صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: گناه صدا و سیما یا گناه انسان

نوشته
    1,487
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    4 روز 12 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    1164
    آپلود
    119
    گالری
    2

گناه صدا و سیما یا گناه انسان

با سلام
    نمیدونستم اسم این تاپیک را چجوری بذارم ولی این مهم نیست.چیز مهم تر اینه که اگر دقت کرده باشید در بعضی فیلم های خارجی از زنان سر باز استفاده می شود.یعنی بدون حجاب.مگر در دین مبین اسلام نگاه به موی نامحرم هم گناه نیست پس چرا صدا و سیما نشون میده؟خیلی گشتم و جوابی پیدا نکردم و جوابها بسیار ابتدایی بود مثل اینکه نباید خود آدم به گناه کشیده بشه با دیدن این فیلم ها که وقتی در جواب میگفتم پس اگر بدن عریان یک نامحرم را ببینه و به گناه کشیده نشه مشکلی نداره؟
    اگه بگیم که مراجع تقلید این کار را آزاد گذاشته اند،مگر اونا خیرخواه انسان نیستند؟((البته اشتباه برداشت نشه))
    در آخر سرتون را درد نیارم.حکم این فیلم ها چیه؟
    گناهش برای ماست یا برای صدا و سیمایی ها؟
    شاید جواب ساده باشد.لطفا راهنمایی نمایید
    آفت دين سه چيز است، داناى بد كار و پيشواى ستم كار و مجتهد نادان‏
    حرکت کشتی نجات آدمیان احتیاجی به دریا ندارد.این کشتی روی قطره اشکی مقدس که برای حسین بن علی ریخته می شود می گذرد.علامه جعفری

2. تشکر

3.  

نوشته
    364
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط jahangardkocholo نمایش پست
    با سلام
    نمیدونستم اسم این تاپیک را چجوری بذارم ولی این مهم نیست.چیز مهم تر اینه که اگر دقت کرده باشید در بعضی فیلم های خارجی از زنان سر باز استفاده می شود.یعنی بدون حجاب.مگر در دین مبین اسلام نگاه به موی نامحرم هم گناه نیست پس چرا صدا و سیما نشون میده؟خیلی گشتم و جوابی پیدا نکردم و جوابها بسیار ابتدایی بود مثل اینکه نباید خود آدم به گناه کشیده بشه با دیدن این فیلم ها که وقتی در جواب میگفتم پس اگر بدن عریان یک نامحرم را ببینه و به گناه کشیده نشه مشکلی نداره؟
    اگه بگیم که مراجع تقلید این کار را آزاد گذاشته اند،مگر اونا خیرخواه انسان نیستند؟((البته اشتباه برداشت نشه))
    در آخر سرتون را درد نیارم.حکم این فیلم ها چیه؟
    گناهش برای ماست یا برای صدا و سیمایی ها؟
    شاید جواب ساده باشد.لطفا راهنمایی نمایید
    نگاه کردن به موی کسی که می شناسید حرامه، نه نگاه کردن به موی زنی که نمی شناسید.
    در ثانی، زن هم حتما باید مسلمان باشه، نگاه کردن به موی زنان غیر مسلمان اشکالی نداره.
    اما قضیه بدن عریان هم خیلی فرق میکنه، اصلا ربطی به دیدن موی زنان در صدا و سیما نداره. مو کجا و اندام های .... کجا؟

5. تشکرها 2

نوشته
    4,402
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    5 روز 15 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    90

نقل قول نوشته اصلی توسط leadertime نمایش پست
    نگاه کردن به موی کسی که می شناسید حرامه، نه نگاه کردن به موی زنی که نمی شناسید.
    در ثانی، زن هم حتما باید مسلمان باشه، نگاه کردن به موی زنان غیر مسلمان اشکالی نداره.
    اما قضیه بدن عریان هم خیلی فرق میکنه، اصلا ربطی به دیدن موی زنان در صدا و سیما نداره. مو کجا و اندام های .... کجا؟

ببخشید این مطلب رو به چه استنادی مطرح کردید

کی گفته نگاه کردن فقط به موی زن مسلمان حرام و غیر مسلمان حرام نیست ببخشید پس نگاه کردن به موی زنهای مسیحی و یهودی و .... که در کشورمون زندگی می کنند مشکل نداره یعنی من اگه در همسایگیمون یه زن با اقلیت مذهبی باشه و جلوی من سر لخت باشه گناهی مرتکب نشدم

لطفا چیزی که مطمئن نیستید نگید شاید موجب گمراهی بعضی از دوستان بشه

خدایا شرمسارم زین همه بدعهدی و بدزندگانی
    ولی دارم امید بخششت چون مهربانی

نوشته
    1,487
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    4 روز 12 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    1164
    آپلود
    119
    گالری
    2

سلام
    یکی از دوستان میگه امام خمینی گفته اگه به قصد شهوت نباشه مشکل نداره.پس بر میگردم به اینه که زن نامحرم را نگاهش کنیم مشکل نداره
    حرکت کشتی نجات آدمیان احتیاجی به دریا ندارد.این کشتی روی قطره اشکی مقدس که برای حسین بن علی ریخته می شود می گذرد.علامه جعفری

نوشته
    1,095
    مورد تشکر
    20 پست
    حضور
    3 روز 15 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    33
    آپلود
    3
    گالری
    17

به نام خدا و سلام

نگاه كردن به تصوير زن نامحرم (اعم از عکس یا فیلم)، حكم نگاه كردن به خود زن نامحرم را ندارد. بنابراين اگر نگاه از روى لذّت نبوده و خوف افتادن به گناه نباشد و تصوير هم متعلّق به زن مسلمانى كه بيننده آن را مى شناسد نباشد، اشكال ندارد.

ولى با توجه به اينكه ديدن تصاوير برهنه اى كه شهوت برانگيز است، غالبا از روى شهوت بوده و به همين دليل مقدمه ارتكاب گناه مى باشد، بنابراين ديدن آنها حرام است.

البته نبايد به تصوير زن نامحرمی كه بطور مستقيم از تلويزيون پخش مى شود و حجاب کامل را رعایت نکرده است نگاه کرد. (در این مساله فتاوا مختلف هست و برخی از مراجع احتیاط واجب دارند.)

ولى در پخش غيرمستقيم تلويزيونى اگر قصد لذت و خوف افتادن به گناه نباشد، نگاه كردن اشكال ندارد.

.

نوشته
    1,095
    مورد تشکر
    20 پست
    حضور
    3 روز 15 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    33
    آپلود
    3
    گالری
    17

اما در مورد نگاه مرد به زن نامحرم به طور مستقیم:

نگاه کردن مرد به بدن زن نامحرم و حتی دختری که نُه سالش تمام نشده، ولی خوب و بد را می فهمد حرام است. حتی نگاه کردن به موی زن نامحرم، چه با قصد لذت و چه بدون آن باشد حرام است.

اما نگاه کردن به صورت و دست زن نامحرم، اگر به قصد لذت باشد حرام است، و بدون قصد لذت (در صورتی که فاقد زینت و آرایش باشد) حرام نیست، گرچه احتیاط در ترک نگاه مستقیم هست.

در نتیجه مردان نمی توانند به صورت و دست زنانی كه بطور كامل حجاب خود را رعایت نكرده اند، نگاه كنند مانند آنكه زنی مقداری از مویش پیدا باشد و یا اینكه لباس آستین كوتاه پوشیده باشد و یا بازو یا مچ دست او پوشیده نباشد.

خواه نامحرم از بستگان نزدیك باشد و یا غریبه باشد.

در مورد نگاه مرد به زنان غیر مسلمان:

اگر انسان بدون قصد لذّت، به صورت و دستهای زنهای غیر مسلمان، (چه اهل كتاب و چه كفّار) نگاه کند، در صورتی که نترسد به حرام بیفتد، اشکال ندارد، و بنابر احتیاط واجب به غیر صورت و دستهای آنان و مواضعی که معمولا باز نیست، نگاه نکند.

به عبارت دیگر:

نگاه كردن به مواضعی از بدن زنان نامحرمِ غیر مسلمان كه بطور معمول آن مواضع را نمی پوشانند اشكالی ندارد، مشروط به آنكه به قصد لذّت و ریبه نباشد. ولی بنابر احتیاط واجب مرد نمی تواند به مواضعی كه آنها معمولا آن را می پوشانند نگاه كنند.

توضیح:

در صورتی كه زن نامحرمِ غیر مسلمان كمتر از حدّ معمول زنانِ خودشان پوشش داشته باشد، بنابر احتیاط واجب نمی توان به او نگاه كرد. مانند زنهایی كه برای لذات شهوانی لباسهای خاصّی بپوشند.

لذا دیدن مو و صورت و سر و دستهای زنهای اهل كتاب و كفار چنانچه بدون قصد ریبه و تلذذ باشد و نترسد كه به حرام بیفتد، اشكالی ندارد و احتیاط واجب آن است كه به غیر آنچه كه گفته شد نگاه نكند.

البته اگر انسان بداند و یا بترسد در صورت نگاه كردن به نامحرمِ غیر مسلمان، به فساد خواهد افتاد نباید به او نگاه كند.

.

نوشته
    1,487
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    4 روز 12 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    1164
    آپلود
    119
    گالری
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط پاسخگوی احکام نمایش پست
    به نام خدا و سلام

تصوير هم متعلّق به زن مسلمانى كه بيننده آن را مى شناسد نباشد، اشكال ندارد.

.
    باسلام میشه این رابیشتر توضیح بدید؟

11. تشکرها 2

نوشته
    1,095
    مورد تشکر
    20 پست
    حضور
    3 روز 15 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    33
    آپلود
    3
    گالری
    17

با سلام و وقتتون بخیر

یعنی:

اگر خانم نامحرمی در عكس یا فیلمی هست که حجاب كامل را رعايت نكرده است، در اين صورت اگر مرد آن زن را می شناسد نمی تواند به عكس او نگاه كند و اگر او را نمی شناسد می تواند به عكس نامحرم نگاه كند مشروط به آنكه به قصد لذّت و ريبه نباشد.

به عبارت دیگر:

آقايان نبايد به آلبوم عكسهای خانوادگی كه در آن عكس زنان فاميل بدون حجاب قرار دارد، نگاه كنند.

.

نوشته
    37
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    41 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

با سلام

می‌خواستم بگم من که اینجا توی شبکه‌های آلمانی‌ هرموقع تلویزیون نگاه می‌کنم یه زن نامحرم نشون میده و من هم مجبور میشم نگاه کنم.... اینجا هم که مثل ایران نیست فقط موی زنان خارجی‌ رو نشون بده... اینجا می‌شه گفت یه چیزی بیشتر از مو نشون میده ... خواستم بپرسم اینجوری اشکال داره ؟ آخه نمیتونم تا آخر عمرم که تلویزیون نبینم !

یه‌چیزی دیگه هم هست که می‌خواستم بگم .. من اینجا مدرسه که میرم چه بخوام چه نخوام به من دست میزنن دختر‌های نامحرم و من هم ناراحت میشم همیشه و اصلا هم خوشم نمیاید به من دست بزنن کلا به من برخورد کنن از لحاظ بدنی ( منظورم دسته) ... حالا من باید چیکار کنم ؟ می‌تونم به همه بگم برید کنار به من دست نزنید ؟ خودم ناراحتم اصلا دوست دارم بیام ایران دوباره ولی‌ نمیتونم

لطفا اگه می‌شه یکم زودتر جواب مارو بدید .. ممنون میشم

نوشته
    1,564
    مورد تشکر
    13 پست
    حضور
    15 روز 14 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    266

با سلام
    چنانچه زنی حجاب برایش مهم نباشد ....پس باید با ان خانواده قطع رابطه کرد؟
    در ضمن اگر زنی خود حاظر باشد که جلوی شما بی حجاب بنشیند یعنی نه اصرار و نه اجباری در این موضوع باشد حکمش چیست؟

السلام علیک یا ابا عبدالله (ع)
    السلام علیک یا عباس بن علی (ع)

اللهم اجعل محیای محیا محمد و آل محمد و مماتی ممات محمد و آل محمد

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری