، طول الامل ، كسالت ، ، لهو و لعب ، غفلت ، قساوت ، كينه ، عجب ، ريا، معصيت ، خصومت و عداوت ، فسق و جور، زنا و لواط، قتل و غارت ، غيبت و تهمت و غير اين ها. در يك طرف مغازه اين اجناس را در قفسه ها مرتب و منظم كرده ، و در طرف ديگر مغازه دوست داشتنى ها مانند: دوستى دنيا، دوستى رياست ، دوستى طعام ، دوستى زنان ، دوستى خواب ، راحت طلبى ، دوستى كلام زيادى ، دوستى برترى طلبى ، و علو و رتبه ، دوستى ثروت ، دوستى درهم و دينار و دوستى حرام را چيده است .

با اينها تجارت مى كند و مردم را جذب خود مى نمايد. هر كس هر كدام از اين ها را بخواهد به او مى دهد. به همين خاطر يحيى بن معاذ مى گويد: دنيا دكان و مغازه شيطان است ، پس هيچيك از اجناس اين مغازه را سرقت نكن و چیزی نخر ؛ زيرا اگر چيزى از آنها را بردى ، شيطان تو را تعقيب و دنبال مى كند تا تو را بگيرد و ديگر رهايت نمى نمايد.

اين بازار و مغازه شيطان ، غير از زيان ، چيزى براى تو نخواهد داشت . لذا

اميرالمؤمنين عليه السلام مى فرمايد:

الدنيا سوق الخسران
    ((دنيا بازار زيان است )).

و امام دهم حضرت هادى عليه السلام درباره دنيا مى فرمايد:

((الدنيا سوق ربح فيها قوم و خسر آخرون ؛ دنيا بازار است ، بعضى از آن سود مى برند و بعضى خسارت مى بينند)).
    پس اى انسان بيدار باش ! به بازار و مغازه شيطان نرو و چيزى را ندزد و چیزی نخر كه صاحب آن تو را بيچاره و بدبخت مى كند و به جهنم مى برد.

ویرایش توسط king81 : ۱۳۸۸/۱۱/۰۸ در ساعت ۱۴:۱۸
    ۩۩۩... پس بگذارید سرسپردگی به خداوند لباس درونتان باشد نه نمایش بیرون...در پنهان ترین لایه های روحتان باشد، نه آواز آشکار لبهایتان.... بگذارید سرسپردگی به خداوند در میان استخوان دنده هایتان باشد...۩۩۩

10. تشکرها 2

نوشته
    1,268
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    4 روز 6 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0

باسلام

وتشکر از توضیحات ارزنده تان

داشتن این کالا ها برای شیطان در حکم ابزار است که باان به پیکار با انسان میرود
    یعنی شیطان هرگاه که ببیندکالاها ومطاعش خریدار ندارد ویا کسبش از رونق افتاده
    با این کالاها به سراغ انسان میرود و باتوزیع این ابزار بانام ترمیم ؛بر روح وجسم انها آفت میپراکند. درست مثل دشمنی که در اوج ناتوانی از پیکار رو در رو به صلاح میکروبی ویا شیمیایی متوسل میشود.

اگر در معرض این افات قرار بگیریم رهایی از عواقب ومکافات انها در حکم جهاد اکبر
    است که بسیار دشوار میباشد .

پس اولین وظیفه ی ما از دسترس شیطان دور شدن ودر معرض مطاع وابزار او قرار نگرفتن است .

قطعا" در این مورد راه کارهایی را میتوان ارایه داد. منتظریم.

.......................................... حق یارتان ............................................

نوشته
    1,122
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    4
    گالری
    0

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم
    بسم الله الرحمن الرحیم

باسلام
    پای درس شیطان باید نشست
    البته چه بخواهیم وچه نخواهیم نشسته ایم
    یعنی خداوند ما رو نشونده
    چرا؟اصلا فلسفه وجود شیطان چیه؟
    مگر نه برای آزمایش وآزمون بندگان خدا
    پس پای درس شیطان مینشینیم
    درس وحرف خوب رو بقول خداوند عزیز از شیطان میگیریم
    وکلام وعلم بد رو نمیگیریم وعمل نخواهیم کرد

اعوذبالله
    ماشاالله لا قوة الا بالله
    یافارس الحجاز ادرکنی یا ابا الصالح المهدی ادرکنی

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری