صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آيا شما اضظراب ظهور داريد؟

نوشته
    108
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    9 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

آيا شما اضظراب ظهور داريد؟

بسم الله
    با سلام و عرض احترام
    تا حالا شده كه در جايي باشيد و وقتي حرف از ظهور امام زمان مي زنند حالتان متحول شود و اضظراب بگيريد؟
    تا به حال شده وقتي به حضرت حجت روحي فداك فكر مي كنيد و اينكه در زمان ظهورشان چه اتفاق هايي مي افتد غمناك شويد؟
    اخيرا توي پست هايي در كانون مشاهده شده كه بعضي از دوستان اضطراب ظهور دارند.براي درمان اين ناراحتي ها{ي كذايي} چه راه هايي را پيشنهاد مي كنيد.
    درست است كه همهي ما به خاطر لغزش هايي كه داريم از حضرت دوريم ،درست است كه همه ي ما به خاطر هوسراني هايمان حضرت را از خودمان ناراحت مي كنيم ولي بايد القائات شيطان رو هم در نظر گرفت كه سعي در دور كردن ما از امام زمان مي كند.
    الهم عجل لوليك الفرج
    در پناه حضرت حق

السلام عليك يا رسول الله
    نگار من كه به مكتب نرفت و خط ننوشت
    به غمزه مسئله آموز صد مدرس شد

2.  

نوشته
    1,487
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    4 روز 12 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    1164
    آپلود
    119
    گالری
    2

با سلام
    شما در مقوله اضطراب با دو مورد مثبت و منفی برخورد میکنید.اضطراب مثبت باعث دقیق شدن انسان می شود و درصد موفقیت را بالا میبره و اضطراب منفی شاید باعث نتیجه عکس بشه.به نظر من این ترس برمیگرده به ضمیر ناخودآگاه و یا شاید وجدان انسان که در اون این ترس ایجاد میشه.چون لوح وجودی هر شخص هرچی رو به سیاهی بره احتمال ترس((نه اضطراب))بیشتر میشه.پس شاید این اضطرابی که دارند از نوع اول باشه و شاید هم از نوع دوم.انشاالله که خود آقا دستمون را میگیره
    آفت دين سه چيز است، داناى بد كار و پيشواى ستم كار و مجتهد نادان‏
    حرکت کشتی نجات آدمیان احتیاجی به دریا ندارد.این کشتی روی قطره اشکی مقدس که برای حسین بن علی ریخته می شود می گذرد.علامه جعفری

نوشته
    612
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    9 روز 5 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    93
    آپلود
    0
    گالری
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط نگار من نمایش پست
    بسم الله
    با سلام و عرض احترام
    تا حالا شده كه در جايي باشيد و وقتي حرف از ظهور امام زمان مي زنند حالتان متحول شود و اضظراب بگيريد؟
    تا به حال شده وقتي به حضرت حجت روحي فداك فكر مي كنيد و اينكه در زمان ظهورشان چه اتفاق هايي مي افتد غمناك شويد؟
    اخيرا توي پست هايي در كانون مشاهده شده كه بعضي از دوستان اضطراب ظهور دارند.براي درمان اين ناراحتي ها{ي كذايي} چه راه هايي را پيشنهاد مي كنيد.
    درست است كه همهي ما به خاطر لغزش هايي كه داريم از حضرت دوريم ،درست است كه همه ي ما به خاطر هوسراني هايمان حضرت را از خودمان ناراحت مي كنيم ولي بايد القائات شيطان رو هم در نظر گرفت كه سعي در دور كردن ما از امام زمان مي كند.
    الهم عجل لوليك الفرج
    در پناه حضرت حق

باسلام

دوست عزیز خداوند تبارک و تعالی در سوره انبیا ایه ۱۰۵ می فرماید : وَ لَقَدْ کَتَبْنا فِی الزَّبُورِ مِنْ بَعْدِ الذِّکْرِ أَنَّ الْأَرْضَ یَرِثُها عِبادِیَ الصَّالِحُونَ در زبور بعد از ذکر (تورات) نوشتیم: بندگان شایسته ‏ام وارث (حکومت ) زمین خواهد شد.
    مسلما کسی از ظهور و اتفاقاتی که پس از آن خواهد افتاد اطلاعات صحیحی داشته باشد اضطراب به مفهومی که شما فرموده اید رو نخواهد داشت که هیچ بلکه با شادی و امید هر چه تمامتر هر لحظه از عمر خود را با انتظار به ظهورش خواهد گذراند به عبارت دیگر عامل نگرانی برخی افراد نداشتن اطلاعات صحیح است در حالی که با توجه به این آیه شریف چون منتظر می داند که عالم مملکت خداست و عاقبت و پیروزی با پرهیزکاران و شایستگان است در نتیجه فکر و و اندیشه خود را وسیع و جهان اندیش نموده و به دور ترین نقاط خواهد نگریست و خیر و رفاه مردم تمام گیتی را خواهد خواست .
    پیشنهاد میکنم در زمینه چگونگی انتظار این لینک رو مطالعه بفرمائید

التماس دعا

ویرایش توسط مدیر سابق : ۱۳۸۸/۱۱/۱۶ در ساعت ۲۲:۱۸
    يامحمد(ص)توبگو با غم و ماتم چه کنيم
    روزخوش بي تو نديديم به عالم چه کنيم
    براي آزادي شيعيان بحرين
    وديگر مسلمانان در بند ظلم دعا کنیم
    آيا شما اضظراب ظهور داريد؟

آيا شما اضظراب ظهور داريد؟ .. .آيا شما اضظراب ظهور داريد؟ . . آيا شما اضظراب ظهور داريد؟. . . . آيا شما اضظراب ظهور داريد؟ . . آيا شما اضظراب ظهور داريد؟ . . آيا شما اضظراب ظهور داريد؟ . . . . آيا شما اضظراب ظهور داريد؟ . . آيا شما اضظراب ظهور داريد؟. . .

نوشته
    676
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    15 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    76
    آپلود
    0
    گالری
    27

یا الله
    سلام علیکم
    فکر می کنم منظور ایشون اضطراب از کشته شدن توسط حضرت باشه.یا اضطراب از اینکه نکنه خدای نا کرده بشوند دشمن حضرت.
    در باره مورد اول اینکه من خودم اصلا اضطراب ندارم حتی اگر بوسیله ی ایشون کشته بشم باعث افتخار منه و به شمشیر ایشون بوسه میزنم به قولی زیر شمشیر غمش رقص کنان باید رفت .
    در مورد دوم هم باید بگم که این نگرانی و اضطراب نباید مخرب باشد باید مایه ی حرکت ما به سمت تهذیب نفسمان شود(چون عامل ایستادن جلوی ولی الله عدم داشتن بصیرت و تهذیب نفس است)
    خلاصه اینها رو گفتم برای اینکه بگم هر کی این اضطراب رو داره حرکت کنه برای درست کردن خودش نه ماندن در اضطراب و خودش را برای حضرت حفظ کند
    یاعلی

الهی و سیدی و مولای و ربی صبرت علی عذابک فکیف اصبر علی فراقک

صبرت علی حر نارک فکیف اصبر عن النظر الی کرامتک

ام کیف اسکن فی النار و رجائی عفوک

نوشته
    74
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    22 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    0
    گالری
    0

به نام خداوند سبحان
    با سلام دوست عزیز . مگه ظهور هم اضطراب داره ؟ به نظر من ظهور قشنگترین اتفاقیه که در عالم هستی می افته . اللهم عجل لولیک الفرج

ویرایش توسط سدرة المنتهی : ۱۳۸۸/۱۱/۱۷ در ساعت ۰۰:۰۲

نوشته
    108
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    9 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط خادم قرآن نمایش پست
    باسلام

دوست عزیز خداوند تبارک و تعالی در سوره انبیا ایه ۱۰۵ می فرماید : وَ لَقَدْ کَتَبْنا فِی الزَّبُورِ مِنْ بَعْدِ الذِّکْرِ أَنَّ الْأَرْضَ یَرِثُها عِبادِیَ الصَّالِحُونَ در زبور بعد از ذکر (تورات) نوشتیم: بندگان شایسته ‏ام وارث (حکومت ) زمین خواهد شد.
    مسلما کسی از ظهور و اتفاقاتی که پس از آن خواهد افتاد اطلاعات صحیحی داشته باشد اضطراب به مفهومی که شما فرموده اید رو نخواهد داشت که هیچ بلکه با شادی و امید هر چه تمامتر هر لحظه از عمر خود را با انتظار به ظهورش خواهد گذراند به عبارت دیگر عامل نگرانی برخی افراد نداشتن اطلاعات صحیح است در حالی که با توجه به این آیه شریف چون منتظر می داند که عالم مملکت خداست و عاقبت و پیروزی با پرهیزکاران و شایستگان است در نتیجه فکر و و اندیشه خود را وسیع و جهان اندیش نموده و به دور ترین نقاط خواهد نگریست و خیر و رفاه مردم تمام گیتی را خواهد خواست .
    پیشنهاد میکنم در زمینه چگونگی انتظار این لینک رو مطالعه بفرمائید

التماس دعا
    بسم الله و با سلام و درود
    نتيجه اي كه از صحبت هاي شما ميشود گرفت {البته در حدي كه من متوجه شدم،}اين هست كه يكي از مشكلات جوانان با اين مسئله يعني اضطراب ظهور نا آگاهي و كمبود معرفت نسبت به حضرت ولي عصر هست ،از لينكي كه داديد سپاسگزارم
    ضمنا من خودم الحمدلله با اين مسئله مشكل ندارم و تاپيك رو به نوعي براي اطلاع رساني زدم

به هر حال از حضور شما سپاسگزارم
    در پناه حضرت حق

السلام عليك يا رسول الله

نوشته
    108
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    9 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi نمایش پست
    یا الله
    سلام علیکم
    فکر می کنم منظور ایشون اضطراب از کشته شدن توسط حضرت باشه.یا اضطراب از اینکه نکنه خدای نا کرده بشوند دشمن حضرت.
    در باره مورد اول اینکه من خودم اصلا اضطراب ندارم حتی اگر بوسیله ی ایشون کشته بشم باعث افتخار منه و به شمشیر ایشون بوسه میزنم به قولی زیر شمشیر غمش رقص کنان باید رفت .
    در مورد دوم هم باید بگم که این نگرانی و اضطراب نباید مخرب باشد باید مایه ی حرکت ما به سمت تهذیب نفسمان شود(چون عامل ایستادن جلوی ولی الله عدم داشتن بصیرت و تهذیب نفس است)
    خلاصه اینها رو گفتم برای اینکه بگم هر کی این اضطراب رو داره حرکت کنه برای درست کردن خودش نه ماندن در اضطراب و خودش را برای حضرت حفظ کند
    یاعلی
    بسم الله
    نكته اي كه از نوشته ي شما برداشت ميشه اينه كه گفتيد: هر کی این اضطراب رو داره حرکت کنه برای درست کردن خودش نه ماندن در اضطراب و خودش را برای حضرت حفظ کند

اما يك اشكالي هست و اون اينه كه شما گفتيد اگر به دست حضرت كشته بشيد باعث افتخارتون هست!
    يك سوال پيش مياد و اون اينه كه آيا حضرت كساني را كه بي گناه ويا حتي موافق ايشان هستند رو به قتل مي رسونند؟
    مگر شمشير حضرت حق نيست!
    پس اگر گردن شما زده شود از دشمنان خدا بوده ايد{البته خدا نكند} كه مستحق شمشير مهدي (عج) بوده ايد!
    براي شما چطور مي تواند افتخار باشد كه از دشمنان ايشان باشيد؟
    حرفهاي شما من رو ياد يه قطعه شعري كه از تلوزيون پخش مي كنه و به مهدي بيا معروفه ميندازه
    نمي دونم تا به حال دقت كرديد در خوندن خواننده اش يا نه؟
    بعد از اين كه يك عالمه در مورد انتظار مي خونه مي گه
    گل بي صفاست اما بي تو صفا ندارد
    تيغ از تو گردن از من،چون و چرا ندارد!
    مفهوم اين شعر كاملا دو چيز ضد و نقيض رو مي رسونه:اول ميگه مهدي جان بيا كه سخت منتظريم و بعد ميگه تيغ از تو گردن از من،يعني اگر هم گردن من رو زدي عيبي ندارد!
    شمشير مهدي عدالت است نه براي خونريزي
    انشا الله همه ي ما
    در صف موافقان آن حضرت باشيم
    در پناه حق

السلام عليك يا رسول الله

9. تشکر

نوشته
    108
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    9 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط سیف الاسلام نمایش پست

وگر نه آمدن ، منجی (نجات دهنده ) که اضطراب ندارد !
    بسم الله
    آمدن منجي براي كساني كه در زمان غيبتش در جهت مخالف او حركت مي كردند اضظراب آور هست.
    اضظراب اون هم از نوع بسيار شديدش
    پس خودمان را بسازيم!!!
    ویرایش توسط منذر : ۱۳۸۸/۱۲/۰۵ در ساعت ۰۸:۵۹ دلیل: حذف بخش محذوف
    السلام عليك يا رسول الله

نوشته
    676
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    15 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    76
    آپلود
    0
    گالری
    27

نقل قول نوشته اصلی توسط نگار من نمایش پست
    بسم الله
    نكته اي كه از نوشته ي شما برداشت ميشه اينه كه گفتيد: هر کی این اضطراب رو داره حرکت کنه برای درست کردن خودش نه ماندن در اضطراب و خودش را برای حضرت حفظ کند

اما يك اشكالي هست و اون اينه كه شما گفتيد اگر به دست حضرت كشته بشيد باعث افتخارتون هست!
    يك سوال پيش مياد و اون اينه كه آيا حضرت كساني را كه بي گناه ويا حتي موافق ايشان هستند رو به قتل مي رسونند؟
    مگر شمشير حضرت حق نيست!
    پس اگر گردن شما زده شود از دشمنان خدا بوده ايد{البته خدا نكند} كه مستحق شمشير مهدي (عج) بوده ايد!
    براي شما چطور مي تواند افتخار باشد كه از دشمنان ايشان باشيد؟
    حرفهاي شما من رو ياد يه قطعه شعري كه از تلوزيون پخش مي كنه و به مهدي بيا معروفه ميندازه
    نمي دونم تا به حال دقت كرديد در خوندن خواننده اش يا نه؟
    بعد از اين كه يك عالمه در مورد انتظار مي خونه مي گه
    گل بي صفاست اما بي تو صفا ندارد
    تيغ از تو گردن از من،چون و چرا ندارد!
    مفهوم اين شعر كاملا دو چيز ضد و نقيض رو مي رسونه:اول ميگه مهدي جان بيا كه سخت منتظريم و بعد ميگه تيغ از تو گردن از من،يعني اگر هم گردن من رو زدي عيبي ندارد!
    شمشير مهدي عدالت است نه براي خونريزي
    انشا الله همه ي ما
    در صف موافقان آن حضرت باشيم
    در پناه حق
    سلام علیکم
    در این پست یه داستان اومده که فکر می کنم جواب شما باشد
    یاعلی
    http://www.askquran.ir/showpost.php?...12&postcount=1

الهی و سیدی و مولای و ربی صبرت علی عذابک فکیف اصبر علی فراقک

صبرت علی حر نارک فکیف اصبر عن النظر الی کرامتک

ام کیف اسکن فی النار و رجائی عفوک

نوشته
    108
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    9 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi نمایش پست
    سلام علیکم
    در این پست یه داستان اومده که فکر می کنم جواب شما باشد
    یاعلی
    http://www.askquran.ir/showpost.php?...12&postcount=1

بسم الله
    با تشكر از لينكي كه داديد
    بنده ه اين روايت رو چند سال پيش در كتاب داستانهاي بحارالانوار خونده بودم اما اين مسئله اي كه شما مطرح كرديد در زمان ظهور كاملا فرق مي كنه. اون طور كه من تحقيق كردم در زمان صاحب الزمان به دليل شرايط خاص آن موقع ، توبه از نادمين پذيرفته نمي شود، و مثال اون مي تونه شبيه توبه محتضر باشه.
    پس بنابر اين اگر زير تيغ حضرت بريد حتما در صف مخالفان حضرت بوده ايد.
    شايد شنيده باشيد اين روايت رو از حضرت زهرا سلام الله عليه كه دوستداران ما كساني هستند كه گناه نمي كنند.
    البته اين هم ممكنه من اشتباه كرده باشم
    اگر تمايل داريد كه جواب سوالتون رو بگيريد مي تونيد از اساتيد پاسخگو در اين تاپيك استفاده كنيد تا ما هم از حضورشون استفاده كنيم.
    در پناه حضرت حق

السلام عليك يا رسول الله

13. تشکرها 2

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری